Skocz do zawartości

Xiaomi Mi Band


sarcics

Rekomendowane odpowiedzi

Ja już nie mam pomysłu.

Przez 2 miesiące bylo dobrze a od aktualizacji do 1.2.442

1. Nie działa monitorowanie snu.

2. Na głównum ekranie zlicza prawidłowo ktoki a po wejściu w historie pokazuje albo wszędzie 0 albo np 225 kroków przez cały dzień i nic się nie zmienia.

3. Powiadomienia działają dobrze bo informuje mnie, że przeszedłem np 8000 kroków ale historia już fiksuje.

 

Próbowałem już:

1. Odinstalowałem i zainstalowałem poprzednią wersję MiOpsaka

2. Zainstalowałem poprzedni ROM 5.1.2

3. Zainstalowałem wersję Mi Opsaka ze sklepu Play Google.

 

Wciąż to samo.

 

Czy można gdzieś usunąć całą historię i wyczyścić wszystkie dane, bo możę jakaś baza danych żle działa?

 

Proszę o pomoc.

@ARC

 

Udało Ci się jakoś poradzić z tym problemem? U mnie zrobiło się to samo. nie aktywuje trybu snu oraz nie zlicza kroków w statystykach chociaż na ekranie głównym pokazuje dobrą wartość :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie udało mi się tego rozwiązać. Instalowalem opaskę na innym telefonie i było to samo. Nie mogę dodatkowo wygrać nowego firmware na opaskę bo w kółko się wgrywa i pokazuje błąd. Można spróbować założyć nowe konto ma miui bo Acid wspominał ze statystyki zapisują się w chmurze na serwerze mi. Mi codziennie zlicza prawidłowo kroki a w statystyce mam od rana równo 250 kroków i nie działa monitorowanie snu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem zpolszczoną apkę do Mi Band (po odinstalowaniu anglojęzycznej oczywiście).

Niestety nie jestem w stanie teraz nawet połączyć się z kontem.

Przy próbie logowania wyświetla się komunikat: "Logowanie nieudane. Spróbuj jeszcze raz".

Po ponownym tapnięciu opcji "Wpisz się" wyświetla się okno z informacją, że jestem już zalogowany na moje konto.

Mimo tego przy wybraniu Sign in dalej wyskakuje ten sam komunikat o problemie z logowaniem.

 

Próbowałem reinstalować apkę i dalej to samo.

 

Macie pomysł jak rozwiązać ten problem?

 

EDIT

 

Próbowałem zainstalować apkę do opaski ze sklepu play na innym urządzeniu i mam ten sam problem z logowaniem.

WTF?

Edytowane przez stachu777
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... mam MiBanda od wczoraj, po pierwszej nocy pokazała mi ze zasnąłem o 01:01, wstałem o 5:24....

a faktycznie zasnąłem jakoś zaraz po 22:20, fakt, przebudziełm sie jakoś koło 5:20, ale spałem do 6:30...

 

Pic na wode, fotomontaż te mibandy są :)

 

teraz siedziąc przed kompem od rana, naliczyła mi że przeszedłem od rana 3km... co jest nierealne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy co tam robiłeś przed kompem, może za bardzo machałeś ręką. Nigdy mi nie naliczyło kroków przy kompie nawet jak piszę ma klawiaturze, więc masz jakiś poważny feler, co przy tej cenie MiBanda i chińskiej produkcji może się zdarzyć. Ze snem to różnie bywa, niekiedy jak niespokojnie śpisz to głupieje a niekiedy wystarczy oglądać nieruchomo długi film na leżąco i zalicza spanko :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... mam MiBanda od wczoraj, po pierwszej nocy pokazała mi ze zasnąłem o 01:01, wstałem o 5:24....

a faktycznie zasnąłem jakoś zaraz po 22:20, fakt, przebudziełm sie jakoś koło 5:20, ale spałem do 6:30...

 

Pic na wode, fotomontaż te mibandy są :)

 

teraz siedziąc przed kompem od rana, naliczyła mi że przeszedłem od rana 3km... co jest nierealne...

Z tego co pamiętam to możesz edytować te godziny jeśli uważasz, że faktycznie poszedłeś spać wcześniej.

Wtedy opaska bierze to pod uwagę i następnym razem może lepiej ocenić zaśnięcie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem z czym macie problemy u mnie opaska perfekcyjnie zczytuje wszystko jeżeli chodzi o sen. Ale co ciekawe w nocy nalicza mi +-80 kroków jak śpie :D I dziś miałem problem z konfiguracja odblokowania opaska telefonu strasznie długo szukał opaski tak 5minut mu to zajelo. Jak pierwszy raz parowalen to to były sekundy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie udało mi się tego rozwiązać. Instalowalem opaskę na innym telefonie i było to samo. Nie mogę dodatkowo wygrać nowego firmware na opaskę bo w kółko się wgrywa i pokazuje błąd. Można spróbować założyć nowe konto ma miui bo Acid wspominał ze statystyki zapisują się w chmurze na serwerze mi. Mi codziennie zlicza prawidłowo kroki a w statystyce mam od rana równo 250 kroków i nie działa monitorowanie snu.

Chyba udało mi się coś zdziałać z tym tematem, bo póki co pokazuje poprawnie zliczone kroki w statystykach oraz monitoruje fazy snu. Zrobiłem to w następujący sposób:

 

1. W menadżerze aplikacji wyczyściłem dane związane z aplikacją oraz jej pamięć podręczną

2. Odinstalowałem aplikację

3. Zrestartowałem telefon

4. Zainstalowałem najstarszą "normalną" wersję aplikacji (konkretnie 1.0.342)

5. Stworzyłem nowe konto na xiaomi i zalogowałem się na nie w aplikacji

6. Gdy zobaczyłem, że normalnie zlicza statystki na tym koncie, przelogowałem się na stare konto

7. Po sprawdzeniu czy wszystko nadal zlicza w porządku i zaktualizowałem aplikację do najnowszej wersji dostępnej na Xiaomi Market (ale podejrzewam, że ta z Google play też będzie ok)

 

Mam nadzieję, że naliczanie się już nie sknoci :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Mam Naxusa 5 i chcąc sparować opaskę z Smart Lock musiałem użyć apki ze sklepu, bo w tej niemożliwe jest kliknięcie przycisku start...

Nie musisz używać przycisku start żeby sparować, możesz wszystko ręcznie zrobić w ustawieniach Smart locka. Ale czy działa na wersji podanej wyżej nie powiem bo używam tej zmodowanej wersji z forum miui.en.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeanalizowałem teraz swój sen :)

i chyba mam już teorię dlaczego tak wyszło, że opaska budziła tylko w porze ustawionego alarmu, bez próby wcześniejszego budzienia

 

otóż alarm mam ustawiony na 5:59

natomiast ostatnia głęboka faza mojego snu (wg wykresu z opaski) przypadła dzisiejszej nocy w godzinach 5:25-5:59, czyli pół godziny przed ustawionym alarmem to godzina 5:29, czyli nadal w głębokiej fazie (4 minuty po jej rozpoczęciu), stąd pewnie brak próby wcześniejszego budzenia

 

poobserwuję to jeszcze 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dostałem MiBanda, fajne cacko ;) Na początku strach, bo nie chciało sparować. Dopiero po kilku chwilach spytałem testerów i powiedzieli, że pierwszą wersję apki trzeba najpierw :P Opaska trochę łatwo się niszczy, ale na szczęście można dokupować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...