NO1CE

Problem z instalacją MIUIPolska

Recommended Posts

Witam,

Mam problem z zainstalowaniem softu poprzez TWRP na Xiaomi mi6. Instalacja w trybie fastboot przebiega jak najbardziej pomyślnie a sam system się uruchamia. Ale gdy instaluję jakikolwiek system z pliku ZIP, nieważne czy miuipolska czy CustomROM z forum xda, w przypadku MIUI instalacja zatrzymuje się bez żadnego błędu na "Installing MIUI Update... Package_extract_file took 00s" , a instalacja jakiegokolwiek Custom ROM satrzymuje sie na "patching system image unconditionally"  . Zdarza się, że raz na kilkanaście prób instalacja przebiegnie pomyślnie, ale kończy się to bootloopem lub Nagłym zatrzymywaniem działania 3/4 aplikacji co nie pozwala mi nawet na wybranie języka w konfiguracji początkowej MIUIPolska. Bardzo proszę o jakiekolwiek propozycje rozwiązania tego problemu ponieważ przeglądając wiele forum internetowych nie napotkałem się na temat opisujący problem podobny do mojego. Pozdrawiam.

Dodam, że próbowałem różnych wersji TWRP dla Sagit/cofface. Jak i co najmniej 8 wersji MIUIPolska/xiaomi.eu.

Edited by NO1CE

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po wgraniu twrp sformatowales partycje?

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak wykonywałem format data w twrp. Robiłem tez format za pomocą polecenia fastboot format userdata ale nie ma to wpływu na powodzenie instalacji czy uruchomienie systemu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak wiem robiłem przed instalacja jak i po. A co do odblokowania bootloadera to odblokował go poprzedni właściciel. Dodam że telefon kupiłem z już zainstalowanym MIUIPolska 7.12.7, ale niestety nie działał na nim aparat wiec zainstalowałem global stable przez miflash i z własnej nieuwagi zablokowałem bootloader pozostawiając zaznaczoną opcje clean all and lock. musiałem przez to składać prośbę o pozwolenie na odblokowanie i po 72h odblokowalem go ponownie na moim koncie xiaomi. Myślisz ze problemem może być to ze telefon był odblokowywany dwukrotnie na dwóch różnych kontach xiaomi ?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak po instalacji global stable czy global dev telefon uruchamia się jakieś 2-3 min i wszystko jest w porządku. Czy to nie dziwne ze pomimo sformatowaniu partycji data w TWRP nie mogę nawet przejść przez proces instalacji ? gdyby to był tylko bootloop zrozumial bym ze musiałem coś źle zrobić lub paczka była uszkodzona. Ale na moim telefonie instalacja zatrzymuje się bez żadnego błędu...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Myślisz ze odpowiedni będzie Resurrection Remix v6.0.0 ? Firmware wymagany do niego to MI6Global_8.2.8_753081ab5b_8.0_Firmware

Share this post


Link to post
Share on other sites

Musisz się sciśle stosować do wymagań . Soróbuj . Jeśli masz nowsze firmware ( nie wiem czy jest :-) ) to możesz pominąć ten krok .

Edited by mariusz.ur
  • Thanks 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Używając TWRP z linku który podałeś @mariusz.ur udało mi się pomyślnie zainstalować Resurrection Remix v6.0.0. Po wykonaniu full wipe, instalacji firmware, ROM-u i Gapps telefon uruchomił się poprawnie po 2 minutach. Dziwne ponieważ wcześniej próbowałem wielu wersji TWRP bez powodzenia. Teraz tylko pozostaje sprawdzić jak się sprawa ma z instalacją MIUIPolska na tym TWRP.

Wielkie dzięki @mariusz.ur teraz instalacja MIUIPolska przeszła bez żadnych problemów i wszystko śmiga. Męczyłem się z tym od miesiąca a rozwiązanie było banalne xd. Nie wiem jak mogłem pominąć tę wersje TWRP instalując ich naprawdę kilkanaście. Jeszcze raz bardzo dziękuje i Pozdrawiam. ;)

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.