Skocz do zawartości

Xiaomi Mi Band


sarcics

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym opisać moją krótką reanimację MiBanda dla tych, którzy mają, albo kiedyś natrafią na podobny problem.
Mój MiBand kilka dni temu dostał zawiechy (używam już od ponad 3 miesięcy). Telefon samoistnie się zresetował w torbie, a moja opaska zazwyczaj wymaga ręcznego restartu Bluetooth, żeby się sparować z telefonem i potem już śmiga aż do następnego wyłączenia telefonu. Tym razem MiBand zaprotestował. Wyłączałem telefon, Bluetooth, zresetowałem aplikację i nic, opaski nie dało się wyszukać, a ta wskazywała tylko liczbę kroków po podniesieniu ręki. Gdy w końcu cudem opaska zaczęła wibrować i świecić, a na ekranie pojawiła się informacja o puknięciu w nią palcem, zacząłem to robić - opaska świeciła, ale nie reagowała i nie parowała się. Po chwili diody zgasły i wszystko szlag trafił, wtedy opaska przestała w ogóle reagować na jakiekolwiek ruchy (opaska była naładowana). Czytałem już wcześniej skargi na psucie się opasek, także wywnioskowałem, że moja również padła. W domu podłączyłem ją pod ładowarkę, diody nie świeciły... Zrobiłem wyszukiwanie urządzeń Bluetooth w telefonie i ku mojemu zaskoczeniu na liście widniała "MI". Jest nadzieja! - pomyślałem i zacząłem dalej męczyć ten czip i aplikację. Parowałem ją kilka razy w urządzeniach, potem rozłączałem. W końcu włączyłem aplikację, a czip pod ładowarkę. Po którejś z wykonanych czynności odłączyłem opaskę od ładowania, a na ekranie zaczęła się synchronizacja i wyświetliło wykonane kroki. o_O Od tamtej pory, opaskę mogłem sparować tylko przez podłączenie a następnie odłączenie czipa od ładowarki. Inaczej się nie dało, bo aplikacja twierdziła, że nie ma opaski w pobliżu (może po naładowaniu puszcza ona jakiś sygnał?). Podczas ładowania diody nie działały, a w menu aplikacji na ekranie baterii po kliknięciu w "Wybierz MiOpaskę", aplikacja szukała opaski bez końca, sama opaska nie wibrowała i nie świeciła. Co ciekawe, mogłem wybrać kolory diod, wtedy świeciła oraz zliczała kroki i synchronizowała się. Czyli wszystko było sprawne, ale coś się zacięło i wymagało restartu. Plan był taki, że póki co, będę jej dalej używał, aż nie padnie bateria i się nie wyłączy. Myślałem, że zaliczy wtedy jakiś restart. Planu jednak nie zrealizowałem. Zainstalowałem dzisiaj najnowszą wersję aplikacji "MiFit", sparowałem opaskę (na tym patencie) i znowu podłączyłem do ładowarki. Aplikacja pokazywała ładowanie, a czip jak nie świecił wcześniej, tak nie świecił dalej. Zostawiłem tak ją na 3 godzinki. Po odłączeniu czipa od ładowarki, aplikacja zaczęła aktualizować jego firmware. Po aktualizacji zawsze czip jest restartowany i tak też się tym razem stało. Mój MiBand zaczął działać, jak kiedyś. Jestem taki uradowany!
Wydaje mi się, że dużą wadą MiBanda jest brak możliwości jego ręcznego zresetowania. Wystarczyłaby dodatkowa funkcja w aplikacji i być może wiele występujących problemów u posiadaczy by znikło.

Edytowane przez Rav
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MiBanda mam od dzisiaj. I oczywiście mam pytanie. Czy i jak można zmienić ilość wibracji przy budzeniu. U mnie wibracje powtarzają się 5 razy. Trochę mało :(

 

Testowałeś że Cie to nie obudzi? Ja już przy 2 wibracji sie budzę a mam dość twardy sen. Opaska na tyle dobrze monitoruje sen ze wie kiedy zacząć wibrować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A trzymasz tel w tej samej ręce co miband?

 

Tak trzymam i nic to nie zmienia. Na pasku powiadomień widać kiedy telefon wykrywa MiBanda i widać że po jakimś czasie to już nie działa :(

 

Ciekawostka. Zmieniłem kolor diody na czerwony gdy ktoś dzwoni a ona nadal niebieska....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak trzymam i nic to nie zmienia. Na pasku powiadomień widać kiedy telefon wykrywa MiBanda i widać że po jakimś czasie to już nie działa :(

Ciekawostka. Zmieniłem kolor diody na czerwony gdy ktoś dzwoni a ona nadal niebieska....

U mnie z tej samej ręki jest ok a jak mam w drogiej to różnie. Może wyczysc cache miopaska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

mam problem z opaską. Wczoraj zainstalowałem aplikację ze sklepu google. Pochodziłem trochę ok. 4km, przespałem nockę i zmieniłem oprogramowanie na pl ściągnięte z forum. Jednak po zmianie nie widzę danych z mojego spaceru i snu. Wygląda tak jakby każda instalacja nowego oprogramowania resetowała dane. Ktoś miał podobne doświadczenia, jakieś porady?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm taka aktualizacja danych do chmury odbywa się automatycznie czy należy aktywować, to jakoś aby zapisywało się na utworzonym profilu? Jakieś dodatkowe operacje należy wykonać na apce? Z góry dziękuję za odpowiedź.

 

P.S. Wydawało mi się, że miałem internet włączony przez chwilę, więc powinno zapisać coś więcej... ale mogę się mylić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki za informację. Mam jeszcze pytanie czy działa Wam powiadamianie o osiągnięciu 1/3 celu itp? Czy opaska może też wibrować podczas nieodebranych sms-ów? Mam ustawione na wibrację podczas nieodebranych i nie działa, przy połączeniach działa. Dziwne jest jeszcze to, że gdy nacisnę raport dzienny tzn. po osiągnięciu celu liczba kroków nie zgadza się z tym na głównym ekranie o jakieś 200 kroków i aplikacja się restartuje "aplikacja my fit została zatrzymana". Ktoś ma jakieś pomysły? Z góry dziękuję za odzew. Miłego wieczoru życzę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, może i głupa prośba ale czy jest ktoś z Poznania oraz byłby skory użyczyć na chwilę swój kabelek do ładowania?

Mój niestety gdzies zgubiłem i szukam rozwiązania na czas zanim dotrze do mnie nowa ładowarka. :)

Edytowane przez krelke
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"aplikacja my fit została zatrzymana".  dostaję taki komunikat w momencie kiedy wchodzę w informację "gratuluje osiągnąłeś swój dzienny..." pozostałe usługi działają. Aplikację wywala tylko kiedy mam dostęp do sieci. Czyściłem dane, rozłączałem opaskę, usuwałem aplikacje i cały czas tak mam  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, dzisiaj otrzymałem moją opaskę 
Mam red rice 1s miui v50. Opaska liczy kroki wibruje przy dzwonieniu.

Pytanie jest opcja powiadomień ustawiłem na sms i mesengera i nie świeci gdy dostane sms.

CO muszę ustawić w opcjach telefonu żeby np jak zbliżę sie do telefonu za wibrowało i zaświeciła czerwona dioda  z informacją, że mam sms.
Czy jest w ogóle taka możliwość przy androidzie 4.3 i tym systemie?
Dzięki za odpowiedz ;)

EDIT
Znalazłem w ustawieniach "notification acces" i było tam mibrant i zaznaczyłem je. Chyba to pomoże

Edytowane przez rm_125
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie

Ustawienia - prywatność - dostęp do powiadomień (na MiPad jest to jeszcze ukryte w administracja urządzeniem a na Mi2S normalnie w prywatności niżej jest nie wiem jak na Redmi) i zaznaczasz BleNotifi... i powinno działać

Tapnięte przez MiPad

Edytowane przez Eru
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

dostałem przed chwilą nową opaskę, oryginalnie zapakowaną, jednak w żaden sposób nie chce połączyć się z aplikacją (nie znajduje jej), a jak podłączę do ładowania to żadna dioda się nie świeci? Na początku tak jest aż się naładuje czy trafiłem na niedziałającą opaskę? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...