Skocz do zawartości

Xiaomi Mi Band


sarcics

Rekomendowane odpowiedzi

Tu nie chodzi o szybsze ruchy tylko po prostu nagły ruch, jak rękę trzymasz z na głowie i przesuwasz przód-tył to będzie zliczać, chyba że robisz to powoli. Raczej nie da się bardziej zaawansowanie, wszystko to i tak heurystyka. Ludzkie ruchy nie są regularne, to i nie zaprogramujesz wszystkich przypadków.

Btw. MiBand nie ma mózgu, więc nie "szczytuje".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli trzeba brać pewnie 5-10% przekłamania przy wynikach. Zależy kto co robi... Ale ogólnie za ta kwotę nie ma co narzekać. Jest super!

Ja swoją kupiłem z allbuy.com polecam. Przyszła oryginalna w około 10 dni.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Potwierdzam. Wszystkie rzeczy na opasce potwierdzają oryginalność. Jedynie moja dziewczyna zamówiła w kolorze niebieskim i opakowanie było niezafolioeane oraz opaska zamiennik. Czyli rozpakowali. Wyjęli czarna oryginalna opaskę i wsadzili niebieska. Sam mechanizm, ładowarka i opakowanie oryginalne. Reszta opasek czarnych była zafoliowana.

Zobacz na allbuy.com jest wyprzedaż sprzętu Xiaomi. Power banki tez oryginalne i zapłaciłem za 10000 mAh 53 pln. Na Allegro od 95 sie zaczynaja bez przesyłki.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,muszę stwierdzić,że miband jest wytrzymały na słoną wodę.Dwa tygodnie spędziłem nad morzem śródziemnym,opaska nigdy nie ściągana, codziennie się kąpałem i w morzu i na basenach,często nurkowałem na gł.max 1,60 i żadnego problemu, zawsze wieczorkiem się synchronizował-opaskę mam od 50 dni.

Edytowane przez robi173
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przekopałem się przez cały wątek ale nie znalazłem informacji o sposobie synchronizacji z Google FIT. Mi Fit zlicza kroki + czas aktywności, ale w sumie nie mam dokładnej pewności co synchronizuje z GFitem.

 

Screeny z wczoraj gdzie w GFit było włączone wykrywanie aktywności i dla porównania z MiFit, jak widać są różnice i za bardzo nie mam pomysłu co jest powodem tych różnic.

 

 

Dzisiaj na testy wyłączyłem w GFit wykrywanie aktywności i zobaczę jak wtedy będzie przebiegała synchronizacja, jak na razie to coś synchronizuje ale nie pokrywa się to z wynikami z Mi Fit.

 

Zdaje sobie oczywiście sprawę, że to tylko dane poglądowe a nie profesjonalne narzędzia ale dobrze by było gdyby wyniki były jak najbardziej zbliżone do rzeczywistego działania :) (zwłaszcza, że nie zawsze też mam telefon przy sobie ).

post-6427-0-61113800-1438326452_thumb.pn

Edytowane przez Ciacho
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do posiadaczy iPhonów. Czy w aplikacje Zdrowie synchronizują Wam sie wszystkie dane? Mi tylko kroki... A reszta nie (kalorie, sen czy waga).

Czy są gdzieś ustawienia kiedy ma Sie to synchronizować? Może manualnie sie da?

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez asdf11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tylko tak:

9b96c50a2b92bec842af3097b46c80cf.jpg

Kroki są ale snu np z dzisiaj nie ma, a w mifit tak

2eb0f25d04ef799ac48342acdcaca890.jpg

Mam włączone w Zdrowiu wszystko

545236b838bf8213dee8e838780f5aa4.jpg

I jeszcze zauważyłem ze w mifit wczoraj zrobiłem 11000 kroków a w Zdrowiu pokazywane jest niecałe 4000 ?

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez asdf11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Pokombinuje. Ekrany mam dodane do pulpitu

4e4ad2847139df40e634280f5231930d.jpg

Może z czasem złapie. Opaskę nosze dopiero od wczoraj :)

A kroki zgadzają Ci sie w obu aplikacjach?

W poście 1379 jest pokazane co mam dodane... O to chodzi?

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez asdf11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przekopałem się przez cały wątek ale nie znalazłem informacji o sposobie synchronizacji z Google FIT. Mi Fit zlicza kroki + czas aktywności, ale w sumie nie mam dokładnej pewności co synchronizuje z GFitem.

Screeny z wczoraj gdzie w GFit było włączone wykrywanie aktywności i dla porównania z MiFit, jak widać są różnice i za bardzo nie mam pomysłu co jest powodem tych różnic.

Dzisiaj na testy wyłączyłem w GFit wykrywanie aktywności i zobaczę jak wtedy będzie przebiegała synchronizacja, jak na razie to coś synchronizuje ale nie pokrywa się to z wynikami z Mi Fit.

Zdaje sobie oczywiście sprawę, że to tylko dane poglądowe a nie profesjonalne narzędzia ale dobrze by było gdyby wyniki były jak najbardziej zbliżone do rzeczywistego działania :) (zwłaszcza, że nie zawsze też mam telefon przy sobie ).

Jak dla mnie 200 kroków w skali całego dnia i 8 tysięcy w sumie to niewielka rozbieżność. A idealnej dokładności nigdy nie uzyskasz bo opaskę masz ma ręce, a z telefonem różnie bywa. A przy okazji to zarówno 7800 jak i 8000 może być złym wynikiem bo nigdy nie masz pewności czy nie zrobiłeś kilkaset mniej czy więcej :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie 200 kroków w skali całego dnia i 8 tysięcy w sumie to niewielka rozbieżność. A idealnej dokładności nigdy nie uzyskasz bo opaskę masz ma ręce, a z telefonem różnie bywa. A przy okazji to zarówno 7800 jak i 8000 może być złym wynikiem bo nigdy nie masz pewności czy nie zrobiłeś kilkaset mniej czy więcej :)

 

To był tylko wieczór :)

Dzisiaj MiFit - zaliczył 13k kroków, Google FIT 11k, ale zauważyłem że jak nie mam telefonu/gfit ma wyłączone wykrywanie aktywności) to importuje z MiFIT jako "inny ruch", a jak jest włączone to zawsze pobiera swoje jako "właściwe i w 100% pewne" kroki ;)

 

 

 

Mam nadzieję że dopracują Google FIT (np. zbieranie informacji o śnie) to przynajmniej będzie dostęp do wykresów starszych niż ostatnia doba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...