Skocz do zawartości

Xiaomi Mi Band


sarcics

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

Przydatny Tip którym chcę się podzielić

Moja opaska ostatnio przestała działać tj. przestała informować o smsach i połączeniach, zliczanie snu i kroki działały.

Co pomogło ?

Program który znajduje się w paczce z softem który umieściłem w swoim tutorialu na downgrade

http://miuipolska.pl/forum/applications/core/interface/file/attachment.php?id=2382

Konkretnie, łączymy się w nim z opaską z Opcji wybieramy Debug następnie Reboot i Odżyła ^^

 

 

 

Niestety w moim wypadku nie działa zejście z 1.0.11.7 na ten z paczki.

Update write failed czy coś podobnego i kicha. Ale po restarcie wcześniejszym opaska ładuje się do 94% a nie 85% więc jest progres :-)

Opaska była w lodówce, odinstalowałem mifit, reboot komórki i ciągle to samo.

Jakieś pomysły?

Xiaomi Mi2S with sMIUI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem przesyłke z Gearbest z opcją śledzenia przesyłki. Jak mogę ją śledzić? Po kliknięciu "View tracking message" mam tylko 

 

  • 2016-01-02 00:01:00Item is ready for transport undefined
  • 2016-01-01 03:50:33Item is announced / bpost received the information undefined

 

Jak kliknę w " Belgium Airmail Registered " to nie chce się wczytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem pierwszego MiBanda jeszcze z kolorowymi diodami, jednak urwało mi się ucho przez które przechodzi pasek i zgubiłem opaskę gdzieś na mieście.

Postanowiłem, że zamówię nowego MiBanda z pulsometrem bezpośrednio z iBuygou, ponieważ cena jest okej, a jest pewność że sprzęt będzie oryginalny. Czekam na paczkę :wink:

Edytowane przez Shaft
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Belgium(Bpost International)

2016-01-02 13:00

Arrival at export hub

2016-01-02 00:01

Item is ready for transport

2016-01-01 03:50

Item is announced / bpost received the information

Wychodzi na to że paczka w Belgii, jak długo będzie szło do Polski?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem przesyłke z Gearbest z opcją śledzenia przesyłki. Jak mogę ją śledzić? Po kliknięciu "View tracking message" mam tylko 

 

  • 2016-01-02 00:01:00Item is ready for transport undefined
  • 2016-01-01 03:50:33Item is announced / bpost received the information undefined
 

Jak kliknę w " Belgium Airmail Registered " to nie chce się wczytać.

Skopiuj nr przesyłki i śledź ją najlepiej na 17track.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, k80i napisał:

17track pokazuje, że jest w Belgii. Jak długo idzie z Belgii? Wykupiłem śledzenie przesyłki za 2 $ więc chyba dalej powinno pokazywać. 

Dzień lub miesiąc.

 

Uzbrój się w cierpliwość i nie patrz na Tracking.

Jak po 1,5 miesiąca nie dojdzie, to możesz zacząć wypytywać sprzedawcę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo czytałem o opasce, lecz czym więcej tym mniej wiem, dlatego mam kilka pytań.

1. Gdzie teraz najlepiej kupić? Jak odróżnić podróbkę od oryginału?

2.Jaką wersję 1s, ale podobno są różne diody?

3.Jakie są aplikację na IOS, które można pobrać z appstore? Czy MI FIT obsługuje wibrację, gdy ktoś dzwoni/wysyła sms?

Edytowane przez karacz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.banggood.com/Original-Xiaomi-Miband-Bluetooth-Smart-Bracelet-For-Mobile-Phone-p-937201.html

- Białe diody wysyłka (Chiny - 60.92zł) (z EU - brak)

- Kolorowe diody wysyłka (Chiny - 73.12zł) z (EU - 109.74zł)

Dla nowych promocji nie mają, ale jeśli zbieraliście punkty na promocji świątecznej ze skarpetek to jeszcze kupon -5$.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doszła do mnie 2 dni temu opaska w wersji 1S. Telefon mam LG G3 z Androidem M. Nie wiem czy to wina Marshmallow czy oprogramowania opaski, ale nie działa mi budzenie. Ustawiłem sobie dzisiaj na 10:10, a nie wibrowało ani razu. Leżałem przebudzony przed tą godziną po czym spojrzałem na stojący zegar była już 10:11, a opaska nie wibrowała. Poczekałem jeszcze chwile i wibracji dalej nie było. Dzień wcześniej, pomimo włączonej opcji, nie czułem też łagodnego wibrowania w ciągu 30 minut przed obudzeniem, a wg wykresu był płytki sen. Zaczęło wibrować o zadanej godzinie ale to już kilka minut byłem na nogach i uruchamiałem ekran oraz wchodziłem do MI FIT. Aplikacje mam dodana do ignorowania w optymalizacja baterii. Alarmy, które ustawiam w dzień działają normalnie. Aplikacja w wersji spolszczonej pochodząca z ROMU MIU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wie jak rozwiązać problem z Mi Band Tools? Wczoraj skonfigurowałem je, ale były problemy z uprawnieniami do powiadomień aplikacji. Zresetowałem telefon - pomogło. Dzisiaj rano budzę się, jest już po godzinach ciszy, ktoś do mnie pisze na GG, a powiadomienia nie ma. Wchodzę w apkę, a tam znowu problem z uprawnieniami do powiadomień. Znowu reset telefonu dopiero pomógł. Czy ktoś ma pomysł jak z tym sobie poradzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, sote napisał:

Czy mi band tools umożliwia przypominanie o tym że za długo siedzimy? Jawbone coś takiego ma i zastanawiam się czy masz mi band też może nas informowac o tym że za długo siedzimy...

Tak ma tą opcję, Ustawienia -> Alarm bezczynności

Screenshot_20160110-111728.jpg

Edytowane przez fredek
dodany screen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, kilka dni temu, po wcześniejszej lekturze forum, przy okazji zamawiania Xiaomi Yi stałem się posiadaczem MiBand 1s i chciałbym odpisać swoje pierwsze odczucia.

Opaski (2sztuki) mimo różnych opinii zamówiłem z Gearbest, nie było dostępnych w magazynie Eu więc przyszły do mnie z Chin, przynajmniej według strony i kwitów na paczce. 
Wysłane 29.12 u mnie były 6.1 (UK) więc mega szybko. Okazało się, że oba opakowania z MiBand nie mają folii, pierwsze co pomyślałem to "podróby", ale po sprawdzeniu fotek oryginałów, znaków szczególnych i po naładowaniu, samego działania opasek stwierdziłem, że na pewno są ori. 
Zamówiłem też nieorginalne paski, koszt żaden a wiedziałem, że chciałbym mieć też inne kolory niż czarny. Wykonaniem jakoś specjalnie nie odstają od oryginałów, różnią się szczegółami jak brak wytłoczonego napisu, błyszcząca a nie matowa zapinka, sam materiał bardzo podobny jeśli nie taki sam. Nic się nie rozpina, zapinka siedzi jak trzeba, zobaczymy ile wytrzyma.

DSC_0812_zpsevq3plin.jpg

Co do działania samego MiBanda, pobrałem na początek MiFit z forum, MiBand tools z Google Play i Google fit, opaski zostały sparowane z xperia z2 i htc one m7 bez najmniejszego problemu. Jako, że MiFit z MIUI nie ma opcji synchro z Google fit zainstalowałem wersję z Google Play w której z kolei nie ma opcji bieganie czyli brak ciągłego odczytu pulsu, mam nadzieję, że niedługo któraś z aplikacji zyska brakujące opcje.

Sam MiBand zlicza wszystko jak trzeba chociaż dodaje kroki też jak szczotkuję zęby czy myję naczynia, ale to chyba nie uniknione. Sen zlicza bardzo dobrze, kiedy moja dziewczyna spała widziałem jak opaska dosyć często sprawdzała puls. 
Alarmy ustawione w MiBand tools działają ok chociaż opcja inteligentnego budzenia jest dosyć dziwna, co jakiś czas wibruje 5 razy i potrafi wibrować nawet po ustalonej godzinie dopóki nie stuknę banda palcem. 
Na powiadomieniach mam synchro z gmail, whatsapp i polaczenia tel, działa to bardzo ok, nie mogę powiedzieć nic złego.


Tak wygląda bateria po tych 3 dniach intensywnego użytkowania, co chwila synchro, sporo wibracji z powiadomień, testowanie budzików i pulsometru, nie jest źle. 
Screenshot_2016-01-10-14-19-31_zpsijanbo
Ogólnie mogę jak najbardziej polecić. Pozdrawiam!

Edytowane przez cebem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Kupiłem 100% orginalnego mi banda. Laptop wykrywa go jako mi1a czyli wersja z białymi ledami.

Mam telefon lenovo a820 z czystym androidem 4.4.2 i bluetooth 4.0 z obsługą BLE.  Ściągnąłem najnowsze MiFit z Play Store i opsaka początkowo nie mogła się sparować. W ustawienaich bluetooth opaski nie było widać. Po wielu próbach się udało. Jednak nadal opaski nie widać jako sparowane urządzenie. Czasem wyszukuje się z dziwną nazwą( jakieś znaki) albo wyświetla się jej adres MAC. Aplilacje przezukujące urządzenia bluetooth czasem wyszukuje opaskę z dobrą nazwą albo adrsem MAC albo wogóle. 

Mam pewien problem bo po wyjściu z zasięgu bt mam czasem problem z automatycznym połączeniem opaski i synchronizacją mifit. Używam Mi band tools i czasem po powrocie do zasięgu bt ,przy braku włączania ekranu, przestają mi działać powiadomienia choć jest to losowe , ponieważ wczoraj na godzine zostawiłem telefon w samochodzie i godzine chodziłem po galeri z dziewczyną i próba dzwonienia do mnie dała powiadomienie na bandzie. Jest jakaś rada na automatyczne łączenie opaski? Po sparowaniu z mi fit opaski nadal nie widać w ustawieniach bt. Gdy jednak znajdę opaskę to po sparowaniu znów zmienia nazwę na znaki( nie zawsze te same) lub zostaje acres MAC.

Problem z dziwną nazwą ustaje gdy używam MIUI z redmi 1s sportowanego.

Jak rozwiązać problem automatycznego łączenia w tle po powrocie do zasięgu bt i otrzymywaniu starych powiadomień jak nieodebrane  połączenia ?

 

Edytowane przez Qater
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

1 godzinę temu, Qater napisał:

Jak rozwiązać problem automatycznego łączenia w tle po powrocie do zasięgu bt i otrzymywaniu starych powiadomień jak nieodebrane  połączenia ?

założyć kłódkę na program mi fit. Tak przynajmniej ktoś pisał w innym temacie, i jest lepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Rob83 napisał:

 

założyć kłódkę na program mi fit. Tak przynajmniej ktoś pisał w innym temacie, i jest lepiej

A na czystym androidzie? Wyłączenie oszczędzania bateri w tle w ustaeieniach nic nie daje. Program działa normalnie bo procesy się nie ubijają tylko opaska się nie łączy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mi band tools umożliwia przypominanie o tym że za długo siedzimy? Jawbone coś takiego ma i zastanawiam się czy masz mi band też może nas informowac o tym że za długo siedzimy...

Tak ma tą opcję, Ustawienia -> Alarm bezczynności

Screenshot_20160110-111728.jpg

Dzięki za info!

Powuedz mi jeszcze czy żeby to działało to opaska musi być ciągle połączona z telefonem przez bt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiadomienia są przesyłane bezpośrednio przez mi band tools na opaskę, także połączenie BT jest wymagane. Jest co prawda opcja pominięte powiadomienia ale to tak ratunkowo, jak na chwilkę stracisz kontakt z opaską. Jak całkiem wyłączysz BT, to nic z mi band tools nie dostaniesz, opaska nie będzie wibrować ani mrugać ledami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie zalozylem temat w dziale redmi note 3 ale problem nie rozwiazany- slaby odzew. Moj redmi note 3 na dev 6.1.7 traci polaczenie, wrecz nie dziala - trudno tez ze sparowac z mi band. Mi band tool wogole nie dziala... Zakladam kłódke na obie aplikacje w zarzadzaniu ustawiam zeby sie nie rozlaczal na lock screen... Gdzies na forum wyczytalem ze ludzie na redmi note 2 maja podobne problemy... ze problem znika na cyanogen rom. Zostalem zmuszony wrocic na strarego nexusa - zero problemow. Czy jeet szansa ze miui polska po odblokowaniu bootlodera rozwiąże problem?

Z ciekawostek moj lg g wach r nie ma problemow z komunikacja z redmi note 3....

Wysłane z mojego Nexus 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, fredek napisał:

Powiadomienia są przesyłane bezpośrednio przez mi band tools na opaskę, także połączenie BT jest wymagane. Jest co prawda opcja pominięte powiadomienia ale to tak ratunkowo, jak na chwilkę stracisz kontakt z opaską. Jak całkiem wyłączysz BT, to nic z mi band tools nie dostaniesz, opaska nie będzie wibrować ani mrugać ledami.

Czyli nie ma opcji, że jak pójdę do sklepu i wrócę do zasięgu BT to doatane powiadomienie, że ktoś do mnie dzwonił?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, fredek napisał:

Powiadomienia dostajesz tylko jak jesteś w zasięgu BT, czyli jak wrócisz do zasięgu BT to dostaniesz informację o pominiętych powiadomieniach o ile ustawisz tą opcję jako aktywną.

To mi to nie działa :) ale protestuje i się wypowiem. Dziś przesiadłemm się na miui dla sprawdzenia na kilka dni. Pierwsze co to dałem kłodke na apki mi band tools i mi fit i wyłączyłem oszczędzanie baterii. Jednak system ubija mi chyba procesy od toolsa bo po wejściu w aplikacje dostaje prośbę o ponowne włączenie dostępu do powiadomień. Nie wykrywa mi też apliakcji SMS. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg. mnie problemy z opaską zaczęły się od momentu wrzucenia MiFit do aplikacji systemowej, przynajmniej od tego ROM-u u mnie zaczęły się pojawiać takie same objawy, rozłączanie opaski, problem z ponownym połączeniem-trzeba wyłączyć na chwilę BT i po ponownym załączeniu daje się sparować,ewentualnie na chwilę odpalić GPS automatycznie opaska się nie sparuje ...zresztą wrzuciłem temat do problemów technicznych aplikacji, ale zero odzewu. Druga ewentualność to taka, że coś w systemie rozłącza BT lub po prostu jest konflikt między opaską  a BT. Przy tych problemach trochę ta opaska traci na funkcjonalności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja ostatecznie zdechła i kompletnie nic już jej nie pomoże, nawet się nie ładuje mimo że ostatnim razem miała 80% ...

Lodówka, gadgetbridge w żaden sposób się z nią nie da połączyć...

Na Gearbest są oryginalne za 12.99$ z darmowa przesyłka z Chin lub za 1.5$ z Holandii :

http://m.gearbest.com/mi-band-_gear/

Xiaomi Mi2S with sMIUI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde jakoś te opaski lubią same z siebie zdychać, jak muchy w kiblu. Ciekaw jestem, czy jest jakakolwiek zależność tych "samobójstw", czy też to zupełny przypadek...

Js odpukać jeszcze mam działającą, ale to narazie tylko 180 dni. Na wszelki wypadek, od samego początku, moja opaska nie miała kontaktu z wodą (myję raz na kilka dni,ręcznie, delikatnie z zabrudzeń, potu).

Widać, długość żywota opaski, nie jest nigdy znana :-P

TapTap Tapatalk+MI4W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, kulig007 napisał:

Kurde jakoś te opaski lubią same z siebie zdychać, jak muchy w kiblu. Ciekaw jestem, czy jest jakakolwiek zależność tych "samobójstw", czy też to zupełny przypadek...

Js odpukać jeszcze mam działającą, ale to narazie tylko 180 dni. Na wszelki wypadek, od samego początku, moja opaska nie miała kontaktu z wodą (myję raz na kilka dni,ręcznie, delikatnie z zabrudzeń, potu).

Widać, długość żywota opaski, nie jest nigdy znana :-P

TapTap Tapatalk+MI4W

Problem zaczął się jakiś miesiąc, dwa temu gdy wysiadło śledzenie snu, a potem historia kroków (czyli nie było widać niczego na grafach poprzednich dni jak i obecnego) oraz sama opaska nie chciała się naładować do więcej niż 2 stałych i jednej mrugającej diody (+- 85%). 
Obstawiam, że problem polegał na firmware który wgrał się gdy z ciekawości wgrałem jakieś nowsze MiFit. Potem już było tylko gorzej, bo były problemy z aktualizacją softu do jeszcze nowszego (za radą z Xiaomi.eu lub tutaj ściągnąłem MiFit ze Sklepu Google Play) - na co pomogło zostawienie opaski w lodówce na 10 minut, ale błędy pozostały. No to zacząłem próbować reboot opaski z Gadgetbride, a potem zrobić downgrade do 1.0.10.cośtam który x razy kończył się firmware write failed... A po kilku dniach już nawet Gadgetbridge nie mógł się z nią połączyć o MiFit już nie mówiąc :P Ładowanie po OTG z telefonu, czy też komputera (nawet po schłodzeniu) nie pomaga- trup totalny :D

Także podsumowując to częściowo moja wina, mogłem zostać na starym dobrym MiFit z tweakami... 

Edytowane przez Addamas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli to trochę zmienia obraz sytuacji. Walka z downgrade / upgrade FW, wykończyła opaskę. Pozostaje mi mieć nadzieję, że moja opaska przetrwa dość długo, bo jak już gdzieś wspominałem, od samego początku sparowania Mi Banda z telefonem, nie robiłem ŻADNEGO update FW i wersji MiFit. Jest cały czas taka sama......Więc może to jest jakiś sposób, na brak problemów z ,np. liczeniem kroków/ faz snu ?!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest to co pisałem, to zaczęło się ze 2-3 romy temu, wcześniej tego problemu nie było, opaskę mam świeży sort z października i poza problemem z rozłączaniem z BT i brakiem automatycznego sparowaniu po utraceniu zasięgu żadnych innych problemów z ładowaniem nie mam, bateria też trzyma długo, ostatnio po 35 dniach miałem 37% na baterii, więc chyba coś jest z BT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde jakoś te opaski lubią same z siebie zdychać, jak muchy w kiblu. Ciekaw jestem, czy jest jakakolwiek zależność tych "samobójstw", czy też to zupełny przypadek...

Js odpukać jeszcze mam działającą, ale to narazie tylko 180 dni. Na wszelki wypadek, od samego początku, moja opaska nie miała kontaktu z wodą (myję raz na kilka dni,ręcznie, delikatnie z zabrudzeń, potu).

Widać, długość żywota opaski, nie jest nigdy znana :-P

TapTap Tapatalk+MI4W

Moja opaska żyje już 452 dni.

Wysłano z Mi4c

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...