Skocz do zawartości

Xiaomi Mi Band


sarcics

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 17.12.2015 at 20:22, rowers napisał:

Witam Was ponownie. Skorzystałem z Waszej porady i zamówiłem MiBand w Accessories4You. Troche sie martwię, bo złożyłem zamówienie w poniedziałek wieczorem a dzisiaj nie mam nawet informacji o wysłaniu. Przelew dawno zrealizowany, pisałem maila to 0 odpowiedzi przez całą dobe, dzwoniłem - telefon wyłączony. Nie wiem jak to mam rozumieć. Gdyby nie to, że kupuje specjalnie to w Polsce ze wględu na to że to prezent, to mógłbym czekać. Miał ktoś z Was podobny przypadek? Jakiś inny pomysł kontaktu z nimi? Chciałbym przynajmniej wiedzieć czy mają go na stanie chociaż żebym go dostał przed Świętami...

Kupowałem przez strone jeśli to istotne.

Ja dzwoniłem w innej sprawie już z 2 tygodnie temu i też nie dodzwoniłem się. Natomiast mailowo odpowiedź miałem błyskawiczne.

Jak widzę to człowiek zalatany, wiesz jaki teraz jest ruch. Cierpliwości, sprzedawca sprawdzony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok dziękuje. Opaska naładowana.

Niestety tak jak poprzednie opaski z tego co czytam tak i moja najnowsza od 3 dni przestała mierzyć sen, a liczba kroków to brana chyba jest z kosmosu.

Po zakończeniu biegania mapka się pokazuje z trasą biegu , ale już po wejściu do historii wywala błąd i nie ma żadnych zapisanych sesji czy jak to nazwać. Statystyki biegu tez są puste

Ruch reki mający pokazać ile tam założonego odcinka przerzedliśmy też nie działa.. Generalnie nie dopracowana ta opaska, lub oprogramowanie.

Ps nie można wy instalować Mi FIt i ponownie go zainstalować aby działa jak po resecie?.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy diody opaski po podłączeniu do ładowania (komputer/gniazdko elektryczne) powinny się świecić? Otrzymałem w prezencie świątecznym (dziękuję Pan Mikołaj) opaskę i nie mogę w żaden sposób powiązać ją z telefonem z miui, czy MiBanda trzeba w jakiś sposób odblokować mechanicznie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, ear napisał:

Czy diody opaski po podłączeniu do ładowania (komputer/gniazdko elektryczne) powinny się świecić? Otrzymałem w prezencie świątecznym (dziękuję Pan Mikołaj) opaskę i nie mogę w żaden sposób powiązać ją z telefonem z miui, czy MiBanda trzeba w jakiś sposób odblokować mechanicznie?

Instalujesz aplikacje MiFit i przechodzisz kreator i w zasadzie tyle. 

Ps. Urzadzenie powinno byc przynajmniej w jakims stopniu naladowane (moj mi band 1s mial 33% prosto z pudełka) I nie ma on zadnej blokady/wlacznika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy diody opaski po podłączeniu do ładowania (komputer/gniazdko elektryczne) powinny się świecić? Otrzymałem w prezencie świątecznym (dziękuję Pan Mikołaj) opaskę i nie mogę w żaden sposób powiązać ją z telefonem z miui, czy MiBanda trzeba w jakiś sposób odblokować mechanicznie?

Mam nadzieję że wiesz że w czasie podłączania trzeba odpowiednio ruszać ręką z mibandem? Sorry ale musiałem spytać :-P

Co do naładowania to miband na 90% przychodzi naładowany w jakimś stopniu. Wciśnij mocniej w ładowarce a jeżeli nic nie da to chyba reklamacja?

Wysłane z Xiaomi Mi4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, posiadam dwie opaski Mi Band 1S. Jedna dziala super, w drugiej nie dziala pulsometr.

Uzywam zmodyfikowanej aplikacji MiFit pobranej z http://decuro.de/forum/index.php/Thread/2413-App-MiFit-1-8-111-MS-MOD/?postID=32371#post32371

Opaski testowalem z telefonami MI4, Mi4C, SGS4, SGS5 i SGS6 z org. MiFit i tym z forum i niestety w jeden z opsaek nie dziala pulsometr.

Pierwsza oapska dziala bez problemu na kazdym sprzecie, ta druga liczy tylko kroki, pulsometr jest niewykrywany i przy pomiarach wywswietla sie monit ze nie ma polaczenia z opaska. Obie maja ten sam firmware, ta sama wersja MiFit, to samo konto. Przy pierwszym uruchomieniu tej nie dzialajcej opaski, zaktualizowal sie HeartMonitor (diody swiecily na zielono) niestety po aktualizacji pulsometr juz nie dziala do teraz.

 

Zastanawiam sie czy opaska jest wadliwa i ja wymienic, czy jest to tylko problem z softem/firmware. Jesli ktos ma jakies pomysly lub podobny problem prosze o kontakt.

Podlaczalem/odlaczalem opaske, usuwalem z powiazan BT, instalowalem rozne wersje MiFit, czyscilem telefon, foldery i nic, pulsometr nie dziala.

Edytowane przez mi_user
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisz coś kolego na temat zmodyfikowanego programu mi fit. Co jest w nim zmienione w stosunku do normalnej wersji. Zapisuje już może prawidłowo historie biegania wraz ze średnimi parametrami?.

W jakim sensie pulsometr ma zielone diody?.W trakcie pomiaru świeca ci się na zielono?. Bo mi się nie świeci nic . Chyba ze jak sprawdzam ile zrobiłem kroków to mam białe diody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obie moje wersje to Mi Band 1S z pulsometerem, podczas pomiaru pulsu swieci od spodu dioda na zielono (tylko w tym dzialajacym).

 

W tym niedzialajacym swiecila tylko raz przy 1-wszym uruchomieniu i od odrazu po aktualizacji juz nie dziala. Druga opaska dziala bez problemu. Obie maja ta sama wersja softu. Opaska oraz HR aktualizowaly sie podczas 1-wszego pomiaru, po czym app zaliczyla crash.

 

Podstawowe roznice pomiedzy MiFit z marketu a tym z MOD-em:

- poprawione tlumaczenia

- dodana obsluga MI Scale

- obsluga pulsometru

- tabela kalorii

- nowe ikony

- usuniete (uslugi, chinskie skroty do socialmedia, protokol bledow

- brak obslugi Google-Fit.

 

!!! Uwaga Po aktualizacji do wersji 1.7.112p (firmware 1.0.11.6) opaska moze zaliczyc "bricka". Pod koniec procesu aktualizacji, diody migają 3 razy i to tyle.

Ostrzeżenie odnosi się ogólnie do wersji 1.7.112 i nie dotyczy App z MOD-em.

i link do pobrania mod-a https://yadi.sk/d/eXuJD391k647f

 

--

 

Znalazlem taki oto opis na downgrade firmware opaski


- Polacz opaske MiBand z MiFit-App ab
- Odinstaluj MiFit-App
- Zainstaluj MiFit-App MOD-App (tylko j.rosyjski)
- Polacz opaske z MOD-App
- Mi Band Firmware powinien sie teraz dac cofnac do wybranej wersji.
- Odlacz opaske od MiFit MOD-App i odinstaluje program MiFit MOD-App
- Zainstaluj nowa wersja MiFit-App z marketu lub inna.

Downloads MiFit-App Firmware-MOD:
Firmware 1.0.10.14 dla Mi- Band z kolorowymi diodami np.. 5.15.08.21
Firmware 1.0.9.27 dla MI-Band z bialymi diodami
Firmware 1.0.9.0 (Uwaga! brak wskazania procentowego Firmware-Update, trzeba czekac kilka minut)

orginalny watek http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=596501&st=7000#entry40598339

 

 

 

 

Edytowane przez mi_user
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

1 hour ago, mordamorda said:

z góry sorry za lekki offtopic ale czy ktoś może napisać na chwilę obecną gdzie najlepiej kupić opaskę 1s, opcjonalnie 1. Chodzi mi o sprawdzone źródło, z dobrą ceną itd ? 

ja kupowalem 1s w firmie recomit.pl z Dierzoniowa. Sprzedaja tez na allegro 58200

Edytowane przez mi_user
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

może mi ktoś wytłumaczyć jak działa INTELIGENTNE BUDZENIE w opasce, bo w opisach występuje dwojaka interpretacja:

1. opaska każdego dnia zawsze wibruje 0,5 godziny przed ustawionym alarmem i potem kolejne coraz mocniejsze wibracje aż do ustawionej godziny alarmu (tzw. stopniowe wybudzanie)

2. opaska wibruje każdego dnia o różnej godzinie w zależności od wykrycia fazy płytkiej snu w przedziale czasowym 0,5 godziny przed alarmem

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zabrzmi to głupio, ale miał ktoś problem z założeniem swojego Mi Banda? Dostałem właśnie 1S i ni cholera nie mogę wcisnąć tego bolca w którąkolwiek z dziur. Oryginalna opaska. Też drugie pytanko, w kontekście ostatnich problemów z firmware lepiej jest zostać na obecnym, czy aktualizować i w razie problemów wrócić?

Edit:Dobra, poradziłem sobie, choć musiałem docisnąć ją kantem nożyczek, żeby opaska się w końcu zaczepiła. Z tego co widzę, MiFit sam wciska aktualizacje, da się je jakoś pomijać? Będę wiedział na przyszłość w razie jakiś problemów.

Edytowane przez Bardys
.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...