Skocz do zawartości

Xiaomi Mi Band


sarcics

Rekomendowane odpowiedzi

Hehe. To nie tak.

Po pierwsze poczytaj dokładnie jak działa ta funkcja. To nie są 3 sygnały tylko 3 sekundy. A jak liczone są sekundy i od jakiego momentu to nie wiem. Ale to sekundy.

A po drugie. Opaska wibruje raz gdy osiągniesz cel. Otwórz aplikacje to zobaczysz.

Wysłane z MI4

 

ad. pierwsze - masz racje. Mój błąd.

 

ad. drugie - wiem, że jest coś takiego - ale nie osiągnałem celu a opaska zawibrowała jak siedziałem na krzesełku prawie cały dzień. Tego dnia nawet nie osiągnąłem połowy celu kroków. Wtedy kiedy zawibrowała przyszedł sms.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to mi działa znacznie dalej, własnie sprawdziłem- opaska z jednej strony pokoju ja z telefonem z drugiej i odblokowuje sie bez kodu, pokój długosci 5,2m, logiczne jest ze opaska będzie działac na odległosc taką jaki zasięg ma bluetooth, google mówi ze najczęstszym modułem montowanym w telefonach jest ten o zasięgu 10m

Edytowane przez nosports
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszego dnia z MiBand mogłem odblokowywać telefon jak Ty zostawiając opaskę na końcu pokoju, ale teraz po dwóch tyg. używania wystarczy 40 cm by telefon prosił o kod do odblokowania. 

 

W tej chwili pisząc na klawiaturze telefon leży około 40 cm ode mnie i prosi o kod, jak wyciągam do niego rękę to w połowie drogi pokazuje już pulpit, także u mnie bardzo dokładnie to działa, ale jak mówiłem nie było tak od początku, daj bransoletce przyzwyczaić się do sowich zachowań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ponad 60%. Ja cały czas używam telefonu drugą ręką, bo jestem leworęczny i telefon mam w jednej, a miband na drugiej. Jak dla mnie jest idealnie, na początku uważałem za bezsensowne te zabezpieczenie kiedy możesz dać telefon osobie oddalonej o klika metrów, a ona może swobodnie używać telefonu, teraz podając telefon osobie stojącej na prawo ode mnie już odblokować się nie uda (kiedy trzymam rękę wzdłuż ciała).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No u mnie wibruje więcej razy, dzisiaj wibrowała 3:00, 3:07 i 3:28, zazwyczaj tak wibruje 3-4 razy u mnie, ale to tylko jeżeli leżę jak drąg i nie wykonuję żadnego ruchu od momentu pierwszej wibracji. W niedzielę wibruje już 2 razy, 30 minut przed i o czasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety. Miband to pierwszy produkt firmy Xiaomi, którego polecić nie mogę.. Problem z uzyskaniem wyniku przez ruch ręki uważam za bardzo poważny. Jest to (dla mnie) jedna z głównych funkcji a jest kompletnie spartolona. Na pewno nie jestem w tym spostrzeżeniu odosobniony bo znalazłem więcej podobnych opinii. Poza tym mam inny produkt, kompletny no-name, który radzi sobie z tym wyśmienicie. Może wystarczy np. puknięcie w opaskę skoro czujnik się nie sprawdza? Nie wiem, ale jest to ewidentnie do zmiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety. Miband to pierwszy produkt firmy Xiaomi, którego polecić nie mogę.. Problem z uzyskaniem wyniku przez ruch ręki uważam za bardzo poważny. Jest to (dla mnie) jedna z głównych funkcji a jest kompletnie spartolona. Na pewno nie jestem w tym spostrzeżeniu odosobniony bo znalazłem więcej podobnych opinii. Poza tym mam inny produkt, kompletny no-name, który radzi sobie z tym wyśmienicie. Może wystarczy np. puknięcie w opaskę skoro czujnik się nie sprawdza? Nie wiem, ale jest to ewidentnie do zmiany.

 

Ja używam tylko MIband do tych dwóch spraw:

- sygnalizowania określonej pory budzenia, codziennie tej samej. Mam ustawione np.: codziennie na 8:00 i o tej godzinie chciałbym być na nogach. Bez względu na to czy jest weekend czy nie to mam 3 wibracje o 8:00. Jeśli chce mi sie dalej spać lub jest weekend to spię dalej ale juz wiem, że 8:00 minęła i nie muszę sięgać do telefonu aby wyłączyć alarm. Po prostu są 3 wibracje i koniec

- informowanie o dzwoniących połączeniach

 

Osobiście nie wierzę w liczenie kroków. Jednego dnia kiedy naprawdę dużo się nachodziłem to naliczyło mi 8 tyś kroków a drugiego dnia kiedy wyszedłem 2 razy do osiedlowego sklepu i chodziłem trochę po mieszkaniu: głównie trasa komputer-kuchnia-komputer to też mi naliczyło ponad 8 tyś kroków.

Jakoś w to nie wierzę. Do sklepu i z powrotem wiem ile jest mniej więcej metrów i niemożliwe w wielu sytuacjach abym nachodził tyle kroków

 

Śmieszna sprawa. Ostatnio opaska zawibrowała (dając sygnał realizacji planu dziennego kroków) jak zrobiłem jednego kroka wychodząc z kabiny prysznicowej.

 

Obserwuję zachowanie opaski w kontekście czasu zasypiania i czasu kiedy wstałem. Mniej więcej to się zgadza. Wiadomo, nie jest to super precyzyjne urządzenie. To kosztuje 100 zł więc nie można cudów oczekiwać.

Mnie ogólnie się sprawdza.

 

Chciałbym móc ustawić powiadomienie o nieodebranym połączeniu lub przychodzącym sms'ie. Akurat nie mam tego dużo więc może nie czułbym przesytu wibrowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak czytam Twoje komentarze to dochodzę do wniosku, że masz jakąś usterkę. U mnie mierzenie kroków jak najbardziej zbiega się z aktywnością. Monitor snu mam wrażenie, że również zgadza się z moimi spostrzeżeniami po przespanej bądź ciężkiej nocy.

Nie mam pretensji do stosunku jakości do ceny. Po prostu uważam, że nie działa dobrze funkcja, która jest dla mnie ważna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korcą mnie te smartband'y czy smartwatch'e. Ogólnie zainteresowany był bym czymś takim co może:
-monitorować sen
-mierzyć puls(opcjonalnie)
-powiadamiać o sms'ach i telefonach, (opcjonalnie też inne powiadomienia)
-ciekawe mogło by być sterowanie muzyka z poziomu tego cuda

Zastanawiam się czy kupić sobie Xiaomi Mi Band czy może jest coś innego co ma lepsze funkcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są lepsze np. Jawbone czy innych firm. Tylko to kosztuje znacznie więcej. Miband jest za 25$ więc nie ma pulsometru, powiadamia tylko o połączeniu telefonicznym (na razie bo oprogramowanie wciąż się rozwija) i nie ma sterowania muzyką.

 

Są opaski za ponad 100$ i mają więcej możliwości. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...