ZduneX25

MIUI 8.3.8

Recommended Posts

MIUI 8.3.8

• Poprawki tłumaczenia
  • Poprawka problemu z lokalizacją wyboru dźwięków z poprzedniej wersji
  • Bez aktualizacji w tym tygodniu dla MI5C, Redmi 3S
  • Pełna lista zmian

DFG_2018-03-08-09-07-58-770x1335.png

Aktualizacja Androida w MI5

Od 8.3.2 MI5 otrzymuje aktualizację do Androida 8 (testowo). Po aktualizacji romu należy wykonać reset do ustawień fabrycznych (lub wipe z poziomu recovery TWRP), aby wszystko działało poprawnie. Przed dokonaniem aktualizacji wskazane jest wykonanie kopii danych w TWRP.

Aktualizacja Androida w MI6/MIX2

MI6/MIX2 otrzymują aktualizację do Androida O (8.0). Instalacja na Android 7.1 nie wymaga wipe, aczkolwiek zalecane jest wykonanie kopii /data w TWRP (bez internal storage). W przypadku problemów powrót do poprzedniej wersji Androida wymaga jedynie instalacji 7.12.7 i przywrócenie /data w menu Restore TWRP. Niektóre funkcje mogą jeszcze nie działać i będą sukcesywnie i w miarę możliwości poprawiane. Do zainstalowania aktualizacji wymagane jest posiadanie TWRP 3.2 (W TWRP: Install > Install image).

Jak zainstalować MIUIPolska/xiaomi.eu po raz pierwszy?

Pełna instrukcja oczywiście w dziale Pobierz MIUI tutaj.

• Wybierz odpowiednie TWRP recovery pod swój model wg tej tabelki
  • Podłącz telefon w trybie fastboot do PC:
    fastboot flash recovery twrp.img
    fastboot boot twrp.img
  • W TWRP wybierz wipe > format userdata
  • Pobierz rom xiaomi.eu pod swój model z działu Pobierz MIUI, przenieś do telefonu i zainstaluj z TWRP (menu Install)
  • Dalsze aktualizacje odbywają się przez OTA lub ręcznie z TWRP

Czym miuipolska różni się od Global?

Aktualizacja Mi4c/Mi4s/MiNotePro do 7.0

Pierwsza aktualizacja do nowego Androida dla wyżej wymienionych modeli niestety wymaga nowego bootloadera (bez niego system nie wstaje), stąd też nasz niezablokowany bootloader, który funkcjonował do tej pory nie może być użyty do dalszych aktualizacji. Instalacja Xiaomi.eu z 6.12.22 (Android 5.1) na Android 7.0 jest możliwa tylko raz, ponieważ po niej bootloader w Waszych telefonach zostanie ZABLOKOWANY i będzie wymagał odblokowania oficjalną metodą przez pozwolenie na koncie Xiaomi. Wymagane jest też ręczne zaktualizowanie TWRP recovery po odblokowaniu bootloadera.

Procedura instalacji Xiaomi.eu Android 7.0 prosto na 6.12.22:

1. Usunąć wzór lub kod blokady ekranu
  2. Instalacja Xiaomi.eu Android 7.0 bez wipe przez aplikację Aktualizacje lub z TWRP 3.0.1*
  3. Odblokowanie bootloadera oficjalną metodą przez Mi Unlock Tool
  4. Instalacja nowego TWRP przez fastboot flash recovery twrp.img
  5. Instalacja następnych aktualizacji standardowo przez Aktualizacje

* – w pkt 1 aktualizacja blokuje bootloader. Próba przejścia do recovery wyłącza telefon.
W razie problemów z błędnym kodem ekranu blokady ten poradnik pomoże.
Nowe TWRP dla Androida 7 do instalacji po odblokowaniu bootloadera*:

* – twrp.img znajduje się w archiwum zip, które trzeba rozpakować i zainstalować wg komendy powyżej.

O instalacji fastboot można przeczytać w naszym FAQ

Instalacja na MIPAD

MIPAD musi mieć połączone partycje systemowe aby zainstalować nasz rom. Poradnik.

ROOT

Dla Android 7 root z SuperSU 2.82.
Dla Mi3/Mi4/MiNote i pozostałych root do opcjonalnej instalacji przez TWRP: tutaj
Dla MiPad 2 root: tutaj

Dodatki MIUIPolska

Paczka dodatków MIUIPolska zawiera:

• Blokadę reklam w aplikacjach (/etc/hosts)
  • Nową klawiaturę MIUI (na bazie Xperia)
  • Samouczek MIUIPolska
  • Aplikację MiCenter

Paczka do opcjonalnej instalacji po każdej instalacji aktualizacji romu przez TWRP (Menu Install)*.
Każdą aplikację można też odinstalować.
Data kompilacji: 20 Maj 2017

• Dodatki MIUIPolska (tylko dla Androida 5.0 i wyżej): POBIERZ

* – dla Mi5 i nowszych (ze strukturą .dat) kolejność instalacji jest inna:
rom w twrp > restart > powrót do twrp > instalacja dodatków.

**- Android 4.4 nie jest już wspierany

Polecane aplikacje MIUI

Aktualizacje tygodniowe MIUI są opcjonalne i nie są bezwzględnie wymagane do prawidłowego działania telefonu. System w wersji rozwojowej może zawierać błędy, które mogą lub nie muszą być poprawione.
Przed każdą aktualizacją warto wykonać kopię systemu w TWRP recovery (/system i /boot).
Terminy pojawienia się aktualizacji dla konkretnych urządzeń nigdy nie będą podawane wg motto Acida: „Będzie kiedy będzie„.

Jeśli chcecie pomóc nam w ciągłym rozwoju i utrzymaniu MIUIPolska możecie nas wesprzeć tutaj:

• Like 1

W nowej wersji z 8 marca na Mi5 nadal wymagana kalibracja czujnika zbliżeniowego. 

nie naprawili sensora w następnej wersji ... (...)

Edited by mrosi
Radzę zważać na słownictwo. Słowo, nawet z trzema kropkami, ma wciąż to samo znaczenie...

na nowej wersji dalej siiec zjada i budzi telefon strasznie .włącznie i wyłączenie samolotowego widać że coś robi bo po tym zaczyna normalnie telefon spaća64ba1dfd2b0aeb252db4a2889f0a4b3.jpg

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

następna aktualizacja jest beznadziejna,  nie zostałe konkretne opcje poprawione typu wygaszanie ekranu podczas rozmów (proximity sensor), sieć wciąż pożera dużo baterii itp

Edited by Viara

Nadal jak w poprzedniej wersji znikają aplikacje których nie można ponownie zainstalować. Nadal znika klawiaturą MIUI. W zasadzie tylko te dźwięki przywrócili w ich pierwotne miejsce. Ekran bezprzewodowy w panelu przełączników dalej olany. Lipa.

Edited by Usip20
  • Thanks 1

1 minutę temu, Usip20 napisał:

Nadal jak w poprzedniej wersji znikają aplikacje których nie można ponownie zainstalować. Nadal znika klawiaturą MIUI. W zasadzie tylko te dźwięki przywrócili w ich pierwotne miejsce. Lipa

dziwisz się jak tylko poprawiono:

Fix - Fixed ringtone selection in the settings
Fix - Fixed split-screen for MI5 Android 8.0

Homescreen
New - Date transfer and icons in second space are deleted. (03-07)

Settings
New - Hide entry for second space. (03-07)

Co do wipe dla Mi5. Niektórzy robili i nic to nie dało. Muli i dalej muli.

Wysłane z Mi5

mi full wipe tj. data/cache/dalvik dalo tylko to że się MI już nie wiesza, ale jest mnóstwo błędów z poprzedniego topica o wcześniejszym release które nie zostały naprawione 

Dalej niski poziom dźwięku rozmowy telefonicznej przez bt. Zauważyłem, że gdy ktoś do mnie dzwoni jest ok. Tylko gdy ja nawiązuję połączenie jakość rozmowy i poziom głośności jest do kitu.

Wysłane z Mi5

Wgrałem dzisiejszy rom (od 7.00 testuję) miałem wcześniej  problem z czujnikiem zbliżeniowym - teraz jest ok,( może przez to że zmniejszyłem czułość w kalibracji) i nie ma się do czego przyczepić - świetny rom:-)

U mnie od poprzedniej wersji nie da się wejść w zakładkę Aktualizacja systemu. Nie mówię już o sprawdzaniu update (wiem, że SF nie działał) ale ogólnie nie wchodzi nawet w zakładkę. Po kliknięciu jest FC. Update robiłem wchodząc do TWRP przyciskami. Czy macie podobne odświadczenia? Jakieś pomysły (proszę nie piszcie tylko, że Full wipe...). Telefon - Redmi Pro. 

Ogólnie ok, tylko nie można zainstalować dodatków Miui Polska

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

3 minuty temu, Viara napisał:

jak skalibrować proximity sensor ?

Z manu serwisowego. W poprzednim romie pomagało na jakiś czas, potem trzeba było powtórzyć.

zobaczymy czy poprawi to działanie motywów bo zauważyłem, że zmieniało mi się całe tło np w Ustawieniach z koloru czarnego na biały.

redmi note 4x przestały działać powiadomienia na zegarku amazfit, ponowne włączenie uprawnień itp nic nie dało 

Jak tak czytam to chyba z mi 5 trzeba będzie jeszcze tydzień poczekać. No ale skoro to na zamkniętej becie budowane to w sumie nie ma się co dziwić, że błędy są.

1 godzinę temu, MiuiFan_83 napisał:

U mnie od poprzedniej wersji nie da się wejść w zakładkę Aktualizacja systemu. Nie mówię już o sprawdzaniu update (wiem, że SF nie działał) ale ogólnie nie wchodzi nawet w zakładkę. Po kliknięciu jest FC. Update robiłem wchodząc do TWRP przyciskami. Czy macie podobne odświadczenia? Jakieś pomysły (proszę nie piszcie tylko, że Full wipe...). Telefon - Redmi Pro. 

Wyczyść dane aplikacji Aktualizacje.

• Like 1

Czy tylko u mnie tło otwartego folderu nie zmienia "jasności"? W poprzedniej wersji zauważyłem to samo, zaś w wersji z lutego (i poprzednich) po otwarciu folderu z aplikacjami tło jak zawsze się przyciemniało. To jakiś bug, czy po prostu to zmienili? Dodam, że zmiana motywu nic nie daje, a mam ustawiony stockowy Limitless

23 minuty temu, Sotom napisał:

Uzytkownicy Mi Mixa 2 coś więcej powiedzą? Widzę mało Nas ;/

Jeszcze nie zainstalowany... ;)

Mam bo wczoraj od 11w nocy i jest lepiej niż ten tydzień temu. Przestał mulić cały system UI. Nie wiem jak bateria bo w nocy się ładował, qc działa, bt wydaje mi się że działa lepiej. Od 9.30 do teraz zeszło 24% A non stop siedzę w Internecie. Jest ok.

[mention=1160]Acid[/mention] czy w tym update celowo została usunięta opcja wyłączenia konieczności wpisywania kodu zabezpieczeń na ekranie blokady? to było bardzo przydatne, teraz jej nie ma i trzeba każdorazowo wpisywać kod..męczące.

(mi5s)

Nie wiem o co chodzi. Jaki kod? Wysłane z MI 6    

@Acid jak dodasz odcisk palca to wymusza dodanie kodu lub pinu w ramach zabezpieczenia. we wcześniejszych buildach mozna bylo wyłączyć w ustawieniach wymaganie kodu przy odblokowywaniu ekranu, nie trzeba było go wprowadzać na ekranie blokady tylko wystarczyło normalnie przesunąć ekran żeby się dostać do pulpitu. w nowym build nie ma tej opcji w ogole w ustawieniach i tym samym trzeba przesunąć palcem ekran i dodatkowo wpisywać kod/pin (lub odcisk palca) aby odblokować tel.   6d4143824e9fd1e0c9b4a26afdcfe4c0.jpg  

a wyłączenie wymagalnosci kodu do odblokowania było bodajże w tym menu (nie, pomiń ekran blokady to nie to) :

a961c377bdc16de9479b5b0585c32acb.jpg

Pewnie o to chodzi. 

dokładnie! tego brakuje :) [mention=1160]Acid[/mention] wiesz coś o tym? Celowo usunięte?

Guest
This topic is now closed to further replies.