Skocz do zawartości

Mi Band 2 firmware mod (PL, CZ, SK) + MiFit


b4s1l

Rekomendowane odpowiedzi

Ktoś się wcześniej pytał jak to możliwe, że opaska wytrzymuje ~~30 dni?

Bardzo proste, jak miałem MiFit + MiBand Tools to max 12-14 dni bez ładowania wytrzymywała.

Po zainstalowaniu Notify & Fitness i wywaleniu w/w obecnie trzyma 2x dłużej czyli 25-28 dni. 

Oczywiście opaska cały czas sparowana z telefonem. Do tego zainstalowane custom firmware z tego wątku :)

Edytowane przez Usiek1991
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pytałem. Używałem NF z moim Bipem i niby spoko, ale ustawień tam jest aż nadto, poza tym w wypadku Bipa NF powodowało straszny drain przez niedziałające ustawienie interwału pomiaru tętna, przez co czujnik napier.... znaczy mierzył tętno non stop i zegarek trzymał 8-10 dni zamiast ponad miesiąc (tak jak teraz kiedy używam MiFit + Tools&Amazfit). Kwestia jest też taka, że moja małżonka już się przyzwyczaiła do MiFit a jest osobą, którą ciężko potem przekonać do czegoś innego :P Ale potestuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apka + firmware z tego wątku i aktualnie opaska już działa 16 dni od ostatniego ładowania, a bateria ma jeszcze 49%.
Opaska cały czas połączona z telefonem, używam jej jako budzika, mam włączone wyświetlanie powiadomień ze sporej ilości aplikacji, no i oczywiście opaska ustawiona w trybie "asystenta snu".

Edytowane przez Jok3rrrPL
zapomniałem dopisać jednej rzeczy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam opaskę wersji 0.1.3.x, zrobiłem update z poziomu Gadgetbridge. Opaska się zrestartowała, wszystko się powiodło, opaska reaguje na klikanie przyciskiem (zmieniają się funkcje), lecz nie jest widoczna via bluetooth i nie można się z nią połączyć, ani MiFitem ani Gadgetbridge. Może ktoś ma jakiś pomysł? Wrzuciłem font Mili_pro.pl.ft i fw b4s_0.4_Pon12.03_S_Mili_pro.

EDIT: Nieważne, już działa ;)

Edytowane przez karolp1993
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.06.2018 o 16:24, dyrektor napisał:

Jak to naprawiłeś, mam podobnie? Łączy mi sie z N&F ale nie moge połączyć z  Gadgetbridge.

W aplikacji mi fit po zalogowaniu kliknij "rozłącz parę". Ja też miałem ten problem.. łączyło, łączyło i nic. Rozłączyć parę można pomimo tego że aplikacja z opaską nie połączyła się. 
A ja mam pytanie z innej beczki. Co sądzicie o aplikacji Mi Bandage? Mam wykupione już chyba wszystkie w wersji premium ale tej jeszcze nie próbowałem a wydaje się być genialnie przygotowana i do tego w naszym języku. Ze screenów widać że pokazuje nawet za ile dni opaska się rozładuje, wbudowany własny asystent snu itd. Czyli to co w N&F tylko bardziej przejrzyście. Ktoś testował? Aplikacja dostępna oczywiście w sklepie play. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, piotrekjunior napisał:

A tak z czystej ciekawości, jak wrócić do oryginalnego oprogramowania ? Po otwarciu pliku zip sa 4 roznie pliki FW, ktory zainstalować?

Oczywiście FW przeznaczony do Twojej wersji opaski.

2 godziny temu, Zulwiczek1983 napisał:

Wiadomo może kiedy nowe spolszczenie pod nowe fw dla amazfit bip i modowany mifit 

Modowany przeze mnie ostatni mifit jest aktualnie dostępny w wątku o Mi Band 3. O BIPa trzeba pytać autora spolszczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, b4s1l napisał:

Oczywiście FW przeznaczony do Twojej wersji opaski.

Modowany przeze mnie ostatni mifit jest aktualnie dostępny w wątku o Mi Band 3. O BIPa trzeba pytać autora spolszczenia.

A Twój modowany mifit uaktualnia fw w bipie czy zostaje bez zmian ten który jest wgrany? Nie chciałbym aby po graniu Twojej najnowszej modowanej wersji uaktualniło mi fw i żebym potem musiał od nowa wgrywać spolszczenie i starszego mifita 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat z wątku odnośnie Amazfit Bip: 
"UWAGA! 
Telefony z MIUI sprawdzają oryginalność podpisu, przez co aplikacje zmodyfikowane i podpisane nieoryginalnym podpisem będą zgłaszały błąd (FC) przy próbie wejścia w ustawienia "Odblokuj ekran" i "Przejdź do ustawień". W pozostałych telefonach nie ma tego problemu."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haha, teraz nie da się zalogować do mifit. Zainstalowałem od nowa. Teraz wywala na ekranie logowania / autoryzacji. Konto xiaomi/ google nie działa. Nie łączy się z siecią. Nawet opinii o błędach nie da się wysłać bo... Nie może się połączyć z siecią

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy spotkał się ktoś z problemem na zmodyfikowanej wersji MiFit, przy próbie zalogowania się na swoje konto (poprzez konto Google) dostaje komunikat "nie udało się zalogować spróbuj ponownie później"? Na wersji ze sklepu Play wszystko działa poprawnie :(

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyskakiwał taki problem, ale wynikało to z nadaniem dostępu do sieci w panelu sterowania. 

 

Ps pytanie do Autora modyfikacji: istnieje opcja wyłączenia synchronizacji przy każdym włączeniu aplikacji (na rzecz manualnej kiedy chcemy) ?

Często dodaje przypomnienia i za każdym razem synchronizuje kroki ( nie używam krokomierza, mierzenia pulsu etc, mi band służy jako zegarek, budzik i powiadomienia / przypomnienia) co jest  zbędne. 

Pozatym szacun za włożona pracę! 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jan910 Poszukam tej synchronizacji ale to jest trochę jak szukanie igły w stogu siana ;)

@Kobaj225 @KarKamMożecie spróbować: odłączyć i połączyć na nowo opaskę w mifit, zainstalować wszystko od nowa, przetestować na innym telefonie (jak macie MIUI to na czymś innym).

Edytowane przez b4s1l
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam po zainstalowaniu moda na telefonie huwawei mate 10 lite wszytko działało poprawnie po jakimś czasie aplikacja wyświetla komunikat opaska nie jest połączona zaznaczam że na drugim takim samym telefonie problem nie występuje co może być przyczyną ?? Aplikacja zainstalowana ponownie i telefon kilkukrotnie resetowany 

Edytowane przez Piotrvip90
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Piotrvip90 napisał:

Witam po zainstalowaniu moda na telefonie huwawei mate 10 lite wszytko działało poprawnie po jakimś czasie aplikacja wyświetla komunikat opaska nie jest połączona zaznaczam że na drugim takim samym telefonie problem nie występuje co może być przyczyną ?? Aplikacja zainstalowana ponownie i telefon kilkukrotnie resetowany 

Może coś w ustawieniach oszczędzania energii telefonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...