ZduneX25

MIUI 8.3.2

Recommended Posts

Jak nazywa sie ten motyw oraz ikonki z dzisiejszej aktualizacji? Siedze aktualnie na globalu i nie moge znalezc go w aplikacji motywy

Gdy do kogoś dzwonię wyłącza mi się ekran. Mi5  oreo 

Edited by R11

Mam problem po aktualizacji do oreo na mi5 -,, Nie zakrywaj obszaru głośnika '' wciąż pokazuje mi się gdy zamierzam użyć telefonu. Można to wyłączyć? 
Ustawienia > ekran blokady i hasła > pozostałe > przypadkowe użycie (odznacz).

Wysłane z mojego Redmi 4A przy użyciu Tapatalka

• Like 1

Miałem tak na telefonie żony. Powodem był źle skalibrowany czujnik zbliżeniowy, pokazywał cały czas 0. Pomogła ponowna kalibracja poprzez Diagnostykę.

Jestem załamany. Po tym updacie połowa aplikacji nie działa albo wywala się przy próbie wejścia w bardziej zaawansowane widoki. mBank, Outlook, Google Pay, Aktualizacje, Root Checker, Skype, Google Play, InoReader.

Nie wierzę, że ten rom jest aż tak skopany bo by nie został wydany, ew. cofnięty. W takim razie może chodzi o instalację na wersję z 8.2.1? Powinien być instalowany "na czysto"? Ktoś jeszcze ma takie problemy jak ja?

Próba powrotu do romu opartego o andka 7 kończy się bootloopem. Powrót do TWRP i ponowna instalacja wersji 8.3.2 stawia telefon na nogi ale sytuacja taka jak powyżej, więc telefon ma obcięte połowę funkcjonalności. Trudno powiedzieć czy jest sens czekać tydzień bo sytuacja może wymagać postawienia systemu od nowa.

Edited by corell

@corell full wipe i instalacja na nowo oreo rozwiąże problem :) Jeśli system będzie przycinał to zrestartuj go raz lub dwa razy i będzie śmigało :)

Po przejściu z nougata do oreo zmienia sie baza, więc musisz apki od nowa niektóre instalować. U mnie wszystkie bankowe, android pay, paypal itp.

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

A jak tam nagrywanie filmów na Mi5 z Oreo? Jak działa OIS? Jak FPS-y? Jak dźwięki tła w filmach?

17 minut temu, latet napisał:

A jak tam nagrywanie filmów na Mi5 z Oreo? Jak działa OIS? Jak FPS-y? Jak dźwięki tła w filmach?

Nowa apka Camera.

• OIS równomiernie w każdym kierunku (ale tu wiesz, że kiedyś na jakimś sofcie Ty miałeś lipę, a u mnie działało więc niekoniecznie na Oreo u Ciebie będzie tak jak u mnie)
  • 4K = 26 fps, 1080p = 30 fps (no chyba, że to też od światła zależy, to testowałem w pokoju przy lampie 10s filmiki)
  • dźwięk, nie wiem nie mam jak sprawdzić aktualnie.
  • W slowmo da się ustawić 4K oraz 1080p, jednak filmy i tak są nagrywane w 720p
  • Thanks 1

@up

Tak

10 godzin temu, corell napisał:

Jestem załamany. Po tym updacie połowa aplikacji nie działa albo wywala się przy próbie wejścia w bardziej zaawansowane widoki. mBank, Outlook, Google Pay, Aktualizacje, Root Checker, Skype, Google Play, InoReader.

Nie wierzę, że ten rom jest aż tak skopany bo by nie został wydany, ew. cofnięty. W takim razie może chodzi o instalację na wersję z 8.2.1? Powinien być instalowany "na czysto"? Ktoś jeszcze ma takie problemy jak ja?

Próba powrotu do romu opartego o andka 7 kończy się bootloopem. Powrót do TWRP i ponowna instalacja wersji 8.3.2 stawia telefon na nogi ale sytuacja taka jak powyżej, więc telefon ma obcięte połowę funkcjonalności. Trudno powiedzieć czy jest sens czekać tydzień bo sytuacja może wymagać postawienia systemu od nowa.

10 godzin temu, VOytaZ napisał:

Po przejściu z nougata do oreo zmienia sie baza, więc musisz apki od nowa niektóre instalować. U mnie wszystkie bankowe, android pay, paypal itp.

Ja robiłem dirty flash wersji 8.3.2 (oreo) instalowanej na wersję z 8.2.1 z androidem 7.0 i żadnej aplikacji nie musiałem przeinstalować.
- M-Bank działa (nawet nie musiałem sparować aplikacji na nowo);

- PayPal trzeba było się zalogować;

- Revolut działa;

- Google Pay działa;

Edited by pigula630
  • Like 1

Co ten changelog ubogi. W globalu napisali więcej jak np naprawienie mojego problemu z cichym dźwiękiem podczas rozmowy. Czy te zmiany obejmują też ten rom ?

MIUI 9 Global Beta ROM 8.3.1 Full Changelog

Highlights
Fix - Voice is low during call (02-12)
Fix - The contents of the notification bar are covered by the black area (02-12)
Fix - Saved contacts are shown as numbers in call log (02-12)
Fix - Mobile phone random reboot when using MI mover and MI drop (02-27)
Fix - Missing Titles for 'Bookmark' & 'Manage Downloads' for Text Size M (02-27)
Fix - Colored notifications don't display correctly (02-27)

Mi6. Aktualizacje robilem z ostatniej wersji miui polska poprzez twrp i takie cuda5f4b2f08a869b769cdcd654f79e101f4.jpg

Póki co jestem w szoku jeżeli chodzi o baterię tym bardziej że dużo gram + internet wifi/dane, YouTube, trochę muzyki itp.
Ale za wcześnie by zachwalać mimo wszystko co nie zmienia faktu że pierwsze wrażenie pozytywne. 7fc01f4f74532aa82ceae94fce46a947.jpg428680c187981886402bf1f2f313eada.jpg

A ktoś też tak ma?:

E:string resource 'check_for_md5' not found. Using default value.
Cheching for MD5 file...
E:string resource 'no_md5' not found. Using default value.

Skipping MD5 check: no MD5 file found

instalacja przebiega, rom sie instaluje

i na koncu znów czerwone po instalacji super su (insaluje od razu rom i super su)
Failed to mound '/system' (Device or resource busy)
...done

w sumie zawsze jakos tak mam i działa, ale czy powinno tak być?

Kolejny błąd na mi5. Tym razem po dzieleniu ekranu przyszło na ustawienia słuchawek. Jak chce w to wejść to wywala FC

java.lang.RuntimeException: Unable to start activity ComponentInfo{com.android.settings/com.android.settings.SubSettings}: java.lang.RuntimeException: java.lang.reflect.InvocationTargetException
    at android.app.ActivityThread.performLaunchActivity(Unknown Source:524)
    at android.app.ActivityThread.handleLaunchActivity(Unknown Source:30)
    at android.app.ActivityThread.-wrap11(Unknown Source:0)
    at android.app.ActivityThread$H.handleMessage(Unknown Source:80)
    at android.os.Handler.dispatchMessage(Unknown Source:21)
    at android.os.Looper.loop(Unknown Source:139)
    at android.app.ActivityThread.main(Unknown Source:71)
    at java.lang.reflect.Method.invoke(Native Method)
    at com.android.internal.os.Zygote$MethodAndArgsCaller.run(Unknown Source:11)
    at com.android.internal.os.ZygoteInit.main(Unknown Source:203)
Caused by: java.lang.RuntimeException: java.lang.reflect.InvocationTargetException
    at com.miui.a.a.a.c.<init>(Unknown Source:163)
    at com.miui.a.a.a.i.initialize(Unknown Source:38)
    at com.android.settings.HeadsetSettings.onCreate(Unknown Source:163)
    at android.app.Fragment.performCreate(Unknown Source:15)
    at android.app.FragmentManagerImpl.moveToState(Unknown Source:470)
    at android.app.FragmentManagerImpl.addAddedFragments(Unknown Source:43)
    at android.app.FragmentManagerImpl.executeOpsTogether(Unknown Source:161)
    at android.app.FragmentManagerImpl.removeRedundantOperationsAndExecute(Unknown Source:110)
    at android.app.FragmentManagerImpl.execPendingActions(Unknown Source:21)
    at android.app.FragmentManagerImpl.executePendingTransactions(Unknown Source:0)
    at com.android.settings.cm.bND(Unknown Source:190)
    at com.android.settings.cm.launchSettingFragment(Unknown Source:49)
    at com.android.settings.cm.onCreate(Unknown Source:412)
    at android.app.Activity.performCreate(Unknown Source:3)
    at android.app.Instrumentation.callActivityOnCreate(Unknown Source:3)
    at android.app.ActivityThread.performLaunchActivity(Unknown Source:466)
    ... 9 more
Caused by: java.lang.reflect.InvocationTargetException
    at java.lang.reflect.Constructor.newInstance0(Native Method)
    at java.lang.reflect.Constructor.newInstance(Constructor.java:334)
    at com.miui.a.a.a.c.<init>(Unknown Source:44)
    ... 24 more
Caused by: java.lang.RuntimeException: Cannot initialize effect engine for type: ec7178ec-e5e1-4432-a3f4-4657e6795210 Error: -3
    at android.media.audiofx.AudioEffect.<init>(Unknown Source:132)
    at android.media.audiofx.MiSound.<init>(Unknown Source:4)
    ... 27 more

• Like 1

8 godzin temu, pigula630 napisał:

Ja robiłem dirty flash wersji 8.3.2 (oreo) na wersję z 8.2.1 z androidem 7.0 i żadnej aplikacji nie musiałem przeinstalować.
- M-Bank działa (nawet nie musiałem sparować aplikacji na nowo);

- PayPal trzeba było się zalogować;

- Revolut działa;

- Google Pay działa;

A czemu wróciłeś?

Nie wróciłem, mam Oreo.

Nieprecyzyjnie wczoraj tego posta napisałem. Miałem wcześniej 7.0 i na to zainstalowałem 8.0 (teraz widzę ze tego posta można rożnie interpretować)

Żadnych problemów z zainstalowanymi aplikacjami nie mam.

Jedyny problem jaki miałem to zgłupiał czujnik zbliżeniowy, ale kalibracja pomogła.

11 godzin temu, corell napisał:

Mi5

Po prostu zaktualizuj aplikacje przez GooglePlay (aktu powinna się pojawiać chwilkę po aktualizacji do oreo). Oczywiście "full wipe" rozwiązaniem na wszelkie problemy świata, ale nie jest to mimo płaczów tutaj wymagane...

Witam

Posiadam Xiaomi Mi5 z systemem global beta i wczoraj zaktualizował mi się system do 8.3.1 Beta, co ciekawe od wczoraj jak wykonuje połączenie nie słycchać nic u mnie w słuchawce, przez głośnik w telefonie też, sprawdzałem też na słuchawkach bluetooth również nic, czy ktoś miał taki problem ??

Dzięki za rady. Chyba jednak czas na full wipe. Od 2 lat obyło się bez, kiedyś trzeba zrobić :)

• Like 1

22 godziny temu, dobot napisał:

Dzięki, to dzisiaj będę bawił sie z bootloaderm na mi mix 2 :)

To możesz zajrzeć tutaj:

21 godzin temu, piter69pan napisał:

Zapomniałem napisać, że jest na Globalu i tam właśnie nie ma tych opcji 

Przypominam, że to Forum MIUI Polska/EU. Zadawanie pytań lub pisanie o ROMach globalnych w tym wątku skończy się źle...

Poza tym nie spamujemy wpisami niezwiązanymi z aktualizacją 8.3.2. Ostrzegam...

Zauważam za zostaje więcej wolnego RAM ok. 1GB. Wszystkie aplikacje w tle nic nie ubijane. Na 7. 0 niekiedy spadło do 700MB.

Wysłane z Mi5

A poza tym wystraszylem się moderatora. LOL

Niestety...

Na Mi MIX2 kompletna rozwałka. Można uruchomić telefon, wpisać kod, a po odblokowaniu od razu wywala błąd za błędem systemowego launchera. Nie działa kompletnie nic. Jedyne co można zrobić to zrestartować lub wyłączyć telefon. Ech...

@Acid, załączam zrzut:

Screenshot_2018-03-03-13-35-41-829_com.miui.bugreport.png

Na Mi5 bardzo cichy dźwięk podczas rozmowy przez bt. W słuchawkach dźwięk na max gdzie na 8.2.1 wystarczyło na polowie. Przez zestaw głośnomówiący w samochodzie już nie pogadam bo po prostu nic nie słyszę. Ktoś ma podobne spostrzeżenia?

14 minut temu, mrosi napisał:

Niestety...

Na Mi MIX2 kompletna rozwałka. Można uruchomić telefon, wpisać kod, a po odblokowaniu od razu wywala błąd za błędem systemowego launchera. Nie działa kompletnie nic. Jedyne co można zrobić to zrestartować lub wyłączyć telefon. Ech...

@Acid, załączam zrzut:

Na moim jak na razie ok. 

2 minuty temu, skay77 napisał:

W zakładce "pobierz miui" na forum emoji16.png

Wysłane z mojego MI 5s Plus przy użyciu Tapatalka

Ale JAJA - nie ma.... 

P.S.

Sprawdzileś przed odpisaniem ?

Nie sprawdziłem ,widocznie mi4c nie dostało ,a ty sam szukaj a nie pytasz się o takie podstawowe rzeczy ,Jak nie dostał 8.3.2 to nie tej wersj do pobrania tak samo jak mi4 i mi3

Wysłane z mojego MI 5s Plus przy użyciu Tapatalka

Guest
This topic is now closed to further replies.