Skocz do zawartości

Aktualizacja Mi4c do Androida 7.0 na zablokowanym BL


Klosiak

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Ostatnio trochę bawiłem się swoim Mi4c i aktualizowałem go do różnych wersji. Na początku aktualizacja z 6.12.22 do najnowszej wersji 8.3.2 poskutkowała bootloopem. Zacząłem czytać poradniki i fora bo od czasu moich ostatnich zabaw we flashowanie Mi4c trochę jednak się pozmieniało ;) Telefon odratowałem. Wgrałem sobie na chwilę China Global z dodanym językiem PL, potem China Dev. żeby odblokować BL ale były z tym problemy. W końcu postanowiłem, że zainstaluję 6.1.7 przez MiFlash, żeby mieć odblokowany bootloader. I tutaj zaczyna się ciekawe historia. Zainstalowałem TWRP w wersji 3.1.1 i takie otrzymałem wyniki:

Aktualizacja 6.1.7 -> 7.2.9 - wszystko działa, telefon wstaje, twrp zostaje, bl zablokowany

Aktualizacja 6.1.7 -> 7.7.6 - wszystko działa, telefon wstaje, twrp zostaje, bl zablokowany

Aktualizacje 6.1.7 -> 7.7.6 -> 7.8.17- wszystko działa, telefon wstaje, twrp zostaje, bl zablokowany

Na ostatniej ścieżce poprzestałem. Doinstalowałem sobie root, dodatki MIUI przez TWRP i wszystko działa jak należy. Przetestowałem też nowsze ROMy ale bez sukcesu ponieważ flash na zinstalowany 7.8.17, ROMów 7.12.28 lub 8.3.2 skutkowała tym, że telefon nie wstawał. Uruchamiał się, było logo MI przez chwilę i się wyłączał. Za każdym razem jednak TWRP zostawało i można było do niego wejść :) Trochę mnie ta sprawa zainteresowała i jestem ciekaw czemu niektóre ROMy działają po wgraniu przez TWRP przy zablkowanym BL, a inne nie.

Na forum wyczytałem, że na przykład ROM 7.2.9 miał wgrany bootloader i dlatego system wstawał normalnie. Kolejne przestały działać bo podobno bootloader nie był dodawany do paczek. Znam opcję wgrania firmware aqua_libra-7.2.9 ale w przypadku ROMów 7.12.28 i 8.3.2 nic to nie dało.

A może jest gdzieś lista działających ROMów, które można instalować przez TWRP przy zablokowanym BL? A jeśli nie ma to może w tym wątku stwórzmy taką listę dla Mi4c? Jeśli komuś się uda zainstalować, któryś build xiaomi.eu przez TWRP z zablokowanym BL i telefon uruchamia się normalnie niech dodaje tutaj informację.

Ja zacznę:

TWRP 3.1.1-0 (najnowsze)

xiaomi.eu 7.7.6 działa

xiaomi.eu 7.8.17 działa (flashowane na 7.7.6)

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Potwierdzam zainstalowanie xiaomi.eu 9.5.1.0 stable (flashowane na xiaomi.eu 7.8.17). Dodatkowo zainstalowałem supersu żeby zrootować telefon. TWRP w wersji 3.1.1-0 i mimo blokady bl telefon jest zrootowany i jest nadal dostęp do TWRP.

Edytowane przez Blade232
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

 

On 3/9/2018 at 11:48 PM, Klosiak said:

Aktualizacja 6.1.7 -> 7.2.9 - wszystko działa, telefon wstaje, twrp zostaje, bl zablokowany

Aktualizacja 6.1.7 -> 7.7.6 - wszystko działa, telefon wstaje, twrp zostaje, bl zablokowany

Aktualizacje 6.1.7 -> 7.7.6 -> 7.8.17- wszystko działa, telefon wstaje, twrp zostaje, bl zablokowany

Cześć, mam obecnie 7.2.9 z zablokowanym BL. 
Jak wróciłeś z 7.2.9 do 6.1.7? Odblokowałeś BL czy po prostu flash na 6.1.7?

Pytam bo mam problemy z 7.2.9 ( sklep google) a nie wiem kiedy odblokuję BL. 

Rozumiem, że wgrałeś od razu 7.7.6 na 6.1.7?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj poradnika na forum. Nie pamiętam dokładnie ale chodzi o to, że 6.1.7 da się zainstalować przez MiFlash i na tym ROMie można odblokować bootloader przez fastboot.

Tak, 7.7.6 od razu na 6.1.7 wgrałem.

Edytowane przez Klosiak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...