Skocz do zawartości

Amazfit BIP - zmiana czcionki lub pogrubienie?


sdsi

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 miesiące temu...

@marti68 Pokrótce robi się to tak:

1. Instalujsz na telefonie najnowszy GadgetBridge

2. Rozparowujesz zegarek w Mi Fit

3. Parujesz zegarek w GadgetBridge

4. Ściągasz plik podany powyżej przez kolegę

5. W przeglądarce plików klikasz na plik z czcionką, wybierasz żeby otworzyć go w GadgetBridge

6. Po otwarciu wybierasz opcję instalacji firmware z nową czcionką

 

Po całej operacji parujesz ponownie zegarek w Mi Fit.

Edytowane przez bigl
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
1 godzinę temu, marglcia napisał:

zainstalowałam powyższe czcionki i nadal np. w ustawieniach czy w powiadomieniach mam krzaczki jak na foto - bardzo mnie to irytuje - ktoś pomoże jak się ich pozbyć?

W ustawieniach to FW i Res odpowiadają za czcionki. Co do powiadomień wgraj czcionki pogrubione z tego postu: https://miuipolska.pl/forum/topic/29051-amazfit-bip-oraz-mifit-modyfikacje/?do=findComment&comment=438104  a tu link bezpośredni do pobrania: https://miuipolska.pl/forum/applications/core/interface/file/attachment.php?id=29077 W powiadomieniach będzie ok, a co do FW to najlepiej zostawić oryginalne, menu po angielsku nie powinno być problemem. 

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • 2 miesiące temu...

Witajcie,

podbijam temat w 2019 roku, za nami duża aktualizacja aplikacji MI FIT( v.4.0.0). Moje pytanie jest jak wyżej tyle ze w nowych realiach:

BIP ściągany z chin(tel. ma język ENG aby zegarek też miał angielskie menu), firmware 1.1.5.24, podłączony do oryginalnego Mi FIt (4.0.0),  zależy mi tylko na wgraniu polskich czcionek. Czy mogę zastosować powyższy poradnik? Gdzie znajdę plik ft kompatybilny z ww. wersjami FW i wersji MiFit?

Bardzo dziękuję za pomoc,

R.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.03.2019 o 10:48, unknowdude69 napisał:

Cześć. Za każdym razem jak próbuję zainstalować czcionkę wyskakuje mi informacja 'element cannot be installed'. Czy ktoś jest w stanie mi pomóc? Czcionki pochodzą z tego posta. 

może głupie pytanie, ale czy rozpakowałem ZIPa?

47 minut temu, dzeus83 napisał:

BIP ściągany z chin(tel. ma język ENG aby zegarek też miał angielskie menu), firmware 1.1.5.24, podłączony do oryginalnego Mi FIt (4.0.0),  zależy mi tylko na wgraniu polskich czcionek. Czy mogę zastosować powyższy poradnik? Gdzie znajdę plik ft kompatybilny z ww. wersjami FW i wersji MiFit?

Bardzo dziękuję za pomoc,

R.

Instaluj śmiało. Czcionki to po prostu sklejone w jedno setki obrazków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Wymieniłem Mi Banda 3 na Amazfita Bip. Ogólnie wszystko na +. Chciałem pogrubić czcionkę, prawie 50 dych na karku :geek:  według podanego schematu. Wszystko jest ok do momentu gdy trzeba otworzyć plik czcionek za pomocą GadgetBridge. Wyskakuje komunikat "Brak aplikacji do otworzenia tego typu pliku". 

Jakieś sugestie? Z góry dziękuję za pomoc ;) 

Android 8.0, LG G7Thinq.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, marek7001 napisał:

Jakieś sugestie? Z góry dziękuję za pomoc ;) 

Android 8.0, LG G7Thinq.

Można spróbować zainstalować inny eksplorator plików, bo to on steruje tym czym dany plik jest otwierany. Nie wiem czy ten twój proponował wybór typu pliku, z reguły przy wyborze, że to dokument, Gb jest na liście. Dodatkowo powinna być najnowsza wersja GB do pobrania tu https://f-droid.org/en/packages/nodomain.freeyourgadget.gadgetbridge/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...