Jump to content

Czytnik linii papilarnych - jak wyłączyć?

tbik

Recommended Posts

Z mojej skromnej strony mogę powiedzieć, że również badałem ten temat w języku angielskim. Z informacji tak zdobytych wynika, że nie da się go wyłączyć. Jest on ciągle aktywny nawet gdy żaden palec nie jest do niego przypisany a blokada hasłem całkowicie wyłączona.

Niektórzy znajdowali ukojenie zaklejając go grubą warstwą taśmy klejącej. To musi szpetnie wyglądać. 

Jest jednak małe światełko w tunelu. Można spotkać wiele głosów chcących opcji wyłączenia czytnika linii papilarnych. Argument jaki za tym idzie to ograniczenie rozładowywania baterii przez przypadkowe wybudzenie ekranu owym czujnikiem.

Edit: jest jeszcze jedno rozwiązanie na którym słabo się znam. Wgrywa się jakiś rom w którym edytuje się pewien plik systemowy. Dzięki temu czytnik linii papilarnych dostaje taka sama funkcje jak przycisk home, dzięki temu juz nie wybudza ekranu. Jednak nadal wątpię czy jest on wtedy podczas uśpienia telefonu fizycznie wyłączony.

Edit2: by czytnik linii papilarnych nie wybudzał ekranu można ewentualnie przypisać do niego palec od stopy :-D Wtedy przy omyłkowym naciśnięciu będą wibracje telefonu zamiast wyburzonego ekranu.

Edited by Unicore

4 godziny temu, Unicore napisał:

Edit2: by czytnik linii papilarnych nie wybudzał ekranu można ewentualnie przypisać do niego palec od stopy :-D Wtedy przy omyłkowym naciśnięciu będą wibracje telefonu zamiast wyburzonego ekranu.

No jak, przecież przecież dotknięcie jakimkolwiek kawałkiem skóry wybudza ekran (nadgarstkiem, łokciem, itd)?

12 minut temu, tbik napisał:

No jak, przecież przecież dotknięcie jakimkolwiek kawałkiem skóry wybudza ekran (nadgarstkiem, łokciem, itd)?

Gdy mam odblokowanie telefonu dopisanym palcem, dotknięcie go niewłaściwym palcem powoduje jedynie wibracje telefonu. Właśnie sprawdziłem. U Ciebie tak nie jest? 

Nie przypisywałem jeszcze żadnego, bo czytałem już komentarze że zdarza się że po usunięciu takiego przypisanego, telefon nie chce (w przyszłości) tego samego palca ponownie przypisać, a skoro na razie nie zamierzam z czytnika korzystać, to nie ryzykowałem przypisując na próby. Ale teraz gdy nie ma żadnego, to reaguje na każdy kawałek skóry.

Niestety wariat zawsze będzie reagował tak czule jak to robi odblokowany ekran (ładunek elektryczny).

Mogę Cię uspokoić z mojej strony. Mam ten sam miui w RedmiNote 4 snapdragon. Sprawdzałem czy ponownie przyjmuje ten sam palec po jego skasowaniu - nie było problemu.

Edit: Mógł byś może w moim innym temacie wrzucić screena z Twoich opcji programistycznych? Był bym wdzięczny. Ciekawi mnie czy masz tak samo. Ajj... nie działa wklejanie linka :(  w tym dziale, pod tym tematem, Opcje programistyczne.

Jeszcze jedna dość istotna sprawa. Skoro czytnik tak czy siak zawsze jest aktywny to warto go używać chociaż by z jednego powodu: nie zużywamy tak mikrowylacznika w przycisku power/blokady. Do blokowania ekranu polecam też ominięcie tego przycisku ustawiając przycisk nawigacyjny home jako przytrzymaj by zablokować ekran. 

Przycisk power/blokady jest jednym z tych elementów które używany usypiania i budzenia naszego telefonu ciężko pracuje i można go fizycznie wykończyć zależnie od jego jakości i naszej siły oraz warunków otoczenia.

Edited by Unicore

• 1 month later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Create New...