Skocz do zawartości

Mi6 bootloop


Senderek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zaktualizowałem dzisiaj MIUI global (NCAMEI) do oreo i wszystko było okej. Jednak po chwili stwierdziłem, ze mój stary motyw nie pasuje, bo czarne litery występowały na czarnym tle i nie było widać powiadomień, dlatego zmieniłem na jakiś random motyw z apki motywy xiaomi. Wtedy wywaliło mi błąd i telefon automatycznie się zrebotowal. Teraz zamiast się uruchamiać to wchodzi do MI - Recovery 3.0. Czy ma ktoś może rade co się stało? Albo gdzie mogę się udać, aby się tego dowiedzieć? Czy może ktoś doradzić jak naprawić zastniałą sytuacje? I czy moge jakoś odzyskać dane telefonu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz przeflashować zatem ROM MiFlashem, a przed tym zgrać dane z tel (musisz tylko TWRP wgrać). Zrób najlepiej clean all (bez blokady), bo nie wiadomo co się mogło spartolić (zakładam że to, że Motywy nie będą póki co dostępne i wywala błąd) i save userdata może tu nie pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli aby to zrobić muszę wejść w fastboot, pobrać mi flash (w jakiejś konkretnej wersji (?) ), potem za pomocą miflash wgrać TWRP i wtedy będę mógł zgrać dane? Chodzi mi o takie jak ustawienia użytkownika, wiadomości, zdjęcia itp. Wtedy tym samym miflashem mogę wgrać obraz systemu który gdzieś znajdę lub wybrać drugą opcje z recovery i wtedy wipe się odpali?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie ;)

Najpierw wgrać TWRP (przez minimal adb and fastboot, nie miflash), zgrać dane, potem odpalić tel w fastboot i ROM przez MiFlash. Mi Recovery się chyba wtedy już nie odpali bo będzie nadpisane TWRP (chyba że tel nadpisze TWRP Mi Recovery).

Edytowane przez Orjon
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej, będe się stosował do poradnika który masz w stopce, dziękuje za odpowiedzi i napiszę wyniki :D

W punkcie

Cytat

Tworzenie backupu za pomocą TWRP

napisałeś, że należy zrobić w ten sposób kopie zapasową, jednak kiedy ja wchodzę w to to wyświetla mi pamięc wewnętrzna (0 MB) i rząd folderów, które dużo mi nie mowią. Rozumiem, że folder system odpowiada za pliki systemowe i ma tam 2 GB, ale np. Data wyświetla 0 MB. Które z tych folderów odpowiadają za pliki użytkownika i czy da się zrobić kopie na pc podłączone czy to tylko lokalnie na telefonie śmiga?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli save userdata nie pomoże. Musisz clean all ale to wyczyści wszystko.

Ewentualnie eu albo coś innego, a spróbuj może TWRP podlinkowanego tutaj: https://miuipolska.pl/forum/topic/32747-problem-z-instalacj%C4%85-miuipolska/?do=findComment&comment=430969

Powinno chyba działać. Ale kopii nie rób w menu Backup, tylko zgraj z telefonu na kompa normalnie przez USB.

tapnięte z Redmi 4a

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tą samą wersje TWRP, jak wchodzę przez eksplorator plików Windows to wyświetla pusty folder niestety.
Próbuje jeszcze raz zainstalować to TWRP, a potem chyba tylko full wipe mi zostaje :(

Okej, jest coś nowego, teraz jak uruchamiam TWRP, to zamiast zwyczajowego ekranu jak w każdym poradniku prosi mnię o hasło do enkrypcji, jakieś pomysły jak to hasło może brzmieć?
Tytuł ekranu brzmi dokładnie:
Mount
encrypt data
Enter password

W opcjach piszę tylko full selinux support is present

Okej, update. Hasłem było hasło takie jakie miałem na odblokowanie ekranu. Teraz w backup faktycznie widać jakieś dane.

Edytowane przez Senderek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skopiuj teraz te najistotniejsze dane (zdjecia, filmy) z telefonu na komputer. Kopia będzie zawierać dane z partycji data ale nie to co jest na pamięci wewnętrznej. Ustawień nie przywrocisz nawet gdybyś chciał. Nie wiadomo co się spartolilo.

tapnięte z Redmi 4a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, no to koniec końców moja historia kończy się tak:
Na chmurze miałem zapisane część danych (sprzed 3-4 dni).
Na twrp trzeba zgrywać zdjęcia i pobrane (co się udało).
Stwierdziłem, że jak OTA na globalu mnie tak zawiodła to szkoda na nią czasu i przeniosłem się na miui.eu.
Jeden z linków na miuipolska (link alternatywny 2 dla mi6). Jest błędny i prowadzi do zipa do większej ilości telefonów.
Dziękuje za pomoc na tym forum, ciekawi mnie czy na eu będzie mi działać android pay i stuff bez blokowania bootloadera.
I tak offtopowo, to znacie może jakiś sposób, aby upodobnić motyw miui do takiego samsungowego. W sensie nie chodzi mi o to, żeby podobnie wyglądał, tylko miał podobną kolorystykę, czyli biały tekst na czarnym tle w menusach i innych.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem co Senderekz tą różnicą, że mój Mi6 ma zablokowany bootloader (mam już zgodę na odblokowanie), ale pojawił się kolejny problem. "Phone connected. Mi Phone. Unlock will earse user data". Z tego co czytałem w innych wątkach, to odblokowanie bootloadera usuwa wszystkie dane...

Jakieś pomysły jak odzyskać zdjęcia z Mi 6 w bootloopie z zablokowanym bootloaderem?

Niestety cisza na forach. A czy przy zablokowanym bootloaderze mogę przeflaszować telefon na ten sam rom Global co miałem, bez utraty danych (zdjęć)?

Edytowane przez b3rok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lukiszpp kolega mówi o zablokowanym bootloaderze, tak na zablokowanym nie wgrasz ;)

@b3rok generalnie - próbuj przez mipcsuite chińskie. Ale wątpię, jeśli to nie pomoże to możesz jedynie przeczyścić tel do fabrycznych..

Edytowane przez Orjon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Orjon Jesteś pewien, że na zablokowany bootloader nie da się wgrać systemu przy pomocy Miflash? Mógłbym przysiąc, że kiedyś tak robiłem (100% nie dam).  Jak nie w trybie fastboot to może download, nie pamiętam. Dziwne żeby nie było możliwości wgrania oficjalnego systemu od producenta. Rozumiem miuipolska, ale żeby Global?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie czytam o metodzie "TestPoint" i zwieraniu 2 pinów co umożliwia flashowanie na telefonie z zablokowanym bootloaderem. Jeżeli zwarcie pinów umożliwiłoby mi flashowanie bez usuwania danych to mocno bym się zastanowił... Tzn. żeby móc odzyskać zdjęcia. Co myślicie?

Tu jest opis: http://en.miui.com/thread-607449-1-1.html

Edytowane przez b3rok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.03.2018 o 20:16, Senderek napisał:

Witam, zaktualizowałem dzisiaj MIUI global (NCAMEI) do oreo i wszystko było okej. Jednak po chwili stwierdziłem, ze mój stary motyw nie pasuje, bo czarne litery występowały na czarnym tle i nie było widać powiadomień, dlatego zmieniłem na jakiś random motyw z apki motywy xiaomi. Wtedy wywaliło mi błąd i telefon automatycznie się zrebotowal. Teraz zamiast się uruchamiać to wchodzi do MI - Recovery 3.0. Czy ma ktoś może rade co się stało? Albo gdzie mogę się udać, aby się tego dowiedzieć? Czy może ktoś doradzić jak naprawić zastniałą sytuacje? I czy moge jakoś odzyskać dane telefonu?

Potwierdzam, u mnie dwa razy  przy próbie wgrania różnych motywów się resetował , wchodził do Recovery i musiałem od nowa konfigurować telefon, za trzecim razem przy próbie zmiany motywu wywaliło  czarny ekran i napis "Proces com.android. systemui przestał działać".

Co robić, po restarcie ciągle pojawia się czarny ekran i powyższy napis z przyciskiem  zgłoszenia błędu. Nawet tryb recovery się już nie włącza.

Edytowane przez pbgalaxy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...