Skocz do zawartości

Gdzie kupić oryginalną baterię do MI4c (sprawdzeni sprzedawcy)?


Klosiak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Muszę wymienić baterię w swoim Mi4c. Czy możecie polecić jakichś sprzedawców z Allegro albo Aliexpress gdzie mógłbym kupić oryginał za rozsądne pieniądze?

Chyba, że są jakieś sprawdzone zamienniki to też byłbym wdzięczny za namiary skąd kupić.

Z góry dzięki za pomoc!

Edytowane przez Klosiak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Pojawiły się Nohony do tego modelu. 

Ostatnio kupowałem dwie baterie do tego modelu:

- Pierwsza to najbardziej popularna aukcja z ali po pomiarze wyszło, że miała połowę deklarowanej wartości. Pieniądze oczywiście odzyskałem po okazaniu dowodów. 

-Drugi typ padł na Nohona, bo trochę pozytywnych komentarzy przeczytałem w necie i akurat wystartowali z produkcją BM35.Niestety miernika nie posiadam na ten moment, ale po pierwszym ładowaniu od razu stwierdziłem, że będzie git. Telefon ładował się odpowiednio długo jak na początku i chodził jako dodatkowy telefon 6 dni (z włączonym wifi).Pierwsza przy takim użytkowaniu 3 dni. ,,Dodatkowy'' czyli zaglądałem do niego tylko od czasu do czasu. Wygląda na to, że ma właśnie tyle, ile deklarowana wartość czyli: 2801mAh-3500mAh . Telefon odżył. 

Myślę, że jeśli ktoś szuka dodatkowej baterii warto się nią zainteresować: https://www.aliexpress.com/item/Original-NOHON-BM35-Battery-For-Xiaomi-Mi4c-Mi-4C-Replacement-Mobile-Phone-Battery-High-Capacity-3030mAh/32856335444.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.3EhKNZ

 

Edytowane przez plonez
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 17.03.2018 o 14:37, magyarek napisał:

http://allegro.pl/orginalna-nowa-bateria-xiaomi-mi4c-bm35-3000mah-fv-i7162183517.html

 

Co wy na to? Ciekawe, skąd koleś wziął oryginał, pewnie prosto od producenta... 

Miałem. Realna pojemność 2100mAh, a telefon wyłączał się przy 20/30% - odesłałem i zwrócili pieniądze.

 

Dnia 22.04.2018 o 16:42, plonez napisał:

- Pierwsza to najbardziej popularna aukcja z ali po pomiarze wyszło, że miała połowę deklarowanej wartości. Pieniądze oczywiście odzyskałem po okazaniu dowodów. 

Mam teraz. Pojemność to jakieś 2200mAh i ładuje do 90%. 

To teraz czas na Nohona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
Dnia 10.08.2018 o 14:20, Mychemi napisał:

Odnośnie baterii Nohona to mógłbym odsprzedać komuś kto nie chce czekać na przesyłkę z Chin.
Niestety moje Mi4c nie doczekało się testów - telefon rozbity.
Bateria nowa nierozpakowana. Więcej info na Priv. 985af60f374f1cc19df41ed1a772c639.jpg

Wysłane z mojego MI 5s przy użyciu Tapatalka
 

Cena ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie można polecać ten zamiennik, jeśli ktoś planuje wymianę baterii można zamówić i spokojnie czekać na dostawę. Komplet zawiera potrzebne narzędzia do wymiany jeśli ktoś chce to zrobić sam, na stronie aukcji był też film jak to zrobić. Używam jej od dwóch tygodni i nie widzę różnicy do oryginału, przez noc strata wynosi 2-3 % czasem 0 więc jest podobnie jak na oryginalnej (room 8.8.9 eu).

Edytowane przez wulfel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

witam, wypowie sie jakis szczesliwy posiadacz nohona jak sie bateria sprawuje po pewnym czasie uzytkowania? Niestety bateria z alegro wytrzymala ledwie 3 miesiace xD

telefon poza tym smiga bardzo dobrze i nie czuje potrzeby go zmieniac, ale jak trzeba bedzie baterie wymieniac co 3 miesiace to chyba bede musial sie na to zdecydowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze mam takie pytanko odnosnie ladowania tej baterii - jesli kabel nie wspiera szybkiego ladowania, to bedzie mialo to jakis (negatywny/pozytywny) wplyw na nia, czy bez roznicy? Bo slyszalem gdzies ze to szybkie ladowanie niszczy szybciej bateria i chcialbym zweryfikowac te informacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wypowiem się, bo używam standardowej ładowarki Xiaomi i kabla też od tego producenta.

ładuje się normalnie i wystarcza na cały dzień, a sporo rozmawiam. Telefon służy do pracy, zatem prawie zero kopania w Internecie czy YT, i innych (poczta włączona nonstop).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Dnia Sun Dec 02 2018 o 17:39, tarok napisał:

witam, wypowie sie jakis szczesliwy posiadacz nohona jak sie bateria sprawuje po pewnym czasie uzytkowania? 

Cześć, jestem na Nohonie od pół roku i nie widzę różnicy do oryginału a co do szybkiego ładowania to baterie wymieniłem po dwa i pół roku użytkowania na ładowarce i kablu z zestawu więc nie masz się czego bać. Nohon kupiony na AliExpress. 

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...

Też zastanawiam się nad baterią Green Cell, obecnie mam Nohon i po roku jest tragedia, najbardziej denerwują nieprzewidziane wyłączenia telefony, bez powodu potrafi paść przy 20%, a kiedy chcę użyć np. aparatu, to potrafi się wyłączyć nawet przy 60%... Wszystko zaczęło się po około pół roku od założenia zamiennika.

Szkoda mi zmieniać telefonu, bo jak na moje potrzeby jest w zupełności wystarczający, do tego ciężko w tej chwili o coś w takim rozmiarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...




Szkoda mi zmieniać telefonu, bo jak na moje potrzeby jest w zupełności wystarczający, do tego ciężko w tej chwili o coś w takim rozmiarze.


No i właśnie...
Też dla tego trzymam jeszcze tego starego poczciwca. Dzwonić, dzwoni. Większość funkcji bez zarzutu. Czasami tylko mam wrażenie, że już mu restart potrzebny.

Problemem jest zasilanie tego telefonu. Reszta działa w miarę sprawnie.

I.. w sumie to chyba już bym go zmienił, tylko właśnie... rozmiarowo następcy brak....

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...