Skocz do zawartości

Xiaomi Mi Band


sarcics

Rekomendowane odpowiedzi

11 godzin temu, Rob83 napisał:

małe info.

mi band 1s 27dni i 41% bateria. Powiadomienia SMS i telefony włączone(nie zawsze bluetooth włączone w tele tak z 50%)

Jak na razie to nie zły wynik.

U mnie bateria spadła o 5%/24h przy samym mierzeniu pulsu co 10 min. Bez powiadomień (te mam z SWR30).

Edytowane przez wojkor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Posiadam Mi band 1s i Xiaomi Redmi Note 2 Prime oraz używam apki Mi band tools. Za każdym razem kiedy wchodzę w apke dostaje takie powiadomienie jak na zdjęciu. Czy da się to jakoś naprawić? Nie mam włączonego oszczędzania energii.

Screenshot_2016-01-15-16-59-59_cz.zdenekhorak.mibandtools.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, wojkor napisał:
9 godzin temu, Rob83 napisał:

a jak zrobiłeś ze mierzy ci puls co 10 minut?. Z moich wliczeń wynika ze pomiarów jest 144 na dobę. Przy takiej ilości spadek o którym na pisałeś 5% jest przyzwoity. W sumie powinna chodzić 20 dni ta opaska..

U mnie bateria spadła o 5%/24h przy samym mierzeniu pulsu co 10 min. Bez powiadomień (te mam z SWR30).

U mnie też patrząc na obecne rozładowanie wynik też będzie nie za dobry - 4 dni i 75% czyli wytrzyma trochę ponad 2 tygodnie.

Jaka aplikacja lepsza, chyba się pomyliłem i kupiłem, Mi Band Tools bo oceny 4.6 a chyba Mi Band Notifu v2 4.1, czym się różnią?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie tak słąbo z funkcjami z tego co patrzę to co w MiFit tylko rozbudowane bardziej, oczekiwałem więcej po tej cenie czegoś magicznego :)

Są powiadomienia o aplikacjach (w MiFit są trzy)

Powiadomienia o kontaktach - MiFit też to ma, ale nie dla wybranych

Alarmy

Drzemka - w sumie to co alarm

I tyle. Może faktycznie dla kolorowych diod możliwości są ciekawsze, ale to stary model opaski.

Nie rozumiem, dlaczego np. nie ma niczego z wykorzystaniem pulsometru?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma niczego, bo nie jest to apka oficjalna, a autor nie ma dostępu do jakichś źródeł czy dokumentacji. Wszystko robił metodą inżynierii wstecznej.

Masz możliwości powiadomień o baterii, o za długim siedzeniu, dobierania wibracji i innych ustawień do powiadomień itp. 5 zł to niedużo, a więcej od żadnej innej apki nie dostaniesz. Jedyne czego nie ma to śledzenie snu i statystyki kroków, ale od tego właśnie jest MiFit.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem MiFita z Marketu i nadal mam problem z synchronizacją opaski, gdy po jakimś czasie uruchamiam aplikację i chcę zaktualizować wyniki. W Mi Band Tools i Mi Band Notify wszystko jest w porządku.

Gdzie może leżeć przyczyna problemów z MiFitem? Sprawdzałem wiele wersji i na każdej mam ten sam problem. Już tracę nadzieję, że kiedykolwiek będzie to dobrze działać. Zaczynam żałować pieniędzy wydanych na Mi Banda.

Próbowałem już wszystkiego. Macie jeszcze jakieś pomysły.

aha, no to świetnie wersja z google play niestety to samo :/ a jakiś powód czemu nie pokazują mi się wykresy snu z dzisiejszej nocy? do powiadomień ściągnęłam inną apkę, więc problem chyba rozwiązany

Mam ten sam problem. Z jednej nocy dostaję wyniki, z drugiej już nie.

e2b7c43162b08b28a210675b77638a92.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że zadaję takie prozaiczne pytania, ale nie mam siły na przeczesywanie się przez blisko siedemdziesiąt stron wątku..

Czy ta opaska wybudzi mnie "inteligentnie"? Tzn czy przed ustalonym czasem pobudki wybierze najkorzystniejszy moment na to, by mnie obudzić - i dalej - czy przekaże tę informację do telefonu, żeby ten zaczął dzwonić? Czy, jeśli pójdę np. biegać nie biorąc ze sobą telefonu, opaska będzie zapisywać mój puls, ilość kroków i czas aktywności, a później zsynchronizuje to wszystko z aplikacją na telefonie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja ci powiem tylko tyle że jak ustawię budzik normalnie to razem z telefonem miband wibruje. Przynajmniej u mnie jak kiedyś ustawiłem w środku dnia budzik żeby wiedzieć o której z domu muszę wyjść to miband się załączył. Ale Nie wiem Jak z inteligentnym budzeniem, chociaż pewnie wtedy nie działa. Dlatego jest limit na te mądre alarmy bo miband trzyma je w pamięci i bez połączenia z fonem też cię obudzi kiedy trzeba.

Wysłane z mojego MI 3W przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem MiFita z Marketu i nadal mam problem z synchronizacją opaski, gdy po jakimś czasie uruchamiam aplikację i chcę zaktualizować wyniki. W Mi Band Tools i Mi Band Notify wszystko jest w porządku.

Gdzie może leżeć przyczyna problemów z MiFitem? Sprawdzałem wiele wersji i na każdej mam ten sam problem. Już tracę nadzieję, że kiedykolwiek będzie to dobrze działać. Zaczynam żałować pieniędzy wydanych na Mi Banda.

Próbowałem już wszystkiego. Macie jeszcze jakieś pomysły.

aha, no to świetnie wersja z google play niestety to samo :/ a jakiś powód czemu nie pokazują mi się wykresy snu z dzisiejszej nocy? do powiadomień ściągnęłam inną apkę, więc problem chyba rozwiązany
Mam ten sam problem. Z jednej nocy dostaję wyniki, z drugiej już nie.

e2b7c43162b08b28a210675b77638a92.jpg

Ja mam takie sytuacje gdy nie zapisze snu: śpię parę godzin a następnie mam ok 2h przerwy gdzie normalnie funkcjonuje, chodzę i takie tam. Potem znowu kładę się spać na kolejne parę godzin.

Opaska wykrywa pierwszy sen- sprawdzałem w aplikacji. Niestety gdy przerwa jest tak długa to po obudzeniu z drugiego snu okazuje się że nie dość że go nie policzylo to w dodatku usunęlo pierwszy sen. Pomogło ręczne ustawienie godzin w jakich spałem ale przecież to nie o to chodzi.

Ewidentnie jakiś bug. Wydaje mi się że jest jakiś maksymalny czas na przerwę w snie a potem robi się error.

Miałem też sytuacje że jak zrobiłem sobie drzemkę w ciągu dnia to apka nie zliczyla jej i usunęła zapis snu z nocy. Zawsze problemem są sny w ilości więcej niż jeden na dobę choć nie zawsze usuwają mi się zapisy z nocy.

Wersję mam z Google play że względu na połączenie z Google fit.

Wysłane z Xiaomi Mi4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie zlicza jeden jedyny sen w nocy, dziennych drzemek nie wychwytuje. Pewnie opaska była projektowana na przeciętnego użytkownika, czyli takiego który w nocy śpi (czy tam raz dziennie) więc nie radzi sobie z niestandardowymi upodobaniami użytkownika.

Podobnie z krokomierzem, mnie zlicza idealnie z tego co sprawdzałem, żona jako że pracuje jako kucharz niektóre ruchy zlicza do kroków (przypuszczam, że jednostajne), a później na liczniku jest 30000 kroków w ciągu dnia. Z tą jednostajnością wydaje mi się z doświadczenia, że tak to działa, bo idąc po schodach nie muszę ruszać ręką by prawidłowo schody=kroki zliczało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Posiadam Mi band 1s i Xiaomi Redmi Note 2 Prime oraz używam apki Mi band tools. Za każdym razem kiedy wchodzę w apke dostaje takie powiadomienie jak na zdjęciu. Czy da się to jakoś naprawić? Nie mam włączonego oszczędzania energii.

Screenshot_2016-01-15-16-59-59_cz.zdenekhorak.mibandtools.thumb.png.9429471a9616947da77031c795b12ce3.png

Mam dokładnie ten sam problem, powiadomienia z mi band tools w ogóle nie działają, cały czas wyskakuje mi ten komunikat, mam wersję RGB i mi4c. Mifit i mi band notify działają bez problemów :/

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kilkunastu miesiącach padł mi mój mi band, dotychczas działał znakomicie nie miałem żadnych przypadłości które tu opisujecie. Wiem, że doszła wersja z jednolitymi diodami i wersja z pulsometrem (gdyby ktoś szukał  polecam do biegania mio alpha pomiar dokładnie identyczny jak z pasa na piersi). Którą wersję wybrać diody jednolite czy kolorowe takie jakie miałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...