Skocz do zawartości

Redmi Note 4 od operatora


andrre

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem tu nowy, dlatego zanim przejdę do mojego pytania, chciałem wszystkich użytkowników tego forum oficjalnie przywitać. Witajcie! :-D

Od kilka dni rozważam zakup Xiaomi Redmi Note 4. Ponieważ jest to mój pierwszy Xiaomi, to dużo spędziłem czasu na oglądanie testów tego modelu i czytaniu komentarzy. Jeszcze tylko wizyta w sklepie stacjonarnym żeby sprawdzić jak leży w dłoni i kupuję. Zauważyłem jednak, że mój operator (różowe logo) ma w ofercie tego smartfona, to zacząłem kalkulować co się bardziej opłaca: niższy abonament i zakup na aukcji, czy wyższy abonament i urządzenie od operatora.

I tu pojawiają się problemy. O ile takie parametry jak pamięć RAM, wyświetlacz i aparat są te same, to zauważyłem różnice w procesorach między aukcjami a tym u operatora. U operatora jest to MSM8953, Snapdragon 625, 64-bit Octa-core 2.0GHz.

Druga rzecz to obsługa LTE B20. U operatora napisane jest w specyfikacji, że posiada. A czy tak jest w rzeczywistości?

Co Wy byście mi doradzili? Brać u operatora czy lepiej poszukać w sklepach internetowych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Redmi Note 4 (nie mylić z 4X) w wersji Global (wersja telefonu, nie oprogramowania) obsługuje m.in. LTE B20.

2. Rzadko kiedy opłaca się brać telefon od operatora (chodzi o aspekt cenowy). Dodatkowo nie wiem czy wciskają na Xiaomi swój brand, czy nie, ale to i tak pikuś, bo zawsze możesz wrzucić xiaomi.eu, albo wgrać czystego globala. Na proline.pl masz RN4 3/32 GB za 609 zł (wersja 4/64 GB za ok. 740 zł), zaś u majfrendów kupisz 4/64 GB za ok. 670 zł (ale gwarancja to może nie tyle co fikcja, co użeranie się w przyszłości, czyli niby jest, ale jakby jej nie było).

3. Oczywiście RN4 tylko na Snapdragonie 625.

4. Reasumując, fon spoko, raczej ze sklepu i raczej z Polski (bodaj tylko kupując na ibuygou masz gwarancję w Polsce, reszta zagranicznych sklepów tego nie oferuje).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...