Skocz do zawartości

Stable 17 Changelog


Numb

Rekomendowane odpowiedzi

Redmi 1 WCDMA Stable Version JHBCNBF17.0 (China) Changelog

Contacts

Optimization - Simplified display method of WeChat/Google+ accounts etc. in contacts detail page (04-16)

Optimization - Set QQ as default IM when adding a new contact (04-16)

Optimization - When sending contacts information using SMS, the contact's recently used number will be marked (04-16)

Fix - Sometimes, opening unnamed contacts would cause app to FC (04-15)

Fix - Call logs could be seen in Guest mode (04-16)

Fix - When managing SIM contacts, the app might FC if you reenter it after exiting by pressing the Home button (04-16)

Fix - When adding an extension number to contacts after calling it, the number would show incorrectly (04-16)

Fix - If set a contact's birthday to February 29 without choosing the year, it would show as March 1 (04-16)

Messaging

Optimization - Support recognizing time information in a message and adding it to Calendar (05-21)

Optimization - When writing a new message, cursor will automatically go to text box after choosing a contact (04-23)

Optimization - Show pop-up notifications when clicking URL in MMS (05-06)

Optimization - Optimized UI of Notification messages. Support viewing messages by types by pulling down (06-04)

Improved the security of Cloud Messaging (08-10)

Fix - App might FC if chose contacts repeatedly when writing messages (04-23)

Fix - Cannot delete MMS after failed to download its content (04-23)

Fix - Mistakes in showing 'From XX' in the Starred page (04-23)

Fix - Choosing 'Top up now' after receiving the phone bill for SIM card 2 would show the number of SIM card 1 by default (04-23)

Fix - Notification messages' avatars didn't change with themes (04-23)

Fix - Sometimes app might FC when enabling cloud messaging in Mi Cloud (04-30)

Fix - Homescreen popup window did not show incoming messages' content (05-27)

Clock / Calculator

Fix - Sometimes alarm clock delayed in ringing (05-21)

Extended Changelog based on testing by Redmi Beta Team

The Redmi Beta Team so far found the following changes which are not listed in the official change log:

Optimization - New boot logo (MI.COM / Android)

Optimization - Report Bug is now integrated in Settings > About phone

Optimization - Backup is now integrated in General settings > Backup & reset

Optimization - New kernel, built on 08.08.2014

Optimization - Changing fonts in theme manager no longer requires a restart

New version of MIUI Mail app as explained here

Optimization - Larger preview for mails in notification shade

New version of Calendar app with updated UI similar as shown here

Optimization - First time opening the Music app is opened an animation of a wave is shown

Optimization - Online tab of Music app is now organized in thumbnails instead of a list

Optimization - Games app has a different layout in last tab (mibi)

Optimization - In Video app english translation was added when playing a video and hitting menu button

Optimization - Weather app has a list of predifined locations to choose from when clicking "add location"

Incoming calls/messages don't interrupt full-screen tasks anymore as explained here

Optimization - RAM management: more free RAM compared to previous version (tested on CN version)

Optimization - Calendar notifications can be snoozed now

Fixed - Alarm ringing unexpectedly after a call

Optimization - New improved browser engine

Optimization - Playlist and browser sync added

Enjoy this largely improved MIUI version for Redmi 1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, to nie musi być kwestia apki, że apka muli. Spróbować możesz, ale mogą być problemy, a nie sądzę, żeby ktokolwiek korzystał bardzo często z galerii czy zegara.

Bardzo często korzystam z apki galerii. Robię średnio 30 zdjęć miesięcznie i słabo to wygląda jak pokazuje się ludziom zamulające zdjęcia. Pomijam już że do własnego użytku też jest to niewygodne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zabawa na własną odpowiedzialność

 

root explorer,

 

podmiana  MiuiGallery,apk i DeskClock.apk na telefonie w /system/app

 

po jakichkolwiek własnych modyfikacjach lepiej nie wypisywać sterty postów że coś nie działa na zmodyfikowanym romie :P po prostu jak już ktoś grzebie niech nie obwinia potem miui że jest kaszana :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, wszystko jest ok z klawiaturą.

Imho warto zainstalowac stable 17, bo wnosi sporo nowych funkcji. Pewnie w kolejnej wersji zoptymalizuja luncher i jego brak cieniowanych przejsc. Mysle ze to ma tez zwiazek z lagujacą aplikacją galerii i zegarkiem- przewijanie w poziomie.

Wysyłane z mojego iPad przy użyciu Tapatalk HD

Edytowane przez Miv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy u Was też przy wybieraniu z jakiej karty zadzwonić (SIM1 - SIM2) zniknęła informacja z odliczaniem sekund, że domyślne zadzwoni z karty 1/2? Taki mały żółty napis po zielonymi kwadracikami. Bo sama funkcja działa tak jak wcześniej, tylko zniknęło to powiadomienie. Motyw standardowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja u mnie: wprowadzanie pinu ok, odliczanie przy wyborze SIM ok. 30ad4e395128d62a8f33bfe5c041e400.jpgd721a5073c795ff255986bd6a5da3aea.jpg

Sprawdzam na deluxe pinball i szarpie go a na ultimate działał płynnie. Na 16 i 17 tak samo.

Specjalnie zainstaliwalem ta gre i sprawdzalem na kilku stołach i chodzi normalnie, płynnie. Rozumiem, ze szarpanie to chwilowe klatkowanie animacji - tego nie zaobserwowałem. Edytowane przez Miv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ultimate działało wzorowo a tu potrafi lekko przycinać. Co ma karta do tego? Ta sama na obu romach. Mam sandiska 32 gb class 10 - kupiona w sprawdzonym polskim sklepie. Na Heroes of the loot widać to lepiej, na naszym nie da się grać.

Edytowane przez grizzly
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ultimate działało wzorowo a tu potrafi lekko przycinać. Co ma karta do tego? Ta sama na obu romach. Mam sandiska 32 gb class 10 - kupiona w sprawdzonym polskim sklepie. Na Heroes of the loot widać to lepiej, na naszym nie da się grać.

Ta gra co teraz napisałeś też chodzi tak samo, jakby co chwile gra łapała takie mocne spowolnienia.

 

Ciekawe, bo też mam sandiska i też class 10 tyle że 8 gb. Kiedyś DrDee pisał że jednemu z devloperów po wymianie SD Redmi dostał potężnego kopa... Postaram się pożyczyć od kumpla inną karte i zobaczymy czy to coś da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie wiem dlaczego mam problemy - nie mam poinstalowanych żadnych aplikacji które mogłby spowalniać, na telefonie nie mam praktycznie nic tyle co te kilka gier. Od Stable 4 miałem problem z grami, chodzi dokładnie o takie proste gierki (np. Angry Birds). Po chwili zaczynają rwać, wyraźnie spada szybkość animacji. Takie Most Wanted 2012 chodziło jak złoto przynajmniej ze 35-40 fps, a takie pierdoły nie chcą dobrze działać. Żadnych innych Romów poza Miui Polska nie instalowałem. Próbowałem stawiać system na nowo ale to nic nie dało. Wiesz może o co z tym chodzi?

Edytowane przez MasaMasen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...