Skocz do zawartości

Xiaomi Mi Band


sarcics

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj przyszedł do mnie miband, ustawiłem budzik jednak mnie nie obudził. Kłódka była założona. Chciałem dodać też do autostartu jednak nie mam tej aplikacji do wyboru, wiecie dlaczego? Tak poza tym to przez pół godziny rano naliczyło mi w mieszkaniu ponad 1500 kroków, coś chyba nie tak :)

Wysłane z mojego Mi-4c

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Winiu89 napisał:

O widzisz czyli teoretycznie mogę zsynchronizować i na noc wyłączyć bluetooth w takim razie :) myślałem że to telefon budzi wysyłając info do mibanda a tu miła niespodzianka :) dzięki będę testował :)

Wysłane z mojego Mi-4c

U mnie dwa razy się spotkałem z tym, że mnie MiBand nie obudził.

W obu przypadkach było to przy wyłączeniu domyślnego alarmu pon-pt i ustawieniu jednorazowego, inteligentnego na inną godzinę. Robiłem to wieczorem dzień przed, synchronizowałem po tym nawet kilkukrotnie, a mimo to, rano opaska nie wibrowała... Ktoś miał podobnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj już mnie normalnie obudził :) Być może wczoraj za szybko ustawiłem alarm dźwiękowy bo tylko 1min po mibandzie.

Wiecie może czy jest możliwość zarządzania białymi ledami? Fajnie gdyby była możliwość ustawienia osobnej sekwencji dla każdego powiadomienia np.

-Wszystkie 3 ledy dla połączeń

-2 zewnętrzne dla sms

-Jedna środkowa dla maila

Jest taka możliwość w jakimś programie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24 stycznia 2016o12:42, d3tr0 napisał:

W chinach najlepiej wypada banggood możesz sprecyzować jaki chcesz kolor 15 i 18 dolarów. W gearbest cena jest jedna 15 dolarów i kusi ale wysyłają losowo i możesz dostać białą lub kolorową - pewnie częściej białą chińczyki też nie głupie i nie będą tracić tych 10zł.

U nas nawet na forum w giełdzie ktoś sprzedawał białą za 65 zafoliowane pudełko, kolorową można wyrwać za 75-80zł też zafoliowaną. Ceny są podobne tylko dochodzi wysyłka. Nie mówię o allegro to zupełnie co innego i nadal polowanie na łosia. Ludzie powoli zdają sobie sprawę że mogą łatwo kupić sobie w Chinach i nawet trochę taniej im to wyjdzie zwłaszcza że sklepy te co pewien czas organizują promocje kupony czy punkty wymienne na kupony i wtedy masz dodatkowy rabat -5 dolarów co się absolutnie opłaca.

Możesz podać konkretny link? Do polskich stron. Bo nie mogę znaleźć a zależy mi na czasie. Znalazłem na xiaomi.com.pl ale za 89zl + przesyłka taniej znajdę ? 

Edytowane przez k80i
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję że xiaomi w końcu wpadnie na pomysł żeby zarządzać pojedynczymi ledami :) to samo ze stuknięciem w miband fajnie by było gdy opaska informowała telefon o stuknięciu, wtedy można by było zaprogramować jakąś czynność na telefonie :)

Wysłane z mojego Mi-4c

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję że xiaomi w końcu wpadnie na pomysł żeby zarządzać pojedynczymi ledami to samo ze stuknięciem w miband fajnie by było gdy opaska informowała telefon o stuknięciu, wtedy można by było zaprogramować jakąś czynność na telefonie

Wysłane z mojego Mi-4c

No to ciekawe jak byś to chciał rozwiązać skoro sam układ nie jest podpięty do sterownika tak aby to umożliwić.

Wysłane z mojego MI 3W przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, skubi07 napisał:

No to ciekawe jak byś to chciał rozwiązać skoro sam układ nie jest podpięty do sterownika tak aby to umożliwić.

Wysłane z mojego MI 3W przy użyciu Tapatalka

Musi być podpięty do sterownika skoro reaguje na stuknięcie (np. wyłącza budzenie lub potwierdza połączenie z telefonem).

Również z pojedynczymi diodami nie powinno być problemu, przecież potrafi pokazać jedną diodę ( mała ilość kroków)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, maur26 napisał:

Musi być podpięty do sterownika skoro reaguje na stuknięcie (np. wyłącza budzenie lub potwierdza połączenie z telefonem).

Również z pojedynczymi diodami nie powinno być problemu, przecież potrafi pokazać jedną diodę ( mała ilość kroków)

Nic nie musi ;) Bo akurat zapalanie jednej diody jest wykonywane przez wewnętrzny mikrokontroler za pomocą jednej lini, dwie - drugiej, wszystkich jeszcze innej. Więc telefon nie ma do tego dostępu. Jedyne co mozna by wymusić to tyle że mógł byś zapalić takie diody jak przy sprawdzaniu celu, czyli albo jedna, albo pierwsze i druga, albo wszystkie i to tylko na mryganie bez wibracji. Sterowanie diodami przy powiadomieniach i wibracją jest już sterowane przez inny układ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam zaktualizowalem telefon na soft 7.1.6 stable i mam problem z aplikacja od zdenka mi band tools o ile mi fit działa oki o ile mi band notify również to mi band tools jak ustawie działa Ale po jakimś czasie przestaje działać jak resetne bloototh znowu działa i tak za każdym razem.macie jakieś pomysły klodkowalem aplikacje i nic z tego dlatego musiałem wrócić do tandemy mi fit i mi band notify.dzięki za pomoc

Edytowane przez Dutche
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie nowa wersja 1.3.8 działa lepiej. Nawet gdy w MiFit opaska nie chce się zsynchronizować to i tak dostaje powiadomienia. Niestety czasem zdarzy się rozłączyć i już nie połączyć , ale to może być wina mojego tel bo mam portowany 4.4.2 i kernel robiony przez Infrareda z jakiś szczątkowych źródeł jak to mediatek.

I z tym związane jest małe pytanie . redmi note 2 i 3 działają na mediateku i czy tam są podobne sytuacje? Czy lepiej poczekać aż stanieje wersja ze snapem? Tylko ten bootloader...

Wysłane z mojego A820 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Qater napisał:

 

U mnie nowa wersja 1.3.8 działa lepiej. Nawet gdy w MiFit opaska nie chce się zsynchronizować to i tak dostaje powiadomienia. Niestety czasem zdarzy się rozłączyć i już nie połączyć , ale to może być wina mojego tel bo mam portowany 4.4.2 i kernel robiony przez Infrareda z jakiś szczątkowych źródeł jak to mediatek.

I z tym związane jest małe pytanie . redmi note 2 i 3 działają na mediateku i czy tam są podobne sytuacje? Czy lepiej poczekać aż stanieje wersja ze snapem? Tylko ten bootloader...

Wysłane z mojego A820 przy użyciu Tapatalka

Na Note 2 jest ok. I bootloader nie jest zablokowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Po ostatniej aktualizacji schodzi mi strasznie bateria w miband. Chodzi o to, że mimo wyłączenia aplikacji w telefonie mam cały czas komunikację między telefonem a opaską. Wcześniej tego nie było i mimo włączonego Bluetootha opaska nie komunikowała się z telefonem bez uprzedniego uruchomienia aplikacji. W ten sposób baterię ładowałem raz na 50-60 dni a teraz raptem 20-30 to max bo BT używam w samochodzie. Można jakoś downgrade firmwareu zrobić?

 

Firmware 1.0.11.7

 

Edytowane przez krucjata
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na najnowszym sofcie dev 6.1.28 mam problem z Mi Band Notify - przy ubiciu apki (mimo powiadomienia w górnym panelu) wyskakuje przy ponownym uruchomieniu "can't load last saved settings" i opcje powiadomień wracają do domyślnych.

Dodatkowo zadam ptyanie o Mi Band Tools. Generalnie nie mogę spersonalizować powiadomień - zawsze mam domyślne, jakbym nie ustawił. Ktoś wie jak to przeskoczyć?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć a znacie jakąś opaskę/smart watch który zastąpi mibanda a nawet bedzie od niego lepszy w cenie max 2x wiecej niz miband ? Czyli jakies 25-30$ ?Chodzi mi o to żeby urządzonko oferowało te same funkcje co miband ale miało do tego zegar, bo bez zegara to myślę , że nic nie przebije mibanda. Np coś takiego http://www.gearbest.com/smart-watches/pp_203003.html

Edytowane przez Wojtkson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.02.2016o14:44, Winiu89 napisał:

Ładowanie raz na 20 dni to problem? :)

Ja ostatnio ładuje co 5 dni i nie narzekam :) Ale co chwilę jakieś powiadomienie dostaje :)

dla zainteresowanych prąd ładowania i pojemność MULTICOLOR

IMG_20160204_101355_HDR.thumb.jpg.1568c2IMG_20160204_123333_HDR.thumb.jpg.79ada4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chvialem tez kupic miband tools ale nie chce podawac na sklepie play numeru swojej karty. Jak zrobic to onaczej?

Internetowa karta kredytowa bzwbk lub inna. Doladowania konta karty zwyklym przelewem.

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...