Skocz do zawartości

problem z baterią po aktualizacji


michal1992pl

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z niestabilnością baterii po ostatniej aktualizacji wersji Android na 7.1.2 i wersji MIUI na Global 9.2. Po wieczornym pełnym naładowaniu baterii na 100% rano, po nocy nieużywania, wskaźnik baterii pokazuje 70%, przed aktualizacją wskazywała zazwyczaj 95%. Po powrocie z pracy po niezbyt dużym używaniu telefonu wskaźnik pokazuje 15%, ale zazwyczaj doładowuję w pracy, bo nie chcę, aby telefon się rozładował. Wcześniej bateria wystarczała mi na 2 dni, obecnie nie starcza na 24 godziny niezbyt aktywnego używania. Na bieżąco czyszczę, aby nie pracowały mi aplikacje w tle, ekran mam ustawiony na najmniejszą jasność, ale to i tak nic to nie daje. Czy to przez aktualizację czy mam myśleć o wymianie baterii?

Redmi 4a, 2/32

Android 7.1.2.N2G47H

MIUI Global 9.2

9.2.6.0 (NCCMIEK)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, michal1992pl napisał:

Mam problem z niestabilnością baterii po ostatniej aktualizacji wersji Android na 7.1.2 i wersji MIUI na Global 9.2. Po wieczornym pełnym naładowaniu baterii na 100% rano, po nocy nieużywania, wskaźnik baterii pokazuje 70%, przed aktualizacją wskazywała zazwyczaj 95%. Po powrocie z pracy po niezbyt dużym używaniu telefonu wskaźnik pokazuje 15%, ale zazwyczaj doładowuję w pracy, bo nie chcę, aby telefon się rozładował. Wcześniej bateria wystarczała mi na 2 dni, obecnie nie starcza na 24 godziny niezbyt aktywnego używania. Na bieżąco czyszczę, aby nie pracowały mi aplikacje w tle, ekran mam ustawiony na najmniejszą jasność, ale to i tak nic to nie daje. Czy to przez aktualizację czy mam myśleć o wymianie baterii?

Redmi 4a, 2/32

Android 7.1.2.N2G47H

MIUI Global 9.2

9.2.6.0 (NCCMIEK)

Sprawdź co ci zżera baterię, posprawdzaj w Panelu Sterowania > użycie baterii, jaki proces, sprzęt. Sprawdź czy coś ci się nie wysyła/synchronizuje w tle (użycie danych, sieci wi-fi.) 
Jak wszystko jest ok to skalibruj baterię. Naładuj do pełna (tak z pół godziny dłużej niż będzie napisane że jest naładowane), rozładuj do zera normalnie używając. Nie doładowuj w trakcie. Naładuj jeszcze raz do pełna przy wyłączonym telefonie. Rozładuj. Unikaj podczas tego restartu telefonu. Sprawdź wtedy zużycie. Jak masz roota, możesz wyrzucić statystyki baterii, ale to akurat najmniejszy problem - można sobie darować.

I zanim zaczniesz wymieniać baterię (he, he, he) to jak już nic nie pomoże to najpierw, jeśli masz odblokowany bootloader, zainstaluj system na czysto. Jeśli nie to chociaż wyzeruj telefon, przywróć do ustawień fabrycznych.

Edytowane przez wanarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, wanarek napisał:

Jeśli nie to chociaż wyzeruj telefon, przywróć do ustawień fabrycznych.

Od tego bym zaczął. Po upgradzie do 9.2 też żarło mi baterię z niespotykanym wcześniej apetytem, ale po powrocie do ustawień fabrycznych trochę się uspokoiło. Niemniej dalej jestem w plecy jakąś 1 godzinę SOT w porównaniu z 8.5.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie z baterią na szczęście nic się nie zmieniło po aktualizacji do MIUI Global 9.2.6.0. Trzyma podobnie jak na wersji MIUI 8.5, czyli od 3 do 6 dni (średnio 4). Wiadomo w zależności od używania telefonu. Z przed dwu dni wynik:

 

Screenshot_2018-03-10-16-37-52-355_com.miui.securitycenter.pngScreenshot_2018-03-10-16-38-08-857_com.miui.securitycenter.png

Edytowane przez And.N
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za pomoc;) Jeśli chodzi o zżeranie baterii to nie było tam nic nadzwyczajnego, System 18%, Android 8%. Nie było nic co wyróżniałoby się ponad resztę.

Postanowiłem przywrócić telefon do ustawień fabrycznych i teraz, po 24 godzinach od pełnego naładowania (100%+30 minut) wskaźnik pokazuje 77%, czyli tyle ile wcześniej, a przed resetem pewnie już by się dawno ładował.

Skalibrowanie baterii było moim drugim krokiem, jeśli wyczyszczenie telefonu by nie pomogło, potem myślałbym o przejściu z 9 na 8 i w ostateczności wymianie baterii.

Jednak wystarczyło przywrócić ustawienia fabryczne i działa jak nowy;) Dzięki jeszcze raz za pomoc;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie różnie,od naładowania minęło ok.15 minut a już spadła o 5% także już sam nie wiem co myśleć,mam  global 9 stable i ustawienia fabryczne robione dwa dni temu,spróbuję wgrać rom mi flash może coś pomoże.

Edytowane przez ohara
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Dnia 12.03.2018 o 15:36, And.N napisał:

U mnie z baterią na szczęście nic się nie zmieniło po aktualizacji do MIUI Global 9.2.6.0. Trzyma podobnie jak na wersji MIUI 8.5, czyli od 3 do 6 dni (średnio 4). Wiadomo w zależności od używania telefonu. Z przed dwu dni wynik:

 

Screenshot_2018-03-10-16-37-52-355_com.miui.securitycenter.pngScreenshot_2018-03-10-16-38-08-857_com.miui.securitycenter.png

Jakim cudem wyciągasz takie wyniki ?

Na moim Redmi note 4 przy sporadycznym używaniu lte mam takie wyniki 

Screenshot_2018-06-22-13-03-51-443_com.miui.securitycenter.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Dnia 22.06.2018 o 13:07, majka420 napisał:

Jakim cudem wyciągasz takie wyniki ?

Na moim Redmi note 4 przy sporadycznym używaniu lte mam takie wyniki

Zauważ taką różnicę:

Redmi Note 4 - rozdzielczość ekranu 1080 x 1920 px. wielkość 5,5 cala , zegar procesora 2,4 GHz - liczba rdzeni 10

Redmi 4A - rozdzielczość ekranu 720 x 1280 px. wielkość 5 cali , zegar procesora 1,4 GHz - liczba rdzeni 4

Oczywistym jest, że ten pierwszy będzie o wiele bardziej prądożerny i nie ma co porównywać tych modeli pod tym względem. Nawet trochę bardziej pojemna bateria w Note 4 nie zrekompensuje tu różnicy w długości pracy na baterii.

Edytowane przez And.N
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, tpawel napisał:

Większej bzdury dawno tu nie widziałem. Rn4 jak jest wszystko w porządku trzyma spokojnie połowę albo i więcej na baterii.

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka
 

Co to znaczy, że trzyma połowę ? Połowę czego?, dnia ?, tygodnia ? miesiąca ?

Wysłane z mojego laptopa przy użyciu klawiatury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...