Skocz do zawartości

Google Camera na Mi Note 2


Rekomendowane odpowiedzi

Siema! 
Czy jest jakaś nowsza wersja Google Camera na Xiaomi Mi Note 2 z MiuiPl na pokładzie niż moja ver.3.2.045? 
Przeszukałem internety i nie bardzo mogłem znaleźć. Wszystkie dostępne są od androida 7.1 wzwyż, a MiuiPl bazuje na andku 7.0. 
Z góry dzięki za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Więc tak - zainstalowałem Oreo z Miui Eu z 29 marca. Wszystko w miarę dobrze chodzi (poza czujnikiem zbliżeniowym). Wrzuciłem Google Camera i niestety dalej występuje ten błąd w przedniej kamerze, czyli zdjęcia robi do góry nogami i z lustrzanym odbiciem. Co lepsze, aplikacja systemowa aparatu też ma ten błąd. Testowałem na kilku wersjach GCam. Ciągle to samo.
Wychodzi na to, że te wszystkie ustawienia, które potrzebne są do wgrania GCam powodują błąd przedniej kamery, lub sama apka Google Camera to powoduje.

Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Jeśli chodzi o api to włączasz tak jak kolega wyżej napisał, a fix na odwrócony aparat też tam masz(360>270). Na najnowszym MIUI oreo działa 100%  

Ja mam pytanie z inne beczki związane z nagrywaniem np. na OpenCamera. Czy jest jakakolwiek szansa na uzyskanie chociaż 60fps na 1080p bez slow motion, bo tak to da się normalnie ale kamera się ściemnia i wskakuje w slow motion przy którym (normalna sprawa) jest takie jakby mruganie (przypadłość xiaomi czyt. 30fps 4life)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poddałem się. Nie mogłem ogarnąć tego odwróconego aparatu. Odinstalowałem GCam, usunąłem wpis API i wszystko wróciło do normy. Selfie w budowanej apce znowu wychodzi poprawnie.
Mimo wszystko dzięki za pomoc.

Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.04.2018 o 13:25, Sylwester Nowaczyk napisał:

Poddałem się. Nie mogłem ogarnąć tego odwróconego aparatu. Odinstalowałem GCam, usunąłem wpis API i wszystko wróciło do normy. Selfie w budowanej apce znowu wychodzi poprawnie.
Mimo wszystko dzięki za pomoc.

Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka
 

Musisz to zrobić 2 razy. Zmiana na 270>restart>zmiana na 270

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Sylwester Nowaczyk napisał:

Dobra, już ogarnąłem. W ustawieniach trzeba było dać dostęp do root by mieć możliwość edycji plików.
Camera działa! Wielkie dzięki!

Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka
 

Też masz migotanie jak w slowmotion i przyciemniony kadr? Da się to ogarnąć ktoś wie? Na custom romach też tak to działa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, jeszcze jedno pytanie..
Czy jest możliwe, by moja GCam była okrojoną apką i nie miała trybu HDR/HDR+? Nie widzę tego w ustawieniach, nigdzie nie ma tego znaczka HDR.
Jest taka opcja, by na ten model GCam wgrywała się wykastrowana?

Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.04.2018 o 16:07, Sylwester Nowaczyk napisał:

Nie zauważyłem, bym miał jakieś migotanie, czy przyciemniony obraz. Chyba, że nie widzę. emoji848.png

Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka
 

A zapomniałem dodać. Używam OpenCamera dla 60 klatek i tam wchodzi w slowmotion

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 10.05.2018 o 12:20, Sylwester Nowaczyk napisał:

Google Camera zmodyfikowana przez Arnova działa najlepiej na mój telefon. Polecam.
https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/

Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka
 

Która wersja? Mi przy wybraniu wideo wywala błąd 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Gordonn, w tym rzecz, że jest ich multum a większość nie działa na nasz model. Stąd pytanie którą wersję masz i od kogo? Są różne przeróbki od różnych programistów, którzy przerabiają GCam na swoje modele (OP6, Mi6, R4x itd.) a na Mi Note 2 nic nie ma. Próbowałem już bardzo dużo apek, lecz wszystkie nie pasują (wywalają się przy instalacji lub nie mają wszystkich funkcji, np HDR+).

Teraz testuję GCam od tego pana:

https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/dev-urikill/

 

Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że większość instaluje Gcam dla aparatu, ale czy ktoś się orientuje czy da się jakość zrobić żeby działało 60fps z sensownym światłem, lub chociaż stałe 30 z dobrym światłem jak jest ciemno? To jest jakaś porażka, żeby jacyś ludzie z budżetowymi samsungami mogli nagrywać i widzieć wszystko, a ja niby z flagowcem od Xiaomi widział tylko idealną czerń... Open Camera działa, ale wchodzi w slow motion i tylko przy słońcu światło jest okej 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...



Cześć. Jeśli chodzi o api to włączasz tak jak kolega wyżej napisał, a fix na odwrócony aparat też tam masz(360>270). Na najnowszym MIUI oreo działa 100%


Koledzy, zaktualizowałem MiuiEu do wersji 10 i niestety znowu mam problem z odwróconą przednią kamerą. Najlepsze jest to, że ustawienia mam na 270,jak być powinno. Nie mam pojęcia, co zmienić, by było dobrze.
Oczywiście linijka z API dopisana, GCam zainstalowana i tylny aparat działa.
Co może być nie tak?

Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...