Skocz do zawartości

Mi Band 2 firmware mod (PL, CZ, SK) + MiFit


b4s1l

Rekomendowane odpowiedzi

Dziękuję autorowi, rewelacja.

Jedyny problem podczas zmiany softu w telefonie (MiFit) to to że nie chciał mi się ponownie przez facebooka zalogować (wyświetlał mi ze hash aplikacji jest niezgodny).
Straciłem dane, ale tylko z kilku dni, zalogowałem się po innym koncie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo szanuję za ikonkę kalendarza i inne przypisane do odpowiednich aplikacji. Wreszcie działa wszystko jak powinno. Zauważyłem że niektóre ikonki też są inne. Jak na przykład podczas aktualizacji nie ma samej strzałki tylko jest ona w kółeczku. 

Powiadomienia przychodzą natychmiastowo, a wydłużony czas wyświetlania bardzo pomaga.

I zauważyłem że opaska lepiej monitoruje sen. Ale nie jestem w stanie stwierdzić czy to ja lepiej śpię czy opaska wykrywa więcej głębokiego snu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, wgrałem firmware w wersji S ale mam problem, wszystko zainstalowało się prawidłowo, zainstalowałem Mi Fit 3.3.2 stable które po włączeniu i przejściu do profilu i ustawień mi band2 wyłącza się i tak za każdym razem. Dodatkowo nie wyświetla się ikonka z messangera tylko tak jak było wyskakuje ikonka app. Może ktoś wie w czym problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpadłem na ten wątek przeczytałem całość i zainstalowałem na mi bandzie 16.2.2
I jednak mam pytanie: czy da się potem tego użyć jakoś z iphone i miFit? Niestety miFit wymusza aktualizacje i przywraca oryginał. W dodatku fonty są bez zmian i pojawiają się spacje po znakach pl. Więc pytanie drugie: czy mamy gdzieś może oryginalne fonty do przwrocenia?
A poza tym fajne te zmiany są :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No może to by pomogło. Wyglada na to, że miFit porównuje wersje z aktualną i jeśli się nie zgadza ładuje swoją. Pytanie tylko czy sprawdza jedynie numerek czy też jakąś sumę kontrolną. Dzięki.

Zapytam Was o jeszcze jedną rzecz. Czy macie 100% skuteczności działania powiadomień. ? U mnie jednak raz powiadomienie przychodzi a raz nie... ale może to kwestia iphone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, macmaciek napisał:

Pytanie tylko czy sprawdza jedynie numerek czy też jakąś sumę kontrolną.

Najprościej będzie sprawdzić: PLIK

33 minuty temu, macmaciek napisał:

Czy macie 100% skuteczności działania powiadomień. ?

Wydaje mi się że tak (samsung).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, zainstalowałem najpierw czcionkę Mili_pro.bold.pl.ft, później firmware PON12MAR K i niestety mam problem. Jak ktoś do mnie dzwoni nie widać numeru, nawet gdy osoba jest w książce telefonicznej też nie wyświetla się nazwa, nie wspominając o sms-ach. Na wcześniejszym firmware nie było problemu, posiadałem czcionkę 3d-kr-d i numery wraz z kontaktami z telefonu się wyświetlały. Zrestartowałem telefon, zmieniłem ponownie ustawienia w aplikacjach (Mi Fit i Mi Band Notify), lecz wszystko bez zamierzonego skutku. Może ktoś jest w stanie mi pomóc, z góry dziękuję i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej tak jak już pisałem posiadałem czcionkę 3d-kr-d i numery wraz z kontaktami z telefonu się wyświetlały, nie trzeba było mieć Mi Band Notify w wersji pro, czy ten upgrade firmware tak samo działa, czy jednak muszę teraz wykupić licencję?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz mieć coś źle poustawiane w aplikacji/ach. Testowo odinstaluj Notify i sprawdź na samym MiFit, najlepiej jakimś aktualnym, może być mój mod z pierwszej strony. Włącz odpowiednie uprawnienia i opcje dla połączeń przychodzących:

Screenshot_20180522-163206.jpg.b30e888c0487870423d35748bf46f88e.jpg

To samo dla SMS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odinstalowałem Notify, w MiFit w powiadomieniach opaski włączyłem powiadomienia połączeń przychodzących oraz przychodzących SMS, później uprawnienia aplikacji kontakty, sms, telefon odznaczyłem i niestety bez efektu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, firmware dobrane do opaski po sprawdzeniu w Gadgetbridge naciskając 3 kropki po połączeniu z opaską, na oryginalnym też nic się nie wyświetlało poza słuchawką podczas połączeń przychodzących i kopertą gdy otrzymywałem sms-y.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz jeszcze sprawdzić czy w kontaktach masz numery z +48 na początku, czasem jest to wymagane zależnie od systemu na telefonie. Słyszałem też o podobnym problemie w telefonach dual sim - w jednym slocie działa, na drugim nie. Może czyszczenie pamięci i cache aplikacji coś da.

Dodatkowo wrzuć gadgetbridgem ten plik z fontem: Mili_pro.ft a po nim jeszcze raz spolszczony font bold.

Więcej nic mi w tej chwili do głowy nie przychodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 2 dni miband mojej małżonki wariuje i zastanawiam się czy to wina zmodowanej apki, fw czy samej opaski. Mianowicie w aplikacji na pierwszej karcie wyświetla się wartość kroków, np. 8156, tyle samo ile na mibandzie. Natomiast jak tapnę na kroki to pokazuje mniej, np. 7285. Rzutuje to na passę, mimo, że osiągany jest cel to aplikacja tego nie ogarnia. O co kaman? Screeny odzwierciedlają sytuację, która ma miejsce wczoraj i dzisiaj.

 

5f57af88fa853ca8e5f6fd32fbd1db98.jpgbefe5e1cce9c018dd89ab837ce019ddd.jpg

 

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy u Was też ale u mnie przy próbie wejścia w szczegóły aktywności, prędkość lub wykres w modowanym MiFit z pierwszego posta wywala błąd:

 

java.lang.NumberFormatException: For input string: "7,96"at sun.misc.FloatingDecimal.readJavaFormatString(FloatingDecimal.java:2043)at sun.misc.FloatingDecimal.parseDouble(FloatingDecimal.java:110)at java.lang.Double.parseDouble(Double.java:539)at java.lang.Double.valueOf(Double.java:503)at cn.com.smartdevices.bracelet.gps.ui.sport.detail.e$a$a.a(Unknown Source:21)at cn.com.smartdevices.bracelet.gps.ui.sport.detail.e$a.getView(Unknown Source:32)at android.widget.AbsListView.obtainView(Unknown Source:66)at android.widget.ListView.makeAndAddView(Unknown Source:25)at android.widget.ListView.fillDown(Unknown Source:39)at android.widget.ListView.fillFromTop(Unknown Source:31)at android.widget.ListView.layoutChildren(Unknown Source:561)at android.widget.AbsListView.onLayout(Unknown Source:30)at android.view.View.layout(Unknown Source:83)at android.view.ViewGroup.layout(Unknown Source:27)at android.widget.LinearLayout.setChildFrame(Unknown Source:4)at android.widget.LinearLayout.layoutVertical(Unknown Source:174)at android.widget.LinearLayout.onLayout(Unknown Source:5)at android.view.View.layout(Unknown Source:83)at android.view.ViewGroup.layout(Unknown Source:27)at android.widget.LinearLayout.setChildFrame(Unknown Source:4)at android.widget.LinearLayout.layoutVertical(Unknown Source:174)at android.widget.LinearLayout.onLayout(Unknown Source:5)at android.view.View.layout(Unknown Source:83)at android.view.ViewGroup.layout(Unknown Source:27)at android.support.v4.view.ViewPager.onLayout(Unknown Source:276)at android.view.View.layout(Unknown Source:83)at android.view.ViewGroup.layout(Unknown Source:27)at android.widget.LinearLayout.setChildFrame(Unknown Source:4)at android.widget.LinearLayout.layoutVertical(Unknown Source:174)at android.widget.LinearLayout.onLayout(Unknown Source:5)at android.view.View.layout(Unknown Source:83)at android.view.ViewGroup.layout(Unknown Source:27)at android.widget.FrameLayout.layoutChildren(Unknown Source:112)at android.widget.FrameLayout.onLayout(Unknown Source:6)at android.view.View.layout(Unknown Source:83)at android.view.ViewGroup.layout(Unknown Source:27)at android.widget.LinearLayout.setChildFrame(Unknown Source:4)at android.widget.LinearLayout.layoutVertical(Unknown Source:174)at android.widget.LinearLayout.onLayout(Unknown Source:5)at android.view.View.layout(Unknown Source:83)at android.view.ViewGroup.layout(Unknown Source:27)at android.widget.FrameLayout.layoutChildren(Unknown Source:112)at android.widget.FrameLayout.onLayout(Unknown Source:6)at android.view.View.layout(Unknown Source:83)at android.view.ViewGroup.layout(Unknown Source:27)at android.widget.LinearLayout.setChildFrame(Unknown Source:4)at android.widget.LinearLayout.layoutVertical(Unknown Source:174)at android.widget.LinearLayout.onLayout(Unknown Source:5)at android.view.View.layout(Unknown Source:83)at android.view.ViewGroup.layout(Unknown Source:27)at android.widget.FrameLayout.layoutChildren(Unknown Source:112)at android.widget.FrameLayout.onLayout(Unknown Source:6)at com.android.internal.policy.DecorView.onLayout(Unknown Source:1)at android.view.View.layout(Unknown Source:83)at android.view.ViewGroup.layout(Unknown Source:27)at android.view.ViewRootImpl.performLayout(Unknown Source:32)at android.view.ViewRootImpl.performTraversals(Unknown Source:1853)at android.view.ViewRootImpl.doTraversal(Unknown Source:32)at android.view.ViewRootImpl$TraversalRunnable.run(Unknown Source:2)at android.view.Choreographer$CallbackRecord.run(Unknown Source:20)at android.view.Choreographer.doCallbacks(Unknown Source:106)at android.view.Choreographer.doFrame(Unknown Source:203)at android.view.Choreographer$FrameDisplayEventReceiver.run(Unknown Source:9)at android.os.Handler.handleCallback(Unknown Source:2)at android.os.Handler.dispatchMessage(Unknown Source:4)at android.os.Looper.loop(Unknown Source:139)at android.app.ActivityThread.main(Unknown Source:71)at java.lang.reflect.Method.invoke(Native Method)at com.android.internal.os.Zygote$MethodAndArgsCaller.run(Unknown Source:11)at com.android.internal.os.ZygoteInit.main(Unknown Source:200)

946cdd3e59fd31a519ebddb782444b18.jpg

 

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie, bo to mój pierwszy post na tym forum, mimo że czytelnikiem byłem od dawna :)

Po 1 primo ;) MEGA podziękowania dla autora, zarówno za sam temat jak i modyfikacje softu...moja opaska odżyła na nowo :) Jak nasze drogi kiedyś by się gdzieś spotkały to wiszę CI wielkie, zimne piwko :)

Po 2 primo...po instalacji MiFit z pierwszego posta dzieje się u mnie to samo, o czym post wyżej wspomniał emarcinOdnalazłem na stronie jakąś modyfikację MrToni w wersji 3.3.2 i na niej szczegóły pokazuje poprawnie (niestety nie działa mi tam 0s opóźniania dla dzwoniących).

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...