Skocz do zawartości

Mi Band 2 firmware mod (PL, CZ, SK) + MiFit


b4s1l

Rekomendowane odpowiedzi

Raczej nie bałdzo. Np spróbuj narysować grube W o szerokości 5 czy 6 pikseli. Poza tym, dzień tygodnia, jako najmniej ważna informacja, jest w mojej opinii słusznie niewytłuszczony i całość wygląda w miarę estetycznie
W sumie racja dni tygodnia mogłyby być mało czytelne póki co zostaje przy 0.3c i czekam na kolejne propozycje i ikony

Wysłane z mojego SLA-L22 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wstępie dziękuję za włożony trud. Miałbym dwa pytania.

Czy jest dostępna oryginalna czcionka dla cyfr wyświetlających godziny?

Czy zmiana czasu podświetlania ekranu z 4 do 6 sekund była naprawdę potrzebna? Wg mnie 4 sekundy były dobrym optimum.

 

Edytowane przez Dudas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Jak to jest z tą wersją fw? W pierwszym poście piszesz, że wersja 0.4 oparta jest na fw 1.0.1.81 podczas gdy po wgraniu ja mam wersję 1.0.4.81?


Odpowiedź jest również w pierwszym poście: "zmiana wersji firmware na 1.0.4.81 by zapobiec automatycznej aktualizacji po pojawieniu się nowszego"

Tapatalk - Xiaomi Mi6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, że ktoś wreszcie wziął się za firmware do opaski :) Odkąd straciłem możliwość korzystania z MiFit przez nieodpięcie opaski przed formatem telefonu już więcej nie mogłem go sparować z aplikacją. Obecnie korzystam z N&F i nie żałuje, bo bateria trzyma 2x dłużej. Właśnie zaktualizowałem oprogramowanie w swojej opasce. Pięknie śmiga i jest nawet PL język. Dzięki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, mam pytanie: czy jest możliwość używania polskiej czcionki powiadomień z pliku Mili_pro.pl wraz z oryginalnym oprogramowaniem, albo tym z poniższego wątku?

Jesli tak, to w jaki sposób? Wgrywając owy plik na oryginalne oprogramowanie 1.0.1.81 niestety nic się nie zmienia.

 

Btw. nie jestem w stanie go wgrać za pomocą instalatora Gadgetbridge, bo za każdym razem wywala błąd w stylu "Gadgetbridge przestał działać". Zmuszony jestem więc dokonywać tego za pomocą N&F.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@WOLVGNVG Czcionka działa niezależnie od firmware. Możesz sprawdzić wersję bold, wtedy - jeśli flashowanie przebiegło poprawnie - będzie widać różnicę. Poza tym polskie znaki z aplikacji typu N&F będą wyświetlane tylko po wyłączeniu transliteracji i innych podobnych funkcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, b4s1l napisał:

@WOLVGNVG Czcionka działa niezależnie od firmware. Możesz sprawdzić wersję bold, wtedy - jeśli flashowanie przebiegło poprawnie - będzie widać różnicę. Poza tym polskie znaki z aplikacji typu N&F będą wyświetlane tylko po wyłączeniu transliteracji i innych podobnych funkcji.

To prawda, niestety po prawie każdym znaku diaktrycznym następuje pusta przestrzeń szerokości jednej litery. Testowane na stockowym firmware za pomocą Mi Band Tools, oraz N&F. Transliteracja itp. wyłączone. Z Twoim firmware natomiast wszystko się wyświetla normalnie.

IMG_20180504_141921.jpg

Edytowane przez WOLVGNVG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem. Dzięki za szybkie odpowiedzi i pozdrawiam :-) 

 

Edit: jeszcze tylko małe pytanko: myślisz, że mogę próbować z tym drugim firmware, do którego wstawiłem link, czy istnieje jakieś prawdopodobieństwo uceglenia?

Edytowane przez WOLVGNVG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, b4s1l napisał:

Dzięki. Jednak ciekawi mnie jedno. Po wejściu w aktualizacje pokazuje że nie zaktualizowano oprogramowa ale pokazuje że jest dostępne. Natomiast pokazuje że zaktualizowano GPS i czcionki. O co chodzi?

Screenshot_2018-05-04-23-04-10-982_com.xiaomi.hm.health.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.05.2018 o 12:16, emarcin napisał:

W jaki sposób w Mi Band Tools wyłączyłeś transliteracje?

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka
 

Ustawienia --> Tekst wibracji --> Force Transliteration (musi być odznaczone)

Edytowane przez WOLVGNVG
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takiego pomysła(sms):

Żeby  ikony sms z powiadomieniem u dołu kto do ciebie pisze zrobić jako animacje taką jak inne.Przykład:wyświetla się serce i przechodzi do pomiaru tętna albo wyświetla się ikona baterii i przechodzi do ikony procent baterii.Tłumaczę dalej:wibracja>ikona sms>pod spodem widać kto do ciebie pisze>potwierdzenie przyciskiem że chce się przeczytać wiadomość i przejście do treści wiadomości na cały ekran(można przewijać przeciskiem na drugą trzecią stronę jakby wiadomošć była długa.

Edytowane przez kamil456
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...