Skocz do zawartości

Xiaomi Mi Band


sarcics

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś znowu zamigały mi jednocześnie diody 1 i 3, nie mam pojęcia co to znaczy ;|

Ja kupiłem już drugiego mibanda bo pierwszy miał podobne przypadłości, przy czym nawet nie chciał się połączyć. Mifit cały czas pokazywał żeby się upewnić czy bateria jest naładowana a byla do pełna. Na forum xiaomi wyczytałem opinię magikow żeby włożyć mibanda do lodówki na parę godzin po czym położyć go w temperaturze pokojowej na kilka godzin. Sceptycznie do tego podchodziłem, ale skoro i tak obydwa mi padły to już nie miałem nic do stracenia. Zrobiłem Tak jak napisali i po podpieciu do ładowarki obydwa mibandy zaczęły się ladowac oraz bez problemu działają już od kilku dni. Nie wiem jaką magię wyprawia tą metoda ale o dziwo działa....

Wysłane z mojego MI 3W przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez skubi07
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś chętny to proszę najnowsza wersja

https://drive.google.com/file/d/0B7OzABz5YPf5c04xdWtxdmJDbjQ/view?usp=docslist_api ' class='bbc_url' title='Zewnętrzny odnośnik' rel='nofollow external'> https://drive.google.com/file/d/0B7OzABz5YPf5c04xdWtxdmJDbjQ/view?usp=docslist_api

Wysłane z mojego MI NOTE LTE przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rozłączyłem swoją opaskę aby sprawdzić inną sztukę i potem połączyłem się ponownie i teraz niby zlicza kroki ale po pierwsze pokazuje pierwszą diodą że mała ilość kroków, chociaż cel już był osiągnięty przed rozłączeniem, a po drugie w tych danych poniżej licznika gdzie pisze godziny itd mam tylko wpisy do momentu rozłączenia. Teraz już nie pokazuje. Jak to naprawić :/ ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z romu miui polska

Więc to zapewne aplikacja z Mi App Store.

Generalnie wydawane są dwie wersje aplikacji - jedna trafia do App Store (Mi) i jest targetowana do odbiorcy chińskiego, druga do sklepu Google Play i jest skierowana na rynek globalny. Ta pierwsza otrzymuje także częstsze aktualizacje i fixy.

Taka kolej rzeczy wywołana jest faktem, że Google objęło jakimiś restrykcjami chińskich użytkowników Androida, które utrudniają im korzystanie z usług tego dostawcy (m. in. z Play). 

O ile mi dobrze wiadomo, to synchronizację z Google Fit miała jedynie wersja z Google Play. Nie wiem czy wciąż jest dostępna i czy nie została usunięta - trzeba sprawdzić. Sam korzystam z wersji z App Store (Apple) i tam też nie było synchronizacji.

Jeżeli się mylę to mnie poprawcie, uzbierałem te informacje ze szczątkowych postów na zagranicznych forach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie się coś schrzaniło. Opaska normalnie daje znać przy połączeniach i sms, a przy wiadomości z messengera nic się nie dzieje. Wcześniej działało :/

 

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

wejdź w powiadomienia i nadaj dostęp mifit do czytania powiadomień. Mi po aktualizacji do 5.10.22 wyłączyło wszystkim apkom dostęp do powiadomień ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety to nie to. Powiadomienia mam włączone dla MiFit

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Dziwne. Chyba coś z apka Mifit nie tak. Zainstalowałem jakąś inną z Google Play i powiadomienia z messengera działają.

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi dziś opaska wibrowała kilkukrotnie jak budzik, dopiero po ponownej synchronizacji z aplikacją wróciło do normy. Zaczęły za to wariować diody, tzn. jak wykonałem wiadomy ruch ręką żeby zobaczyć ile kroków zostało do przebycia, jedna lampka zaświeciła się ciągłym światłem, za to dwie kolejne migały. Obecnie wszystko wróciło do normy, widać taki urok tego sprzętu :D

Trudno się z tego cieszyć - oczywiście okazyjne fiksacje opaski należy traktować jako wadę, niemniej jednak należy wziąć poprawkę na fakt, że mamy do czynienia ze smartbandem za kilkadziesiąt złotych, posiadającym funkcjonalność urządzeń za kilkadziesiąt dolarów.

Edytowane przez geekboy68k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Wy to robicie, że nie możecie opanować gestu :-D?!?!

Ręka luźna nieruchomo, gest patrzenia na zegarek i zatrzymujecie rękę na wysokości klatki piersiowej na 3-4 sekundy i diody się palą :-)

Normalnie wykonałem pisząc tego posta, z 15 prób i za każdym razem Mi Band pokazuje ilość kroków.

Mi4/Tapatalk/sMIUI+Moshi Kernel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi Band żyje trochę własnym życiem (jak to mawia się też odnośnie MIUI) ;)

U mnie czasem coś mu się zawiesi i kilkanaście razy próbuję i nic. Dopiero wejście w apkę mifit bądź tools i "odświeżenie" połączenia tak jakby "naprawia" to i od razu za pierwszym razem już pokazuje mi dzienny status kroków bo podniesieniu ręki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy zauważyliście, a może Wasze miBandy wyłapały, ale mój nie wyłapał zmiany czasy wczoraj i wmawiał mi, że wstałem o 9, chociaż wstałem o 10 już nowego czasu. Taki jednodniowy błąd, bo dziś mi już zliczył dobrze co do minuty. 

A co do tego gestu sprawdzania zegarka, to mi zaświeci się czasami jak przykładam rękę do klawiatury aby napisać coś :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to prawda, że są dwie wersje Xiaomi Mi Band?

Dotychczas myślałem, że jest tylko jedna wersja, która ma baterię o pojemności 41 mAh i diody LED świecące na kolorowo, ale niedawno natknąłem się na Allegro, na aukcję, na której są sprzedawane są smartbandy od Xiaomi z baterią o pojemności 45 aAh i diodami świecącymi wyłącznie na biało. Czy obie wersje są oryginalne i czy to prawda, że ta druga to nowsza wersja? Jeśli tak, to jest gorsza, bo ma diody świecące tylko w jednym kolorze.

Link do aukcji z opaskami z ponoć najnowszą wersją opasek: http://allegro.pl/oryginalna-opaska-sport-smartband-xiaomi-mi-band-i5630135082.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, wszystko się zgadza. Obie wersje są przez Xiaomi wydawane.

A która gorsza?! Zależy czego oczekujesz. Dla mnie zdecydowanie gorszą opcją jest ta biała, bez wszystkich kolorów. Bo ja przy powiadomieniach Mi Band bardzo często sugeruję się kolorem. Mam ustawione dla poszczególnych aplikacji kolory i tym rozróżniam.

Mi4/Tapatalk/sMIUI+Moshi Kernel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja nawet bym dodał że są 3 wersje. Ostatnio dostałem kolorową z baterią 45mAh, więc już całkiem loteria. Jakby co mam na sprzedaż. A opaski wydaje mi się że niczym się nie różnią.

Kolorowa wersja zdecydowanie lepsza, bo tak to można trochę zgadywać o czym nas powiadamia opaska, no chyba że liczymy ilość wibracji, a w kolorowej ustawiamy dany kolor dioda i voila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie mi czy działa wam inteligentny budzik? U mnie cokolwiek bym ustawił zawsze budzi mnie równo o tej godzinie która ustawie, bez tego przedziału polgodzinnego.

Wysłane z mojego MI 3W przy użyciu Tapatalka

Ale to nie działa tak ze cie obudzi pół godziny prędzej tylko ze on cie lekko wzbudza byś miał lekki sen by łatwiej było wstać.

Wysłane z mojego MI NOTE LTE przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie u mnie nic mnie nie wybudza. Po prostu jak ustawie na 11 to o 11 wibruje i tyle. Na Sony swr10 to było tak ze wykrywała kiedy jest lekki sen i wtedy mnie budziła opaska, a miband jest taki jakiś lekko upośledzony.

Wysłane z mojego MI 3W przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...