Skocz do zawartości

Odblokowanie bootloadera


michal.smoderek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

 

Czy ktoś zna normalny sposób na odblokowanie bootloadera w Terminie 5plus global? Mógłby ktoś napisać krok po kroku jak to zrobić i wgrać xiaomi.eu? Cały czas wyskakuje mi błąd 86006 przy próbie powiązania telefonu z kontem Xiaomi. Znacie jakiś myk jak to zrobić?

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj ale najogólniej jest taki problem, że na ROM Stable nie można powiązać konta. Można to zrobić tylko na ROM-ie developer ale takowy dla Twojego urządzenia jest w wersji China. Nie możesz zainstalować tego China bo masz zablokowany bootloader. Fajnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ skąd. Telefon ma służyć do grania/zabawy/dzwonienia ...    a nie do czekania nie wiadomo ile i na co.

Stąd też dla mojego przypadku wynika prosty wniosek.

Skoro kupiłem chińczyka z syfnym romem, ale tanio to , to nic nie stoi na przeszkodzie by dołożyć te 55zł i oddać telefon do MICenter.

IMHO to niewielka kwota za spokój i pewność że nic sie nie wysypie.

Owszem  mógłbym zrobić to sam korzystając youtuba, różnych forów tylko dla mnie nie ma to sensu.

Za dużo czasu stracę na dobre zapoznanie się z tematem.

Oczywiście satysfakcja z samodzielnej pracy jest nieoceniona, wiem że dałbym radę,  ale rachunek ekonomiczny mówi co innego.

Dlatego aparat jest już w Micenter.

pzdr

Z.

 

 

 

 

Edytowane przez zbigor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzuciłem Global Dev metodą test pointy i wszystko poszło gładko. Pozbyłem się tym samym romu chińskiego z czego jestem bardzo zadowolony być może wszystko się udało tylko dlatego że mam telefon w wersji global pewnie na wersji chińskiej taki myk by nie przeszedł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. ja u siebie w redmi 5plus mam chiński rom wgrany i teraz jak ogarnąc tego globala ???
http://en.miui.com/thread-2033340-1-1.html
z tej strony jak ściągne fastboot rom i to wgram będzie jezyk polski ??? poproszę o porade
Pytanie czy masz chiński ROM czy chińską wersję telefonu bo to różnica. Jeśli masz wersję chińską to z tego co się orientuję nie wygrasz globala bez odblokowania bootloadera nawet przez test point bo jest nałożona jakaś blokada
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

witam podpinam sie do tematu 

kupiłem tydzień temu Redmi5Plus w sklepie eurortv

mam Miui global 9.5 / stabilna [9.5.4.0 NEGMIFA]   czy moge odblokowac BL bez zadnych problemów i wgrac Miui poska 

i czy starce Gwarancje??

Edytowane przez BoBek28
aktualizacja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

W większości sklepów po odblokowaniu bootloadera gwarancja dalej jest aktualna, z tego co wiem tylko kupując z allegro u januszy tracisz gwarancje po wgraniu mui polska. A tak apropo nietrzeba czekać 360 godzin na odblokowanie bootloadera jeśli ma się 2 konta. Podczas odblokowania na pierwszym wyskoczy iz masz 360 godz. do odblokowania. Nie wyłączając mi unlock restartujesz telefon przelogowujesz na drugie konto i mu unlock również. u mnie poszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...