Skocz do zawartości

Xiaomi Mi Band


sarcics

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Pojawił się u mnie problem.

Od wczoraj zainstalowany na Androidzie Mi_Fit_1.4.113_1015_PL pobiera kosmiczne ilości danych.

Wczoraj w czasie synchronizacji pożarł mi resztę transferu około 200Mb, miał też problem z synchronizacją.

Dziś od rana znowu zaczyna. Nadmienię, że wyczyściłem już dane, wylogowałem się odłączyłem opaskę i wszystko sparowałem od nowa.

 

Używam go od pół roku i nigdy nie było takiego problemu ( zużywał kilka mega miesięcznie)

 

Czy ktoś miał taki objaw - możecie się podzielić Waszymi spostrzeżeniami?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UWAGA !!!
Tylko wersja z Kolorowymi Diodami !

Świetny i prosty sposób na downgrade firmware

Co będzie potrzebne:

Dowolny menedżer plików w telefonie
Paczka Downgrade Firmware color-led version ONLY
(http://www100.zippyshare.com/v/8ISj3g5u/file.html)

Przed rozpoczęciem Downgrade usunać aplikację MiFit oraz jej pozostałości
 
1.Pobieramy paczkę Downgrade Firmware color-led version ONLY
2. Rozpakowujemy wszystko i wrzucamy do pamięci telefonu
3. Instalujemy w telefonie apkę nodomain.freeyourgadget.gadgetbridge_32 i uruchamiamy
4. Wchodzimy do Menedżera Plików i wybieramy Mili.fw po czym Flashujemy
5. Wgrywamy najnowszego MiFita który zaktulizuje się do najnowszej wersji

Powinno wszystko śmigać, powyższą operację sprawdziłem
oczywiście u siebie na wersji z kolorowymi diodami i do takiej też jest ten poradnik.

Powodzenia ;)

 

* Otwierając APK MiFit'a np. WinRar'em w katalogu "assets/Mili.fw" znajdziecie Firmware.

 

Downgrade Firmware color-led version ONLY.rar

Edytowane przez Gruchi
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisząc poprawnie, miałem na myśli to, że mogę wybierać kolor diody przy powiadomieniach. Taką możliwość mam tylko w wersji MiFit_1.4.113_pl, ale w niej paska nie wibruje. Natomiast w najnowszej wersji MiFit_1.7.521 - opaska wibruje i świeci na zielono. Nie mogę zmienić kolorów powiadomień dla różnych aplikacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z uwagi właśnie na baterie chciałem pozostać tylko przy jednej aplikacji. Zapytam jeszcze o jedno. Opaskę mam od wczoraj. Po podłączeniu z MiFi opaska pobrała firmware w wersji 1.0.11.6. Na 58 stronie tego tematu jest instrukcja jak zrobić downgrade. Po co robić obniżanie firmware? Z najnowszym są jakieś problemy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli wszystko działa ok to po co nawet się interesować? Ja nawet nie pamiętam po co ten downgrade mimo że staram się śledzić wątek na bieżąco.

Natomiast teraz ja mam pytanie. Mam takie sytuacje że śpię w nocy 2-3 h, potem wstaje na ok 2h i dopiero kładę się na docelowe spanie na ok 6-7 h.

Mi band ładnie zlicza ten krótki 2-3 godzinny sen co sprawdzam w czasie przerwy w spaniu lecz niestety po wstaniu z długiego snu patrzę a w apce nie ma w ogóle zaliczonego snu a wszystko jest zamienione na aktywność/ brak aktywności ruchu.

Wygląda na to że nie przewidzieli dwu godzinnej przerwy w śnie? Jaką mieliście najdłuższą zaliczona przerwę w śnie?

Wysłane z Xiaomi Mi4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z uwagi właśnie na baterie chciałem pozostać tylko przy jednej aplikacji. Zapytam jeszcze o jedno. Opaskę mam od wczoraj. Po podłączeniu z MiFi opaska pobrała firmware w wersji 1.0.11.6. Na 58 stronie tego tematu jest instrukcja jak zrobić downgrade. Po co robić obniżanie firmware? Z najnowszym są jakieś problemy?

Miband notify v2 pro - Kupiłem zaraz po tym jak dostałem mi band, telefon trzyma tak jak wcześniej a opaska wytrzymała ponad dwa tygodnie. I mam powiadomienia do większości aplikacji, ja mam wybrane ok 10. W mi fit wyłączyłem wszystkie powiadomienia.

XRN2 by Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli wszystko działa ok to po co nawet się interesować? Ja nawet nie pamiętam po co ten downgrade mimo że staram się śledzić wątek na bieżąco.

Natomiast teraz ja mam pytanie. Mam takie sytuacje że śpię w nocy 2-3 h, potem wstaje na ok 2h i dopiero kładę się na docelowe spanie na ok 6-7 h.

Mi band ładnie zlicza ten krótki 2-3 godzinny sen co sprawdzam w czasie przerwy w spaniu lecz niestety po wstaniu z długiego snu patrzę a w apce nie ma w ogóle zaliczonego snu a wszystko jest zamienione na aktywność/ brak aktywności ruchu.

Wygląda na to że nie przewidzieli dwu godzinnej przerwy w śnie? Jaką mieliście najdłuższą zaliczona przerwę w śnie?

Wysłane z Xiaomi Mi4

Przy moich wybudzeniach pokazywało wszystkie poprawnie - najdłuższe jakie miałem to około 1h30min

SGS3 LTE & Tapatalk 5.3.8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testuję  Miband Notify v2 na HUAWEI P8. Fajie to wszystko działa i daje się w pełni konfigurować :-). Może ktoś wie, jak ustawić powiadomienia o nadejściu SMS? W spisie aplikacji nie ma SMS. Na LG G2 mini  Miband Notify v2 widział aplikację sms i powiadomienie o nadejściu SMS'a dało się bez problemu ustawić. W P8 nie ma aplikacji SMS, jest aplikacja Wiadomości, ale nie widać jej w Miband Notify v2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zachciało mi się wynalazku i teraz mam EMUI, ehhh...

A może ktoś z Was wie, dlaczego czasami  Miband Notify v2 Pro, nie uruchamia diod w opasce? Wibracja działa, a diody nie. Pomaga uruchomienie w tle MiFit'a. A na LG  G2 mini Miband Notify v2 działała perfekcyjnie bez MiFit'a.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam problem ze swoim bandem. Parę dni temu samoistnie rozłączyło go z telefonem i myślałem, że bateria się rozładowała. Podłączyłem banda do ładowarki i nie świecą się żadne diody jak powinny przy ładowaniu, jedynie wszystkie diody są ledwo podświetlone, że tylko po ciemku je widać. Gdy próbuje go połączyć z telefonem cały czas wyskakuje komunikat żebym upewnił się czy opaska jest naładowana.Próbowałem już innych wersji aplikacji i czyszczenia danych, jednak nic nie pomaga. Mam LG G2 i siedzę na cm 12.1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam problem ze swoim bandem. Parę dni temu samoistnie rozłączyło go z telefonem i myślałem, że bateria się rozładowała. Podłączyłem banda do ładowarki i nie świecą się żadne diody jak powinny przy ładowaniu, jedynie wszystkie diody są ledwo podświetlone, że tylko po ciemku je widać. Gdy próbuje go połączyć z telefonem cały czas wyskakuje komunikat żebym upewnił się czy opaska jest naładowana.Próbowałem już innych wersji aplikacji i czyszczenia danych, jednak nic nie pomaga. Mam LG G2 i siedzę na cm 12.1.

Mialem dwa mibandy z tą przypadłością i sam się glowilem co z tym zrobić. Na forum xiaomi ludzie pisali żeby włożyć banda do lodówki na kilka godzin albo na noc, następnie wyjąć i położyć w temperaturze na kolejne kilka godzin. Potem podpiąć do ładowarki. Metoda trochę drastyczna ale stwierdziłem ze nie mam już nic do stracenia i o dziwo po wpieciu do kabelka mibandy ożyły :)

Wysłane z mojego MI 3W przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miał ktoś problem z monitorowaniem snu ? Tylko pierwszego dnia opasce udało się zebrać informacje na temat snu. W ciągu dwóch następnych nic. Póki co wyczyściłem dane oraz pamieć podręczną Mi Fit i sparowałem opaskę ponownie. Używam Mi Fit 1.7.611 na telefonie Xiaomi Redmi Note 2 z softem MIUI Polska 5.11.26.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam problem gdy mam dłuższą przerwę (ok 2h) w śnie. Wtedy apka bardzo dobrze zlicza ten pierwszy sen przed przerwą co sprawdzam lecz po drugim spaniu okazuje się że wszystko zostaje zamienione w aktywność/brak aktywności a snu jest zero. Ewidentny błąd w algorytmach.

Przy normalnym jednym śnie podczas doby problemów brak.

Wysłane z Xiaomi Mi4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.11.2015, 15:28:24, melonito napisał:

Miał ktoś problem z monitorowaniem snu ? Tylko pierwszego dnia opasce udało się zebrać informacje na temat snu. W ciągu dwóch następnych nic. Póki co wyczyściłem dane oraz pamieć podręczną Mi Fit i sparowałem opaskę ponownie. Używam Mi Fit 1.7.611 na telefonie Xiaomi Redmi Note 2 z softem MIUI Polska 5.11.26.

Swój problem rozwiązałem poprzez downgrade firmware do wersji 1.0.9.55 przy pomocy ruskiego Mi Fit 1.4.113 (MiFit_1.4.113_1015_ru_notify_FWMod_forced_10927). Następnie ruską apke usunąłem i wgrałem w tej samej wersji tylko w języku polskim. Teraz zlicza mi już normalnie sen.

 

Dnia 29.11.2015, 16:19:58, squirrelkuss napisał:

Ja mam problem gdy mam dłuższą przerwę (ok 2h) w śnie. Wtedy apka bardzo dobrze zlicza ten pierwszy sen przed przerwą co sprawdzam lecz po drugim spaniu okazuje się że wszystko zostaje zamienione w aktywność/brak aktywności a snu jest zero. Ewidentny błąd w algorytmach.

Przy normalnym jednym śnie podczas doby problemów brak.

Wysłane z Xiaomi Mi4

Nie wiem czy Ci coś pomoże, ale TU masz porównanie monitoringu snu z kilku wersji Mi Fit.

Edytowane przez melonito
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To u mnie to słabo wypada, tak około 20 dni (w tej chwili 26% i 14 dni od ostatniego ładowania)

Powiadomienia mam ustawione przez miband tools na tapatalk, rozmowy, smsy.

A czy ktoś zauważył realną różnicę, bo czas wibracji mam ustawiony domyślnie na 500ms, czy jest sens zmniejszać na 200ms? Gdzieś widziałem info że zmiana z domyślnego trybu bardziej zużywa baterię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To u mnie to słabo wypada, tak około 20 dni (w tej chwili 26% i 14 dni od ostatniego ładowania)

Powiadomienia mam ustawione przez miband tools na tapatalk, rozmowy, smsy.

A czy ktoś zauważył realną różnicę, bo czas wibracji mam ustawiony domyślnie na 500ms, czy jest sens zmniejszać na 200ms? Gdzieś widziałem info że zmiana z domyślnego trybu bardziej zużywa baterię.

Ale to akurat dobry wynik z włączonymi powiadomieniami. Z odblokowaniem tel i budzeniem wychodzi mi ponad 50 dni

Xiaomi Mi2S with sMIUI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam ustawione powiadomienia z maila sms połączenia (dość dużo tego przychodzi średnio z 30maili plus minus, z 10sms plus minus, a rozmowy np z wczoraj mam przychodzących połączeń 27, z czego wszystkie odebrane więc długo nie wibrowała i tu ciężko uśrednić bo w weekendy raczej rylax i mało korzystam z tel, a w tygodniu bywa ze mam 2x tyle połączeń przychodzących) ostatnie ładowanie 22dni temu, zostało 42%. ostatnio wytrzymała 56dni :D. i tak max 3-4x w tygodniu robię synchro. 

 

i mam włączone odblokowywanie opaską, o ile to coś dużo zmienia. może po następnym ładowaniu to wyłączę i zobaczę czy jest duża różnica, w każdym bądź razie miło mnie zaskoczył czas działania bo miało być max miesiąc a jest dłużej. gdyby jeszcze wyświetlała godzinę byłby cud miód. 

Edytowane przez hhunter22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...