Skocz do zawartości

Problem z podłączeniem to komputera


arucard

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Świeżo zakupiony z chińskim softem, oryginał od goldway'a (redmi note 2 32gb). Dwa poważne problemy. Długo się męcze i już sam nie wiem.

Po pierwsze:

Nie mogę nic skopiować ta telefon czy sd po podłączeniu do kompa (mtp), mam rzekomo wszystkie drivery, nic nowego w menedzerze nie pokazuje. Wywala bład że telefon odłączony itp.

Po drugie:

Jak już soft zgrałem inaczej na sd, z miuipolska, to w trakcie instalacji bład 'rom is corrupted', z różnych źródeł ściągałem, obiema pierwszymy metodamy według poradnika na głównej próbowałem, niewiem już co robić x/

 

Mam soft aktualnie miui 6.7.2.0 LHMCNCH

 

Z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem nazwe update, tylko widocznie nie byl w glownym, zainstalowam apke typu file explorer i z poziomu telefonu skopiowalem z sd na phone storage i ruszylo metoda druga, tzn z mirecovery. Ciekawe dlaczego pierwsz a update nie ruszalo.No nic. teraz sie instaluje. I czekam czy moze na tym sofcie bedzie dzialac kopiowanie usb-pc. Bo juz pol neta przeszukalem. A wogule dlaczego nie ma w telefonie opcji pamiec masowa, tylko mtp. No zaraz sie, okaze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

'nie mozna skopiowac elemntu, urzadzenie przestalo odpowiadac lub zostalo odlaczone' x/// ani do sd ani do phone storage dostepu, tzn pokazuje ale kopiowac nie moge, w tellu mam do wyboru mtp i ptp ale na obu nic nie daje. Chetnie sie pochwale, ale prosze o pomoc, bo to jest problem. Moze mam zle stery a nie brakujace, mam win7 jak co, wersje miu teraz 5.9.11

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wipe zrobioy i fabryczne, i niewiem, zauwazylem ze za ktoryms razem jak podlacze to szybko przez chwile uda mnie sie skopiowac cos, a za chwile znow blad, jak sie po chwiliodlaczaly pamieci od pc x/ ech, dzis juz nie mam sily xo ani pomyslu, poinstalowalem tez wszystkie drivery z paczki, i nic xp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uruchomiony ponownie, wipe itp, nawet pousuwalem wszystki sterowniki wszstkich urzadzen od usb i na nowo powgrywalem, a czy mipc suite wiecej nie powinien wyswietlac, np na temat wlasnie pamieci, albo zrzut ekranu telefonu pokazywac? no i powtarzam, chwila po podlaczeniu do pc, moge szybko kopiuj wklej, za chwile 'urzadzenie odlaczone' x/ zaraz wyciagne drugi komputer i sprobuje na innym xp


em, no wiec, doszedlem do tego, ze to nie na poczatku kopiuje, a ten blad wyskakuje przy plikach *.zip nie wiem dlaczego x/ inne kopiuje i wklejam bez problem a ze akurat wiekszosc prob na zipach, stad tyle zachodu, ale tez dziwne, tak wiec taki np update.zip, usuwam chwilowo rozszerzeniee zip kopiuje na tel, i zpoziomu pc juz moge zmieniec na tel nazwe, tzn dodac zip, i mam, ale dziwne xdd nie wiem czy to rozwiązany temat

post-6921-0-03006600-1442413391_thumb.pn

post-6921-0-30239700-1442413400_thumb.pn

post-6921-0-75802700-1442413405_thumb.pn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak dodatko, czy jest jakas mozliwosc wlaczenia 'mass storage' zamiast mtp. Czesto u kogos uzywalem telefonu jak niemialem pendrive'a przy sobie, a tak po podlaczeniu do pc zanim wyszuka siee sterowniki, czasem trzeba doinstalowac, troche szkoda ze nie ma massstorage. Taki podlaczasz do kazdego kompa i szybki dostep chocbi do sd xP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak dodatko, czy jest jakas mozliwosc wlaczenia 'mass storage' zamiast mtp. Czesto u kogos uzywalem telefonu jak niemialem pendrive'a przy sobie, a tak po podlaczeniu do pc zanim wyszuka siee sterowniki, czasem trzeba doinstalowac, troche szkoda ze nie ma massstorage. Taki podlaczasz do kazdego kompa i szybki dostep chocbi do sd xP

 

 

mass storage nie ma od kit kata juz w androidzie sa gdzies poradniki w necie jak zmodyfikowasc par eplikow zbey byla z powrtoem mozesz poszukac ;P aco do przerywania pobierania itp hmm dziwne jesli dorbze zainstalowales sterowniki ja u siebie na porime nie mam tego problemu moze totalny wipe z twrp i czysta instalacja rom na telefonie by pomogla albo mi flash wyglada to nadal jak cvos nie tak z uprawnieniami zapisu 

 

 

Już kiedyś szukałem rozwiązania z Mass Storage i znalazłem. Tutaj nawet stowrzyłem wątek z prośbą o pomoc i sam sobie tej pomocy udzieliłem :) 

http://miuipolska.pl/forum/topic/3491-mtp-usb-mass-storage-%E2%80%94-czy-mo%C5%BCna-uzyska%C4%87-lepszy-transfer-przez-kabel-usb/?hl=mass+storage

Mam nadzieję, że pomogłem. Nie wyobrażam sobie używania trybu MTP jak się ma po 4 tys zdjęć w telefonie. To jakaś porażka jest :)

 

Dodam, że wciąż tego używam na Redmi i działa dobrze ;)

Edytowane przez DjLeo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

arucard - mam dokładnie ten sam problem.

ZIP - nie można skopiować na urządzenie, bo od ręki wyświetla komunikat, że urządzenie odłączone.

Jak - po podłączeniu do komputera - wygasi się ekran, brak możliwości skopiowania czegokolwiek na urządzenie. :(

 

Poradziłeś sobie jakoś z tym?

Podziel się wiedzą...

 

uruchomiony ponownie, wipe itp, nawet pousuwalem wszystki sterowniki wszstkich urzadzen od usb i na nowo powgrywalem, a czy mipc suite wiecej nie powinien wyswietlac, np na temat wlasnie pamieci, albo zrzut ekranu telefonu pokazywac? no i powtarzam, chwila po podlaczeniu do pc, moge szybko kopiuj wklej, za chwile 'urzadzenie odlaczone' x/ zaraz wyciagne drugi komputer i sprobuje na innym xp


em, no wiec, doszedlem do tego, ze to nie na poczatku kopiuje, a ten blad wyskakuje przy plikach *.zip nie wiem dlaczego x/ inne kopiuje i wklejam bez problem a ze akurat wiekszosc prob na zipach, stad tyle zachodu, ale tez dziwne, tak wiec taki np update.zip, usuwam chwilowo rozszerzeniee zip kopiuje na tel, i zpoziomu pc juz moge zmieniec na tel nazwe, tzn dodac zip, i mam, ale dziwne xdd nie wiem czy to rozwiązany temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

arucard - mam dokładnie ten sam problem.

ZIP - nie można skopiować na urządzenie, bo od ręki wyświetla komunikat, że urządzenie odłączone.

Jak - po podłączeniu do komputera - wygasi się ekran, brak możliwości skopiowania czegokolwiek na urządzenie. :(

 

Poradziłeś sobie jakoś z tym?

Podziel się wiedzą...

 

Na chwilę obecną tak jak pisałem. Wszytko kopiuję poza zip'ami, a te kopiuje bez rozszerzeń, po skopiowaniu dodając je. Na razie na 5,9,18 sofcie jestem. Nie zmieniałem, bo najnowszy ma rzekomo problemy

z wibracją itp. Czekam na inny. Może kiedyś poszukam coś tu ktoś pisał że można do mass storage wrócić, może to pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Siema, odwietrzę temat. Kupiłem mi 6 wiec stary mi4 chciałem podarować mamie (jej obecny telefon to padaka). Odinstalowałem wszystkie aplikacje itd. Mimo tego zabiegu telefon pokazywał 4 GB wolnego miejsca, jakimś cudem cała reszta była czymś zawalona. Pomyślałem że postawie system na nowo. Zrobiłem wipe, podłączyłem telefon do kompa i  się zaczęło. Mogę kopiować wszystkie pliki tylko nie .zip Wyskakuje komunikat o odłączonym urządzeniu. Czy ktoś wie co z tym zrobić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam serdecznie,

mam następujący problem...

Zainstalowałem aktualizację 7.11.23 i prawdopodobnie od tego czasu zamiast telefon to w komputerze wykrywa mi "Uszkodzone urządzenie". 

Myślałem, że to wina ustawień MTP. Poprzez roota próbowałem znaleźć plik: data/property/persist.sys.usb.config, ale niestety NIE MA takiego pliku.

Nawet zainstalowałem programy typu, QuickShortcutMaker oraz USB driver.

Nie wchodzi mi w ogóle w ustawienia "połączenie USB z komputerem" i jak tworzę skrót na ekranie to nic nie działa.

 

Cóż mam zrobić w takiej sytuacji? Proszę o pomoc.

Pozdrawiam, 

Marcin.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...