Skocz do zawartości

Obraz przez HDMI, dżwięk 5.1 przez SPIDF oraz sluchanie muzyki przy wyłączonym TV


radbak

Rekomendowane odpowiedzi

WItam:)

zastanawiam się nad zakupem MiBoxa ale zanim to zrobię chciałbym zasiegnąć opini bo zależy mi na konkretnej  konfiguracji dopasowanej do posiadanego sprzętu.

Byc może którys z szanownych kolegów/koleżanek ma całość podłączoną podobnie i będzie w stanie potwierdzić czy w takiej konfiguracji całość śmiga czy nie bardzo;)

Czyli tak-

1.NETFLIX- hdmi do projektora, spdif(tu dodatkowe pytanie bo czytalem ze wyjscie jest hybrydowe czyli zarowno optyk jak i coaxial z małego jacka?) do aplitunera tak żeby było 5.1

2.Muzyka przez chromecast z telefonu bez odpalania projektora- czy tak to zadziała, oraz, jeśli tak- jakie mamy możliwości apek- radio internetowe, youtube, byc może jakaś apka korzystająca z dysku NAS czy innych zasobów sieciowych- założenie głowne- sterowanie z poziomu telefonu, bez właczonego projektora/tv

 

jeśli ktokolwiek potrafi potwierdzić lub zaprzeczyć czy takie konfiguracje będą działać z użyciem MiBoxa będe dozgonnie wdzięczny;) Przeszukałem forum ale ciężko coś złozyc wyrywkowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

39 minut temu, radbak napisał:

1.NETFLIX- hdmi do projektora, spdif(tu dodatkowe pytanie bo czytalem ze wyjscie jest hybrydowe czyli zarowno optyk jak i coaxial z małego jacka?) do aplitunera tak żeby było 5.1

Co do obrazu z Netflixa to musisz sprawdzić, czy projektor obsługuje protokół HDCP (HDCP 1.X obsługuje strumieniowanie 1080p, a HDCP 2.2 jest kompatybilne 4K), jeśli nie będzie obsługi to netflix nie ruszy. Wyjście aux w box'sie faktycznie jest podświetlane na czerwono, ale standardowego kabla optycznego, nie da się podłączyć, chyba że są jakieś przejściówki.

39 minut temu, radbak napisał:

2.Muzyka przez chromecast z telefonu bez odpalania projektora- czy tak to zadziała, oraz, jeśli tak- jakie mamy możliwości apek- radio internetowe, youtube, byc może jakaś apka korzystająca z dysku NAS czy innych zasobów sieciowych- założenie głowne- sterowanie z poziomu telefonu, bez właczonego projektora/tv

Ja często słucham muzyki z mibox'a przy wyłączonym TV, z tym że audio przez bluetooth, ale po Aux też powinno działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki wielkie za odpowiedż

co do HDCP to znalazłem tylko ze projektor ma HDMI 1.4a nie wiem czy to o to chodzi, ale sprawa wygłada tak ze z apki Netflixa zainstalowanej na win 10 jest idealnie- obraz leci do projektora przez HDMI, dżwięk do ampli przez spdif w formacie 5.1- apka Netflixa rozpoznaje i oferuje w ten sposob  1080p oraz dolby digital, więc ufam że nie powinno byc problemu z samym projektorem, natomiast moje największe obawy budzi rozdizelenie przez mibox video i audio na hdmi i spdif, czyli- czy tak sie da, oraz czy nie będzie jakiegoś poslizgu na lini obraz/ dżwiek.

co do pytanie numer 2 to również ciągle pozostaje otwarte- czy spdif bedzie działal bez odbierania sygnału przez hdmi.

głowie się bo szkoda mi wydać 3 stówki w ciemno tymbardziej , że teraz z komputera śmiga mi to wszystko fajnie pokusą jest w sumie możliwośc wyłaczenia kompa na czas ogładania Netflixa i słuchania muzyki;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, radbak napisał:

co do pytanie numer 2 to również ciągle pozostaje otwarte- czy spdif bedzie działal bez odbierania sygnału przez hdmi.

Tak działa, ale pozostaje kwestia podłączenia, ponieważ standardowy kabel optyczny nie pasuje do tego gniazda.
Na Gearbest.com masz ten sprzęt z polskiego magazynu za 235.9.

Mi box Gearbest

Warto też się zastanowić nad Ferguson Fbox ATV. Posiada Android TV 7.0 i standardowe wyjście optyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie jeśli tam faktycznie jest gniazdo hybrydowe to wystarczyłoby cos takiego żeby wypuścic sygnał optyczny na zwykły kabel:

https://www.amazon.com/Recoton-Fiber-Optic-Toslink-Adapter/dp/B0002MQGRM

tylko kwestia tego Netflixa czy ogarnie jednocześnie HDMI do obrazu i SPDIF do dżwięku 5.1 nie tracąc synchronizacji;)

no nic, jeśli ktoś probował tego typu konfiguracji poproszę o spostrzeżenia, jeśli nie to pewnie w końcu kupie i sam spróbuje;))

co do fergusona to jakos mam słabość do Xiaomi..telefon, głośnik blutooth..chętnie brnąłbym dalej;)

dziekuje serdecznie za podpowiedzi:)

o właśnie;)) odpowiedziałem zanim pojawił się kolejny post:)

ghost12- ale masz to tak podłaczone jak pisałem przy okazji Netflixa? Obraz do tv/projektora przez hdmi a dżwięk po optyku i masz 5.1 i działa to dobrze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mam po optyku przez taką przejściówką mini toslink puszczony dźwięk do kina domowego (kino nie ma wejścia hdmi)
jeśli chodzi o 5.1 to jest lipa, apka netflixa w mibox nie puszcza 5.1 tym kablem, jedynie po hdmi z tego co czytałem.

Tak że generalnie oglądać można dźwięk się nie rozjeżdża (no czasami trzeba boxa zresetować raz na 2 tyg)
ale 5.1 nie ma.

W kodi nie ma problemu z filmami 5.1

 

Edytowane przez Merlin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...