Skocz do zawartości

Xiaomi Mi Band


sarcics

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy wszystko jest ok z moim Mibandem:

1.Zaobserwowałem że na opasce nie świecą się diody oznaczjące postęp realizacji ilości kroków. Nawet przy tapnięciu w opaskę nic się nie dzieje

2. Za chiny ludowe nie mogę sparować opaski żeby móc nią odblokować ekran. Probowałem już chyba każdej wersji aplikacji i na żadnej nie działa. Pukam w nią w każdy możliwy sposób i kicha. Ktoś ma jakiś pomysł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyłaczyłem BT, ubiłem Mifit spróbowałem uaktywnić odblokowanie - nadal nic wiciąż nie mogę potwierdzić sparowania.

Telefon z pudła więc nie wyłaczałem niczego w disable service. A tak a'propos to jakaś wbudowana apka, czy trzeba ją pobrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zewnętrzna z Google Play. A coś może grzebałeś w uprawnieniach? Powinno to działać... Spróbuj przed tym wykryć opaskę w mifit, moja opaska -> wybierz opaskę (swoją drogą źle przetłumaczone), a potem próbować włączyć odblokowanie... Przy cały czas działającym Bluetooth w tle.

Odblokowanie powinno potem działać bez działającej w tle mifit... Chyba nic innego nie wymyślę.

Edytowane przez Addamas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem posiadaczem xiaomi Mi Band. Sprawdzałem dzisiaj stan baterii i wynosił on 89%. Gdy chciałem dzisiaj wieczorem sprawdzić moją aktywność, to telefon nie chciał się połączyć z opaską. Pragnę dodać, że odkąd chciałem połączyć telefon z opaską, to ta cały czas wibruje (wibruje już tak sama z siebie ok. Godziny). Próbowałem restartować telefon, bluetootha, ale to nie pomagało. Co się mogło stać i jak mogę naprawić opaskę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I stało się... Rozwaliła się opaska, a dokładnie strzeliło to oczko do przeciągania paska :(

Opaska od grudnia ze mną na lewej ręce, ściągana tylko na czas pracy. Od końcówki czerwca przełożona na prawą rękę, bo dostałem od dziewczyny zegarek na urodziny, a że jestem praworęczny to chyba o coś zahaczyłem, albo zmęczenie materiału -  sam nie wiem, ale obstawiam to pierwsze. 

Pakować się w skórzaną oryginalną opaskę... albo zakupić ponownie gumowy pasek, bądź kilka pasków tak na przyszłość, widzę od groma tego na aliexpress. Tylko żeby miband z tych nieoryginalnych nie wypadał. W obecnej opasce nigdy nie było takie sytuacji i muszę przyznać, że po przeszło pół rocznym użytkowaniu nadal pewnie siedzi w opasce. Nie ma żadnych objaw zużycia, tylko to przeklęte oczko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego w takim razie mam kilka "dziur" w zapisach - czasami backup zapomne zrobic jak zmieniam rom?

 

Dziurę będziesz miał w mifit właśnie przez backup, konkretnie jak przywracasz backup sprzed np. 2-3 dni. W takim przypadku lepiej odinstaluj mifit, po restarcie zainstaluje się jeszcze raz sam i po ponownym logowaniu w chmurze ściągnie sobie aktualne dane. Zakładam oczywiście, że masz aktywne połączenie danych jak korzystasz z mifit. Ja czasami skaczę pomiędzy różnymi romami (miui, cm, asop... ) lub wersjami mifit i nie mam dziur właśnie dzięki ściąganiu aktualnych danych z chmury.

Edytowane przez fredek
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też nie mam dziur, robię zawsze tak, że chwile przed zmianą romu aktualizuje kroki, potem wystarczy zainstalować aplikacje na nowym romie i pobierze z chmury ostatnie i doliczy obecne. Na początku też bawiłem się w robienie kopii aplikacji i przywracanie z danymi z obawy, że coś się zgubi, ale to tylko więcej problemów dodało niż pożytku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile czekaliście na wysyłkę z gearbest? Od dwóch dni mam status, że odebrali kasę

Wysłane z mojego HTC One_M8 przy użyciu Tapatalka

Po dwóch dniach dostałem info, że towar już spakowali i nawet wysłali mi zdjęcie paczki z moim adresem

Teraz tylko pozostaje mi czekać na dalsze informacje.

PS. Daj znać, jak już będziesz miał. Tu lub na priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po dwóch dniach dostałem info, że towar już spakowali i nawet wysłali mi zdjęcie paczki z moim adresem

Teraz tylko pozostaje mi czekać na dalsze informacje.

PS. Daj znać, jak już będziesz miał. Tu lub na priv.

 

Jeśli idzie ze Szwecji to przez 2-3 tygodnie może mieć status "Transit". A jeśli wzięliście najtańszą opcję wysyłki to 17track nie pokaże nawet, że paczka już zmierza do Polski :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja Yi wysłana Sweden Postem wisi: 2015-06-22 16:55, The shipment item is under transportation, Item received for processing

Mam nadzieje że dojedzie do tej szwecji do piątku :) Za to MiBand nadany 26.06 NLPostem jest już w drodze do mnie ;) Powinien być za godzinkę :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja Yi wysłana Sweden Postem wisi: 2015-06-22 16:55, The shipment item is under transportation, Item received for processing

Mam nadzieje że dojedzie do tej szwecji do piątku :) Za to MiBand nadany 26.06 NLPostem jest już w drodze do mnie ;) Powinien być za godzinkę :)

 

NLPost idzie trochę szybciej, ale NordPost to pewnie w przyszłym tygodniu dojdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłbym poprosić o najnowszą lub polecaną/najlepszą dostępną na chwilę wersję MiOpaski w postaci apk?

 

Wiem, że mogę wyciągnąć z ROMa (choć na moim LG o dziwo nie działa apka ta z ROMu mego Redmi Note, inna jakaś za to zaskoczyła), ale potrzebuję wersji rozszerzonej czy tam spolszczonej bez brakujących funkcji (choć wiem, że powiadomienia sms to tylko w apce od czeskiego kolegi - kupię za kilka dni obiecuję)

 

Tyle tych wersji jest że idzie się pogubić ;) W dodatku jakiś czas temu widziałem mały ich spis, jednak był on gdzieś zaszyty.

 

Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Tyle tych wersji jest że idzie się pogubić ;) W dodatku jakiś czas temu widziałem mały ich spis, jednak był on gdzieś zaszyty.

...

 

Tu http://miuipolska.pl/forum/topic/5011-mifit-miopaska-dla-rom%C3%B3w-cm-i-mokee/ , kilka znajdziesz, ostatnią wersją mającą powiadomienia dla aplikacji jest Mi_Fit 1.4.113 ;-)

W 1-szym poście znajdziesz wersje wyciągane z romów miui polska a w ostatnich postach najnowsze wersje których jeszcze w romach nie było.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze czekam  na swoja opaske ale z tego co czytam to najstabilniejszą wersją dla Note 3 jest Mi_Fit_1.4.113_1015_PL ? Ta wersja ma powiadomienia, alarmy, nie ma battery drain i synchronizuje się z Google Fit? Ew. jaką apke warto dokupić ? Tej oficjalnej z google play rozumiem, że mam nie instalować, bo wgra mi najnowszy firmware?

Edytowane przez godeath
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ile razy trzeba powtarzać, że dane nie są trzymane w aplikacji tylko na koncie podpiętym do aplikacji?

czytać ludzie czytać :)

zrób w aplikacji synchronizację, odinstaluj ją i zainstaluj, którą tam sobie chcesz, zaloguj się na konto, a aplikacja pobierze sobie z niego dane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze czekam  na swoja opaske ale z tego co czytam to najstabilniejszą wersją dla Note 3 jest Mi_Fit_1.4.113_1015_PL ? Ta wersja ma powiadomienia, alarmy, nie ma battery drain i synchronizuje się z Google Fit? Ew. jaką apke warto dokupić ? Tej oficjalnej z google play rozumiem, że mam nie instalować, bo wgra mi najnowszy firmware?

 

1. Wersja 1.4.113 nie ma synchronizacji z google fit - żadna wersja z językiem pl tego nie ma, przynajmnie na ten moment. Powiadomienia dla połączeń, sms, alarmów i aplikacji ma.

2. Stabilność wersji to musisz sobie sam potestować tu ludzie raczej mają telefony xiaomi nie samsunga.

3. Nowsza wersja firmware opaski nie przeszkadza we współpracy ze starszą wersją apki - z ciekawości zrobiłem sobie wersję po polsku która potrafi robić downgrade firmware opaski i potestowałem kilka wersji firmware opaski z wersją apki 1.4.113 - z testów wyszło mi, że czym nowszy firmware opaski tym lepiej, dłużej opaska pracuje na jednym ładowaniu.

Tak przykładowo na podstawie moich 2-dniowych testów.

- dla firmware 1.0.9.27 spadek u mnie średnio 8-10% na dzień

- dla firmware 1.0.10.3 spadek u mnie średnio 5% na dzień :)

 

Mój syn ma druga nowszą opaskę i robi test długodystansowy, wyniki będą znane za 3 tygodnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...