Skocz do zawartości

TWRP/ROOT problem, poszukiwanie różnych sprawdzonych poradników


TOKAR

Rekomendowane odpowiedzi

Zanim wyrzucicie do kosza, prosiłbym o przeczytanie wpierw mojego problemu ;)

Jaki jest najlepszy sposób na wgranie twrp i root dla mi6
Otóż mój problem polega na tym, że odkopałem poradnik z wgraniem twrp, za pomocą minimal adb fastboot a później superSU przez twrp, ale ale, to nie dla mnie, znaczy według mnie bardzo dobry pomysł idealny wszystko bez problemu, ale mój dysk komputera z czystym windowsem ma max 10GB wolnego miejsca czyli tyle ile waży instalka programu. Ale zastanawiam się czy nie dam rady zainstalować twrp za pomocą minimal adb and fastboot, który pojawił się w poradniku o odblokowywaniu bl i instalacji miui na tym forum.
Jeśli d*pa, to niestety jestem zmuszony szukać innego sposobu, nie ważne ile to będzie trwać, zależy mina bezpiecznym sposobie, by ukatrupienie telefonu nie było kwestią szczęścia.

Co to ja to mam:
Odblokowany BL, MIUI 9 Global 8.3.1
Widzę także poradniki z np połowy 2017 roku, ale nie jestem pewien czy nie są przestarzałe :/ Nie wiem jak jest z dzisiejszymi romami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, dzidexx napisał:

Nie wiem, o który konkretnie poradnik ci chodzi - inny twój post jest w tutku twrp i root dla xuaomi na cpu mtk, Mi6 ma cpu snapdragon. Któryś z twoich ostatnich postów jest w niewłaściwym miejscu.

Minimal adb & fastboot jak najbardziej można użyć zamiast android sdk.

Co ma zajmować ~10GB nie mam pojęcia.

W największym skrócie:

Odblokowujesz bootloader,

Minimal adb..., w jego folderze twrp.img dla mi6,

fastboot flash ...

fastboot boot...

Czyszczenie w twrp,

Instalacja miuiEu.zip w twrp.

 

A wiec bez problemu, któryś minimal adb Andrzej fastboot który był do pobrania w jakimś tutki ważył 10gb dosłownie, program instalacyjny

Czyli jutro biorę się za instalacje twrp przez minimal adb & fastboot i biorę się za jakiś sposób rotowania tego telefonu ;)

 

A co do tematów w złych postach, mam tylko dwa posty, jeden już nie ważny, przeniesiony do kosza drugi, to ten więc niemożliwe :P

Edytowane przez TOKAR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej, ogolnie minimal adb and fastboot spoko, ale pojawil sie kolejny problem, "fastboot flash recovery twrp.img" nic sie nie dzieje, kompletnie, kilka prob, czasem wyskakuje napis ze nie znaleziono pliku, a raz jedynie przy odpaczenia kabla wyskoczyla informacja ze instalacja zostala przerwana, w momencie wysylania plikow twrp do telefonu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, TOKAR napisał:

Okej, ogolnie minimal adb and fastboot spoko, ale pojawil sie kolejny problem

A nazwę pliku masz taką samą jak w poleceniu fastboot?

Link tu masz prosty sposób na instalację recorvery. 

Edytowane przez maciek04
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, dzidexx napisał:

BootLoader masz odblokowany?

@TOKAR

Tak, tak jak napisalem na samej gorze ;)

15 godzin temu, maciek04 napisał:

A nazwę pliku masz taką samą jak w poleceniu fastboot?

Link tu masz prosty sposób na instalację recorvery. 

Nazwa pliku identyczna jak w poleceniu

Tylko juz nie wiem czy uwzględniac takze nazwe typu pliku (po kropce)

Dostep do komputera bede miec dopiero w poniedzialek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...