Skocz do zawartości

Xiaomi Mi Band


sarcics

Rekomendowane odpowiedzi

Hej!

Mam problem z opaską kupioną 4 miesiące temu, raczej oryginalna, (cały czas ładnie działała - bateria +3 tyg przy wibracjach itp). Natomiast od 2 dni bateria rozładowuje się jak szalona, 3-4 godz i z 100% roztaje 12%. Mam Mi fit z google play (najnowsze - 2.0.0) i mi band tools + synchronizacja z goole fit. Gdzieś czytałem kiedyś o sposobie z lodówka, ale nic to nie daje. Próbowałem też rozłączyć opaskę z Mi Fit, usunąłem dane aplikacji i całą aplikację potem zainstalowałem raz jeszcze i sparowałem z opaską. 

Macie może jakieś pomysły? 
Czy jest to raczej kwestia baterii, jakiegoś błędu w aplikacjach czy samego softu opaski?
Gdzieś czytałem że niektóry mają podobne problemy czasami i są na to jakieś metody (ale nie mogę tego odnaleźć).

Wersja firmware 4.16.3.7

Wersja firmware (pulsometr) 1.3.76.18

Edytowane przez mar0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Redmi2 napisał:

A moze masz włączony ciągły pomiar pulsu? Ja bym próbował wgrać najnowsza wersje czyli 2.1 i nowym firmware lub poczytać jak zjechać w dół z fw opaski

Wysłane z mojego 2014811 przy użyciu Tapatalka

Dziękuję, ale kilka pytań:

-najnowsza w google play to 2.0.0, skąd wziąć nowszą?

-jak zaktualizować opaskę? jaka powinna być najnowsza wersja? (po uruchomieniu mi fit nie aktualizuje mi sam opaski)

- " jak zjechać w dół z fw opaski " ? sorki, ale  nie wiem o co chodzi :|

ps. pomiar pulsu mam co 15 min w mi band tools już od początku i było ok

Edytowane przez mar0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.05.2016 o 15:05, Redmi2 napisał:

Najnowsza jest 2.1.1 ale jest ona dostepna na miuipolska.pl

3234107a31401ff1a13f23ab4e701b26.jpg

Wysłane z mojego 2014811 przy użyciu Tapatalka

Ok, zainstalowałem podaną wersję Mi Fita, opaska się zaktualizowała i jest teraz firmware: 4.16.4.22 i pulsometr 1.3.76.22.
Ale problem dalej istnieje, ma ktoś jeszcze jakiś pomysł?
I jak zrobić to z chłodzeniem/mrożeniem opaski, może tego spróbuję (a wcześniej coś może źle robiłem)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Winiu89 napisał:

 

Chłodzenie opaski ma zastosowanie w momencie gdy nie można jej naładować, pojemności baterii ci to nie zwiększy

 

Wysłane z mojego Mi-4c

Dzięki. Na razie odinstalowałem Mi Band Tools, zobaczymy czy to coś da.

Jakieś inne pomysły co zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy spotkał się ktoś z dużym transferem danych przez MiFit?

Co jakiś czas aplikacja potrafi wysłać lub pobrać duże ilości danych.

W zeszłym tygodniu w tle wysłała lub pobrała ponad 1,1 GB danych, dobrze chociaż że przez WiFi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkładanie pastylki do lodówki ma przyspieszyć rozładowanie akumulatora. Ogniwa LiOn szybciej tracą pojemność w niższych temperaturze. To ponoć ma być sposób na zresetowanie mi banda gdy ten przestaje być wykrywalny i nie ładuje się. Mój 1S zdechł sobie ot tak po prostu po dwóch miesiącach i mimo tygodnia spędzonego w lodówce jak był martwy, tak jest. Nigdy więcej tego gówna nie kupię. Nie polecam. Dwa tygodnie temu pistony v3 kupiłem druga sztukę, bo jedna z słuchawek zaczęła ciszej grać. Pochodziły 3mc, opaska 2mc. Zastanawiam się za ile mi Rn3 padnie przy takiej polityce jakości szajomi.

Wysłane z mojego Nexus 7 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Charvel
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do ilu aplikacji można ustawić powiadomienia w MiFit 2.0 i czy jest możliwość ustawienia różnych kolorów diod dla różnych powiadomień.

Mam opaskę z kolorowymi diodami od ponad roku i od początku używam MiFit w wersji 1.4.113 z powiadomieniami, zastanawiam się nad aktualizacją do 2.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie tego budzika to mam z nim dziwne problemy, mianowicie powiadomienia działają tak jak powinny czyli wibruje przy nadejściu połączenia albo sms-a jednak gdy trzeba obudzić to już nie wibruje tylko telefon dzwoni po wyznaczonym czasie. Apka to MiBand tools system CM13. Dostęp do powiadomień włączony, apki do hibernacji brak. MiFit budzi normalnie a MiBand Tools nie :/ macie jakieś pomysły ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam mi banda 1s niecały miesiąc, nagle bateria zaczęła strasznie szybko spadać, trzyma mi kilka dni, nawet po wyłączeniu powiadomień aplikacji....

Pół godziny po ładowaniu poziom bateri spadł o 6% :/ Miał ktoś podobny problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, heolix napisał:

Pół godziny po ładowaniu poziom bateri spadł o 6% :/ Miał ktoś podobny problem?

Akumulatorek psuje się w mibandzie, dosyć typowe, wiele osób to miało... szybko się rozładowywały, nie dały się naładować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można już składać zamówienia na MiBand'a 2. Powiększyli baterię do 70 mAh. Jak ktoś posiada punkty na Banggood to wychodzi za nią 136 zł

http://www.banggood.com/Original-Xiaomi-Miband-2-Heart-Rate-Monitor-Bluetooth-Smart-Bracelet-p-1057324.html

0.42inch OLED display screen with touchpad    
Support Heart rate  monitor    
Passometer,Fitness Tracker,Sleep Tracker,Message Reminder,Call Reminder    
Water resistant (IP67)    
20-day standby power    
Sleep-cycle smart alarm    
With a Dialog II 4.0 bluetooth chip, ADI sensor    
Running MIUI Android 4.4 and above versions; For iphone 4s/5/5s/6/plus ios 7.0 and above    
Unlock your Mi phone without a password    
Stylish band options (incl. wrap-around and leather)

   
Edytowane przez Gruchi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja nie. I szczerze  gdyby był mi band z kolorowymi za 10$ np to bym wziął. Dlaczego nie ? W tej cenie kupisz używanego huawei b1 jeśli chcesz słuchawkę. Jeśli chcesz godzinę kup zegarek dobry. Jeśli chcesz smartwatcha masz szeroki wybór. Do 100pln ma to sens. Powyżej niebardzo 

Edytowane przez Numb
\n co zdanie
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotarła do mnie dziś opaska wersja pierwsza. Ale chyba mam problem żadna dioda nie świeci. Podpiołem do ładowania ale nie ma żadnej reakcji. Czy po 2 godzinach ładowania mogę stwierdzić że band jest martwy. Czy trzeba go jakoś uaktywnić?

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotarła do mnie dziś opaska wersja pierwsza. Ale chyba mam problem żadna dioda nie świeci. Podpiołem do ładowania ale nie ma żadnej reakcji. Czy po 2 godzinach ładowania mogę stwierdzić że band jest martwy. Czy trzeba go jakoś uaktywnić?

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Band po podłączeniu ładowarki świeci diodami. Masz trzy każda to1/3 skali naładowania.jeśli jest całkowicie rozładowany to jedna dioda miga. Po czasie dioda która migała zaświeci się na stałe a będzie migać środkowa itd. Sprawdź jeszcze ładowarkę i czy dobrze podpięty jest miband.

Wysłane z mojego KM EAGLE 1065G przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wy też tak macie jak używacie mifit najnowszy z miband z pulsometrem. Gdy daje opcje biegaj. Po przebyciu dystansu zatrzymuje i daje done aplikacja się wyłączyła i nic nie zapisuje.

Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka

Tak, historia działa chyba tylko w Chinach :)

Wysłane z mojego Mi-4c

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...