Skocz do zawartości

Xiaomi Mi Band


sarcics

Rekomendowane odpowiedzi

jest coś takiego. Działa to w trybie biegania, po przekroczeniu pewnej zdefiniowanej wartości opaska za wibruje.

Natomiast sam tryb biegania jest nadal nie dopracowany, nie działa historia oraz statystyka. Puls działa i w tym kierunku może być wykorzystany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 5.12.31 na Redmi Note 2 często zrywa połączenie, tj. nie działa "odblokuj z miband" albo jest duuuże opóźnienie (mimo trzymania w odpowiedniej ręce). W MiFit często trzeba długo czekać na synchronizację, odpalając apkę pokazuje że rozłączono, itp...

Czy ktoś wie jak temu zaradzić, ew. czy na którymś sofcie ktoś moze potwierdzić, że nie ma takich problemów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomoże ktoś mi :)

Jaką aplikacje polecacie do mi banda z białymi diodami, mi band notify nie jest w 100% kompatybilny.

Ja mam wersję z kolorowymi diodami i wszystko na niej jest ok

Mój brat kupił sobie z białymi i jest trochę gorzej, bo trudno znaleźć działającą aplikację.

Sent from my m2 note using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć

 

czy ten band można użyć w jakiś sposób żeby co minutę mi np zawibrowalo ? chodzi o silownie tak zebym nie musial patrzeć na zegarek, czyli cos w stlyu alarmu ale zebym za kazdym razem nie musial 120 alarmow co minute ustawiać... ;) pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@danio_96 Mi Band Tools

@Wodzu Poczkaj do nowego buildu - może Acidowi uda się zrobić nowszą wersję MiFit (1.8.511) na której synchronizacja działa miodzio i potwierdziło to już kilka osób (aplikacja z mi store już jest od tygodnia jakoś).

Mam wersje 1.8.511 z xiaomi.eu i nadal mam problemy z synchronizacją.

Wysłane z mojego A820 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnIe też był problem z synchronizacja zainstalowałem wersję z tego forum signed_Mi_Fit_1.8.511_pl.apk dodatkowo zakłódkowalem aplikacja mi fit i jak narazie działa wszystko ładnie synchronizuje tak samo zrobiłem z mi band notify.jedyny problem to gdy w nocy się przebudze pójdę do ubikacji już nie nalicza mi snu tylko dodaje czas pozostalego snu jak czas budzenia.trochę lipa może następna wersja coś zmieni.jeśli chcesz żeby urządzenie monitorowalo twój puls przez cały czas musisz w mi band notify w zakładce monitor tętna ustawić sprawdzanie co 5 minut wtedy działa ok jeśli dasz więcej minut to działa jak chce pozdrawiam

Edytowane przez Dutche
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś znalazł sposób na reset opaski? Chodzi o wyzerowanie dziennego postępu kroków w MiFit.

Założenie nowego konta?

Trochę kiepskie rozwiązanie bo za każdym razem trzeba zakładać nowe konto xiaomi

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam na swoim RN2 Mifit 1.8.511 z Chińskieg App Store (apka jest po angielsku), na Redmi mam SMS notification w standardzie (nie muszę nic dodawać jest suwaczek do tego) i wszystko działa dobrze. Kilka dni temu zainstalowałem kobiecie na jej Xperia E3 tego samego Mifit'a i okazało się że powiadomienia SMS znikneły a aplikacji Wiadomości nie da się dodać nie ma jej na liście :) spotkaliście się z czymś takim ? Mifit jest tylko dla Xiaomi i oferuje mu więcej opcji ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

od jakiegoś czasu mibanand przestał zbierać informacje dot. snu i przebytych kroków. 

Podlicza je, jednak o 00.00 nie sumuje ich, nie dzieli aktywnosci na poszczególne godziny i nie dodaje do kalendarza(brak info w grafach). 

Dodam, że mam synchronizację z google fit i pod koniec dnia wczoraj nadpisało mi aktywność sumą 43 kroków(?).

próbowałem już

- update mifit

- update samej opaski (występują problemy z upgrade, więc muszę mrozić urządzenie... (lol)

- zmiana kont/urzytkownika w apce mifit

- parować z innym telefonem

- stuknąć o podlogę

Macie może jakieś inne pomysły?

Edytowane przez dalej_bozenko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, k80i napisał:

Gdzie najtaniej dostanę opaskę z kołowymi w Chinach a gdzie w Polsce? I jak zrobić aktualizacje w wersji z białymi, bo nic nie ruszyło    

 

W chinach najlepiej wypada banggood możesz sprecyzować jaki chcesz kolor 15 i 18 dolarów. W gearbest cena jest jedna 15 dolarów i kusi ale wysyłają losowo i możesz dostać białą lub kolorową - pewnie częściej białą chińczyki też nie głupie i nie będą tracić tych 10zł.

U nas nawet na forum w giełdzie ktoś sprzedawał białą za 65 zafoliowane pudełko, kolorową można wyrwać za 75-80zł też zafoliowaną. Ceny są podobne tylko dochodzi wysyłka. Nie mówię o allegro to zupełnie co innego i nadal polowanie na łosia. Ludzie powoli zdają sobie sprawę że mogą łatwo kupić sobie w Chinach i nawet trochę taniej im to wyjdzie zwłaszcza że sklepy te co pewien czas organizują promocje kupony czy punkty wymienne na kupony i wtedy masz dodatkowy rabat -5 dolarów co się absolutnie opłaca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, dalej_bozenko napisał:

Cześć,

od jakiegoś czasu mibanand przestał zbierać informacje dot. snu i przebytych kroków. 

Podlicza je, jednak o 00.00 nie sumuje ich, nie dzieli aktywnosci na poszczególne godziny i nie dodaje do kalendarza(brak info w grafach). 

Mam dokładnie ten sam problem. Od października od kiedy używam opaski wszystko było dobrze, a ostatnio 14 stycznia po całkowitym rozładowaniu się opaski zaczęły się problemy jak wyżek. Aktualne kroki są pokazywane, ale nic nie jest sumowane i na koniec dnia nie rejestruje nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, dziś po przebudzeniu i sprawdzeniu snu pierwszy raz zarejestrowało mi poza lekkim snem i głębokim - pobudkę. Trwała ona faktycznie jakieś 4 minuty i po prostu byłem w kibelku. To jakaś nowa funkcja, bo do tej pory nie rejestrowało mi nigdy nocnych spacerów?
screen

Edytowane przez Axles
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To coś minutę po zegarek sięgał :P minuta to chyba najmniejsza jednostka rejestrowana, co więc ci wtedy wypisywał?

Mnie właśnie pierwszy raz zarejestrowało pobudkę, a jak to u ciebie wygląda z popołudniowymi drzemkami, rejestruje ci sen?

No i jeszcze jedno ile bateria ci trzyma, mi na 1S zostało 33% a używam 14 dni .... mało coś, czyżby pulsometr zaniżał wynik baterii o jakieś 1/3?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

od jakiegoś czasu mibanand przestał zbierać informacje dot. snu i przebytych kroków. 

Podlicza je, jednak o 00.00 nie sumuje ich, nie dzieli aktywnosci na poszczególne godziny i nie dodaje do kalendarza(brak info w grafach). 

Mam dokładnie ten sam problem. Od października od kiedy używam opaski wszystko było dobrze, a ostatnio 14 stycznia po całkowitym rozładowaniu się opaski zaczęły się problemy jak wyżek. Aktualne kroki są pokazywane, ale nic nie jest sumowane i na koniec dnia nie rejestruje nic.

totalny klops... mi z dnia na dzień przestało rejestrować

masę ludzi ma ten problem a w sieci żadnej konkretnej solucji

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje obserwacje co do nowej wersji MiFit 1.8.511 w nowym romie 6.1.21.

Po wgraniu softu (na 5.12.31, wipe cache/dalvik) aplikacja działała jak brzytwa, tzn. w zasadzie sek. po wzięciu telefonu w rękę wykrywało opaskę, co za tym idzie odblokowanie działało extra. Również powiadomienia z Mi Band Notify v2 przychodziły na opaskę regularnie i tak jak trzeba...

Przez 2 pierwsze dni.

Po dwóch dniach pojawił się znów problem z synchronizacją (dłuuugie czekanie) oraz zaczęły nie przychodzić niektóre powiadomienia.

Reset telefonu poprawił powiadomienia (choć Mi Band Notify v2 wykraczył ustawienia, które trzeba było przywrócić), lecz odblokowanie znów trwa ciut za długo - szybciej wzorem odblokuję, niż przez opaskę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, dalej_bozenko napisał:

totalny klops... mi z dnia na dzień przestało rejestrować

masę ludzi ma ten problem a w sieci żadnej konkretnej solucji

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Dziś od 12 u mnie nie pojazwiają się informacje w podsumowaniu, np. 14.00 - 14.10 100 kroków, 50m...

Jeżeli chodzi o informacje na grafach, to dla mnie rozwiązaniem okazało się:

1) Włącz powiadomienia o połączeniach przychodzących w MiFit (wyłącz w innych aplikacjach),
2) Zadzwoń na telefon i poczekaj aż opaska zawibruje i zaświeci,
3) Zsynchronizuj...

Można wyłączyć powiadomienie o połączeniu.

Natomiast nadal nie mam podumowania na głównym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To coś minutę po zegarek sięgał minuta to chyba najmniejsza jednostka rejestrowana, co więc ci wtedy wypisywał?

Mnie właśnie pierwszy raz zarejestrowało pobudkę, a jak to u ciebie wygląda z popołudniowymi drzemkami, rejestruje ci sen?

No i jeszcze jedno ile bateria ci trzyma, mi na 1S zostało 33% a używam 14 dni .... mało coś, czyżby pulsometr zaniżał wynik baterii o jakieś 1/3?

Nie wiem ile po ten zegarek sięgałem. Musiałem delikatnie się podnieść(ale nie wstać) z łóżka. I Mi Band już to ładnie zarejestrował. Także opaska jest czujna :-)

No i też wyjaśnię jedną kwestię. Ktoś często się pytał, w jaki sposób działa to INTELIGENTNE budzenie w Mi Band. Akurat trafiła mi się nocka, gdzie miałem faktycznie dość płytki sen(opaska wyliczyła sporo głębokiego snu, ale to przez to, że nie ruszałem ręką). Budzik ustawiony na 5:55. Jestem wg. wskazań Mi Band, w fazie głębokiego snu, opaska nagle ten sen urywa i dokładnie 5:26 (30 minut przed ustawionym budzeniem) wibruje PIERWSZY raz. Drugi raz wibruje po około 10-15 minutach, a ostatni TRZECI raz, o ustalonej godzinie - 5:55. W załączniku daje wykres, który pokazuje nagłe urwanie głębokiego snu przez opaskę. a4fd0ed8245b2870ac47afdc0384c728.jpg

TapTap Tapatalk+MI4W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Wodzu napisał:

Dziś od 12 u mnie nie pojazwiają się informacje w podsumowaniu, np. 14.00 - 14.10 100 kroków, 50m...

Jeżeli chodzi o informacje na grafach, to dla mnie rozwiązaniem okazało się:

1) Włącz powiadomienia o połączeniach przychodzących w MiFit (wyłącz w innych aplikacjach),
2) Zadzwoń na telefon i poczekaj aż opaska zawibruje i zaświeci,
3) Zsynchronizuj...

Można wyłączyć powiadomienie o połączeniu.

Natomiast nadal nie mam podumowania na głównym

Zrobiłem full wipe i wgrałem od nowa system, przywróciłem dane z kopii wewnętrznej. Póki co Mi Fit wrócił do łask i zdaję się, znów aktualizuje aktywność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

totalny klops... mi z dnia na dzień przestało rejestrować

masę ludzi ma ten problem a w sieci żadnej konkretnej solucji

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Dziś od 12 u mnie nie pojazwiają się informacje w podsumowaniu, np. 14.00 - 14.10 100 kroków, 50m...

Jeżeli chodzi o informacje na grafach, to dla mnie rozwiązaniem okazało się:

1) Włącz powiadomienia o połączeniach przychodzących w MiFit (wyłącz w innych aplikacjach),

2) Zadzwoń na telefon i poczekaj aż opaska zawibruje i zaświeci,

3) Zsynchronizuj...

Można wyłączyć powiadomienie o połączeniu.

Natomiast nadal nie mam podumowania na głównym

a u mnie za to nadal klops - proboeslrm już tej metody na 3 różnych wersjach mi fit :/

zastanawia mnie jeszcze synchronizacja z google fit. czy zakładając, że opaską naliczyła 7000 krokow to do Fit przekazuje tylko informacje o krokach, czy jeszcze o godzinie, w której była wykonywana dana aktywność i jej rodzaju(np bieg)?

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że przy głębokim śnie opaska powinna trzymać w uśpieniu do ostatniej możliwej chwili, a budzić wcześniej jeżeli akurat jesteśmy w fazie płytkiej. Dziwne.

Wysłane z mojego Mi-4c

Nie nie do końca jest to dobrze wymyślone. Ale to produkt w cenie 0,5l wódki. Więc nie ma co cudów wymagać.

Ale jak opaska budzi, kiedyś pisałem. Dziś macie to idealnie na wykresie Mi Band przedstawione

TapTap Tapatalk+MI4W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...