Skocz do zawartości

Xiaomi Mi Band


sarcics

Rekomendowane odpowiedzi

No i niestety kilka godzin było dobrze, a teraz opaskę rozłącza co kilka minut. Po wejściu w flight mode wszystko wraca do normy na chwile.

Po 14 dniach przyszła opaska z GearBest. Niestety póki co z  z moim Galaxy Note 3 współpraca wygląda bardzo marnie. Ładowałem ją kilka godzin ale niestety nie zapaliły się 3 zielone diody. Cały czas migała ostatnia zielona dioda, a 2 pozostałe się świeciły. Potem chciałem ją sparować i tutaj był dramat. Stara wersja apki ani nowa nie widziały mojej opaski. Zresetowałem telefon i dopiero wtedy wykrył Mi Banda i zaktualizował firmware. Myślałem, że to już koniec moich problemów ale po kilka minutach znowu zerwało połączenie. Na jakiś czas pomaga przejście do flight mode ale problem za kilka minut/godzin wraca. Nagle zrywa połączenie i koniec. Sama opaska póki widzi się z telefonem działa poprawnie. W internecie czytałem, że to może być kwestia samego kernela , dużo ludzi ma problemy z LE BT na Lolipopie Samsunga. Spróbuje powalczyć dzisiaj z najnowszym firmware i wersją apki ze sklepu.

 

Moja konfiguracja

Note Lolipop 5.0

Firmware 1.0.9.27

Mi_Fit_1.4.113_1015_PL 

 

 

edit: podniosłem firmware do najnowszego  i wgrałem oficjalna apke z play store i póki co wszystko jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to albo tanio albo oryginalnie :smile: jedno drugie wyklucza, moze byc na takiej cenie pare zl roznicy, ale bez przesady.

 

No właśnie bez przesady... za oryginalnego Mi Banda na GearBest zapłaciłem niecałe 14$ (jakieś 52 zł).

 

A za zapasowy oryginalny pasek trzeba dać 30 zł (Allegro lub sklep Xioami) - to moim zdaniem lekka przesada (!!)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przesada ze ludzie szukaja oryginalnych paskow :grin:. Do opaski wartej 50zl. I wybrzydzaja jeszcze ze nie taka guma, ze nie ma napisu :smile: bez przesady.... Mam druga opaske firmy Polar ktora kosztowala mnie 200zl :smile: wiec widze roznice nawet jesli chodzi i jakosc, mi band prosta rzecz za smieszne pieniadze, od ktorej nie ma co wymagac tak naprawde a co dopiero oryginalnych gumek :smile:

Wystarczy spojrzec jak wielu ludzi ma problem z oprogramowaniem bledami na mi bandach. Jaka oryginalnosc gumy? Nie oszukujmy sie, zadna. Robicie raban jakby conajmniej mi band kosztowal z 500zl a sama opaska gumowa ze 200 i miala super jakosc. A tak nie jest. No chyba ze wam zalezy bo to oryginal i sama swiadomosc.

Ja mam takie doswiadczenie wlasnie ze pestka czesciej wypadla mi z oryginalnej opaski niz z taniej podrobki. A biegam, chodze na silownie i do pracy.

 

Nie generalizuj, bazując na jednym przykładzie (swoim). Spotkałem opinie, że te podróbki są całkiem udane oraz że są gorsze, bo moduł wypada z nich częściej. Wynika to zapewne z kilku rzeczy: 1) kto jaką podróbkę trafił, 2) kto jak użytkuje.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przesada ze ludzie szukaja oryginalnych paskow :grin:. Do opaski wartej 50zl. I wybrzydzaja jeszcze ze nie taka guma, ze nie ma napisu :smile: bez przesady.... Mam druga opaske firmy Polar ktora kosztowala mnie 200zl :smile: wiec widze roznice nawet jesli chodzi i jakosc, mi band prosta rzecz za smieszne pieniadze, od ktorej nie ma co wymagac tak naprawde a co dopiero oryginalnych gumek :smile:

Wystarczy spojrzec jak wielu ludzi ma problem z oprogramowaniem bledami na mi bandach. Jaka oryginalnosc gumy? Nie oszukujmy sie, zadna. Robicie raban jakby conajmniej mi band kosztowal z 500zl a sama opaska gumowa ze 200 i miala super jakosc. A tak nie jest. No chyba ze wam zalezy bo to oryginal i sama swiadomosc.

Ja mam takie doswiadczenie wlasnie ze pestka czesciej wypadla mi z oryginalnej opaski niz z taniej podrobki. A biegam, chodze na silownie i do pracy.

 

@hellhammer nie zrozum mnie źle ale czytaj proszę ze zrozumieniem. Ja nie bardzo rozumiem Twoje wywody na temat przesady w szukaniu oryginałów czy lubowaniu się w opaskach z miększej gumy. A już najmniej rozumiem Twoje stwierdzenie, że masz opaskę Polar która kosztowała 200 zł i jest lepsza od Mi Banda - kogo to interesuje?! 

 

Ja podzieliłem się na tym forum tylko moim spostrzeżeniem, że GearBest sprzedaje nieoryginalne paski do Mi Banda opisując je jako oryginalne, a moim zdaniem jest to nie poprawne zagranie.

Opisałem również moje uwagi i obserwację co do różnic między oryginalnym paskiem a tym co sprzedaje GearBest.

I nie chodzi mi o przesadę w szukaniu oryginału - po prostu skoro producent do Mi Banda dodaje pasek który jest moim zdaniem lepszy, ze względu na wykonanie i jakość materiału to chciałbym móc zakupić taki pasek dodatkowo do mojego Mi Banda.

 

I stąd mój wpis i pytanie czy ktoś może widział takie lepsze paski np. u chińczyków - i tyle w tym temacie!

 

A Ty się produkujesz, że opaska kosztuje 50 zł i jak społeczeństwo ma czelność wybrzydzać i domagać się paska z napisem...  :mrgreen:

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i niestety kilka godzin było dobrze, a teraz opaskę rozłącza co kilka minut. Po wejściu w flight mode wszystko wraca do normy na chwile.

Sprawdź wcześniejsze posty -> link do apki bluetooth auto connect.

praktycznie rozwiązuje problem, kosztem drenu baterii jak znajdziesz lepsze rozwiązanie koniecznie się podzielił ;) też mam SGN3 działa. Gorzej jest natomiast u mnie z zaufanym urządzeniem jeśli chodzi o odblokowanie ekranu przez opaskę.7b381a42cf10cc4cb686cc1e39e294dc.jpg

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety u mnie nie działa Bluetooth Auto Connect. Mam zaznaczone Set Last Device, Profiles and Devices Helth (HDP), Bluetooth On, Device Disconnected and Device Connected. Czasami działa przez kilka h a czasami kilka minut...

 

Niby w przeciągu miesiąca ma wyjść aktualizacja dla Note 3 poprawiające te błędy ( w niektórych krajach UE) . Obecnie jedynym rozwiązaniem jest powrót do KitKata. Jedno wiem na pewno - następny telefon to na pewno nie będzie Samsung, a pewnie Xiaomi MiNote Pro.

 

Z innej beczki czy jak stukam w opaskę to nie powinien mi się wyświetlić status celu? Obecnie nic się nie dzieje.

 

 

Sprawdź wcześniejsze posty -> link do apki bluetooth auto connect.

praktycznie rozwiązuje problem, kosztem drenu baterii jak znajdziesz lepsze rozwiązanie koniecznie się podzielił ;) też mam SGN3 działa. Gorzej jest natomiast u mnie z zaufanym urządzeniem jeśli chodzi o odblokowanie ekranu przez opaskę.7b381a42cf10cc4cb686cc1e39e294dc.jpg

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez godeath
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam otrzymałem dzisiaj swoją opaskę i od razu mam problemy. Telefon nie znajduje opaski. MiBand podłączony do ładowania nie daje znaku życia. Ogółem nie daje znaku życia.. 

a gdzie kolego kupiłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam otrzymałem dzisiaj swoją opaskę i od razu mam problemy. Telefon nie znajduje opaski. MiBand podłączony do ładowania nie daje znaku życia. Ogółem nie daje znaku życia.. 

 

To chyba jakiś większy problem... mój Mi Band przyjechał już trochę naładowany (tak z dwie kropki) więc po chwili ładowania był gotowy do działania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały czas jest podłączony, telefon go widzi bo działa blokada przez bluetooth.

Aplikacja dopiero po restarcie telefonu sparuje z opaską.

Dziwne bo wcześniej ja wykrywa w pobliżu, ale nie łączy.

Aplikacja z Google play.

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem go na tej aukcji http://www.aliexpress.com/item/Fast-shipping-Is-Available-100-Original-Mi-Band-MiBand-Wrist-Band-Smart-Fitness-Wearable-Tracker-Waterproof/2047812134.html. Na nic nie reaguje. Na dodatek ani na opasce, ani na pudełku, ogółem na niczym nie ma loga Xiaomi, więc to na dodatek podróbka..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały czas jest podłączony, telefon go widzi bo działa blokada przez bluetooth.

Aplikacja dopiero po restarcie telefonu sparuje z opaską.

Dziwne bo wcześniej ja wykrywa w pobliżu, ale nie łączy.

Aplikacja z Google play.

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

 

 

Niech zgadnę  masz Note 3 z Lolipopem?. Witaj w klubie niedziałającego Bluetooth Low Energy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wie może gdzie można kupić oryginalny czarny pasek do naszej opaski ? Przeglądałem wiele sklepów ale nigdzie takowej nie znalazłem. Drugie pytanie - czy komuś zdarza się tak że opaska nagle pokazuje jakąś kosmiczną liczbę kroków. Aplikacja dodaje na przykład dodatkowe 20 tys. kroków. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak przy okazji wtrącę - trochę z innej beczki - macie jakieś sprawdzone źródła oryginalnych pasków do MiBand (z Chin)? Bo kupując urządzenie kupiłem od razu opaski no i okazało się że są nieoryginalne. Xiaomiforsale.eu znam.

Edytowane przez maczek83
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak przy okazji wtrącę - trochę z innej beczki - macie jakieś sprawdzone źródła oryginalnych pasków do MiBand (z Chin)? Bo kupując urządzenie kupiłem od razu opaski no i okazało się że są nieoryginalne. Xiaomiforsale.eu znam.

 

Uważaj na określenie "oryginalnych pasków" bo są tu tacy na forum, których to stwierdzenie skłania do wylewnych opinii  :grin:

A tak serio to również chętnie bym poznał takie źródło z Chin... bo cena na Xiaomiforsale.eu trochę powala...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas aktualizacji do Lolipopa skopali coś w firmware i urządzenia bt 4.0 low energy nie łączą się poprawnie. Czasami pomaga aplikacja Bluetooth Autoconnnect. Obecnie jedynym wyjściem jest downgrade do 4.4, wgranie custom roma, wgranie jakiegoś softa oficjalnego dla innych krajów (najlepiej nordyckich).

Możesz rozwinąć
Tak zmieniłem note 3 neo na note 3 i teraz tylko blokada działa, powiadomienia, kroki i sen poszły się paść

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważaj na określenie "oryginalnych pasków" bo są tu tacy na forum, których to stwierdzenie skłania do wylewnych opinii  :grin:

A tak serio to również chętnie bym poznał takie źródło z Chin... bo cena na Xiaomiforsale.eu trochę powala...

Może nie tyle co cena tam powala, co razem z wysyłką już nie jest dobrym rozwiązaniem. Ja mam sprawdzony sklep z Shenzhen i tam mają zdaje się oryginalne - 10$ i wysyłka free, ale napisane że realizacja do 40 dni roboczych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to firma z Aliexpress mająca nazwie Shenzen to potwierdzam mają oryginalne rzeczy. Sam od nich brałem opaskę i działa jak ta lala :-P

Spemall.com - wiem że urządzenia mają sprawdzone. Nie wiem jak z akcesoriami. 9,9$ kosztuje u nich sam pasek. Teraz kupowałem urządzenie i te opaski z GearBest - opaska jak najbardziej oryginalna w niezłej cenie, ale paski już nie mimo że napisane było w tytule że oryginał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie tyle co cena tam powala, co razem z wysyłką już nie jest dobrym rozwiązaniem. Ja mam sprawdzony sklep z Shenzhen i tam mają zdaje się oryginalne - 10$ i wysyłka free, ale napisane że realizacja do 40 dni roboczych.

 

10$ i wysyłka free to i tak chyba sporo - a do tego trzeba czekać około miesiąca na przesyłkę.

Na Allegro podobno oryginały po 23,99 zł - http://allegro.pl/oryginalna-wymienna-opaska-do-xiaomi-mi-band-i5428436344.html

Piszę podobno bo nie testowałem osobiście ale z opinii wynika, że oryginały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...