Skocz do zawartości

Xiaomi Mi Band


sarcics

Rekomendowane odpowiedzi

Dzwoni telefon to po x sekundach(ustawiasz sobie po ilu najmniej to 3s) wibruje opaska. Nie jest to powiadomienie o nieodebranym połączeniu.

MI3W

 

 

Mam ustawione na 3 sekundy. Na około 10 połączeń zawibrowała tylko 1 raz. Za każdym razem czekałem aż telefon będzie dzwonił dłużej około 5 sekund aby te 3 sekundy na pewno minęły.

Czyli można powiedzieć, że ta funkcja u mnie praktycznie nie działa.

 

Za każdym razem mam tak, że opaska jest na prawej ręce a telefon w lewej kieszeni lub leżę w łóżku a telefon leży na szafce obok łóżka. Za każdym razem jest to kilkadziesiąt centymetrów?

 

W jakiej odległości powinien być telefon od opaski aby ta funkcja działała? Może opaskę mam za daleko od telefonu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ustawione na 3 sekundy. Na około 10 połączeń zawibrowała tylko 1 raz. Za każdym razem czekałem aż telefon będzie dzwonił dłużej około 5 sekund aby te 3 sekundy na pewno minęły.

Czyli można powiedzieć, że ta funkcja u mnie praktycznie nie działa.

 

Za każdym razem mam tak, że opaska jest na prawej ręce a telefon w lewej kieszeni lub leżę w łóżku a telefon leży na szafce obok łóżka. Za każdym razem jest to kilkadziesiąt centymetrów?

 

W jakiej odległości powinien być telefon od opaski aby ta funkcja działała? Może opaskę mam za daleko od telefonu ?

Dodaj aplikację MiBand do autostartu i zablokuj aplikację w menu "Ostatnie aplikacje", też miałem ten problem ale już wszystko działa. Zasięg jest całkiem spory, powiadamia mnie nawet jak pójdę do innego pomieszczenia.

Edytowane przez korzen1818
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodaj aplikację MiBand do autostartu i zablokuj aplikację w menu "Ostatnie aplikacje", też miałem ten problem ale już wszystko działa. Zasięg jest całkiem spory, powiadamia mnie nawet jak pójdę do innego pomieszczenia.

 

Spróbuję, tylko że ja nie restartowałem telefonu/MIUI, więc opcja autostartu w tym przypadku nie miała znaczenia.

Spróbuję blokadę.

 

A odblokowywanie telefonu z jakiej odległości Ci działa?

 

U mnie jest tak, że opaska musi być nie więcej niż 20 cm od telefonu.

Skoro bluetooth odblokowuje ekran na 20 cm to jak powiadomienie o połączeniu może wzbudzać opaskę w drugim pokoju czyli więcej niż kilka metrów?

Edytowane przez Michał
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, ale dla pewności dodaje, razem z Messengerem.

Jeżeli chodzi o zasięg, odblokowywanie działa tylko przy bliższym zasięgu. Jeżeli w jedna rękę wezmę telefon a w druga telefon i wyciągnę je w przeciwne strony to już opaska nie odblokuje. Myślę ze telefon wykrywa "sile" sygnału bluetooth, jeśli jest słabe to nie pozwala się odblokować ale połączenie jest na tyle silne ze pozwala na powiadomienie wibracją. Dzięki temu działają wibracje przy połączeniu przychodzącym ale jednocześnie nikt nie dostanie się do telefonu jeżeli się oddalisz. Przynajmniej u mnie to tak działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zimie? Ciekawe jak skoro MiBand wszedł do sprzedaży w... lecie.

Wysłane z MI4

 

Już zima prawie jest a w każdym bądź razie jest zimno. Wyszedłem dziś na dwór, pogoda nie rozpieszczała więc ręce do kieszeni i przyszło mi właśnie do głowy pytanie: czy będzie liczyć kroki jeśli ręka będzie nieruchomo w kieszeni a ja będę przemierzał kilometry?

 

Może dopiero każdy sobie sam to sprawdzi, ale już zapodałem pytanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejrzałem wszystkie watki o Mi Bandzie na forum isa sprzeczne informacje

 

Wspolpracuje on z:

 

1. Android 4.4+ i BT 4.0 ale bez MIUI - wszystko oprocz odblokowanie ekranu

2. MIUI V6 - wszystko + odblokowanie ekranu

3. Android niższy niż 4.4 - czesciowo dziala? To znaczy jak? i na jakiej wersji Androida?

 

Podeśle ktos coś na temat punktu 3?

Edytowane przez Accessories 4 You
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem dzisiaj - liczy kroki jak ręce są w kieszeni. 

 

Dzięki za sprawdzenie. A to Ci ciekawe jak to działa.

 

U mnie mimo blokady aplikacji i dodanie do aplikacji autostartu i tak nie powiadamia wibracjami o połączeniach. Dziś przegapiłem kilka rozmów nie czując wibracji i będąc pewnym, że opaska mnie powiadomi. :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest szansa, że Mi Band pojawi się kiedyś ze skórzanym paskiem - takim, jaki był prezentowany w zapowiedziach?

http://content.hwigroup.net/images/news/Xiaomi%20Mi%20Band%20img04.jpg

Kiedys bedzie. Sam czekam na ten model. Jednak pewnie nie szybko bo np niebieski mipad dopiero teraz trafil do sprzedazy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest szansa, że Mi Band pojawi się kiedyś ze skórzanym paskiem - takim, jaki był prezentowany w zapowiedziach?

http://content.hwigroup.net/images/news/Xiaomi%20Mi%20Band%20img04.jpg

 

Zapewne tak będzie ze pasek bedzie mozna dokupic osobno, a Mi Banda trzeba bedzie miec swojego. Skorzany pasek bedzie swoistym etui do dokupienia. A w momencie debiutu dostac bo bedzie graniczylo z cudem.

 

Wg. mnie lepiej kup Mi Band (zobaczysz czy ci pasuje) i potem ewentualnie dokup pasek jak wyjdzie, bedzie dostepny i cena opadnie po premierze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne tak będzie ze pasek bedzie mozna dokupic osobno, a Mi Banda trzeba bedzie miec swojego. Skorzany pasek bedzie swoistym etui do dokupienia. A w momencie debiutu dostac bo bedzie graniczylo z cudem.

Wg. mnie lepiej kup Mi Band (zobaczysz czy ci pasuje) i potem ewentualnie dokup pasek jak wyjdzie, bedzie dostepny i cena opadnie po premierze

To nie szajsung. Malo prawdopodpbne zeby pasek byl sprzedawany oddzielnie. Co do dostepnosci to pokaz mi ich produkt z ktorym jest jakis problem? Oprocz tv bo to akurat problem jest z wielkoscia. Nawet mipada mozna kupic w kazdym kolorze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie szajsung. Malo prawdopodpbne zeby pasek byl sprzedawany oddzielnie. Co do dostepnosci to pokaz mi ich produkt z ktorym jest jakis problem? Oprocz tv bo to akurat problem jest z wielkoscia. Nawet mipada mozna kupic w kazdym kolorze.

 

Teraz nie ma, ale zasze jak cos wychodzi na rynek to ciezko jest to dostac. Patrz: MiPad, Mi4 i inne. Sam napisales ze mozna kupic dopiero teraz niebieskiego MiPada a czarnego jeszcze wogole nie ma dostepnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz nie ma, ale zasze jak cos wychodzi na rynek to ciezko jest to dostac. Patrz: MiPad, Mi4 i inne. Sam napisales ze mozna kupic dopiero teraz niebieskiego MiPada a czarnego jeszcze wogole nie ma dostepnego.

Bo dopiero od tego tygodnia xiaomi rozpoczelo sprzedaz wersji niebieskiej mipada. Wczesniej nie byla dostepna. Czarna wersja jeszcze nie jest dostepna. Tylko zobacz ze juz wersje niebieska mozna zamawiac np na ali. Xiaomi prowadzi troche dziwna polityke jezeli chodzi o wypuszczanie sprzetu na rynek,.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejrzałem wszystkie watki o Mi Bandzie na forum isa sprzeczne informacje

Wspolpracuje on z:

1. Android 4.4+ i BT 4.0 ale bez MIUI - wszystko oprocz odblokowanie ekranu

2. MIUI V6 - wszystko + odblokowanie ekranu

3. Android niższy niż 4.4 - czesciowo dziala? To znaczy jak? i na jakiej wersji Androida?

Podeśle ktos coś na temat punktu 3?

Sprawdzałem na kilku urządzeniach z androidem poniżej 4.4. Na żadnym nie udało się uruchomić aplikacji.

Ponawiam pytanko. Czy ktoś wie jak zrobić twardy reset. I jak usunąć historie z opaski?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Redmi 1S z MIUI V5 na bazie andka 4.3 opaską działa. Liczy kroki, synchronizuje się. Nie sprawdziłem tylko odblokowania telefonu opaską.

PS

Właśnie sprawdziłem, po próbie włączenia odblokowania opaską, apka krzyczy: wgraj nowszą wersję MIUI.

Także na Redmi 1S odblokowanie opaską nie działa.

_____________

Pozdrawiam

OsekLtd

Edytowane przez osekltd
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wątpię :) Problem polega na tym, że licznik zresetował mi się już 3 razy w ciągu 6 godzin :( W ten sposób nigdy nie osiągnę wyznaczonego celu :P

 

Chyba znalazłem rozwiązanie na mój problem. Otóż w momencie, gdy licznik kroków po połączeniu z opaską nagle się resetuję to sposobem, który pozwala na "odzyskanie" liczby kroków sprzed synchronizacji jest rozłączenie opaski i ponowne sparowanie jej z telefonem. Ja robię to w poniższy sposób:

 

1. Jeżeli licznik przeskoczył nagle na 0, wchodzę w Moja opaska --> rozłącz,

2. Wyłączam aplikację,

3. Wyłączam Bluetooth w ustawieniach Androida,

4. Włączam ponownie aplikację

5. Zezwalam aplikacji na włączenie Bluetooth i sparowanie z opaską

6. Czekam, aż opaska ponownie zsynchronizuje się z aplikacją

 

Ta metoda zazwyczaj działa i pozwala na nieutracenie naszego dotychczasowego wyniku :)

 

Mam nadzieję, że komuś się przyda to rozwiązanie ;)

Edytowane przez Przemek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 2 spostrzeżenia dotyczące używania Miband:

- mam ustawione wibrowanie po 3 sygnałach połączenia. Ostatnio ktoś do mnie zadzwonił. Opaska zawibrowała krótko raz. Zdziwiłem sie co to? Wyjąłem telefon a tam było połączenie z opisem "2 dzwonki". Ktoś pewnie zrezygnował z połączenia i się rozłączył przedwcześniej. Hmmm, tylko że opaska miała wibrować po 3 dzwonkach a nie 2.

- innym razem opaska zawibrowała również raz. Wyjąłem telefon. Patrzę. Nie ma żadnej próby połączenia ale jest świeży sms. Jak to, powiadamia o przychodzących sms'ach?

 

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe. To nie tak.

Po pierwsze poczytaj dokładnie jak działa ta funkcja. To nie są 3 sygnały tylko 3 sekundy. A jak liczone są sekundy i od jakiego momentu to nie wiem. Ale to sekundy.

A po drugie. Opaska wibruje raz gdy osiągniesz cel. Otwórz aplikacje to zobaczysz.

Wysłane z MI4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...