Skocz do zawartości

Problem z instalacją MIUIPolska


NO1CE

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam problem z zainstalowaniem softu poprzez TWRP na Xiaomi mi6. Instalacja w trybie fastboot przebiega jak najbardziej pomyślnie a sam system się uruchamia. Ale gdy instaluję jakikolwiek system z pliku ZIP, nieważne czy miuipolska czy CustomROM z forum xda, w przypadku MIUI instalacja zatrzymuje się bez żadnego błędu na "Installing MIUI Update... Package_extract_file took 00s" , a instalacja jakiegokolwiek Custom ROM satrzymuje sie na "patching system image unconditionally"  . Zdarza się, że raz na kilkanaście prób instalacja przebiegnie pomyślnie, ale kończy się to bootloopem lub Nagłym zatrzymywaniem działania 3/4 aplikacji co nie pozwala mi nawet na wybranie języka w konfiguracji początkowej MIUIPolska. Bardzo proszę o jakiekolwiek propozycje rozwiązania tego problemu ponieważ przeglądając wiele forum internetowych nie napotkałem się na temat opisujący problem podobny do mojego. Pozdrawiam.

Dodam, że próbowałem różnych wersji TWRP dla Sagit/cofface. Jak i co najmniej 8 wersji MIUIPolska/xiaomi.eu.

Edytowane przez NO1CE
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem robiłem przed instalacja jak i po. A co do odblokowania bootloadera to odblokował go poprzedni właściciel. Dodam że telefon kupiłem z już zainstalowanym MIUIPolska 7.12.7, ale niestety nie działał na nim aparat wiec zainstalowałem global stable przez miflash i z własnej nieuwagi zablokowałem bootloader pozostawiając zaznaczoną opcje clean all and lock. musiałem przez to składać prośbę o pozwolenie na odblokowanie i po 72h odblokowalem go ponownie na moim koncie xiaomi. Myślisz ze problemem może być to ze telefon był odblokowywany dwukrotnie na dwóch różnych kontach xiaomi ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak po instalacji global stable czy global dev telefon uruchamia się jakieś 2-3 min i wszystko jest w porządku. Czy to nie dziwne ze pomimo sformatowaniu partycji data w TWRP nie mogę nawet przejść przez proces instalacji ? gdyby to był tylko bootloop zrozumial bym ze musiałem coś źle zrobić lub paczka była uszkodzona. Ale na moim telefonie instalacja zatrzymuje się bez żadnego błędu...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To faktycznie dziwne . Wydaje mi się , że problem to twrp . Spróbuj tego i zainstaluj na nim jakiś custom rom na 8.1 . Jeszcze zwróć uwagę na firmware jakie jest wymagane do danego custom romu . 

https://androidfilehost.com/?fid=890129502657578393

Edytowane przez mariusz.ur
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używając TWRP z linku który podałeś @mariusz.ur udało mi się pomyślnie zainstalować Resurrection Remix v6.0.0. Po wykonaniu full wipe, instalacji firmware, ROM-u i Gapps telefon uruchomił się poprawnie po 2 minutach. Dziwne ponieważ wcześniej próbowałem wielu wersji TWRP bez powodzenia. Teraz tylko pozostaje sprawdzić jak się sprawa ma z instalacją MIUIPolska na tym TWRP.

Wielkie dzięki @mariusz.ur teraz instalacja MIUIPolska przeszła bez żadnych problemów i wszystko śmiga. Męczyłem się z tym od miesiąca a rozwiązanie było banalne xd. Nie wiem jak mogłem pominąć tę wersje TWRP instalując ich naprawdę kilkanaście. Jeszcze raz bardzo dziękuje i Pozdrawiam. ;)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Nezumi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...