Skocz do zawartości

Xiaomi Mi Band


sarcics

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj zainstalowałem najnowszego mifita z romu - zaktualizował mi firmware do najnowszego. Po tym zabiegu przestały mi działać wibracje.

Nie pomagały instalacje innych wersji mifit, rozłączanie i parowanie, parowanie z innym tabletem - wibracje padły.

 

Całe szczęście syn ma Iphona. Sparowałem opaskę z iphonem opaska się z aktualizowała do wersji 1.0.10.9. i po ponownym połączeniu z moim telefonem wszystko wróciło do normy.

 

Wróciłem do starej wersji mifit z powiadomieniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć misiaczki <3

 

Otrzymałem dziś przesyłkę z Mi Bandem i przyznam, że wstępne przygotowanie opaski do pracy sprawiło mi niemały problem. Muszę ustalić kilka kwestii, a mam z tym problem. 

 

Po kolei:

 

1. Kwestia ładowania: Instrukcja jest po chińsku, więc wiele nie wyczytałem. W Sieci znalazłem informację, że przed pierwszym użyciem opaskę należy podłączyć do ładowarki na 3-4 godziny, a wyznacznikiem jej naładowania będą 3 świecące się ciągłym światłem diody.

 

U mnie wyglądało to tak:

- podłączyłem opaskę do ładowania - zapaliła się pierwsza dioda i zaczęła migać, więc wszystko wyglądało w porządku,

- niespełna po minucie wszystkie trzy diody zapaliły się ciągłym światłem, a opaska zaczęła wibrować - wyglądało to tak, jakby ładowanie się zakończyło,

- po chwili opaska zgasła całkowicie,

- niespełna po minucie opaska ponownie zawibrowała i zaczęły migać diody 1 oraz 3,

- niespełna po minucie opaska ponownie zgasła,

- po chwili zaczęła ponownie migać pierwsza dioda - oznaka ładowania,

- po kilkunastu minutach opaska zawibrowała, 3 diody zapaliły się ciągłym światłem, następnie całość zgasła i ponownie 3 diody zapaliły się ciągłym światłem; całość ponownie zawibrowała i ponownie zgasła - tak jest do teraz.

 

Nie wiem co o tym myśleć. Ktoś jest mi w stanie to łopatologicznie wytłumaczyć?

 

2. Kwestia ustalenia oryginalności: Na opakowaniu nie znalazłem żadnej zdrapki z kodem do wpisania na stronie WWW. W jaki sposób mogę ustalić, czy otrzymałem oryginalny sprzęt? Opakowanie wygląda wiarygodnie [LINK], choć mam obawy co do pojemności baterii - jest 45 mAh, nie powinno być przypadkiem 41 mAh?

 

3. Kwestia aplikacji: Raczej korzystać z oficjalnego Mi Fit, czy ktoś jest w stanie polecić coś ciekawszego pod względem funkcjonalności?

 

Użytkowana przeze mnie opaska nosi oznaczenie XMSH03HM, czyli jest to tzw. white LED.

 

Będę niezmiernie wdzięczny za odpowiedzi :)

Pozdrawiam!

Edytowane przez geekboy68k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest już wątek o mi bandzie więc tam powinien znaleźć się ten post. Po pierwsze chyba jest coś nie tak z opasą, ładowarką albo twoim gniazdem usb.
Powinna się bez problemu naładować a nie świecić, migać gasnąć. Chyba że w międzyczasie ją próbowałeś parować z telefonem.
Opakowania wygląda na oryginał. Pytanie gdzie kupowałeś? Nowe opaski mają właśnie białe ledy i baterię 45mAh.

Co do aplikacji to pewnie będziesz musiał wykupić Mi Band Tools. Ewentualnie Mi Band Notify jest darmowa wersja, a jak się dobrze poszuka to i znajdziesz PRO. Chociaż dla tych kilku zł nie opłaca się kombinować, i wszystkie aktualizacje będziesz miał na bieżąco.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź!

 

Podociskałem wszystko i rzeczywiście, teraz miga już 2-ga lampka, a pierwsza świeci ciągłym światłem, więc chyba się ładuje.

 

 

Chyba że w międzyczasie ją próbowałeś parować z telefonem.

 

Nie, ale jeżeli opaska cały czas "emituje" sygnał, to leżący kilka metrów dalej iPad mógł ją "spenetrować" z automatu.

 

 

 

Jest już wątek o mi bandzie więc tam powinien znaleźć się ten post.

 

Przeszukałem, ale nie znalazłem. Dopiero teraz widzę, że jest wątek o fitness trackerze - nie skojarzyłem w pierwszej chwili, sorry. 

Jeżeli jakiś moderator ma moc sprawczą do scalenia jednego z drugim, to byłbym wdzięczny  :mrgreen:

Edytowane przez geekboy68k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otrzymałem dziś przesyłkę z Mi Bandem i przyznam, że wstępne przygotowanie opaski do pracy sprawiło mi niemały problem. Muszę ustalić kilka kwestii, a mam z tym problem.

Jeżeli chodzi o oryginalność to ściągnij MiFit z Google Play Store i połącz. Jeżeli połączy to masz oryginał gdyż żadna podróba nie łączy się oficjalną aplikacją.

Co do alternatywnych aplikacji to żadna z mi znanych nie odczytuje spania. Tylko i wyłącznie oficjalna. Ale nie jest problemem zainstalować drugą np MiBand Tools w której konfigurujemy powiadomienia na opaskę a w oficjalnej zbieramy dane z kroków i snu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opakowania wygląda na oryginał. Pytanie gdzie kupowałeś? Nowe opaski mają właśnie białe ledy i baterię 45mAh.

 Dostałem oryginalną opaskę od Allbuy z kolorowymi diodami, a na opakowaniu mam 45mAh :D. A z kolorowymi diodami były 41mAh. 

Edytowane przez teempz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja ma białe diody i 45 mAh, zamawiałem na BangGood. Nie było to dla mnie obojętne, bo zależało mi na kolorowych i takie zamówiłem, ale obsługa zrobiła mi partial refund, więc w gruncie rzeczy jestem zadowolony.

 

Miałem wątpliwości co do jej oryginalności, właśnie ze względu na baterię i brak zdrapki na opakowaniu, niemniej jednak opaska zsynchronizowała się poprawnie z oficjalną aplikacją na iOS, więc chyba jest w porządku.

 

Tak przy okazji - jak wygląda sleep tracking? Opaska sama wykrywa, że śpię, czy mam ją jakoś o tym poinformować?
Niezmiernie mnie to ciekawi, bo przecież ona nie ma żadnych sensorów na spodzie - jak ta funkcja działa? :D

Edytowane przez geekboy68k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak przy okazji - jak wygląda sleep tracking? Opaska sama wykrywa, że śpię, czy mam ją jakoś o tym poinformować?

Niezmiernie mnie to ciekawi, bo przecież ona nie ma żadnych sensorów na spodzie - jak ta funkcja działa? :D

Nie przejmuj się Tym :) po pierwszej nocy się dowiesz :P Nic nie musisz z nią robić przed snem. Po prostu kładziesz się spać i tyle,
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, mam jeszcze jedno pytanko - w jaki sposób Mi Band zlicza kroki? Jest tam jakiś układ cyfrowy, czy analogowy na sprężynce i wahadełka, jak np. w krokomierzach? 

Niezmiernie ciekawi mnie bowiem czy idąc ulicą z rękoma w kieszeni, czyli notabene nie poruszając nimi, przebyte kroki są też zliczane. Ciekawi mnie też, czy pisząc na klawiaturze, czyli intensywnie poruszając dłoniami, ruchy te są zliczane jako kroki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezmiernie ciekawi mnie bowiem czy idąc ulicą z rękoma w kieszeni, czyli notabene nie poruszając nimi, przebyte kroki są też zliczane. Ciekawi mnie też, czy pisząc na klawiaturze, czyli intensywnie poruszając dłoniami, ruchy te są zliczane jako kroki.

Moim zdaniem jest to zarówno błogosławieństwo jak i przekleństwo mibanda. Potrafi idealnie zliczać kroki - jak sam zauważyłeś. Z drugiej strony zwykłe wstrząsy (nie wszystkie) zliczane są jako kroki.

Bardzo dobrze to widać rano zaraz po obudzeniu. Bierzesz telefon do ręki, synchronizujesz i widzisz że śpiąc nabiło Ci np 40 kroków.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Siedząc w domu czyli wiele nie spacerując potrafi naliczyć bardzo dużo kroków. Wypadało by w domu po prostu ściągać mi banda z ręki aby nie zliczał fałszywych kroków... Chociaż to i tak tylko dane poglądowe i do niczego specjalnego nie są mi potrzebne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, mam jeszcze jedno pytanko - w jaki sposób Mi Band zlicza kroki? Jest tam jakiś układ cyfrowy, czy analogowy na sprężynce i wahadełka, jak np. w krokomierzach? 

Niezmiernie ciekawi mnie bowiem czy idąc ulicą z rękoma w kieszeni, czyli notabene nie poruszając nimi, przebyte kroki są też zliczane. Ciekawi mnie też, czy pisząc na klawiaturze, czyli intensywnie poruszając dłoniami, ruchy te są zliczane jako kroki.

U mnie nigdy nie było problemów ze zliczaniem przy pisaniu na klawiaturze czy podczas snu. Natomiast nieraz miałem go wrzuconego do plecaka i poprawnie zliczał moje kroki.

Zliczanie prawdopodobnie opiera się na jakiejś heurystyce opartej na odczytach akcelerometru.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem od czego to zależy ale czasami powiadomienia mam inaczej niż ustawiłem. Ustawione w mi band tools jest ogólnie dla wszystkich tak samo 2 krótkie wibracje po 0,2ms i 5 błysków po 0,3sek. A niekiedy dostaję jedną wibrację i diody migają dłużej i w większych odstępach :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie straciła łączność po nocy. Jak się obudziłem chciałem sprawdzić sen w mifit i brak połączenia. Musiałem bluetooth wył/wł i po chwili załapało.
I nie wiem dlaczego ale miałem już tak kilkukrotnie, że podnosząc rękę wiadomym ruchem - aby sprawdzić stan kroków - nie chciała w ogóle pokazywać tej informacji, próbowałem kilkanaście razy i nic. A jak włączyłem mifita i dałem na "wybierz mifit", to po tym zabiegu bez problemu. Chyba opaska momentami tak jak miui - żyje własnym życiem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...