Skocz do zawartości

Xiaomi Mi Band


sarcics

Rekomendowane odpowiedzi

Działa ze słuchawkami bluetooth bez najmniejszych problemów i nie gryzie się z nimi :smile:

Słuchasz muzyki i odblokowujesz telefon przy pomocy opaski bez potrzeby wprowadzania wzoru odblokowującego bezpośrednio do ekranu głównego, funkcja budzenia przy pomocy wibracji działa jak normalny budzik mamy możliwość ustawienia trzech czasów o której ma nas powiadomić opaska wibracją.

W ustawieniach Mi opaska nie jest widoczna jako dodatkowe urządzenie bluetooth.

Opaska powiadamia nas o nieodebranych połączeniach oczywiście wibracją, nie znalazłem takiej funkcji po której wibrowała by gdy oddalimy się od telefonu.

Ładowałem ją dopiero raz zaraz po zakupie czyli już 22 dni temu a stan baterii pokazuje 53%

 

 

 

Patrzę na ten obrazek i widzę tą jedną funkcję o "missed calls". Czy ona powiadamia tylko o nieodebranych połączeniach, czy opaska może także wibrować od razu jak dzwoni telefon (w razie gdy nie słyszę/czuję dzwonka/wibracji aparatu) ?

070538ttl5qletyqwdii5m.jpg.thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy jestem jaka jest skuteczność tego: "sensor rytmu serca". Rozwiązanie fajne, gdyż nie trzeba stosować specjalnego pasa.

Wszystko chyba zależy od jakości zastosowanych czujników, nie wiem, czy w takiej sytuacji czujnik w zegarku, bransolecie nie musi przylegać do ciała.

Widzę, że taką bransoletkę ma Mio "Mio Link":

http://www.dcrainmaker.com/2014/01/mio-link-first-look.html

http://tabliczni.pl/2014/02/mio-link-budzetowa-bransoletka-fitness-z-sensorem-rytmu-serca/

http://store.apple.com/pl/product/HFND2ZM/A/bransoletka-mio-link-continuous-heart-rate

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś czytałem test TomTom Runner Cardio, który ma wbudowany taki czujnik pulsu.

 

Zobaczcie jak to jest ze skutecznością:

http://polskabiega.sport.pl/polskabiega/1,105612,16432884,Plusy_i_minusy_TomTom_Runner_Cardio__TEST_.html

 

Poczytajcie opinie zamieszczone poniżej testu.

Technologia fajna, ale wymaga dopracowania, być może za jakiś czas opracują coś innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie, czy opaska będzie działała z note LTE?

 

Pytam, ponieważ znalazłem info na miui.com:

 

MIUI based on Android 4.4 KitKat; Can be connected to Mi Band
a na xiaomi shop znalazłem odpowiedź, że:

 

hello, MI band can fit MIUI system which carry on Android4.4 and above versions, support for Bluetooth 4.0 (MI 3, MI 4, redmi 1s 4G, redmi Note 4G). In other non-MIUI system (such as HTC, Samsung and other Android phone), you can achieve some basic features, but as "screen unlock" feature which is the MIUI unique will not be available. For non-MIUI phone tripartite system, subsequent will be gradual adaptation of the software. (does not support IOS now) regards!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam sobie odpowiedziałeś... "MIUI based on Android 4.4 KitKat; Can be connected to Mi Band", "MI band can fit MIUI system which carry on Android4.4 and above versions, support for Bluetooth 4.0 (MI 3, MI 4, redmi 1s 4G, redmi Note 4G)"

Tak, z tym że w pierwszej dokumentacji jaka wyszła było napisane że wspolpracuje tylko z MI. Dlatego wolałem dopytać tu na forum zanim dokonam zakupu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam od tygodnia jestem posiadaczem tej opaski, fajna jest 37 % 42 dni od ładowania :) opcja odblokowania ok ale kilka razy opaska zerwała połączenie i telefon Ręcznie odblokować musiałem (straszne :)) powiadomienie o połączeniu ustawione na 3 sek, działa świetnie ale opaska wibruje z 5x i tyle. Szkoda ze nie można ustawić czasu wibrowania przy połączeniu i budziku, bo odziwo budzi mnie 2 min przed budzikiem w telefonie.

Edytowane przez Slon_81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

opaska jest na prawdę inteligentna, prawidłowo odczytuje rodzaje ruchów, bieg, chód, praca fizyczna. odczytuje również fazy snu (no może nie fazy ale czy sen jest głęboki czy płytki). odróżni bez problemu np. jazdę samochodem, roweru nie sprawdzałem ale podejrzewam że też nie będzie jej zliczał. aplikacja działa prawidłowo, niektóre informacje nie są spolszczone ale dotyczy to raczej informacji o wykonanych ruchach niż zestawień. ogólnie jakbym miał podsumować to duża piątka z plusem. jeden minus tylko za wielkość bransoletki. 

 

To co napisałeś pewnie nie jest oczywiste ponieważ ostatnio ktoś pisał, że opaska zlicza mu kroki jak jedzie samochodem i to dość szybko.

 

Na zdrowy rozsądek, opaska nie jest magiczna i to nie mogą być czary, że zlicza te kroki - pewnie ta funkcja bazuje na akcelerometrze, który ma zaprogramowane typowe ruchy dla różnych zachowań i jeśli opaska rejestruje ruchy balansujące podobne do machania rękami w trakcie chodu to pewnie jest uznaje to jako zliczanie kroków........choć martwi mnie to, że niektórym zlicza kroki jadąc autem. To tylko sprzęt więc pewnie może się zepsuć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zdrowy rozsądek, opaska nie jest magiczna i to nie mogą być czary, że zlicza te kroki - pewnie ta funkcja bazuje na akcelerometrze, który ma zaprogramowane typowe ruchy dla różnych zachowań i jeśli opaska rejestruje ruchy balansujące podobne do machania rękami w trakcie chodu to pewnie jest uznaje to jako zliczanie kroków........choć martwi mnie to, że niektórym zlicza kroki jadąc autem. To tylko sprzęt więc pewnie może się zepsuć.

Jak opaska jest na prawej ręce i ktoś nie jeździ na Wyspach, to może zliczac zmianę biegów jako inny ruch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś dotarła i do mnie opaska. Pytanie czy Wasze wyświetlają tak jak to jest w sekcji Hello .... poszczególnymi diodami liczbę kroków, 1 mruga jak 1/3 planu wykonana, 2 mrugają jak 2/3 i 3 kiedy ponad 2/3 ? 

Drugie pytanie, czy istnieje jakaś możliwość ustawienia długości czasu drgania przy alarmie ? I trzecie pytanie, ktoś się z nią kąpał ? ;) Nie ma problemu z dostaniem się wody ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wskazania diodami działają jak wykonasz ruch ręką przypominający patrzenie na zegarek.

 

Już miałem napisać, że u mnie nie działa, ale działa. Z tym, że nie za każdym razem :)

W każdym razie dzięki dyleck za pomoc.

W porównaniu do Endomondo wyszło mi delikatne przekłamanie w czasie 10 min i dystansie 250 m. Czyli nie tak źle :)

Jeszcze jedno pytanie odnośnie odblokowania telefonu. Przy jakiej odległości od opaski u Was przestaje działać. U mnie jest to gdzieś ponad 1 m. Wtedy już muszę podać PIN. 

Edytowane przez marcinc76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest z tym budzeniem wibracjami przez opaskę i wykrywaniem odpowiedniego momentu budzenia.

Niektórzy pisali, że używają budzenia wibracjami w opasce.

 

Czy rzeczywiście czujecie, że budzik/Mi band - budzi Was w odpowiednim momencie i czujecie się mniej zmęczeni przy wstawaniu?

Niektórzy piszą, że budzi pół godziny przed czasem, który był ustawiony w budziku. Czy zawsze następuje to 30 minut przed nastawionym budzikiem?

 

Jakie są Wasze refleksje na ten temat?

Ciekaw jestem jak to jest naprawdę.

 

Spodziewam się, że prawdziwe urządzenia wykrywające fazy snu muszą być założone na głowę lub na oczy aby wykrywać ruchy gałek ocznych lub jakieś impusy z mózgu - tak kombinuję na zdrowy rozsądek - a Miband wydaje mi się, że jest takim mechanicznym "wykrywaczem dobrej godziny na pobódkę" ale wydaje mi się, że robi to ze sporym prawdopodobieństwem błędu. Nie wiem, jeszcze nie używałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest z tym budzeniem wibracjami przez opaskę i wykrywaniem odpowiedniego momentu budzenia.

Niektórzy pisali, że używają budzenia wibracjami w opasce.

 

Czy rzeczywiście czujecie, że budzik/Mi band - budzi Was w odpowiednim momencie i czujecie się mniej zmęczeni przy wstawaniu?

Niektórzy piszą, że budzi pół godziny przed czasem, który był ustawiony w budziku. Czy zawsze następuje to 30 minut przed nastawionym budzikiem?

 

Jakie są Wasze refleksje na ten temat?

Ciekaw jestem jak to jest naprawdę.

 

Spodziewam się, że prawdziwe urządzenia wykrywające fazy snu muszą być założone na głowę lub na oczy aby wykrywać ruchy gałek ocznych lub jakieś impusy z mózgu - tak kombinuję na zdrowy rozsądek - a Miband wydaje mi się, że jest takim mechanicznym "wykrywaczem dobrej godziny na pobódkę" ale wydaje mi się, że robi to ze sporym prawdopodobieństwem błędu. Nie wiem, jeszcze nie używałem.

Takie rzeczy to tylko w ... 

Ale nie w MiBandzie za 20 dolarów... 

 

Opaska budzi ok. 30 minut przed czasem ale mniej więcej dobiera na podstawie ruchów ręki w jakiej fazie snu jesteś. Jeśli ta faza jest akurat 15 minut przed czasem to obudzi wtedy. U mnie jak nie chcę wstać to powtarza wibracje po kilku minutach. Czyli np. mam ostawione na 8:00 to zaczyna wibrować ok 7:30, potem znowu za parę minut jeśli ręka się nie poruszy. 

 

Czy w dobrym momencie snu? Raczej tak. Wcześniej jak wstawałem na drugą zmianę do pracy o 9 to czułem się bardziej zmęczony po południu. A teraz wstając przed 8 w tym odpowiednim momencie jest jakby lepiej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie też ciekawilo budzenie szczególnie, że wstaję 3 rano, no i przy twardszym śnie może nie dać rady, dzisiaj obudziła mnie 3:28, gdzie 3:30 to już krytyczna godzina by dotrzeć do roboty.

Dodatkowo przed dwudziestą choćby przespać cały dzień ona tego jako sen nie policzy.

Ale fakt faktem przyjemniej się przy niej wstaje niż przy normalnym budziku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...