Skocz do zawartości

Xiaomi Mi Band


sarcics

Rekomendowane odpowiedzi

Moja opaska bawi się chyba w "Oszukać przeznaczenie".

Wcześniej zgubiona w innym mieście, znaleziona po kilku godzinach i reanimowana.

Teraz wyskoczyła z nie oryginalnego paska i wpadła do słonej, morskiej wody.

Za zimno na kąpiel, więc minęło jakieś 15 minut zanim wpadłem na pomysł jak ją wyciągnąć ..

Do pompki przywiązałem linkę na której końcu podczepiłem bardzo mocny magnes neodymowy

i tym sposobem udało się ją wyciągnąć :)

Reasumując : kapsułka leżała na głębokości ok. 180 cm przez 15 minut i została potraktowana

polem magnetycznym przez jakieś 30 sekund.  Nadal działa :)

post-5404-0-81228300-1437146031_thumb.jp

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam wrażenie, że na najnowszych firmware pokazuje błędnie w stosunku do tego co było kiedyś, może zmienili żeby była bardziej czuła, w moim przypadku jest więcej płytkiego snu, mam wrażenie, że za dużo bo raczej twardo śpię, nawet jak się przebudze to nie powinno być dużych przerw, które wyglądają na ponad godzinne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie statystyką snu zajmuje się aplikacja Mi Fit. Od jej wersji zależy jakie statystyki zobaczysz na ekranie telefonu. Wystarczyło wgranie starej wersji Mi Fit z modem na downgrade FW i statystyka dzisiejszej nocy wygląda w ogóle inaczej niż jeszcze dzisiejszego ranka w najnowszej wersji, na plus w starej wersji oczywiście. :)

Rano: Wt0fOJd.png
Po downgrade: nxgjD35.png

Edytowane przez BÓLterier
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś dotarła moja opaska zakupiona na GearBest.

Zakupiona 24.06 - wysłana 01.07 - a dziś po 14 dniach roboczych dotarła do mnie. 

 

30-Jun-2015 05:07 PM  Departed Warehouse to Sort Facility.

30-Jun-2015 08:50 PM  Shipment picked up.

01-Jul-2015 05:07 PM  Departed Sort Facility to POLAND

 

Czas ją po testować.

 

Pierwsze uwagi - zamówiłem również dodatkową wymienną/zapasową opaskę w innym kolorze. Niestety przysłali na pierwszy rzut oka nie oryginalną :(

Kilka postów wyżej już była podobna uwaga - ale zapytam jeszcze raz - ktoś próbował to reklamować?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ja zamawiałem dodatkowy pasek to było wyraźnie napisane, że jest to oryginał:

 

Xiaomi Miband Original Rubber Watch Band Strap

-GREEN

http://www.gearbest.com/watch-accessaries/pp_187713.html

 

A na pewno nie jest to oryginalny pasek.

 

IMG_20150720_155727_small.jpg

 

Oprócz oczywistego czyli braku napisu od wewnętrznej strony "designed by Xiaomi" od razu widać różnicę między oryginalnym paskiem a tym drugim:

- wykonany z innej gumy - oryginalny pasek jest z twardszej gumy, mi band wchodzi ciaśniej ale i też stabilniej siedzi.

- nieoryginalny pasek jest też kilka milimetrów dłuższy i ma inny rozstaw dziurek.

- klips do spinania opaski w oryginalnym pasku jest płaski i matowy, a w nieoryginalnym jest wypukły i z połyskiem.

 

Może ktoś uważa, że to szczegóły ale mnie najbardziej martwi rodzaj gumy w nieoryginalnym pasku. Już kilka razy słyszałem o przypadkach wypadania mi banda z paska i mam wrażenie, że z tym nieoryginalnym ma duże szanse wypaść. 

 

IMG_20150720_155843_small.jpg

 

Dlatego ciekawi mnie czy ktoś już składał taką reklamację na GearBest, bo ja byłem święcie przekonany, że kupuję oryginał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ja zamawiałem dodatkowy pasek to było wyraźnie napisane, że jest to oryginał:

Xiaomi Miband Original Rubber Watch Band Strap

-GREEN

http://www.gearbest.com/watch-accessaries/pp_187713.html

A na pewno nie jest to oryginalny pasek.

.....

Zamawiałem taki zamiennik z aliexpress za 1$ z przesyłka, zakupiłem 3 kolory fakt inną guma i zapięcie. Jednak guma jest bardziej miękka i przyjemna możesz śmiało używać, ale uważaj bo chip może wypaść jak zahaczysz o coś ręką i zdarza się że się odpina właśnie przez to że guma jest bardziej miękka, nie wiem ile płaciłeś za swoja, ale wydaje mi się że jak na 1$ to jakość spoko tylko trzeba bardziej uważać ;) u mnie sprzedawane jako zamiennik w tej chwili widzę że jest już po 2$f6acd5c43f8e5a7f1e76eee90fd9ce89.jpg

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Mixerek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś dotarła moja opaska zakupiona na GearBest.

Zakupiona 24.06 - wysłana 01.07 - a dziś po 14 dniach roboczych dotarła do mnie. 

 

30-Jun-2015 05:07 PM  Departed Warehouse to Sort Facility.

30-Jun-2015 08:50 PM  Shipment picked up.

01-Jul-2015 05:07 PM  Departed Sort Facility to POLAND

 

Czas ją po testować.

 

Pierwsze uwagi - zamówiłem również dodatkową wymienną/zapasową opaskę w innym kolorze. Niestety przysłali na pierwszy rzut oka nie oryginalną :(

Kilka postów wyżej już była podobna uwaga - ale zapytam jeszcze raz - ktoś próbował to reklamować?

 

Za 2$? Nieopłacalne...

 

 

 

Pierwsza bez napisu od środka - zatem fake. A w komentarzu do oferty "oryginalnej" jest zdjęcie opakowania i widać, że fake.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamawiałem taki zamiennik z aliexpress za 1$ z przesyłka, zakupiłem 3 kolory fakt inną guma i zapięcie. Jednak guma jest bardziej miękka i przyjemna możesz śmiało używać, ale uważaj bo chip może wypaść jak zahaczysz o coś ręką i zdarza się że się odpina właśnie przez to że guma jest bardziej miękka, nie wiem ile płaciłeś za swoja, ale wydaje mi się że jak na 1$ to jakość spoko tylko trzeba bardziej uważać ;) u mnie sprzedawane jako zamiennik w tej chwili widzę że jest już po 2$

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

 

Nie chodzi mi o kasę bo dodatkowy pasek kosztował niewiele powyżej 2$ ale właśnie o rodzaj gumy i wytrzymałość. Prowadzę dość aktywny tryb życia więc szansa, że o coś zahaczę podczas dnia jest spora. A wolałbym nie zgubić mi banda przez używanie nieoryginalnego paska.

 

Dlatego mam pytanko może ktoś widział lub zakupił oryginalny pasek do Mi Banda u naszych chińskich sąsiadów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 14 dniach przyszła opaska z GearBest. Niestety póki co z  z moim Galaxy Note 3 współpraca wygląda bardzo marnie. Ładowałem ją kilka godzin ale niestety nie zapaliły się 3 zielone diody. Cały czas migała ostatnia zielona dioda, a 2 pozostałe się świeciły. Potem chciałem ją sparować i tutaj był dramat. Stara wersja apki ani nowa nie widziały mojej opaski. Zresetowałem telefon i dopiero wtedy wykrył Mi Banda i zaktualizował firmware. Myślałem, że to już koniec moich problemów ale po kilka minutach znowu zerwało połączenie. Na jakiś czas pomaga przejście do flight mode ale problem za kilka minut/godzin wraca. Nagle zrywa połączenie i koniec. Sama opaska póki widzi się z telefonem działa poprawnie. W internecie czytałem, że to może być kwestia samego kernela , dużo ludzi ma problemy z LE BT na Lolipopie Samsunga. Spróbuje powalczyć dzisiaj z najnowszym firmware i wersją apki ze sklepu.

 

Moja konfiguracja

Note Lolipop 5.0

Firmware 1.0.9.27

Mi_Fit_1.4.113_1015_PL 

 

 

edit: podniosłem firmware do najnowszego  i wgrałem oficjalna apke z play store i póki co wszystko jest ok.

Edytowane przez godeath
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi mi o kasę bo dodatkowy pasek kosztował niewiele powyżej 2$ ale właśnie o rodzaj gumy i wytrzymałość. Prowadzę dość aktywny tryb życia więc szansa, że o coś zahaczę podczas dnia jest spora. A wolałbym nie zgubić mi banda przez używanie nieoryginalnego paska.

 

Dlatego mam pytanko może ktoś widział lub zakupił oryginalny pasek do Mi Banda u naszych chińskich sąsiadów?

 

Od kiedy sąsiadujemy z Chinami? :D Chyba coś mnie ominęło..

 

Też chciałbym pomarańczowy i oryginalny pasek - ale pojęcie nie mam gdzie zamówić, żeby dostać org..

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kiedy sąsiadujemy z Chinami? :D Chyba coś mnie ominęło..

 

Też chciałbym pomarańczowy i oryginalny pasek - ale pojęcie nie mam gdzie zamówić, żeby dostać org..

 

Oj tam... czepiasz się   :lol:

Chodziło mi o to czy ktoś może widział albo kupił oryginał w dobrej (chińskiej) cenie... bo na Allegro (niby oryginały) czy na sklepie Xiaomi to ceny trochę zaporowe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...