Skocz do zawartości

Xiaomi Mi Band


sarcics

Rekomendowane odpowiedzi

Najnowsza wersja ma notyfikacje o połączeniu? Trochę się boję jej używać po tym co naczytałem się o niedziałających opaskach :P

 

@BÓLterier czemu się boisz używać najnowszej wersji aplikacji i jak niby powoduje niedziałanie opasak?

Rozumiem, że chodzi Ci o aplikację MiFit z google play.

 

Z tego co jest napisane na google play to ostatnia wersja aplikacji Mi Fit ma powiadomienia tylko o nadchodzącym połaączeniu (Set your Mi Band to vibrate when you have incoming calls on your phone).

 

Ale mimo, że udało mi się przebrnąć przez 72 strony tego tematu... to powoli zaczynam się gubić (!!)

Czy ktoś ze stałych bywalców mógłby sprecyzować, która wersja aplikacji Mi Fit najlepiej współpracuje z opaską - czy oryginalna z google play, czy przerobiona z forum w wersji angielskiej czy polskiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@BÓLterier czemu się boisz używać najnowszej wersji aplikacji i jak niby powoduje niedziałanie opasak?

Rozumiem, że chodzi Ci o aplikację MiFit z google play.

Z tego co jest napisane na google play to ostatnia wersja aplikacji Mi Fit ma powiadomienia tylko o nadchodzącym połaączeniu (Set your Mi Band to vibrate when you have incoming calls on your phone).

Ale mimo, że udało mi się przebrnąć przez 72 strony tego tematu... to powoli zaczynam się gubić (!!)

Czy ktoś ze stałych bywalców mógłby sprecyzować, która wersja aplikacji Mi Fit najlepiej współpracuje z opaską - czy oryginalna z google play, czy przerobiona z forum w wersji angielskiej czy polskiej.

Podpisami się o pytanie i czy dotaktowo nie lepiej pobrać aplikacje z odblokowanymi funkcjami dla standardowego androida ewentualnie dokupić jakąś płatna apke + oficjalna MiFit?

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@BÓLterier czemu się boisz używać najnowszej wersji aplikacji i jak niby powoduje niedziałanie opasak?

Rozumiem, że chodzi Ci o aplikację MiFit z google play.

Chodzi mi o Mi Fit który aktualizuje Mi Band do wersji FW 1.0.9.65. Podobno niektórym przestają działać opaski. Ja siedzę sobie na FW 1.0.9.23. Właśnie na próbę wyłączyłem powiadomienia o połączeniu to i nawet drain zniknął powodowany przez "bluedroid_timer" i jest OK. Jedyny jeszcze problem jaki zauważyłem to, że opaska mimo włączonej opcji "Early Bird" i tak wibruje o sztywno ustalonej godzinie chociaż przed alarmem byłem w płytkiej fazie snu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w takim razie, który firmware jest najlepszy dla opaski? I w której wersji Mi Fit go znaleźć?

Aktualizuję opaskę i firmware na bieżąco i z żadnym firmware do tej pory nie miałem problemów. Używam mifit +miband notify w wersji free do innych powiadomień i mi wystarcza, choć ma niewiele opcji.

Z ciekawości zobaczę tą apkę tłumaczoną przez Acida..

Wysłane z mojego MI 2S przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez madden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualizuję opaskę i firmware na bieżąco i z żadnym firmware do tej pory nie miałem problemów.

Więc możesz zaliczać się do grona szczęśliwców :D W internecie pełno jest osób którym Mi Band się nie ładuje, liczy kroki tylko do 100, nie wykrywa snu, wpada w "update loop" lub po prostu nie daje żadnych oznak życia.

 

Witam,też chodzę w nocy,co prawda byłem w toalecie 2x,ale nie 11!Moja wersja to MiFit 1.5.331.

Dzisiaj w nocy dokładnie 34 kroki. Nie wstaję do WC i nie lunatykuję :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To akurat jest normalne, zawsze tak było. Jeśli ktoś oczekuje, że opaska za 20$ zliczy mu dokładnie kroki do WC czy szkoły bez pomyłki o 10 to raczej ma mylne oczekiwania. Nawet droższe opaski nie policzą nikomu kroków jak GPS. 

Moja w sierpniu dobije roku, cały czas mam na ręce i nie miałem problemów, a do tej pory aktualizowałem sobie zawsze najnowsze wersje ze swojego romu i zawsze nowszy firmware.

 

Co do pytań jakie kombo jest najlepsze to moim zdaniem MiFit z romu PL (bo jest po polsku) + MiBandTools lub MiBand Notify Free jako uzupełnienie dla powiadomień SMS i w ogóle aplikacji. MiBandTools ma dodatkowo Power Nap więc warto i to sprawdzić.

 

Ewentualnie MiFit z GP jeśli komuś zależy na Google Fit.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acid dziękuję za odpowiedź, aktualna apke z pl romu(jest ona aktualizowana tak samo jak nie brendowany android?) znajdę tu na forum czy szukać na jakiś angielsko jezyznych? Mógłbyś mnie naprowadzić ? Z góry dziękuję za pomoc, ja dzisiaj odbieram moja opaskę - nie mogę się doczekać ;)

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest aktualizowana pod względem numeru wersji natomiast... w MiFit w Google Play chyba nie ma pełnego polskiego.

Aktualna wersja polskiego MIFit jest w aktualnych romach MIUIPolska.

 

No właśnie mam pytanie o te romy na MIUIPolska.

 

Jest tam kilka wersji:

MIUIPolska_aries_5.6.25_v6-5.0.zip

MIUIPolska_armani_5.6.25_v6-4.4.zip

MIUIPolska_cancro_5.6.25_v6-4.4.zip

MIUIPolska_dior_5.6.25_v6-4.4.zip

MIUIPolska_gucci_5.6.25_v6-4.4.zip

MIUIPolska_HM2013023_5.6.25_v6-4.4.zip

MIUIPolska_HM2014811_5.6.25_v6-4.4.zip

MIUIPolska_HM2014813_5.6.25_v6-4.4.zip

 

Czy to ważne z którego weźmiemy aplikację MiFit?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie mam pytanie o te romy na MIUIPolska.

 

Jest tam kilka wersji:

MIUIPolska_aries_5.6.25_v6-5.0.zip

MIUIPolska_armani_5.6.25_v6-4.4.zip

MIUIPolska_cancro_5.6.25_v6-4.4.zip

MIUIPolska_dior_5.6.25_v6-4.4.zip

MIUIPolska_gucci_5.6.25_v6-4.4.zip

MIUIPolska_HM2013023_5.6.25_v6-4.4.zip

MIUIPolska_HM2014811_5.6.25_v6-4.4.zip

MIUIPolska_HM2014813_5.6.25_v6-4.4.zip

 

Czy to ważne z którego weźmiemy aplikację MiFit?

Nie ma znaczenia.

 

 

 

Panowie, czy któraś aplikacja do mi banda ma taką funkcjonalność, żeby co zadany czas zawibrowala? Chodzi mi o taki przypominacz, np co godzinę.

Takiej funkcjonalności nie ma wprost ale myślę, że z proponowanej przeze mnie MiBandTools można to zrobić bo jest tam możliwość robienia powtórzeń dla powiadomień. Sprawdź. Apka płatna ale jak nie znajdziesz tam czego szukasz to do 24h możesz zwrócić apkę. Znaczy zwrot kasy ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to mam chyba jakiegoś pecha. Zainstalowałem aplikację MiFit wyciągniętą z roma na MIUIPolska i nie mogę się zalogować (!!) Pojawia się ekran Zapraszamy -> wybieram opcję Wpisz się i nic... pojawia się biały ekran i nic się nie dzieje (!!) Oczywiście zdesperowany odinstalowałem tą aplikację i zainstalowałem wersję z google play... i to samo (!!) - chociaż wcześniej działało.

Ktoś ma pomysł o co chodzi?! Może jakaś problemy z serwerami i logowanie?

 

I mam jeszcze drugie pytanko techniczne: czy aplikację MiFit wyciągniętą z roma da się aktualizować automatycznie, czy jak pojawi się nowa wersja to trzeba ją ręcznie zainstalować. A jeśli ręcznie to co wtedy z danymi w aplikacji (historia pomiarów dokonanych przez opaskę)- nie ulegną skasowaniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Zainstaluj jakąś apkę do tunelowania VPN (pisałem o tym chyba w tym wątku). Ustaw VPN na Japonię np. i wtedy pójdzie.

2. Jak niby automatycznie? Przecież apka jest z romu a nie google play. Ma inny podpis więc jest traktowana jak inna aplikacja.

Dane się nie kasują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj w końcu dostałem opaskę w swoje ręce i mam nurtujące pytanie. Wiem, że tak było już wcześniej, ale dlaczego Xiaomi zdecydowało się zablokować notyfikacje poprzez opaskę? Czyżby specjalnie kastrowali produkt aby uatrakcyjnić nową wersję opaski(jeśli taka zostanie niedługo zaprezentowana)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się zalogować odinstalowałem wszystkie wersje i zainstalowałem najstarszą z tego linku http://miuipolska.pl/forum/index.php?/topic/5011-Mifit-/-Miopaska-Dla-Romów-Cm-I-Mokee była tam opcja rejstracji po zarejestrowaniu program się zalogował i zainstalowałem wersje najnowszą i wszystko śmiga!

Jeszcze jedno pytanie czy któraś z aplikacji posiada funkcję "anti lost" tzn powiadomienie na opasce o tym ze rozlaczyla się ona z telefonem gdy np zapomnimy zabrać telefonu?

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj w końcu dostałem opaskę w swoje ręce i mam nurtujące pytanie. Wiem, że tak było już wcześniej, ale dlaczego Xiaomi zdecydowało się zablokować notyfikacje poprzez opaskę? Czyżby specjalnie kastrowali produkt aby uatrakcyjnić nową wersję opaski(jeśli taka zostanie niedługo zaprezentowana)?

Notyfikacje działają (bez kombinacji) z oryginalnym softem ale z telefonami xiaomi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Notyfikacje działają (bez kombinacji) z oryginalnym softem ale z telefonami xiaomi.

Co? Bzdura.

Notyfikacje to był mod. W oryginalnym sofcie ich nie było.

Zewnętrzna aplikacja miband tools, o której pisał Acid w aktualizacji jest świetna. Kosztuje niecałe 5 zł, ale jest to bardzo dobry wydatek no i wspiera autora, a ten odwalił kawał dobrej roboty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co? Bzdura.

Notyfikacje to był mod. W oryginalnym sofcie ich nie było.

Zewnętrzna aplikacja miband tools, o której pisał Acid w aktualizacji jest świetna. Kosztuje niecałe 5 zł, ale jest to bardzo dobry wydatek no i wspiera autora, a ten odwalił kawał dobrej roboty.

 

Notyfikacje działają dla telefonu, sms i alarmów bez żadnej dodatkowej apki, tylko zdaje się nie każdemu działają, np. u Acid-a nie działają. Pisałem o tym tutaj http://miuipolska.pl/forum/topic/5011-mifit-miopaska-dla-rom%C3%B3w-cm-i-mokee/page-3#entry66266

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!
Kupował ktoś ostatnio jakiś produkt na gearbest.com? Chcę kupić MiBand+opaska za 64zł. To najtaniej, jak udało mi się znaleźć, ale kupuję u nich pierwszy raz. Są godni polecenia? 
Rzuci ktoś okiem, czy ten produkt jest oryginalny?
http://www.gearbest.com/smart-watches/pp_126026.html 
+
http://www.gearbest.com/watch-accessaries/pp_187712.html 

Z góry dziękuję za pomoc.

PS. Ma ktoś kody na oddanie? Byłbym wdzięczny! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...