ZduneX25

MIUI 8.3.2

Recommended Posts

Sama aktualizacja jest ok, po full wipe i instalacji działa jak trzeba. Sama instalacja coś psuje bez wipe. Mi na redmi 3s zniknęła automapa i nie dało się zainstalować. A że backupu nie miałem zrobiłem full wipe i zainstalowałem ponownie. Automapa zainstalowana i działa.

Jest to możliwe. Przy wszystkich robiłem vipe cache i dalvik, wystarczało i nie było problemu, pierwszy raz takie coś się zdarzyło. No nic czekamy na następną wersję i okaże się jak będzie

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

6 minut temu, michu1210 napisał:

Jest to możliwe. Przy wszystkich robiłem vipe cache i dalvik, wystarczało i nie było problemu, pierwszy raz takie coś się zdarzyło. No nic czekamy na następną wersję i okaże się jak będzie

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Jakiś czas temu przy paru aktualizacjach na redmi 3s przy wipe cache i dalvik miałem zwiechę przy pokazaniu się ekranu blokaty, ciemność i tyle. Też był potrzebny full wipe. Po jakimś czasie wróciło do normy. To nie jest wersja stabilna i trzeba się z tym liczyć.

Edited by mszark
  • Like 1

4 minuty temu, QBAQ napisał:

@srgn1 u mnie ostrość jest i działa

Chodzi mi o opcję ostrości w ustawieniach video, wcześniej można było przełączać między autofocusem, a trybem "dotknij".

@srgn1 bo ktoś poszedł w końcu po rozum do głowy i wzorem Samsunga podczas filmowania ostrość dobierana jest automatycznie - natomiast klikając na konkretny obiekt w kadrze ostrzy w wybranym punkcie. 

Dla mnie super sprawa i faktyczne udogodnienie.

Wejdz w ustawienia,motywy,wlasne motywy.Tam mozesz zmienic dzwonek.

Wysłane z mojego Redmi Note 4X przy użyciu Tapatalka

Już miałem napisać to samo :-D Chińczycy pozmieniali to i teraz ustawiasz dzwonek z poziomu aplikacji Motywy.

Swoją drogą powinni wyrzucić ustawienie dźwięków z poziomu ustawień.

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalk

Dnia 2.03.2018 o 14:20, 0kti napisał:

Nie da się zmienić dzwonka.
Przerzuca na motywy

Tapatalk - Xiaomi Mi6

U mnie to samo na Mi5, bez sensu te zmiany z motywami i wybór dzwonków przez motywy :o

Edited by r0bertt

Koledzy nie bardzo wiem gdzie zadać to pytanie - chodzi mi o aplikację Mi Fit - jak zrobić aby nie chodziła ona w tle?

Otóż używam jej do ściągania danych z wagi (Scale 2) i chciałbym aby po wyłączeniu aplikacji już nie działała ona w tle - tymczasem cały czas sobie działa i zlicza mi np kroki.

W oszczędzaniu baterii dodałem, że ma być zamykana jeżeli jest w tle.

Macie jakiś pomysł?

Wydaje mi się, że już wszystko poblokowałem:

Screenshot_2018-03-06-19-13-39-358_com_miui.powerkeeper.thumb.jpg.4c151bba0b6bbbf5444309fbab4a61de.jpg

Screenshot_2018-03-06-19-16-21-604_com_miui.securitycenter.thumb.jpg.6b2bb3ad14d8715e63845d557949a72f.jpg

Screenshot_2018-03-06-19-17-17-918_com_miui.securitycenter.thumb.jpg.307daf9ffaae69a00cc1c3f047289f10.jpg

Generalnie to też nie wiem na jakiej zasadzie liczy te kroki - odebrałem też jej uprawnienia do GPSu

Screenshot_2018-03-06-19-23-51-662_com.google.android.packageinstaller.thumb.jpg.e62435a41d3be0dd593f642239512c95.jpg

Jeszcze coś, co nie dotyczy Mi Fit - nie wiem czemu, ale niektóre kontakty przy wyborze adresata wiadomości SMS podpowiada podwójnie:

Screenshot_2018-03-06-19-18-47-788_com.android_mms.thumb.jpg.e514b60f8c81e197c343f034de3e1495.jpg

Adresat w kontaktach występuje raz oraz ma przypisany tylko jeden numer telefonu. Jeżeli wyszukuję tak samo w kontaktach czy ostatnich połączeniach osoba ta jest podpowiadana tylko raz.

Edited by krzygaj

Czy wipe coś poprawi z zamulaniem aplikacji i wysokim zużyciem baterii przez system na mi5 z Oreo?
Nic nie poprawi. Szkoda czasu. Muli to muli.

U mnie tez....

Wysłane z Mi5

3 godziny temu, krzygaj napisał:

Koledzy nie bardzo wiem gdzie zadać to pytanie - chodzi mi o aplikację Mi Fit - jak zrobić aby nie chodziła ona w tle?

Otóż używam jej do ściągania danych z wagi (Scale 2) i chciałbym aby po wyłączeniu aplikacji już nie działała ona w tle - tymczasem cały czas sobie działa i zlicza mi np kroki.

W oszczędzaniu baterii dodałem, że ma być zamykana jeżeli jest w tle.

Wywal z autostartu

Screenshot_2018-03-06-22-05-12-394_com.miui.securitycenter.png

Na dwóch Mi5 sygnał sieci w statystykach baterii na pierwszym miejscu. To normalne chyba nie jest?

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

• Like 1

9 godzin temu, rock'n'rolla napisał:

Wywal z autostartu

Autostart jest wyłączony 

Screenshot_2018-03-07-07-48-09-509_com_miui.securitycenter.thumb.png.67e4ec9380b0382ca206d0573414ec62.png

Mimo tych wszystkich ustawień i tak mi liczy kroki i działa w tle

Screenshot_2018-03-07-07-50-58-446_com.xiaomi_hm.health.thumb.png.cfa6149beba0ef89a1f7f7d20f9095bd.png

Screenshot_2018-03-07-07-51-13-525_com_miui.securitycenter.thumb.png.7b8a490a95b0ad0696d459537c0e09d2.png

Zastanawia mnie ten LocWeather w szczegółach Mifit w WakeLock bo to ewidentnie działa 

Screenshot_2018-03-07-07-52-28-273_com.uzumapps.wakelockdetector.thumb.png.8cddf8b5657c3dea62749887dac8cdb8.png

ja zrobiłem full wipe tj data/cache/dalvik i telefon nie zawiesza , uważam że jest lepiej niż na poprzednim release więc nie ma sensu wracać, lepiej poczekać do next release

edit: jedyny bug jaki zauważyłem to proximity sensor, podczas połączeń nie zawsze gasi ekran, jak i po odblokowaniu ekranu wyskakuje info żebym nie zasłaniał diody a nie zakrywam. 

Edit2: dioda powiadomień również nie działa 

Edited by Viara

@seb - pomigaj do kamery, np. innego telefonu. Większość matryc widzi IR. Zobaczysz czy w ogóle jakiś sygnał wysyła.

O, dzięki, nie wpadłem na to. Sprawdzę w domu, może tylko trzeba przekonfigurować pilota :)

edit: Miga w kamerze, więc raczej pilot.

Edited by seb

Jaki sposób żeby naprawić sensor jasności ekranu bo też nie działa?  Tak jak i wyskakiwanie błędu że sensor zasłonięty po odblokowaniu? 

Edited by Viara

Ktoś wie co zrobić z problemem dużego zużycia baterii przez radio komórkowe?

c858a8706a6ead5bbc45bb47e2b13dff.jpg

1 godzinę temu, Viara napisał:

Jaki sposób żeby naprawić sensor jasności ekranu bo też nie działa?  Tak jak i wyskakiwanie błędu że sensor zasłonięty po odblokowaniu? 

Wyłączyłem "przypadkowe użycie". Restart pomaga na jakiś czas, mam nadzieję, że w nowym weekly poprawią.

39 minut temu, otzi napisał:

Ktoś wie co zrobić z problemem dużego zużycia baterii przez radio komórkowe?

c858a8706a6ead5bbc45bb47e2b13dff.jpg

też tak mam,ale radio komórkowe nie pobiera tak dużo baterii (lepiej trzymie na oreo niz na poprzednim romie) moim zdaniem to jest mały błąd 

Panowie i panie hellp!!

Orientuje się ktoś jak wyłączyć pokazywanie dotknięcia na ekranie ? Wizualizacje dotknięć ekranu ..dziś mi się to zalaczylo jakoś i każde dotknięcie ekranu pokazuje jakiś punkcik jak podczas nagrywania ekranu 

Jak to cholerstwo wyłączyć ?

Mam to teraz na stałe nie tylko.w trybie nagrywania ekranu w którym zresztą to.juz odłączyłem ale z marnym skuttikem 

IMG_20180307_230708.png

Edited by 2zerozero7

Hej, 

Zdaje się, że jest prosty sposób na rozwiązanie problemów z ustawianiami dzwonków w Motywach, tzn, żeby wróciły tam gdzie powinny być czyli do dźwięków, jak dotąd. (Dla mnie przynajmniej jest to bardziej logiczne i po prostu wygodniejsze) I podobnie z dostępem do motywów w regionie o dziwnych przepisach dotyczących ochrony danych osobowych (raczej dotyczących ograniczenia wolności konsumenckiej, jak dla mnie) czyli na terenie UE.

ThemeManager 1.2.6.0 v 260 - sprawdzone, działa. 

Możnapobrać z apk.mirror

Sprawdziłem już wersję 1.2.7.0 - też działa.

Po pobraniu trzeba tylko zainstaluj. I już.

;)

Sprawdzałem na Global i oczywiście  x.eu

Sprawdzone w boju: niestety nie można załadować motywów zewnętrznych. Za to można odinstalować i wracamy do punktu wyjścia.

Dla tych, którzy lubią się bawić: można załadować motyw wedle uznania, poustawiać, a potem zainstalować aplikację. A w razie potrzeby znowu odinstalować itd itp.

Pozdrawiam

Edited by Foe

@faflok14 @otzi też mam sygnał na samej górze. O ile dobrze trzyma bateria tak dziś w nocy coś się odwaliło. Zostawiłem do ładowania i rano telefon wyłączony i się nie ładuje mimo wpiętej ładowarki. Włączyłem, a tam 75%. Za kilka sekund zrobiło się 68% i tak zostało. Na wykresie baterii jest, że było 100% i nagle spadło do 60 kilku %. Nie robiłem niestety wipe 

Ciekawe rzeczy piszecie, bo u mnie zmiana dzwonka jest tam gdzie była...

• nie używam motywów (w sensie mam standardowy)
  • mam inny launcher (Nova)
  • mam osobne dzwonki dla każdej karty SIM
Edited by seb

Dziś zauważyłem takiego buga:

Chciałem SMSem przesłać wiadomość emailową, a ponieważ było tam za dużo tekstu, to w oknie pisania wiadomości chciałem usunąć podpis, który był do emaila - no więc zacząłem usuwać treść wiadomości od końca trzymając tzw backspace - trochę to trwało, ja palec trzymałem cały czas na ekranie aż tu ekran na początku się przyciemnił a potem całkiem wyłączył - zgodnie z czasem jaki mam ustawiony na wyłączenie ekranu.

Czy nie uważacie, że jeżeli palec jest na ekranie, to nie powinien wyłączać ekranu?

Edited by krzygaj

U mnie na Mi4C strasznie muli JakDojade oraz MxCamera. Przy pierwszej aplikacji pomogła reinstalacja, ale MxCamera mam w wersji płatnej i nie wiem czy znów będę mógł za darmo ją aktywować. Dokładnie tak samo było na wersji z lutego. Niestety wracam do 8.1.25.

Guest
This topic is now closed to further replies.