Skocz do zawartości

Xiaomi Mi Band


sarcics

Rekomendowane odpowiedzi

23 godziny temu, kulig007 napisał:

 

Opcja pierwsza. Najpierw, te +/- 30 minut przed ustawioną godziną, lekko wytrąci Ciebie ze snu, CHYBA potem jeszcze raz... Aż w końcu o wybranej godzinie, pełną mocą wibruje.

TapTap Tapatalk+MI4W

To bez sensu to "INTELIGENTNE BUDZENIE" w takim wydaniu...bo co jeśli to pierwsze wibrowanie 30 min przed alarmem wypada właśnie w głębokiej fazie snu? i od razu mnie wybudzi...

Przecież powinno analizować mój sen i budzenie zadziałać dokładnie w fazie płytkiej snu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No OK, ale jak Ty sobie wtedy wyobrażasz budzenie o ustalonej godzinie?! Masz budzik na 7:00... Mi Band ma czekać, aż wpadniesz w płytką fazę? A jak ta płytka faza nastąpi o godzinie 7:35?! To ma Cię w ogóle nie budzić, czy całkowicie po czasie?!

Po to są te początkowe delikatne wibracje, żebyś wpadł w tą płytką fazę snu.

A inteligentne budzenie, NIE DZIAŁA na każdego. Już ktoś nie raz pisał, że opaska nie jest w stanie go obudzić.

TapTap Tapatalk+MI4W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę że ona czeka: jak w ciągu 30 min przed ustawionym budzeniem wystąpi faza lekkiego snu to wtedy wibruje, jak nie to budzi o ustalonej godzinie. Dlatego jak na kogoś działa inteligentne budzenie to wstaje obudzony wcześniej i raźniej się zbiera. Przynajmniej ja tak mam. Jak budzi mnie wcześniej to raźno wstaję, jak dokładnie o ustawionej godzinie to ciężkawo to idzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak wytłumaczyć to. Moja żona ma nastawiony alarm na 5:00 a opaska dziś obudziła ją o 2:30.

Macie jakiś pomysł?

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Hmm kochanek pisał?

U mnie różnie jest z tym budzeniem, czasami czuje jak się przebudzam wcześniej ale częściej to o równej godzinie dzwoni budzik i opaska wibruje.

Wysłane z mojego MI 4W przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak długie są wasze fazy głębokiego snu? Bo korzystałem kiedyś z wersji próbnej sleep as android to ona pokazywała mi długości głębokiego snu rzędu godziny, półtorej a czasami tyko krótkie a mi band te fazy liczy krótkie- Max do 40 min.

Korzystam z najnowszej wersji ze względu na połączenie z Google fit. :/

Wysłane z Xiaomi Mi4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12/29/2015o22:16, kulig007 napisał:

 

No OK, ale jak Ty sobie wtedy wyobrażasz budzenie o ustalonej godzinie?! Masz budzik na 7:00... Mi Band ma czekać, aż wpadniesz w płytką fazę? A jak ta płytka faza nastąpi o godzinie 7:35?! To ma Cię w ogóle nie budzić, czy całkowicie po czasie?!

Po to są te początkowe delikatne wibracje, żebyś wpadł w tą płytką fazę snu.

A inteligentne budzenie, NIE DZIAŁA na każdego. Już ktoś nie raz pisał, że opaska nie jest w stanie go obudzić.

TapTap Tapatalk+MI4W

Wg Twojego przykładu to właśnie tak sobie wyobrażam inteligentne budzenie, że wykrywa mi fazę płytką między 6:30 a 7:00, więc jednego dnia budzi mnie o 6:32 a innego o 6:56.

A jeśli faza płytka nie wystąpi w tym przedziale, to działa ustawiony przeze mnie alarm o 7:00.

Tak moim zdaniem powinno działać "Inteligentne budzenie", a właśnie opinie są różne i ludzie mylą (tak jak Ty) "inteligentne budzenie" ze "stopniowym wybudzaniem". Dlatego chciałbym się dowiedzieć jak to rzeczywiście w praktyce jest... ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak długie są wasze fazy głębokiego snu? Bo korzystałem kiedyś z wersji próbnej sleep as android to ona pokazywała mi długości głębokiego snu rzędu godziny, półtorej a czasami tyko krótkie a mi band te fazy liczy krótkie- Max do 40 min.

Korzystam z najnowszej wersji ze względu na połączenie z Google fit. :/

Wysłane z Xiaomi Mi4

Ja też mam takie krótkie, ale była już kiedyś dyskusja o tym - na starych wersjach aplikacji/softu liczył inaczej i były dłuższe okresu głębokiego snu. Ja mam dokładnie tak samo, kiedyś miałem dłuższe i mniej w ciągu nocy, teraz mam kilka, ale krótszych. Jak dla mnie cholera wie co jest dokładniejsze, opaska najwidoczniej jest bardziej wyczulona teraz podczas snu i częściej przerywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

No OK, ale jak Ty sobie wtedy wyobrażasz budzenie o ustalonej godzinie?! Masz budzik na 7:00... Mi Band ma czekać, aż wpadniesz w płytką fazę? A jak ta płytka faza nastąpi o godzinie 7:35?! To ma Cię w ogóle nie budzić, czy całkowicie po czasie?!

Po to są te początkowe delikatne wibracje, żebyś wpadł w tą płytką fazę snu.

A inteligentne budzenie, NIE DZIAŁA na każdego. Już ktoś nie raz pisał, że opaska nie jest w stanie go obudzić.

TapTap Tapatalk+MI4W

Wg Twojego przykładu to właśnie tak sobie wyobrażam inteligentne budzenie, że wykrywa mi fazę płytką między 6:30 a 7:00, więc jednego dnia budzi mnie o 6:32 a innego o 6:56.

A jeśli faza płytka nie wystąpi w tym przedziale, to działa ustawiony przeze mnie alarm o 7:00.

Tak moim zdaniem powinno działać "Inteligentne budzenie", a właśnie opinie są różne i ludzie mylą (tak jak Ty) "inteligentne budzenie" ze "stopniowym wybudzaniem". Dlatego chciałbym się dowiedzieć jak to rzeczywiście w praktyce jest... ?

I Tak też ta opcja działa na innych smartbandach. W mibandzie niestety ta funkcja leży i kwiczy i jedyne co się dzieje to opaska wibruje o ustawionej godzinie. Żadnego minimalnego wibrowania, czy też analizowania snu. Ustawiasz godzinę 7 to o 7 budzi. Jak ktoś nie wierzy to może sobie protestować. Ustawić budzik a mibanda położyć na stole i po kilku minutach go lekko poruszyć przez kolejne parę minut. Miband nawet na to nie zareaguje.

Wysłane z mojego MI 3W przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skubi07, a możesz polecić jakąś tańszą opcję innej opaski, która ma dobrze działające "Inteligentne budzenie"?

Poprzednio miałem Sony swr10 i działało bez problemów tylko że w tym smartbandzie bateria to max 5 dni i sam pasek na rękę się odpinal... Swr30 też to ma i działa ale z baterią jeszcze gorzej.

Wysłane z mojego MI 3W przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jaka jest najnowsza wersja oprogramowania opaski  z białymi diodami? Nie zauważyłem aby się robiła aktualizacja. Podłączałem do Nexusa 5x przez Mi Fit oraz przez iPada Miini.  Moja wersja to  5.15.11.20- chyba że to jest aktualna wersja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, jeżeli mam Iphone, to lepiej kupować tą nowszą wersję z białymi diodami, czy na iOS fajnie działają "kolorowe" powiadomienia i wówczas nadaje się ta pierwsza wersja opaski?

Pulsometru nie potrzebuję więc ta najnowsza wersja odpada.

 

Edytowane przez Michant90
poprawienie pytania
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.12.2015o11:27, skubi07 napisał:

 

Wg Twojego przykładu to właśnie tak sobie wyobrażam inteligentne budzenie, że wykrywa mi fazę płytką między 6:30 a 7:00, więc jednego dnia budzi mnie o 6:32 a innego o 6:56.

A jeśli faza płytka nie wystąpi w tym przedziale, to działa ustawiony przeze mnie alarm o 7:00.

Tak moim zdaniem powinno działać "Inteligentne budzenie", a właśnie opinie są różne i ludzie mylą (tak jak Ty) "inteligentne budzenie" ze "stopniowym wybudzaniem". Dlatego chciałbym się dowiedzieć jak to rzeczywiście w praktyce jest... ?

I Tak też ta opcja działa na innych smartbandach. W mibandzie niestety ta funkcja leży i kwiczy i jedyne co się dzieje to opaska wibruje o ustawionej godzinie. Żadnego minimalnego wibrowania, czy też analizowania snu. Ustawiasz godzinę 7 to o 7 budzi. Jak ktoś nie wierzy to może sobie protestować. Ustawić budzik a mibanda położyć na stole i po kilku minutach go lekko poruszyć przez kolejne parę minut. Miband nawet na to nie zareaguje.

Wysłane z mojego MI 3W przy użyciu Tapatalka

Że co? To albo źle ustawiasz albo coś masz nie tak z samą opaską. Mam MiBand 1S i jest właśnie tak jak jak @szymik sobie wyobraża. Codziennie wręcz korzystam z tego i opaska budzi mnie za każdym razem. 
Alarm mam codziennie na inną godzinę i nigdy opaska nie wibrowała równo z ustawionym czasem tylko zawsze wcześniej czyli prawidłowo. Bo tak jest napisane, że budzi w płytkiej fazie snu ( o ile jest akurat) DO 30 min przed zadanym czasem. Skoro Tobie wibruje równo z ustawionym czasem to albo non stop masz głęboki sen akurat wtedy albo no nie wiem. Bo mnie działa to dobrze. 
Co do analizowania snu i samego budzenia. Kłamstwem by było jakbym napisał, że to tylko efekt placebo bo tak nie jest. Odkąd używam opaski do budzenia to naprawdę wstaje mi się o wiele lżej. Owszem, kosztem tego że wstaję do 30min wcześniej niż ustawiłem budzik ale warto. W analizowaniu a dokładniej w apce brakuje mi wskazań odczytu pulsu, ponieważ w opcjach jest coś takiego jak asystent snu, czyli sprawdzanie pulsu co jakiś czas dla dokładniejszej analizt faz snu. Czy faktycznie mierzy? Niby opaska się zaświeca w nocy na zielono czyli pulsometr działa więc pewnie tak.
Również przerwy w śnie wskazuje prawidłowo czyli np jak idziesz się odlać w nocy ;)

PS. Nie czaję o co Ci chodzi z tym położeniem MiBanda na stole i ruszaniem go. Na co ma reagować?

@Gaca a potrzebny Ci pulsometr? Jak nie to sam sobie odpowiedz.

Edytowane przez Sotom
dopisek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Gaca napisał:

@Sotom napewno by się przydał podczas biegania, ale pytanie czy monitoruje stale puls lub chociaż co jakiś czas, bo z tego co piszą ludzie na rożnych forach to jednym działa a jednym nie.

Podczas biegania puls jest monitorowany stale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 dni od ładowania i 59%. Wszytko w zależności jakie funkcje się u aktywni. Wibracje jak ktoś dzwoni, alarmy, sms, budzenie. Pulsometr uruchamia się na życzenie, no chyba ze ma badać puls w trakcie spania. Tak samo tryb biegania. Jak nie korzystasz to ci dłużej chodzi. Na tabletowo.pl jest recenzja i tam jest podane ile bateria trzyma w różnych wariantach.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Sotom napisał:

Że co? To albo źle ustawiasz albo coś masz nie tak z samą opaską. Mam MiBand 1S i jest właśnie tak jak jak @szymik sobie wyobraża. Codziennie wręcz korzystam z tego i opaska budzi mnie za każdym razem. 
Alarm mam codziennie na inną godzinę i nigdy opaska nie wibrowała równo z ustawionym czasem tylko zawsze wcześniej czyli prawidłowo. Bo tak jest napisane, że budzi w płytkiej fazie snu ( o ile jest akurat) DO 30 min przed zadanym czasem. Skoro Tobie wibruje równo z ustawionym czasem to albo non stop masz głęboki sen akurat wtedy albo no nie wiem. Bo mnie działa to dobrze. 
Co do analizowania snu i samego budzenia. Kłamstwem by było jakbym napisał, że to tylko efekt placebo bo tak nie jest. Odkąd używam opaski do budzenia to naprawdę wstaje mi się o wiele lżej. Owszem, kosztem tego że wstaję do 30min wcześniej niż ustawiłem budzik ale warto. W analizowaniu a dokładniej w apce brakuje mi wskazań odczytu pulsu, ponieważ w opcjach jest coś takiego jak asystent snu, czyli sprawdzanie pulsu co jakiś czas dla dokładniejszej analizt faz snu. Czy faktycznie mierzy? Niby opaska się zaświeca w nocy na zielono czyli pulsometr działa więc pewnie tak.
Również przerwy w śnie wskazuje prawidłowo czyli np jak idziesz się odlać w nocy ;)

PS. Nie czaję o co Ci chodzi z tym położeniem MiBanda na stole i ruszaniem go. Na co ma reagować?

@Gaca a potrzebny Ci pulsometr? Jak nie to sam sobie odpowiedz.

Ja właśnie też korzystam z tej opcji praktycznie codziennie jak ide na zajęcia, i w każdy dzień musze wstawać o innej porze. Jednak mam tak ciekawy zegar biologiczny że sam budze sie wcześniej niż opaska zawibruje, a jak już zawibruje to o tej godzinie która była ustawiona + drzemka jeśli nie wstane z łóżka co chyba 10 czy 15 minut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Rob83 napisał:

15 dni od ładowania i 59%. Wszytko w zależności jakie funkcje się u aktywni. Wibracje jak ktoś dzwoni, alarmy, sms, budzenie. Pulsometr uruchamia się na życzenie, no chyba ze ma badać puls w trakcie spania. Tak samo tryb biegania. Jak nie korzystasz to ci dłużej chodzi. Na tabletowo.pl jest recenzja i tam jest podane ile bateria trzyma w różnych wariantach.

Wibracje na Androidzie czy iOS?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam androida i wibracje działają jak dzwoni ktoś do mnie. W sumie to fajna sprawa bo nieraz telefon jest w plecaku czy kurtce i nic nie słyszę. Inną sprawą jest ze mam wrażenie ze bluetooth zjada bardziej baterie niż te podane 1%

Tak, jak wykonasz ruch ręki podobny do tego jak byś spoglądał na zegarek to powinny się zaświecić diody. Musisz próbować bo nie jest to łatwe i nie zawsze działa. Podnieś rękę na wysokość klatki i dodatkowo próbuj przekręcić w nadgarstku(tempo musisz wyczuć, raczej wolne, tzn nie machaj jak głupi na siekierke). To jakie diody ci się zaświecą oznacza ile dystansu już pokonałeś w stosunku do tego co sobie przy instalacji wybrałeś.

51 minut temu, choke napisał:

Witam,

Dziś kupiłem Mi Band i nie wiem gdzie w aplikacji Mi Fit mogę ustawić powiadomienia jak przyjdzie sms, mam tylko opcje jak poniżej. 

Aplikacje pobrałem z tego Link-u w wersji MI_FIT_1.8.111_PL, Mi band wersja 1A z białymi ledami.

MI_Band.png

Jaką wersie masz mifita?, musisz mieć tą od miuipolska!. Tam masz na 100% taką opcje przed chwilą sprawdzałem. Możesz pobrać z tematu o najnowszym sofcie, jest podpięta w pierwszym opisowym poście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaki masz system w fonie lub jaką nakładkę?. A co to za opaska 1A bo już się gubię, to ta z pulsometrem?.

tu masz mi Fit z ostatniego romu 5.12.31.  Wersja według numerka ta sama podobnie jak w sklepie play za to posiadająca trochę bardziej rozbudowana.

https://basketbuild.com/uploads/devs/Acid/apk/MiFit/MiBand.apk

 

czemu nie kupisz opaski w jakimś zaufanym sklepie, ta sama cena a mniej kombinowania i zmartwienia. Ja mam z ibuygou lub gearbest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Samsunga Note 4, nakładkę mam TW. Zakupiłem dodatkową aplikacje Mi Band tools i problem tak jak by się rozwiązał bo daje więcej opcji niż Mi fit i wszytko działa.

1A to jest to wersja z większą baterią 45mAh ale z białymi ledami (nie można ustawić kolorów dla różnych powiadomień).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rob83 Dlatego, że nie posiadam PayPala i nie chce go zakładać i są dużo dużo droższe. I może też dlatego, że gearbest wysyła podróbki i twierdzi, że to oryginał ? Pełno tego u nas na forum w temacie o nich.

Edytowane przez Gaca
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...