Skocz do zawartości

Xiaomi Mi Band


sarcics

Rekomendowane odpowiedzi

To chyba masz tylko biały kolor diody. Widzę że powoli wszyscy takie opaski dostają. W sumie nie wiem czy to wina urządzenia czy firmwear bo opaski od 5.15.8.21 świecą tylko na biało a w mificie nie ma w ogóle funkcji zmiany koloru diody.

Wysłane z mojego MI 3W przy użyciu Tapatalka

Na zmianie kolorów diód mi tak bardzo nie zależy ;) Chciałabym żeby opaska zaczęła działać poprawnie. Jest gdzieś już jakiś tutorial? Majfrend stwierdził, że mam zrobić update firmware do 5.15.8.21 (teraz mam: 5.15.7.29), ale nie wiem jak to robić, powinno się to robić automatycznie po podłączeniu do mi fita.

Jeszcze nie potwierdziłam odbioru, mogę to jeszcze odesłać do Chin, ale to raczej średnio opłacalne (koszty przesyłki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zmianie kolorów diód mi tak bardzo nie zależy ;) Chciałabym żeby opaska zaczęła działać poprawnie. Jest gdzieś już jakiś tutorial? Majfrend stwierdził, że mam zrobić update firmware do 5.15.8.21 (teraz mam: 5.15.7.29), ale nie wiem jak to robić, powinno się to robić automatycznie po podłączeniu do mi fita.

Jeszcze nie potwierdziłam odbioru, mogę to jeszcze odesłać do Chin, ale to raczej średnio opłacalne (koszty przesyłki).

List polecony do Chin to chyba 15 zł.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

List polecony do Chin to chyba 15 zł.

Ja mieszkam w Holandii, więc więcej ;) Dodatkowo kupowałam 25.08, płaciłam z sporej części kuponami, więc zwrot nie będzie jakiś super wielki. Poszukam najpierw rozwiązania problemu, jeśli nie znajdę do końca czasu ochrony to wtedy założę spór i odeślę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego numery firmware są takie wysokie (5.15.7.29)?

Moja opaska ma numer firmware 1.0.9.27 a najnowsza wersja to chyba 1.0.10.11?

Ja z opaską nie mam żadnych problemów.

Możliwe ze jest to jednak nowy model opasek tylko z białą dioda dlatego firmware w tych opaskach jest inny. Ale w sumie dziwne ze nowszy model jest gorszy jak starszy. Może xiaomi tnie koszty? Sam juz nie wiem.

Wysłane z mojego MI 3W przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe ze jest to jednak nowy model opasek tylko z białą dioda dlatego firmware w tych opaskach jest inny. Ale w sumie dziwne ze nowszy model jest gorszy jak starszy. Może xiaomi tnie koszty? Sam juz nie wiem.

Wysłane z mojego MI 3W przy użyciu Tapatalka

Na bank nie tylko biały, bo jak wstałam zeszłej nocy to znowu zaświecił się na niebiesko. Z tego co mi napisał Majfrend to ten model, który ja dostałam to wersja z 16.08.15. i gdyby wiedział, że będą z nim jakiekolwiek problemy to dalej sprzedawałby starsze wersje. Napisał, że Xiaomi nie wiedziało początkowo o bugu, ale już wypuścili update firmware. Ja tej aktualizacji nie dostałam, ale może w pierwszej kolejności dostali go posiadacze telefonów Xiaomi, a iOS i android musi poczekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na bank nie tylko biały, bo jak wstałam zeszłej nocy to znowu zaświecił się na niebiesko. Z tego co mi napisał Majfrend to ten model, który ja dostałam to wersja z 16.08.15. i gdyby wiedział, że będą z nim jakiekolwiek problemy to dalej sprzedawałby starsze wersje. Napisał, że Xiaomi nie wiedziało początkowo o bugu, ale już wypuścili update firmware. Ja tej aktualizacji nie dostałam, ale może w pierwszej kolejności dostali go posiadacze telefonów Xiaomi, a iOS i android musi poczekać.

A ja Ci mówię że jest tylko biały bo dużo ludzi dostało juz takie opaski i się na to skarży. I tylko w opaskach z takim firmware jak twój czyli od 5.x.xJa ostatnio kupiłem na albuy dwie sztuki jedna dostałem z firmware 5.x.x a druga z 1.0.xxx. Ta z 1.0.x.x ma możliwość zmiany koloru diody a ta z 5.x.x nie ma. Sprawdzałem te opaski na dwóch telefonach na xiaomi mi 3 i na samsung s4 i ta z firmware zaczynającym się od piątki świeci na biało na dwóch telefonach. Na alliexpres chińscy Janusze biznesu sprzedają juz te z białymi ledami i w aukcjach piszą ze jest to nowa lepsza wersja bo niby ma większą baterie a biały kolor lepiej widać.

Wysłane z mojego MI 3W przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja Ci mówię że jest tylko biały bo dużo ludzi dostało juz takie opaski i się na to skarży. I tylko w opaskach z takim firmware jak twój czyli od 5.x.xJa ostatnio kupiłem na albuy dwie sztuki jedna dostałem z firmware 5.x.x a druga z 1.0.xxx. Ta z 1.0.x.x ma możliwość zmiany koloru diody a ta z 5.x.x nie ma. Sprawdzałem te opaski na dwóch telefonach na xiaomi mi 3 i na samsung s4 i ta z firmware zaczynającym się od piątki świeci na biało na dwóch telefonach. Na alliexpres chińscy Janusze biznesu sprzedają juz te z białymi ledami i w aukcjach piszą ze jest to nowa lepsza wersja bo niby ma większą baterie a biały kolor lepiej widać.

Wysłane z mojego MI 3W przy użyciu Tapatalka

Ten z firmware 5.x.x jest sprawny? normalnie Ci działa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten z firmware 5.x.x jest sprawny? normalnie Ci działa?

Tak, chyba normalnie. Wykrywa sen liczy kroki( choć nie wiem z jaką dokładnością). Żona moja ma s4 i te opaskę mi fit jej zaktualiwoal. Choć nie wiem z jakiego firmawru startowała bo nie popatrzyłem ale teraz ma 5.5.8.21 a ja mam bodajże 1.0.10.14 jakoś tak.

Wysłane z mojego MI 3W przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się zmienić firmware w Mi Bandzie na 5.15.8.21 :) Gdyby ktoś jeszcze miał taki problem to wgrałam Mi Fita z tego pliku (najpierw odistalowałam starą wersję, wywaliłam z powiązanych bluetooth): http://en.miui.com/thread-110066-1-1.htmlma dodatkowo sporo opcji w porównaniu do wersji z google play. Jutro dam znać jak ze snem na nowym firmware.

 

Update: Wszysto działa poprawnie :)

Edytowane przez Kesi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się zmienić firmware w Mi Bandzie na 5.15.8.21 :) Gdyby ktoś jeszcze miał taki problem to wgrałam Mi Fita z tego pliku (najpierw odistalowałam starą wersję, wywaliłam z powiązanych bluetooth): http://en.miui.com/thread-110066-1-1.htmlma dodatkowo sporo opcji w porównaniu do wersji z google play. Jutro dam znać jak ze snem na nowym firmware.

Mogłaś to samo zrobić z miui Polska i apke miałbyś po polsku

Wysłane z mojego MI 3W przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogłaś to samo zrobić z miui Polska i apke miałbyś po polsku

Wysłane z mojego MI 3W przy użyciu Tapatalka

Istotne jest dla mnie, że rozwiązałam problem, z wcześniejszymi aplikacjami, które wygrywałam nie chciał się w ogóle parować, ale jak już ma zmieniony soft to będę kombinowała z innymi opcjami. Napisałam tutaj o tym gdyby ktoś miał podobny problem. Polska apka nie jest mi niezbędna, nie mam problemów z angielskim, ale dzięki za info ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest już jakiś sposób na miband i Note3 android 5.0 ?

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

 

Jeżeli nie chcesz roota i nie chcesz nabijać knoxa:

wgrać adaptowany oficjalny soft z innego kraju. Ja używam XXUGPOF3. Mi Band działa bez problemu.

 

Jeżeli chcesz mieć  roota i telefon bez nabitego knoxa:

5.0 downgrade do 4.4.2 > root bez knoxa > wgrać jakiś room 5.0 np. alexandra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak to w koncu jest z tymi kolorami? Zamawiałem opaske z aliexpres gdzie w opisie jak byk stoi LED color: red, green, blue 

opaska doszła dzisiaj i świeci tylko na biało oraz brak mozliwosci zmiany koloru jak juz wczesniej ktoś pisał. Moze to zależy od aplikacji a nie opaski ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak to w koncu jest z tymi kolorami? Zamawiałem opaske z aliexpres gdzie w opisie jak byk stoi LED color: red, green, blue

opaska doszła dzisiaj i świeci tylko na biało oraz brak mozliwosci zmiany koloru jak juz wczesniej ktoś pisał. Moze to zależy od aplikacji a nie opaski ?

To jest inny model opaski wiec cie wych... li. Ja juz od ponad tygodnia wymieniam maile z albuy, chce żeby mi wysłali nowa bo na aukcji nie było nigdzie napisane ze jedna opaska będzie świecić tylko na biało. Na początku sciemniali ze to wina telefonu albo aplikacji teraz mówią ze to inny nowszy model. Pewnie mi nic nie zwrócą ale jeszcze chwile się z nimi podraznie.

Wysłane z mojego MI 3W przy użyciu Tapatalka

Od opaski? Przewijały się odpowiedzi, że to od nowszego firmware. Sam wczoraj zamówiłem opaskę z allbuy i czekam na nią. W sumie, obojętne czy na biały czy kolorowy. Świecąc na biało wydaje mi się, że opaska jest bardziej elegancka.

Wiesz, w tej kolorowej masz wybór może ci świecić tylko na biało i na kolorowo. W tej "białej" nie masz żadnego wyboru.

Wysłane z mojego MI 3W przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest inny model opaski wiec cie wych... li. Ja juz od ponad tygodnia wymieniam maile z albuy, chce żeby mi wysłali nowa bo na aukcji nie było nigdzie napisane ze jedna opaska będzie świecić tylko na biało. Na początku sciemniali ze to wina telefonu albo aplikacji teraz mówią ze to inny nowszy model. Pewnie mi nic nie zwrócą ale jeszcze chwile się z nimi podraznie.

Wysłane z mojego MI 3W przy użyciu Tapatalka

Wiesz, w tej kolorowej masz wybór może ci świecić tylko na biało i na kolorowo. W tej "białej" nie masz żadnego wyboru.

Wysłane z mojego MI 3W przy użyciu Tapatalka

No tak, wiem wiem. Na allbuy zero informacji o kolorze diody. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobra kolory kolorami ale co w takim razie np z częstotliwością wibracji tez nie da sie nic ustawic po swojemu tylko zwykle stockowe podwójna wibracja do wszystkiego? kolory jakos idzie przeboleć ale takie cos to by się jednaj przydało a w opcjach tez tego nigdzie nie widac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozna jednoczesnie miec zainstalowane mi fit oraz np ten mi band tools? bo dzis mialem zainstalowane wlasnie mi fit i inna ktora niby wykryla mi banda ale nie reagowal na nic usunalem ja po czym wchodze na mi fit i nie chce parować opaski musiałem troche sie napocić zeby znowu wszystko działało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak zainstaluje jakas inna aplikacje która jest kompatybilna z mi bandem to mi fit świruje i przestaje czytać opaske. O,o

 

 

EDIT:

 

Okej ogarnąłem sytuacje mam i mi fit i mi band tools z tym, że teraz mi band tools w ogóle nie reaguje z opaską. Wyłączyłem w mi ficie powiadomienia i ustawiłem sobie w toolsie i jak daje test to opaska milczy a jak przychodzi powiadomienie to tez bez zycia. Moze apka stara?

Edytowane przez rm1001
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Numb, Mi Band Tools właśnie otrzymał wsparcie do wersji z białą diodą.

@rm1001, Ja używam Mifit, ale wersja stara. Nie aktualizuje bo nie mam potrzeby, bo mi wszystko idealnie działa. A ta wersja to : 1.0.9.23

Mi4 / sMIUI / Tapatalk

Edytowane przez kulig007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, ja mam Mi Banda z wszystkimi kolorami.

Co do Mi Band Tools, nie wiem jakiej tam szukasz wersji, ale ja używam płatnej z GP. A ta, w swoim ostatnim(chyba nawet dzisiejszym) update dostała wsparcie do Mi Band z białą diodą.

Mi4 / sMIUI / Tapatalk

Edytowane przez kulig007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...