Skocz do zawartości

Mi Band 2 firmware mod (PL, CZ, SK) + MiFit


b4s1l

Rekomendowane odpowiedzi

Jedno mnie ciekawi. Mam spolszczenie w swoim amazfit bip. Wszystko jest po polsku. Jak mam wygrana wersję mifit od MrTomi to pogoda jest po polsku, bezchmurne itd. Natomiast każda wersja od b4s1I zmienia mi te powiadomienia w zegarku na angielski. Czyli ckoud, Rain itd. Da się to jakoś ogarnąć żeby nie aktualizowalo na angielski? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak wersja powyżej ale ta z postu #103 wyżej wydaje mi się, że pożera baterie strasznie.

Protestuje przez weekend i dam znać.

Przy okazji czy dla mi banda 2 opłaca się wgrywać powyższą wersję z postu #111?

 

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Dziękuję b4s1l za aktualizację oprogramowania - wszystko działa jak powinno.

Używam Mi Band Tools i znalazłem opcję kiedy opaska ma monitorować puls (np od 6 do 22 danego dnia). Czy dałoby się ograniczyć budzenie opaski przy podniesieniu ręki do jakiegoś zakresu godzin? Czasem budzę się w nocy i jak ruszam ręką, to opaska się wzbudza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, krzychup napisał:

Czy dałoby się ograniczyć budzenie opaski przy podniesieniu ręki do jakiegoś zakresu godzin?

W MiFit jest opcja 'Nie przeszkadzać', działa tak jak piszesz w wybranych godzinach. Możliwe że raz ustawiona nie potrzebuje potem kontaktu z MiFitem (nie sprawdzałem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile wam wytrzymuje opaska z tym softem i modem mifit do samych powiadomień i liczenia kroków? MiBand moje małżonki wytrzymuje ok 10-12 dni przy takim użytkowaniu. To chyba nie jest normalny uptime? Bipa ładuję co miesiąc, a on ma zdecydowanie większe obciążenie energetyczne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie od samego początku (a zamówiłem kilka dni po premierze) nie ważne z jakim fw opaska nie wytrzymała więcej niż 10 dni. Używam dla powiadomień Mi Band Tools i do aktywności Mi Fit, ciągle mierzenie tętna wyłączone.

 

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie podziękowania dla twórcy za stworzenie możliwości wyświetlania kontaktów, mam pytanko czy istnieje możliwość stworzenia moda który pozwoli na liczenie kcal na podstawie mierzonego pulsu tak jak w normalnym pulsometrze bo obecnie apka liczy kcal podczas treningu a podstawie kroków a nie tętna i w przypadku aktywności statycznej np siłownia nic się nie uzyska z pomiarów 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, b4s1l napisał:

@Piotrvip90  Polskie znaki uzyskasz po wgraniu na opaskę pliku z czcionką oraz zmodyfikowanego firmware - według instrukcji z pierwszego postu. Jeśli używasz Mi Fit, nie musisz nic więcej robić. W innych programach trzeba wyłączyć transliterację znaków i tym podobne funkcje.

Mmo b4s1l dziękuję już sobie poradziłem wgrywalem nie ta wersję do mojej opaski, jeszcze mam pytanko czy da się sprawdzić wersję opaski przez jej zakupem bo chce kupić jeszcze jedna i nie chce trafić na ta wersję do której nie można wgrać tych modow? Dodatkowo czy ktoś jest w stanie odpowiedzieć na moje pytanie dot. Pomiaru tętna ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Piotrvip90 Przed zakupem raczej ciężko sprawdzić wersję, jedyna pewna metoda to gadgetbridge. Wersja 0.9.3.4 to rzadkość, raczej jej nie trafisz, poza tym prawdopodobnie pasuje do niej mod od 0.9.3.3.

Co do tętna, jeśli chodzi o firmware - jest to możliwe ale w naszych warunkach niewykonalne, trzeba by napisać samodzielnie dużą część lub cały firmware. Możesz jedynie poszukać aplikacji do opaski która ma taką funkcjonalność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, b4s1l napisał:

Przed zakupem raczej ciężko sprawdzić wersję,

U nas sprawdziła się metoda którą w pierwszym poście opisałeś, żeby zerknąć na wygląd czujnika tętna, z tym że kupowaliśmy w stacjonarnym i sprzedawca nie robił przeszkód aby otworzyć pudełko i  oblukać/pomacać sprzęt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawostka:

5b227ae48a855_Screenshot_20180614-162208_MiFit.thumb.jpg.3b721dc06412a3ca54de51d4efde3651.jpg5b227ae804038_Screenshot_20180614-162157_MiFit.thumb.jpg.812d37cf5c236b781d97a6d8f71cd86b.jpg

Ciekawe dlaczego oficjalnie nie ma tej opcji. Z wstępnych testów: o danej godzinie opaska wibruje 2x i wyświetla nazwę przypomnienia, nie potrzeba łączności z telefonem.

PS. Modyfikacja Mi Fit 3.4.1 na pierwszej stronie.

Edytowane przez b4s1l
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...