Skocz do zawartości

Xiaomi Mi Band


sarcics

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety potwierdzily sie moje obawy co do wspolpracy telefon-miband-zestaw hf w aucie. Z aplikacja z powiadomieniami po nadejsciu polaczenia nie wyswietla numeru tel, nie da sie odebrac rozmowy. Po zainstalowaniu apk z play google dziala OK, no ale nie dzialaja powiadomienia sms/fb...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 5 tygodniach w koncu do mnie dotarl MiBand. Na starcie masa niuansow, ktore sukcesywnie bede zapewne rozkminial.

Niemniej, nie widze na kilkunastu stronach wstecz nic o AquaMail stad pytanie.

Da sie skonfigurowac MiBand'a pod stricte Inteligentna Skrzynke AM ? Mam ustawionego imap'a tutaj,

i widze, ze opaska informuje mnie o kazdej czynnosci AM, tj rozpoczecia synchronizacji maili, bledu w synchronizacji itp.

Chcialbym miec alert tylko w sytuacji gdy przychodzi mail. Jak to u Was smiga ?

 

Btw, zmiana koloru diody nie hula mi rowniez. Mam apke w wersji polskiej, zdaje sie, ze najnowszej. Link sprzed kilkunastu stron.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiadomienia to żadne cuda - najogólniej zawibruje do wszystkiego z danej aplikacji co pojawia się na ekranie powiadomień. Więc nic w samej aplikacji mibanda nie wymyślisz. Jedynie co mi przychodzi na myśl to xposed, do tego moduł NotifyClean i wywalasz powiadomienia o synchronizacji itp. Ale wtedy nie masz o nich informacji w systemowych powiadomieniach, więc coś za coś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprobuje ograniczyc ilosc powiadomiec w samym AM, pozniej moze uda sie cos w romie grzebnac, mam LiquidSmooth 3.2, masa mozliwosci konfiguracyjnych, dlatego Xposed'a na nim nie musialem instalowac. Jesli nic nie wskoram, odpale to o czym piszesz. Dzieki.

 

---

 

Troche polsrodkiem okazalo sie ustawienie powiadomien dla apki typu LighFlow, od diody. LF widzi stricte Inteligentna Skrzynke w Aqua Mailu.

Problemem sa za to dodatkowe powiadomienia typu brak zasiegu etc, ktore mam ustawione, a ktore tu moga irytowac w opasce.

Problemem jest rowniez fakt, ze troche customizacja jest tu ograniczona przez fakt, iz kazde powiadomienie diody w LF jest interpretowane przez soft Xiaomi tak samo. No, jak mowie, polsrodek ;)

 

Dzialaja mi juz inne kolory diody, tj przy ustawieniu z gamy RGB przy okreslonym powiadomieniu.

Wczesniej sprawdzalem ustawienie koloru z tych 4 do wyboru, to mi nie hulalo.

Edytowane przez dgimx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z moją opaską nadal są problemu przy około 60% baterii (5 dni od ładowania) opaska pokazuje że kończy sie bateria i po zejściu do 5x % nie chce działać. A aplikacja pokazuje te 5x/60%. Gdy na chwilę ją podłączę zaczną wszystkie diody świecić i apka pokazuje 100%. Mam tak cały czas eh. Mi Bandy moich znajomych działają prawidłowo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może kupcie sobie tą skórzaną bransoletę :D

Chociaż osobiście wolałbym ten metalowy środek ze skórzanej i normalny silikonowy pasek ;)

Tapnięte przez MiPad

Edytowane przez Eru
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Numb już się przyzwyczaiłem do tego że mnie budzi ;/ Eh nie powiem szkoda mi bo mało czasu mineło od kiedy go zakupiłem. Najbardziej się dziwę jakim cudem to mogło wylecieć

Mi niestety już pękła przy wkładaniu, zamówiłem nową opaskę do niego. Niestety, ten materiał jest zbyt sztywny albo nie umiem wkładać MiBanda...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwaga jednak znaleziony u dziewczyny :) Uff jednak będzie budzik :D


Może kupcie sobie tą skórzaną bransoletę :D
Chociaż osobiście wolałbym ten metalowy środek ze skórzanej i normalny silikonowy pasek ;)

Tapnięte przez MiPad

Taak 40$ w tej cenie mam prawie 4 nowe Mi Bandy :D
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z opaska, zadko reaguje na ruch sprawdzenia dziennego dystansu, czesto gubi polaczenie BT z telefonem,

tylko kilka razy udalo mi sie to podczas ladowania, musialem czarowac. Parowanie ciagle, nie widzi opaski, po kilkanascie prob, restarty telefonu, bt, sprawdzana apka oficjalna oraz modowana 1.3.912 Notify.

"Connecting..." pozniej wywala "couldnt connect, pull down to retry". Powiadomienia rowniez kuleja czas dziala tylko alarm o polaczeniu telefoniczny, powiadomienia aplikacji nie dzialaja, telefon SG Note 3, Lolipop, przydzielony dostep do powiadomien w opcjach lizaka.

Prosze o pomoc.

Edytowane przez Kornel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opaska jest faktycznie skopana. W swojej, choć mam ja kilka dni, już widzę jakby załamanie w 1 rogu. A zamienniki, te najtańsze, są ponoć jeszcze gorsze. Możecie polecić najtańsza, jaką znacie, ofertę na oryginalny, czarny pasek? Powyższy za 95zl zacny ale bez jaj,, eBay pasek był prawie dwa razy droższy od meritum. Moje zdanie, rzecz jasna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten skórzany pasek nawet w oficjalnej sprzedaży kosztuje ponad 100 zł przeliczając z chińskiej waluty. W europejskim sklepie kosztuje 42 euro, wiec w ogóle drożyzna, zwłaszcza patrząc na cenę samego mi banda. No i nie jestem do końca przekonany, czy ten skórzany pasek pasuje do samej "pastylki", mi band ma raczej sportowy styl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze, średnio mi lolek pasuje, za dużo akcji ludzie na forach opisują. A mi do tego wszystkiego wariuje na nim proximity sensor. Co czuje, ze długo zostanę jeszcze przy AOSP KK.

Może jednak jest na rynku jakiś sensownej jakości, tani, zamiennik do MB.

Btw, dziwnie mi monitoruje sen opaska. Dziś w nocy, dla przykładu, połowy snu w ogóle nie zarejestrowała. Początek snu widziała 4.5h po położeniu się. Jednej nocy w ogóle mi nie zarejestrowała snu. Dziwnie mi, w tej kwestii, hula MB.

Heh, zsynchronizowałem najnowsze dane i kontrast poleciał w 2 stronę, tj opaska przypisala mi sen 3h przed tym jak położyłem, ale tym razem wiem co było przyczyną, wyskoczyłem na rower, i opaskę zostawiłem w domu.

Edytowane przez dgimx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Pare dni temu przyszla opaska;) zainstalowane najnowsze MIfit wyciagniete z romu,lecz mam kilka pytan:

1)czy po wlaczeniu bluetooth widac opaske czy tylko program Mifit widzi ja? (u mnie nie widac w bluetooth)

 

2) za kazdym razem jak zminimalizuje aplikacje i zaraz ja wlacze lub po jakims czasie to synchronizacja od nowa jest to normalne? telefon i opaska blisko siebie caly czas

3)raz udalo mi sie wybrac zeby opaska miala dostep to powiadomien lecz teraz juz telefon jej nie widzi

4) nie moge ustawic odblokowania ekranu, nie moge wybrac opaski w ogole 

monitor snu dziala bez problemu i inteligenty budzik dziala bardzo dobrze;)

Nexus 5 android 5.1 custom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  1. Nie tylko, opaskę widzi telefon i właśnie w Bluetooth możesz ustawić powiadamianie jeśli dodasz uprzednio odblokowywanie ekranu MiBandem.
  2. Tak, za każdym włączeniem apki się synchronizuje, synchronizacja nie jest równa łączeniu się. Nie można jej przeprowadzać co chwilę, bo inaczej bateria MiBanda zużyłaby się zbyt szybko. Jeśli masz od razu synchronizację po podłączeniu to dobrze, gorzej jest gdy za każdym razem musi się z nią łączyć po szukaniu.
  3. Ad. 1., od zeszłego tygodnia nie ustawia się już w aplikacji MiFit, od dzisiaj w ustawieniach Bluetooth. Tylko urządzenia Xiaomi.
  4. Odblokowanie ekranu działa tylko dla urządzeń Xiaomi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4. Odblokowanie ekranu działa tylko dla urządzeń Xiaomi.

 

 

Oj mylisz się bo nie tylko na MIUI, od Androida 5.0 wzwyż możesz ustawić sobie smart lock na podstawie lokalizacji, urządzenia itd. wystarczy wybrać MiBanda podczas tego jak jest podłączony ismiga. Testowane na mojej Moto X 2014 i teraz na Asusie Zenfone 2 i działa doskonale :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Wielkie za odpowiedzi ;) . teraz pytanie dlaczego moj telefon nie widzi tej opaski w bluetooth? szperalem po roznych forach ale nie znalazlem odpowiedzi. 

samsung galaxy s4 z orginalnym romem tez nie widzi opaskiw bluetooth

 

@Pozdrawiam

Edytowane przez olsenoz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj mylisz się bo nie tylko na MIUI, od Androida 5.0 wzwyż możesz ustawić sobie smart lock na podstawie lokalizacji, urządzenia itd. wystarczy wybrać MiBanda podczas tego jak jest podłączony ismiga. Testowane na mojej Moto X 2014 i teraz na Asusie Zenfone 2 i działa doskonale :)

Ok, nie doprecyzowałem, ale dzięki za poprawienie ;)

Chodziło mi raczej o to, że dedykowane odblokowanie jest tylko dla Xiaomi 4.4+. A to, że Google wprowadziło w lizaku to swoją drogą ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eh, a mój MiBand, wszystko na to przynajmniej wskazuje, zdechł. Jak wczoraj o 18tej przestał reagować na nic tak do dziś jest to samo. Podłączenie do USB nic nie wnosi. Aplikacja nie widzi. Ruch zegarka nie śmiga... Trup. Dziwne, mam ja od tygodnia. Bateria była na poziomie 81%.

Juz raz, kilka dni temu, podobna akcje miałem, ale trwająca ze 2h, teraz już niedługo doba będzie.

Edytowane przez dgimx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam opaski z Note 4 (exynos) wszystko smiga az milo... Tylko zastanawia mnie czy da się ustawić żeby opaska informowala mnie co godzinę, że rospoczeła się kolejna godzina oraz czy można wyszukiwać telefonu za pomocą opaski? Uzywam Mi Fit z XDA wraz z powiadomieniami. :)

Dodam, że byłem z nia kilak razy na basenie i  to kilka metrów pod wodą. Dziala bez zarzutu :)

Edytowane przez matir1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do basenu to w 9 przypadkach przeżyje i nagle zdarzy się tak, że przestanie.

Z powiadomieniami co godzinę nie ma jak, jedynie w telefonie apkę, która powiadamia co godzinę i wtedy przekierować powiadomienie na MiBanda.

Na szukanie tel nie ma możliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do basenu to w 9 przypadkach przeżyje i nagle zdarzy się tak, że przestanie.

Z powiadomieniami co godzinę nie ma jak, jedynie w telefonie apkę, która powiadamia co godzinę i wtedy przekierować powiadomienie na MiBanda.

Na szukanie tel nie ma możliwości.

Yep, dla tych co czytali matir1 i chca probowac, lepiej za dlugo Banda pod woda nie trzymac. Pada, ale nie od razu.

 

W sumie to miband juz troche stary, moze bylby czas na nowego? Po raz pierwszy od dluzszego czasu MiBanda nie mozna kupic na stronie Xiaomi ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...