Skocz do zawartości

Xiaomi Mi Band


sarcics

Rekomendowane odpowiedzi

Hmm.. po 8 dniach używania, po nocy, odblokowywanie ekranu przestało działać... nic nie zmieniałem, nić nie ruszałem, wstałem rano i nie działa.

apka łaczy się z opaską, synchronizuje. Ale odblokowywanie nie bangla... o co chodzi?

 

Edit: ok, po resetowałem wszystko, poustawiałem od nowa i już działa

Edytowane przez Edek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reasumując nieco, zalecacie zapewne noszenie miBanda na lewej ręce? Na prawej i przy codziennych czynnościach, jak choćby pisanie, jazda samochodem, jedzenie prawą ręką mogą pojawiać się 'cyrki'? Cholewka, no mniemam, że miBand + dość duży zegarek może wyglądać komicznie na jednej ręce :mad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reasumując nieco, zalecacie zapewne noszenie miBanda na lewej ręce? Na prawej i przy codziennych czynnościach, jak choćby pisanie, jazda samochodem, jedzenie prawą ręką mogą pojawiać się 'cyrki'? Cholewka, no mniemam, że miBand + dość duży zegarek może wyglądać komicznie na jednej ręce :mad:

Hehe, to proszę wziąć bez dystansu.

A nie możesz zegarka trzymać na prawej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można na prawej czemu nie? Ale trzeba się liczyć z brakiem dokładności w mierzeniu kroków.

Zresztą zależy co kto preferuje. Ja na kroki się nie patrze bo MIBand dla mnie jest by wibrować jako budzik i jako powiadamianie o telefonie czego mi zawsze brakowało w pracy. Jeśli chcesz liczyć kroki przez cały dzień (... i to jest w ogóle do czegoś potrzebne..) to lepiej mieć na lewej jak jesteś praworęczny (albo na szyi... )

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po 14 dniach użytkowania dochodzę do wniosku, że Miopaska to gniot...

- zlicza kroki jak chce i  kiedy chce, najlepiej mu to wychodzi podczas jazdy samochodem...

- budzenie - jedna wielka niewiadoma czy zawibruje i kiedy...z założenia ma budzić do 30min przed czasem gdy jestesmy w płytkim śnie.  Średnio co drugie budzenie zawsze sam się budzę przed wibracjami opaski, a ona głupia wibruje jak juz jestem pod prysznicem....

- raportowanie aktywności snu, a co za tym idzie - budzenie - jedna wielka ściema... dobrze sprawdza się tylko na weekendy kiedy idę spać nawalony, wtedy wykresy w 95% pokrywają sie z rzeczywistością. W innych wypadkach błędne wskazania... np parę razy już miałem wyjscie do WC w nocy, a na wykresie jest ze jestem w głębokim śnie... albo jestem juz pod prysznicem, a ona mi raportuje jako koncówka snu...

- od 8 dni, średnio raz dziennie muszę ponownie włączać funkcję odblokowywania przez mibanda, a dziś to już w ogóle porażka, po  kolejnym razie konfiguracji blokady, opaska już w ogóle się nie łączy i nie mam pomysłu co teraz zrobic...

 

Moim zdaniem gadżet ten nie jest warty ceny z allegro...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tez to samo. Wszystko działa oprócz możliwości odblokowania ekranu. Gdy włączam tą funkcję pojawia się zdjęcie opaski na całym ekranie i napis "wyszukiwanie".

Opaska miga wiele razy ale nic więcej się nie dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi tam nie liczy jazdy samochodem, co do snu w nocy liczy poprawnie wtedy kiedy jestem przebudzony w wykresie pokazuje, miałem sytuacje kiedy nie spałem i patrzyłem na godzinę wszystko się zgadza, odblokowanie też działa chociaż ciężko było na początku sparować odblokowanie ale się udało, po wyłączeniu i włączeniu zaczęło wsio działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

To chyba masz coś z opaską, bo ja problemów z odblokowaniem nie miałem i nie rozłącza się z telefonem.

Ja przeszedłem kilka aktualizacji MIUI i od początku odblokowuje i powiadamia bez problemów. Co do kroków to czasem pokazuje cuda. Sen liczy w miarę dokładnie. Ani raz od ponad miesiąca nie rozłączyła się z telefonem. Kupowałem Mi banda u goldiego. Też obstawiam walniętą opaskę. Jedyne czego nie sprawdzałem to budzenie. U mnie koncert AC DC działa, jakieś 2 wibracje nie mają szans by mnie obudzić :)

Wysłane z mojego HM NOTE 1LTE przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w połączeniu z Nexusem 5 nie mam żadnych problemów, budzi tak jak powinno, wykrywa w nocy jak wstaje do łazienki, raczej poprawnie pokazuje twardy sen, a kroki kontroluje na wykresach i tez dobrze pokazuje, bardzo często pokonuje te same "trasy" i zarówno odległość (porównana z gpsem) jak i ilość kroków jest mniej więcej taka sama zawsze. Ustawione mam na prawą rękę, ale noszę wybiórczo zależnie czy biorę zegarek i to też działa poprawnie. Jeśli chodzi o samochód to czasem coś dodaje od siebie, ale raczej nie dużo i tylko jak mam na prawej ręce - pewnie za sprawą zmiany biegów, bo jak mam na lewej to nie dodaje.

Edytowane przez grzybiarz91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy zauważyliście zwiększenie zużycia baterii po podłączeniu opaski ? mam ją 2 dzień i bateria leci jakby 2x szybciej takie same czynności itp. a wieczorem zamiast 60% -70% mam ich 15... Oczywiście status użycia baterii nie wskazuje ani BT ani aplikacji MI Opaska (mają one udział 1%). A nic innego w telefonie się, nie zmieniło, softy najnowszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tez to samo. Wszystko działa oprócz możliwości odblokowania ekranu. Gdy włączam tą funkcję pojawia się zdjęcie opaski na całym ekranie i napis "wyszukiwanie".

Opaska miga wiele razy ale nic więcej się nie dzieje.

 

 

tak, dokładnie to samo mam, z tymże do tej pory ponowne codzienne ustawianie blokady ekranu dawało rade, aż się skończyło i właśnie wisi na "wyszukiwanie"

A powiadomienia działają... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, 

proszę o pomoc gdyż nie udało mi się znaleźć odpowiedzi na mój problem. Posiadam Sony Xperia Z2 i kupiłem ostatnio Mi Band, gdy zainstalowałem program w telefonie, zaczęła się aktualizacja opaski ale nie powiodła się. Czy jest jakaś możliwość aby to wznowić? Rozładować ja żeby się zresetowała czy coś? Oprogramowanie opaski mam aktualnie 1.0.8.2. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje wyczyścić pamięć opaski. Odinstalować program i spróbować jeszcze raz.

Oddzielnie chciałbym opisać moje odczucia.

Pierw parę pozytywnych komentarzy.

Z telefonem w ręce patrzyłem jak zalicza kroki i wydaje się, że zgadza się.

Funkcje powiadomień działają bardzo dobrze. Nie korzystam już z dzwonków w telefonie.

Budzi też przyjemnie.

Odblokowanie telefonu też fajna sprawa.

Co do nie działających funkcji to aplikacja wywala się kiedy chce korzystać z funkcji biegania. Po wciśnięciu stop kaplica. W czasie biegu mamy chińskie komentarze mówione zapewne przez milutką chinke co rozwala mnie na łopatki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no, moja to już mnie zaczarowała...

w sobotę szlajanie się po "mieście" od piwka do piwka, plus balety... naliczone 600m :)

niedziela - spacer, na gps jakieś 8km, na mibandzie... 580m

sen - nie spałem z piątku na sobotę, a w sobotę na niedzielę.... nie miałem opaski według opaski :)

 

mogę ustawić blokadę już, opaska mruga i wibruje przy ustawianiu, ale dalej nie odblokowuje....

i tak w kółko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaka masz wersję aplikacji? Ja jak kupiłem swojego mibanda miałem tak samo, potem była aktualizacja aplikacji i juz wrzuciło normalnie update na opaskę. Jak Ci się nie uda zrobić to się nie przejmuj, dla opaski to nie są jakieś ważne aktualizacje, jak troche będziesz bez najnowszej wersji to nic się nie stanie :) Ja jak aktualizuje opaskę to trzymam rękę przy telefonie, nie powinno to mieć znaczenia, ale może to pomoże następnym razem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za info

zatem zabieram się za ściąganie miui, w celu wyciągnięcia apki ;)

 

edit: jakby ktoś był zainteresowany to v1.3.312 wyciągnięta z ostatniego MIUI, podziękowania kierować do Acid'a

po wrzuceniu v1.3.312, zaktualizował mi się firmware opaski do v1.0.9.14

Edytowane przez bartolinio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...