Skocz do zawartości

Mi Band 2 firmware mod (PL, CZ, SK) + MiFit


b4s1l

Rekomendowane odpowiedzi

@Piotrvip90 Raczej wykluczyłbym winę firmware i szukał po stronie telefonu, jednak dla pewności możesz wrzucić oryginalny fw i sprawdzić jak się zachowuje. Możesz tez przetestować na telefonie innej marki (wcześniej pisałeś że oba telefony są takie same, może jednak mają zbyt agresywne oszczędzanie energii).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.08.2018 o 20:03, rav96 napisał:

Czy jest jakaś opcja żeby przy powiadomieniach opaska wibrowała podwójnie?

Głowy nie dam, ale zdaje się, że w Notify & Fitness i innych alternatywnych aplikacjach można wybierać różne wzory wibracji

 

Przy okazji: modyfikacja Mi Fit 3.4.6 dodana do pierwszego postu.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, b4s1l napisał:

Przy okazji: modyfikacja Mi Fit 3.4.6 dodana do pierwszego postu.

Chyba obecnie bardziej się przyda użytkownikom Bip-a. Tak N&F ma opcję powtarzania powiadomień, ale opanowanie tego programu to wyzwanie, bo jego działanie jest nieprzewidywalne. GB działający razem z MiFit też wibruje wielokrotnie, ale to raczej z powodu błędu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, MiD napisał:

Czy jest proste wyjaśnienie dlaczego SMSy przychodzą z identyfikacją, a połączenia bez niej?

Może masz wyłączoną identyfikację dla połączeń (dla SMS nie ma tego przełącznika).

1705194357_Screenshot_20180825-230101_MiFit.thumb.jpg.555d9793e069f0aebc78f8ef11e0f0ec.jpg

Inna opcja to używanie więcej niż jednej aplikacji i konflikty między nimi.

Jeśli nic z powyższych to standardowo: odparować/sparować urządzenie, wyłączyć/włączyć bluetooth, zrestartować telefon, przeinstalować aplikację i tak dalej, któraś z tych czynności może pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@b4s1l mam przełączniki - Pokaż informację o kontakcie dla połączeń i dla SMSów, używam i zawsze używałem tylko MiFita, w tej chwili świeżo zainstalowanej Twojej modyfikacji 3.4.6, zabawy z parowaniem, BT, restartem i przeinstalowaniem przerabiałem, więc "winny" na razie będzie nowy ROM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, b4s1l napisał:

Głowy nie dam, ale zdaje się, że w Notify & Fitness i innych alternatywnych aplikacjach można wybierać różne wzory wibracji

 

Przy okazji: modyfikacja Mi Fit 3.4.6 dodana do pierwszego postu.

Zainstalowałem notify i jest to dostępne dopiero po zakupie wersji PRO :/ szkoda

Edytowane przez rav96
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z powodu rozklejenia opaski w ramach reklamacji wymienilem ja na nowa chcialem wgrać moda i w trakcie instalacji czcionek wyświetlił się komunikat problem z metadanymi po czym aktualizacja doszła do końca i teraz wyświetla się tylko zegarek ze zmieniona czcionką i nic innego nie można na niej zobaczyć dodatkowo nie łączy się z mifitem ani gagdetbridge czy można jakoś naprawić opaskę czy coś zepsułem bez możliwości naprawy ?? Edit po odinstalowaniu i zainstalowaniu gaga opaska się połączyła i wszytko wróciło do normy 

Edytowane przez Piotrvip90
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam, robiłem wszystko wg instrukcji jednak aktualizacja się nie zrobiła. Po restarcie opaski czcionka jest dalej taka sama jak wcześniej. Przez dłuższą chwilę była tylko godzina a później po instalacji mifit odblokowało resztę i wszystko jest po staremu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, fuldi napisał:

Witam, robiłem wszystko wg instrukcji jednak aktualizacja się nie zrobiła. Po restarcie opaski czcionka jest dalej taka sama jak wcześniej. Przez dłuższą chwilę była tylko godzina a później po instalacji mifit odblokowało resztę i wszystko jest po staremu. 

Musiałeś zrobić coś nie tak jak trzeba. Na pewno wgrałeś zmodyfikowany firmware?

PS. w Mi Fit trzeba oczywiście ustawić wyświetlanie tarczy z datą.

Edytowane przez b4s1l
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć!

Dzięki za mod'a.

W instrukcji flashowania link do gadgetbridge jest nieaktualny (error 404). Powinno być https://f-droid.org/repo/nodomain.freeyourgadget.gadgetbridge_142.apk

Nie używałem opaski przez parę miesięcy, mam wrażenie, że jasność jest jakaś dużo mniejsza. Można to poprawić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.03.2018 o 22:12, b4s1l napisał:

 


Warianty firmware:

  • Pon 12.03 D:    5ae879cddf265_0.4PON12_03D.jpg.1335f6264441b8cad6b7e91cfa086d38.jpg
  • Pon 12.03 K:    5ae879d1476f9_0.4PON12_03K.jpg.8a58906e8f6abf20f563ee05fd8bd0de.jpg
  • Pon 12.03 S:    5ae879d448c1b_0.4PON12_03S.jpg.c3607cc192bcaac3ab9bf40bb59d1ad0.jpg
  • PON12MAR D: 5ae879d78bbe2_0.4PON12MARD.jpg.9cf35e2bec48420984961946029d4094.jpg
  • PON12MAR K: 5ae879dab40b2_0.4PON12MARK.jpg.5f6beb44c8a0c187ee4cba6a2b694d70.jpg

 

Witam, 

Mógłbyś zrobić  wariant 

PON 12MAR S

Pon 12 mar S

 

I jeszcze pytanko

Identyfikacja rozmówcy na MB jest tylko po naciśnięciu przycisku w MB podczas połączenia, bo tyko tak mam.

Czy powinna być z automatu wyświetlona?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Może ktoś będzie w stanie mi pomóc. Zrobiłem aktualizację z flaszowaniem (info z Gadgetbridge, że z sukcesem). Pokazuje mi od kogo jest SMS, natomiast przy połączeniach pokazuje wyłącznie ikonę słuchawki. Wszystko w MiFit pozaznaczane. Co może być powodem?

Czy ten ostatni update daje też możliwość odczytywania wiadomości SMS?

Rozłączyłem też parę i ponownie połączyłem - bez zmian.

Edit: mam tak samo jak @robaq - czyli ikonka telefonu podczas połączenia, jak nacisnę przycisk to ikonka zmienia się w ikonkę wraz z ID dzwoniącego. Bug czy ficzer? :)

Edytowane przez matkon81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, matkon81 napisał:

Edit: mam tak samo jak @robaq - czyli ikonka telefonu podczas połączenia, jak nacisnę przycisk to ikonka zmienia się w ikonkę wraz z ID dzwoniącego. Bug czy ficzer? :)

Zawsze ID wyświetlało od razu, możesz sprawdzić starszy mod Mi Fit z 1 posta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...