ZduneX25

MIUI 8.3.2

Recommended Posts

Na MI5 po wyłączeniu i włączeniu czujnik zbliżeniowy znowu wariuje. Wychodzi ze za każdym razem jak zresetuję tel. to muszę robić kalibrację.
Jak poleżał kilka godzin bezczynnie to zgubił też neta - nie łączyło ani na wi-fi, ani na danych pakietowych. Restart pomógł.

Na mi5 dzielenie ekranu wywala błąd, animacje domyślnie zmienione, ale po zmianie w opcjach programistycznych z 1.0 na 0.5 jest ok. Niestety w diagnostyce nie mam kalibracji czujnika zbliżeniowe by naprawić te cyrki.

• Like 1

Niby zadziałało po flashu i ponownej instalacji ROMu MIUI Polska. Niestety, błąd za błędem - nie działa pogodynka (błąd lokalizacji), wywala sklep Play (błąd skalowania okna).

Wracam do 8.2.1...

U mnie na Mi5 Oreo na brudnym flashu w najnowszym TWRP kompletnie żadnych problemów, płynność ok, bateria dłużej działa. Jedynie wylogowało z apki banku, ale to drobnostka, po zalogowaniu działa. 

• Like 1

A gdzie znajdę  wer. 8.3.2 na libre - mi4c ?
Jeżeli się nie mylę, to 8.3.2 jest tylko na mi. Dla całej reszty jedynka.

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

• Like 1

9 minut temu, tekjow napisał:

Jeżeli się nie mylę, to 8.3.2 jest tylko na mi. Dla całej reszty jedynka.

Dzięki za info :)

Po WiFi Tapatalk tak muli że kręci i kręci to kółko żeby wejść na forum miui.

Wysłane z Mi5

Forum sat kurier przez Tapatalka nie muli. Tylko muli forum miui. Co jest? Macie problem?

Czy są jakieś informacje albo przesłanki dotyczące Oreo na mi max ??

Wysłane z mojego MI MAX przy użyciu Tapatalka

Na Mi5 wywalało mi SystemUI, zrobiłem czystą instalacje. To samo, niestety Oreo na Mi5 jeszcze musi poczekać na stabilność

Zaktualizowałem  MI5 do 8.3.2 ( wpierw instalując najnowsze TWRP) nigdy nie robiłem żadnego wipe i wszystko działa, nie mam żadnych problemów.

Dobra Staśki - zaktualizowałem przed robotą Mi5 do Oreo- stanęło na ciagłym komunikacie "Nie zasłaniaj obszaru głośnika". Co począć? Próbowałem zrobić wipe data, cache, system, bez data i internal storage. No i z powrotem próbowałem przeflashować 7.0 - ale dostawałem komunikat jeszcze w TWRP, że nie zainstalowano systemu. czy kontynuować uruchamianie telefonu? Jak to rozwiązać? Bez full wipe?

Potwierdzam że na Rn4mtk po aktualizacji znikają apki i nie da się ich ponownie zainstalować. Klawiatura miui też zniknęła a po próbie instalacji dodatków miui z klawiaturą, nadal jej nie ma. Pierwszy raz odkąd mam xiaomi takie coś się dzieje. 

57 minut temu, Talibek napisał:

Dobra Staśki - zaktualizowałem przed robotą Mi5 do Oreo- stanęło na ciagłym komunikacie "Nie zasłaniaj obszaru głośnika". Co począć? Próbowałem zrobić wipe data, cache, system, bez data i internal storage. No i z powrotem próbowałem przeflashować 7.0 - ale dostawałem komunikat jeszcze w TWRP, że nie zainstalowano systemu. czy kontynuować uruchamianie telefonu? Jak to rozwiązać? Bez full wipe?

Uruchamiasz system, jak wywali komunikat żeby nie zasłaniać to wciskasz vol. up + prawy klawisz funkcyjny.

Odblokowujesz i w klawiaturze wbijasz *#*#6484#*#*

i później 9. czujnik zbliżeniowy -> rozpocznij kalibrację

2 godziny temu, latet napisał:

Czy na Mi5 na oreo jest dostępne narzędzie kalibracji OIS?

Tak jak w poprzednich *#*#MIUI#*#* lub z apki Mi5CameraCalibrate.apk bodajże. No i oczywiście każdorazowe wyjście z aplikacji, która ma aparat powoduje "klik".

7 godzin temu, srgn1 napisał:

Tak jak w poprzednich *#*#MIUI#*#* lub z apki Mi5CameraCalibrate.apk bodajże. No i oczywiście każdorazowe wyjście z aplikacji, która ma aparat powoduje "klik".

Chyba najłatwiej wejść tam przez 4 x tap na wersję kernela w info o systemie.

12 godzin temu, QBAQ napisał:

@Numb a w dodatkowych ustawieniach sekcja Słuchawki i efekty – działa?

Niestety nie :(

Potwierdzam że na Rn4mtk po aktualizacji znikają apki i nie da się ich ponownie zainstalować. Klawiatura miui też zniknęła a po próbie instalacji dodatków miui z klawiaturą, nadal jej nie ma. Pierwszy raz odkąd mam xiaomi takie coś się dzieje. 

Czyli tak jak pisałem na początku wątku o tej wersji, te same usterki, że tak powiem.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

@Numb, czyli frazę "kompletnie żadnych problemów" możesz skreślić ze swojego posta.

Po drugim dniu używania Andka 8.0 na Mi5 stwierdzam, że bateria trzyma nieco lepiej, są klatkowania animacji systemowych, nie mogę uruchomić Titanium Backup (wywala po ułamku sekundy) i nie działa sekcja ustawień "Słuchawki i efekty".

Natomiast nowa aplikacja aparatu znacznie bardziej poręczna niż dotychczas :)

Poza tym bez rewolucji.

Edited by QBAQ
  • Like 1

W aplikacji Aparat jasność jest automatycznie na maksa. Poza tym nie widzę problemów. Na poprzednim romie miałem problemy z procesem systemui kiedy ktoś dzwonił. W tej wersji na razie nie ma problemu ale muszę dłużej obserwować. Wydaje mi się że jest lepiej z baterią.

[mention=1754]Numb[/mention], czyli frazę "kompletnie żadnych problemów" możesz skreślić ze swojego posta.
Po drugim dniu używania Andka 8.0 na Mi5 stwierdzam, że bateria trzyma nieco lepiej, są klatkowania animacji systemowych, nie mogę uruchomić Titanium Backup (wywala po ułamku sekundy) i nie działa sekcja ustawień "Słuchawki i efekty".
Natomiast nowa aplikacja aparatu znacznie bardziej poręczna niż dotychczas
Poza tym bez rewolucji.
Wszystko na temat.

Wysłane z Mi5

49 minut temu, QBAQ napisał:

@Numb, czyli frazę "kompletnie żadnych problemów" możesz skreślić ze swojego posta.

nie mogę uruchomić Titanium Backup (wywala po ułamku sekundy)

Wyrzuć Titanium, a później usuń plik (właściwie cały katalog to będzie) z katalogu root/data/data (szukaj po "titianium" w nazwie), zainstaluj jeszcze raz. U mnie zadziałało.

Edited by wanarek

Nie wiem czy tylko u mnie, czy u wszystkich, czy od jakiegoś wydania nie ma, ale kalibracji czujnika nie można zrobić bo nie ma takiej opcji. :)

Chłopaki jaki stabilny rom polecacie? Bo kupiłem Redmi 4X, zainstalowałem 8.3.2 i nie można zmienić dzwonków. W 8.2.1 też widzę, że są jakieś problemy z cichym głosem rozmówców.
A muszę zmienić globala bo za mało funkcji tam jest.

Edited by Aconcagua

Ram na minus- żre więcej mimo że te same aplikacje. 

Bateria na plus - dłużej trzyma, jest lepiej.

Duży minus: jakieś dziwne przywieszenia, lagujacy interfejs, ogólnie gorzej.

Jak odlaczam go od ładowarki i palcem chce odblokowac to czarny ekran trwa ok 5-10 sekund i dopiero się odblokowuje, o wszystkie dźwięki wchodzą na raz. Trochę to denerwuje xd

Mi Mix 2.

5 minut temu, Aconcagua napisał:

Chłopaki jaki stabilny rom polecacie? Bo kupiłem Redmi 4X, zainstalowałem 8.3.2 i nie można zmienić dzwonków. W 8.2.1 też widzę, że są jakieś problemy z cichym głosem rozmówców.
A muszę zmienić globala bo za mało funkcji tam jest.

7.12.7

• Like 1

@Aconcagua na Mi6 wróciłem z tego pobugowanego Oreo na tę wersję, wylogowałem się z konta xiaomi, zamroziłem usługi xiaomi i jestem szczęśliwy :) Bateria na tym wydaniu działa dużo lepiej, a po tych drobnych zabiegach z pewnością jest jeszcze lepiej. Od maja jak szalony aktualizowałem nowe wydania bo to nakręcało, myślisz sobie ' o coś nowego, napewno to dużo da '. Wtedy było spoko na Note4x jak masz kartę pamięci.. Teraz jak jej nie mam to zrozumiałem, że zwyczajnie szkoda nerwów. Cóż... Nie jestem takim użytkownikiem MIUI na którym można polegać jako osobie, która znajdzie i podsunie jakie są błędy ale też chciałbym aby mój telefon działał sprawnie i bezawaryjnie. No.. Stąd też powrót na 7.12.7, choć ostatnie listopadowe wydanie także jest bardzo dobre.

• Like 1

14 minut temu, bolerro napisał:

Ram na minus- żre więcej mimo że te same aplikacje. 

Zaraz, to chyba na plus? Przecież Android to nie Windows, tu więcej zajętego ramu znaczy lepiej.

• Like 2

Na mi6 wszystko ok. Jedyne co restart telefonu jasność od kilku wydań ustawia się na minimum.
No chyba, że tak ma być

Tapatalk - Xiaomi Mi6

Guest
This topic is now closed to further replies.