Skocz do zawartości

Aktualizacja 9.2.13.0


amsteldam

Rekomendowane odpowiedzi

Witam
Jestem po aktualizacji 9.2.13.0.  Jak u Was? Przypomnę że telefon zakupiony w PRO-LINE z ostatniej dostawy (2 tyg temu)
5aa2bc2366004_Screenshot_2018-03-09-17-50-22-308_com.android.settings1.thumb.png.dad1fff0ecd625787957be2139c468fe.png
U mnie na razie cisza, również telefon z Proline. Jaki region masz ustawiony?

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dotarł kupiony na Lightinthebox z wersją 9.2.3.0 NEGMIEK. Pudełko z angielskimi napisami, zafoliowany więc nie dotykany.

Przed chwilą sprawdziłem aktualizacje i melduje mi, że jest dostępna 9.2.13.0 NEGMIFA. 

Czytając o problemach po aktualizacji nie wiem czy mogę uruchomić uaktualnienie, trochę się obawiam....

Screenshot_2018-03-09-22-13-43-855_com.android.updater.png

 

Znalazłem takie info:

http://ru.miui.com/thread-4350-1-1.html

http://c.mi.com/thread-836883-1-0.html

Aktualizuję!

 

Zaktualizowałem. Pobieranie może 10 min, aktualizacja już po pobraniu i rozpakowaniu nawet nie pięć minut. Poniżej efekt:

 

Screenshot_2018-03-09-22-51-56-045_com.android.settings.png

Edytowane przez figurel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Tyciorek napisał:

U mnie jeszcze nie ma aktualizacji

 

1 godzinę temu, Yacek77 napisał:

U mnie też nie ma. Sprawdziłem na miui forum i tam w download nie ma takiego nr do pobrania

Może tu odpowiedź? http://ru.miui.com/thread-4350-1-1.html

 

Edytowane przez figurel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.03.2018 o 17:55, amsteldam napisał:

Witam

Jestem po aktualizacji 9.2.13.0.  Jak u Was? Przypomnę że telefon zakupiony w PRO-LINE z ostatniej dostawy (2 tyg temu)

Screenshot_2018-03-09-17-50-22-308_com.android.settings[1].png

Mistrzu, a możesz na tym konto xiaomi powiązać (w ustawiniach)?

W celu odblokowania bootloadera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś takiego mam nie wiem czemu...

już wiem czcionki czarne. Po naciśnięciu w ciemno przycisku informuje mnie abym połączył się z siecią . Przecież jestem połaczony. Może WIFI ma być?

Spróbuję przez http://www.miui.com/unlock

 

Screenshot_2018-03-13-15-33-51-880_com.android.settings.png

przeszło przez stronę. Jakie wnioski? Jest Ok? Czy za wcześnie?

2018-03-13 (2).png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz czekasz na SMS'a że przyznano Ci zgodę na odblokowanie telefonu, gdy ją dostaniesz, wracasz do tego "stanu odblokowania" i będziesz mógł przypisać konto do telefonu.
Dopiero wtedy będziesz mógł zacząć się bawić z rootami, softami etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@michalek_101 różnice to są opisane na stronie głównej, da się zamemu przejść na xiaomi.eu ale najszybszą metodą jest rozebranie i metoda test point co nie każdemu się podoba i woli zlecić to specjalistom z serwisu. Soft telefonu obarczony jest wadami wieku dziecięcego (mam nadzieję) i pojawiają się problemy przy wiązaniu konta xiaomi z telefonem (słynny błąd 86006). W większości przypadków naprawia to soft developerski który można wgrać bez odblokowywania telefonu, ale nadal trzeba czekać 350h aby móc całkowicie odblokować telefon i wgrać dowolny soft :P

Także podsumowując. Jeśli nie chcesz czekać 2tygodnie to wysyłasz telefon do specjalistów albo samemu rozbierasz telefon :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Tomasz Petrycki napisał:

Jeżeli ktoś chce mieć TWRP i root też może zostać na Globalu:)

Chcę mieć zrootowany global,. Mam aktualnie Global 9.2.13.0, instaluję Global DEV  8.3.15 żeby dostać zgodę na odblokowanie, odblokowuję bootloader,, instaluję TWRP, instaluję ponownie Global 9.2.13.0 i rootuję?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, figurel napisał:

Chcę mieć zrootowany global,. Mam aktualnie Global 9.2.13.0, instaluję Global DEV  8.3.15 żeby dostać zgodę na odblokowanie, odblokowuję bootloader,, instaluję TWRP, instaluję ponownie Global 9.2.13.0 i rootuję?

Jeżeli chcesz pracować na gloobalu, to tak, wracasz do globala i rootujesz go.

Według mnie jednak lepiej pracować na MIUI Polska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę to wszystko męczące. 

Skonfigurowałem sobie ładnie 9.2.13.0. Wgram wersję DEV to i ją będę musiał dopieścic pod swoje potrzeby bo telefonu muszę używać do czasu otrzymania zgody na odblokowanie. Potem kolejne ustawianie już miui polska.

Trzeba za każdym razem czyścić dane? Czy kopia ustawień i danych z obecnej wersji będzie mogła być przywrócona w miui polska?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, figurel napisał:

Chcę mieć zrootowany global,. Mam aktualnie Global 9.2.13.0, instaluję Global DEV  8.3.15 żeby dostać zgodę na odblokowanie, odblokowuję bootloader,, instaluję TWRP, instaluję ponownie Global 9.2.13.0 i rootuję?

Jak wszystko pójdzie dobrze z instalacją TWRP i root nic nie musisz 2 raz instalować.

Po wgraniu TWRP zostaje Ci system, który miałeś. Potem możesz eksperymentować. TWRP pozwala zrobić pełną kopię całego systemu ze wszystkimi pierdołami, ustawieniami, hasłami itp. Więc robisz sobie taką kopię, instalujesz  miui.eu i  jeżeli Ci się nie spodoba, przywracasz system z kopii. 

Edytowane przez Tomasz Petrycki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...