ZduneX25

MIUI 8.3.2

Recommended Posts

Bateria na Oreo trzyma mi trochę lepiej niż wcześniej na mi5. Zauwazylem, że proces sygnał sieci ma najwięcej wykorzystania. Niestety nie zdążyłem przed rozładowaniem zrobić wszystkich screenów. 

... Chciałem wrzucić screeny, ale po wybraniu aplikacji "pliki" wywala takim błędem xd 

java.lang.IndexOutOfBoundsException: Index: 3, Size: 1
    at java.util.ArrayList.get(ArrayList.java:437)
    at com.android.internal.app.ResolverActivity$ResolveListAdapter.getDisplayResolveInfo(Unknown Source:2)
    at com.android.internal.app.ResolverActivity.startSelected(Unknown Source:14)
    at com.android.internal.app.ChooserActivity.startSelected(Unknown Source:9)
    at com.android.internal.app.ResolverActivity$ItemClickListener.onItemClick(Unknown Source:46)
    at android.widget.AdapterView.performItemClick(Unknown Source:14)
    at android.widget.AbsListView.performItemClick(Unknown Source:96)
    at android.widget.AbsListView$PerformClick.run(Unknown Source:62)
    at android.widget.AbsListView$3.run(Unknown Source:48)
    at android.os.Handler.handleCallback(Unknown Source:2)
    at android.os.Handler.dispatchMessage(Unknown Source:4)
    at android.os.Looper.loop(Unknown Source:139)
    at android.app.ActivityThread.main(Unknown Source:71)
    at java.lang.reflect.Method.invoke(Native Method)
    at com.android.internal.os.Zygote$MethodAndArgsCaller.run(Unknown Source:11)
    at com.android.internal.os.ZygoteInit.main(Unknown Source:203)

Niestety nie
Po wipe?

Wysłane z MI 6

Bateria na Oreo trzyma mi trochę lepiej niż wcześniej na mi5. Zauwazylem, że proces sygnał sieci ma najwięcej wykorzystania. Niestety nie zdążyłem przed rozładowaniem zrobić wszystkich screenów. 

... Chciałem wrzucić screeny, ale po wybraniu aplikacji "pliki" wywala takim błędem xd 
java.lang.IndexOutOfBoundsException: Index: 3, Size: 1
    at java.util.ArrayList.get(ArrayList.java:437)
    at com.android.internal.app.ResolverActivity$ResolveListAdapter.getDisplayResolveInfo(Unknown Source:2)
    at com.android.internal.app.ResolverActivity.startSelected(Unknown Source:14)
    at com.android.internal.app.ChooserActivity.startSelected(Unknown Source:9)
    at com.android.internal.app.ResolverActivity$ItemClickListener.onItemClick(Unknown Source:46)
    at android.widget.AdapterView.performItemClick(Unknown Source:14)
    at android.widget.AbsListView.performItemClick(Unknown Source:96)
    at android.widget.AbsListView$PerformClick.run(Unknown Source:62)
    at android.widget.AbsListView$3.run(Unknown Source:48)
    at android.os.Handler.handleCallback(Unknown Source:2)
    at android.os.Handler.dispatchMessage(Unknown Source:4)
    at android.os.Looper.loop(Unknown Source:139)
    at android.app.ActivityThread.main(Unknown Source:71)
    at java.lang.reflect.Method.invoke(Native Method)
    at com.android.internal.os.Zygote$MethodAndArgsCaller.run(Unknown Source:11)
    at com.android.internal.os.ZygoteInit.main(Unknown Source:203)

Po wipe?

Wysłane z MI 6

Ktoś potwierdzi problem z głośnością przez bt?

Nie mam słuchawki bt, ale sam głośnik bezprzewodowy telefonie mam bardzo cichy.

3 godziny temu, Acid napisał:

Po wipe?

Wysłane z MI 6

Akurat bez żadnego wipe, ale to chyba jedyne, co mi nie działa, przynajmniej z rzeczy, które sprawdzałem ;) i tak nie słucham ostatnio ze słuchawek, więc, bez różnicy 

Dobrze, jakoś myślę poradziłem sobie. Zostaję jednak na najnowszej wersji bo nie da się wrócić do 8.3.1

Ale powiedzcie mi jedno czy macie też górną belkę z siecią i baterią ciemniejszą niż reszta ekranu? Jest na to jakiś sposób? wcześniej potrafiło się coś takiego pojawiać ale pomagało ponowne uruchomienie telefonu a teraz nawet jak uruchomię to od razu belka jest ciemniejsza. 

Coś wiadomo kiedy będzie dzielony ekran na Redmi 4 Pro? Początkiem roku była jakaś informacja, że pracują nad tym.

Ciężko o jakieś konkrety. Raczej obstawiał bym, że będzie tak jak z oreo na niektóre urządzenia - po prostu w pewnym momencie się pojawia bez większej zapowiedzi.

Niestety nie działają mi czujniki. W diagnostyce nie ma opcji kalibracji itd. Nie działa automatyczna jasność czy obracanie ekranu. 

Wgrane najnowsze twrp i zrobiony wipe.

Ktoś coś?

Czy tylko ja mam tak na MIDO, że po zmianie DPI znika mi opcja ustawień siatki? Na 480 jest, na 360 nie ma. Żeby było ciekawiej, to na 240 i 120 zmiana jest możliwa.

Na wcześniejszym buildzie (z grudnia albo stycznia) miałem siatkę 5x6 przy DPI 360, lutowa aktualizacja to zepsuła, marcowa nie naprawiła. f4007e4916e1ff04b8fef55a1c50e5b5.jpgdae1e93df908e90414c29c1f0fea4638.jpg

Wysłane z mojego Redmi Note 4X przy użyciu Tapatalka

Poradziłem sobie z głośnością mediów po bt i wywalaniem ustawień słuchawek. Po powrocie na 8.2.1 zrobiłem wipe, następnie instalacja 8.3.2 i ponowny wipe.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

1 godzinę temu, PlMichal napisał:

Wytrzymałem 3 dni na Mi5, najnowsza wersja. Po dzisiejszej nocy już nie dałem rady, system zjadł 99% baterii, wczoraj był max, dziś rano 10% :D Do tego problem z dzieleniem ekranu i strasznym zamulaniem aplikacji. Oczywiscie, po 2 dniach zrobiłem wipe ale to nic nie dało. Dobrze że zrobiłem backup. Póki co nie należy się bawić w update.

Nie ufaj wskazaniom systemu.

Max, czyli 100% minus 99% nie równa się 10%. 

Chociaż mogę się mylić... :?

@mishkovitz powiedz mi, czy po zmianie DPI aplikacje pobrane z GP również posiadają mniejsze DPI czy jadą na stockowych wartościach? Bo jakoś tydzień temu kombinowałem na szybko, ale musiałem coś pomieszać i aplikacje zostały bez zmian, a system miał mniejsze DPI, ale to mnie nie satysfakcjonowało, więc wróciłem do Custom ROM'u na AOSP.

by Tapatalk and Redmi Note 4

Po 2 dniach pracy, jak na razie mam uwagi do aplikacji eReader - potrafi się zawieszać co 5-10 minut, oraz w Yanosiku zwiększyła się czcionka, np nie mieszczą się napisy (ilość zalogowanych użytkowników) lub cyfra ograniczenia prędkości nie mieści się w kółku na białym polu. Poza tym reszta aplikacji bez zmian.

Screenshot_2018-03-05-11-27-10-023_lockscreen.thumb.png.132ae7efeab57244920c3ea869689b0f.png

@bykumza Część aplikacji zmienia rozmiar- z tego co pamiętam to: Messenger, Pepper (ale pojawiają się paski po bokach), Chrome, klawiatura Google, Tapatalk i aplikacja do zmiany dpi. Więcej nie pamiętam albo nie zwróciłem uwagi by coś się zmniejszyło ;)

Wysłane z mojego Redmi Note 4X przy użyciu Tapatalka

Edited by mishkovitz

12 godzin temu, Dominikko napisał:

Niestety nie działają mi czujniki. W diagnostyce nie ma opcji kalibracji itd. Nie działa automatyczna jasność czy obracanie ekranu. 

Wgrane najnowsze twrp i zrobiony wipe.

Ktoś coś?

U mnie na mi5 to samo. Zrobiłem wipe i zapuściłem jeszcze raz aktualizacje. Czujniki pojawiły się na 20min i zniknęły znowu.

Po jednym z 9 restartów pojawiły się znowu, na 10 minut tym razem i znowu je wcięło.

Wrócić do poprzedniej wersji nie mogę bo w TWRP wyrzuca błąd, że partycja /system jest read only.

Będzie trzeba przeczekać do piątku.

Trzeba będzie robić wipe telefonu przed następna aktualizacją? Jak tak to wipe dalvik cache i system? Czy data też muszę wipe? 

18 minut temu, Viara napisał:

Trzeba będzie robić wipe telefonu przed następna aktualizacją? Jak tak to wipe dalvik cache i system? Czy data też muszę wipe? 

Tak koniecznie zrób wipe wszystkiego. I koniecznie danych też. Bo o to chodzi w aktualizacjach, żebyś za kazdym razem sobie wszystko kasował. Taka  wygoda. 

Albo zrób sobie gdziś backup i sprawdź sam. Ciekawe czy to się sprawdzi lepiej niż anonimowa informacja od kogoś na forum. Pomyślmy....

Edited by wanarek

Hej,

Odblokowałem bootloader w moim Mi6. Wgrałem TWRP wg tabelki. Ściągnąłem ROM dla Mi6, przegrałem na telefon ale TWRP mówi mi, że ten ROM jest dla sagit, a ja mam "" (puste pomiędzy cudzysłowami. Co robię źle?

Tylko byle nie zrobić głupoty i nie zrobić backupu /data przez TWRP i później nie przywrócić całości. Efekt jest taki, jak by się wcale wipe nie zrobiło. Poprawnie zrobiony wipe data jest wtedy jak najwyżej dane przez TiBu przywrócisz.

@Klosiak - sagit to jest właśnie nazwa kodowa Mi6. Albo mylisz telefony, albo coś z TWRP nie tak jest.

Już wiem. Złe (stare) TWRP było. Dałem najnowsze 3.2.1 i poszło :) Kurdę, wyszedł człowiek trochę z wprawy i sobie niepotrzebne stresy funduje :P

Edited by Klosiak

10 godzin temu, Karls napisał:

Tylko byle nie zrobić głupoty i nie zrobić backupu /data przez TWRP i później nie przywrócić całości. Efekt jest taki, jak by się wcale wipe nie zrobiło. Poprawnie zrobiony wipe data jest wtedy jak najwyżej dane przez TiBu przywrócisz.

@Klosiak - sagit to jest właśnie nazwa kodowa Mi6. Albo mylisz telefony, albo coś z TWRP nie tak jest.

A da się przez twrp zrobić backup apek i danych typu zdjęcia itp? 

Zwykły wipe data nie ruszy zdjęć, bo omija data/media czyli to co widzisz na telefonie jako pamięć wewnętrzną. Natomiast co do aplikacji to nie da się ich wybiórczo przywrócić przez twrp bo recovery robi obraz całego dysku. Masz trzy wyjścia -

1. Backup aplikacji przez Titanium Backup

2. Backup przez "kopia zapasowa systemu MIUI" - tu uwaga, ta kopia omija niektóre aplikacje użytkownika, w 100% działa tylko dla danych systemowych.

3. Backup przez twrp i przywrócenie go ale zewnętrzna aplikacją, która potrafi wyekstrahować wybrane tylko dane z paczki. TiBu to potrafi. Nandroid Manager chyba też.

Dnia 3.03.2018 o 23:51, Usip20 napisał:

Potwierdzam że na Rn4mtk po aktualizacji znikają apki i nie da się ich ponownie zainstalować. Klawiatura miui też zniknęła a po próbie instalacji dodatków miui z klawiaturą, nadal jej nie ma. Pierwszy raz odkąd mam xiaomi takie coś się dzieje. 

Dnia 4.03.2018 o 09:42, michu1210 napisał:

Czyli tak jak pisałem na początku wątku o tej wersji, te same usterki, że tak powiem.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Sama aktualizacja jest ok, po full wipe i instalacji działa jak trzeba. Sama instalacja coś psuje bez wipe. Mi na redmi 3s zniknęła automapa i nie dało się zainstalować. A że backupu nie miałem zrobiłem full wipe i zainstalowałem ponownie. Automapa zainstalowana i działa.

Edited by mszark

Super pytanie dla osób z Mi5 i Oreo. Czy u was też znikła opcja ustawienia ostrości w kamerze? Tzn. wybór między automatycznym (autofocus), a ręcznym (dotknij)? Ja jej nie widzę... 

Edited by srgn1

Guest
This topic is now closed to further replies.