Skocz do zawartości

Xiaomi Mi Band


sarcics

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc,

 

uzywal ktos Mi Band ? Jeśli tak to proszę o podzielenie się wrażeniami ;)

 

Urządzenie wygląda bardzo ciekawie, szczególnie ciekawi mnie funkcja wybudzania poprzez wibracje + śledzenie cyklu snu.

 

na ibuygou widze coprawda narazie pre-order, ale moze ktos juz wszedl w posiadanie

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Pozwolisz, że podepnę się pod temat.

 

Mi spodobała się opcja oblokowania telefonu bez hasła i wibracje gdy oddalimy się od telefonu - też fajne.

 

Chcę kupić tą opaskę. Później chętnie podzielę się wrażeniami.

Tylko gdzie ją kupić?

 

Edit:

Skoro od 16tego rusza sprzedaż tzn. że już ruszyła ;-)

Edytowane przez KrzysiekCzarny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy jeszcze Cię to interesuje - z tego co czytałem, na razie ma być sprzedawany tylko Chińczykom, więc nie wiadomo czy w najbliższym czasie trafi do sklepów, a nawet jeśli, to cena będzie o wiele wyższa (mam na myśli o WIELE) niż dla Chińczyków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xiaomi ogólnie nie sprzedaje w Europie, więc jej na chwilę obecną nie będzie chyba, że ktoś sprowadzi. W sklepach chińskich, albo aliexpress, tam już są, ale ceny są na razie wysokie. Ja za jakiś czas będę mieć, bo teraz jak nie ma jeszcze Miui v6 to bez sensu zamawiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Opaski Mi Band już są dostępne w ibuygou.com na razie dostępne tylko w kolorze czarnym mimo że na stronie pisze pre-order, otrzymałem ją wczoraj wraz z Mi4 64GB i Mi Pad 64GB, cena opaski 28$

 

lol nieźle naraz Mi4 i Mipad. Napisz za jakiś czas jak się spisuje ta opaska i czy warto ją kupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dwa pytania. Czy Mi Band po dodaniu jest widziana przez telefon jako urządzenie bluetooth? Chodzi mi o to czy w przyszłości będzie mogła być wykorzystana do personal unlock w Androidzie L. I czy ktoś sprawdzał jak działa z urządzeniami nie od Xiaomi albo może ma taką możliwość? Bo aplikację można zainstalować nawet nie mając ROMu MIUI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czy oznacza to że jeśli będę mieć na Galaxy Note 2 MIUI, które jest oparte na Androidzie 4.4 to będzie działać? No i w Androidzie L ma być ten Personal Unlock, gdzie po dodaniu zaufanego urządzenia bluetooth nie będzie wymagany kod i pytanie czy Mi Band może być takim urządzeniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie zastanawia czy będzie ona działa (nie gryzła się) ze słuchawkami bluetooth. Jeśli tak to to niestety nie sprzęt dla mnie. Jeśli ktoś próbował to niech da znać.

 

Korzystam z niej już dwa tygodnie i nie ma absolutnie żadnych problemów. W czasie biegania korzystam ze słuchawek i pulsometru - obydwa urządzenia na BT. Opaska cały czas działa pięknie i liczy kroki oraz odblokowuje telefon jak ta lala. :)

Edytowane przez dyleck
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dostałem swoją.

 

Jest gdzieś do tego instrukacja?

 

Odpaliłem i wszystko śmiga jak należy - odblokowuje tel i liczy kroki itp.

 

Ale oglądałem recenczję na youtube i tam gość mówił, że możną włączyć opcję wibracji gdy oddalimi się od telefonu, a ja tego nie mam. Czy to w ogóle jest?

 

Oraz od czasu do czasu zaświecają mi się diody - gdy machnę szczególnie ręką :)

Do czego to jest?

 

Oraz: skąd opasaka wie, że śpimy?

Oglądałem właśnie film leżac i nie zaliczło mi tego do snu. Hmmm ciekawe...

 

Dzięki.

Edytowane przez KrzysiekCzarny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestey ja nie znam odpowiedz na twoje pytanie Kubasiak.

 

Ale inna sprawa: czemu opaska zalicza mi jazdę samochodzem do kroków?

Przejechałem się do sklepu a opaska oznajmiła, że właśnie wykonałem mój dzienny target kroków :/

 

Słabe to.

Edytowane przez KrzysiekCzarny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestey ja nie znam odpowiedz na twoje pytanie Kubasiak.

Ale inna sprawa: czemu opaska zalicza mi jazdę samochodzem do kroków?

Przejechałem się do sklepu a opaska oznajmiła, że właśnie wykonałem mój dzienny target kroków :/

Słabe to.

Ja jeżdżę samochodem często i nie mam takiego problemu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie zastanawia czy będzie ona działa (nie gryzła się) ze słuchawkami bluetooth. Jeśli tak to to niestety nie sprzęt dla mnie. Jeśli ktoś próbował to niech da znać.

Działa ze słuchawkami bluetooth bez najmniejszych problemów i nie gryzie się z nimi :-)

Słuchasz muzyki i odblokowujesz telefon przy pomocy opaski bez potrzeby wprowadzania wzoru odblokowującego bezpośrednio do ekranu głównego, funkcja budzenia przy pomocy wibracji działa jak normalny budzik mamy możliwość ustawienia trzech czasów o której ma nas powiadomić opaska wibracją.

W ustawieniach Mi opaska nie jest widoczna jako dodatkowe urządzenie bluetooth.

Opaska powiadamia nas o nieodebranych połączeniach oczywiście wibracją, nie znalazłem takiej funkcji po której wibrowała by gdy oddalimy się od telefonu.

Ładowałem ją dopiero raz zaraz po zakupie czyli już 22 dni temu a stan baterii pokazuje 53%

Edytowane przez tomcio83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem na jakiej zasadzie to działa (czy wykrywa kiedy zasnęlismy i oblicza kiedy będą fazy REM, czy jakimiś chińskimi sposobami wykrywa fazę REM), lecz jeśli obudzisz się podczas fazy REM, to łatwo wstać, nawet bardzo. Ale lepiej do tego dojść samemu (alfabudzik ustawiony na budzenie w fazie rem), niż ufać jakimś chińskim opaskom :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie nie wiem jak z budzeniem, bo to jest po prostu za sałbe. Nie jest w stanie dobrze mnie obudzić - zaraz zasypiam, a potem nie pamiętem :-)

 

Niestety jazdę autem wciąż zalicza mi do kroków. A nie jeżdżę aż tak wolno. Bez przesady.

 

Opcja odblokowania telefonu jest fajna - do tego się nie mogę przyczepić.

 

Ale przydałaby się wibracja gdy dostaję sms lub mail.

To by było dobre.

 

I teraz pytanie: czy jest to możliwe?

 

THX

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 pytania do posiadaczy:

 

1. Można ustawić to wszystko w ten sposób, aby opaska wibrowała w momencie nadejścia połączenia lud wiadomości SMS w czasie rzeczywistym, a nie po jakimś odstępie czasowym ?

2. Czy w takim momencie:

Jesteśmy w zasięgu opaski i cicho, następnie wyjdziemy z jej zasięgu i ktoś do nas zadzwoni lub dostaniemy wiadomość, wrócimy w zasięg opaski i wówczas otrzymamy powiadomienie wibracją, czy niestety jesteśmy zmuszeni ponownie sparować opaskę z telefonem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda nie jestem jeszcze posiadaczem, ale śledzę na bieżąco tematy na xda i z tego co czytałem, to opaska nie jest ciągle połączona z telefonem w celu oszczędzania energii i po prostu te minimalne 3 sekundy od momentu połączenia są po to, żeby telefon mógł się połączyć z opaską. 

 

Po wyjściu z zasięgu i wróceniu z powrotem opaska powinna się sama połączyć.

 

A co do wiadomości sms lub mail, to chyba nie ma opcji powiadamiania, ale również na xda ktoś pisał, że już raz mu się opaska zaktualizowała, więc niewykluczone, że Xiaomi doda kiedyś taką funkcjonalność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Z opaską było wszystko ok do dzisiaj z rana. Teraz opaska nie chce się połączyć z telefonem, wyskakuje komunikat żeby podłączyć do ładowania i wtedy znajduje ją ale nie da się sparować z telefonem, ok 5s później wyświetla się komunikat o większej ilości opasek w pobliżu, oczywiście mam jedną opaskę. Wyczyszczenie danych aplikacji i powrót do poprzedniej aktualizacji tzn 19.09.2014 nie pomaga. Jakieś pomysły?

MI3W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...